Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kipurcant a cd-íróm? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) reben


reben
csendes tag

Sziasztok! Tapasztalatlan vagyok e téren, ezért légyszi segítsetek! Az a probléma, hogy a 1,5 éves LG CD-író/DVD olvasóm már nem úgy műkszik, mint ezelőtt. A game CD-ket rendre elrontja, van olyan CD, amit olvasni sem hajlandó, DVD-t akadozva játszik egy ideig, majd megáll. Az audio Cd-ket eddig még sikerült megírnom. Eddig teljesen hibátlanul működött, kb 3-400 Cd-t írt meg nekem. Mivel ez az első íróm, nem tudom, hogy valami vezérlő probléma lehet, vagy az LG mondta be az unalmast. Légyszi segítsetek, ha van ilyen tapasztalatotok!

(#2) Loha válasza reben (#1) üzenetére


Loha
veterán

Elképzelhető hogy bepiszkolódott, vagy egyszerüen elhasználódott a mechanikája... Próbáld meg esetleg kisebb sebeségen az írást, hátha úgy menni fog... Próbáld meg más nyers CD-vel...

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

Lehet hogy az audio cd-ket is rontja, csak te nem veszed észre.

(#4) Charlie Gordon válasza reben (#1) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Hali !
Nekem is hasonló volt a problémám pár héttel ezelőtt, szintén LG Combóval. Szétszedtem, és óvatosan megtisztítottam a fejet, azóta minden rendben. Remélem nálad is csak ez a baj.

(#5) dr_karcsika válasza reben (#1) üzenetére


dr_karcsika
tag

probáld meg megtisztítani a fejet, csak egy ötlet de hátha segít.

(#6) reben


reben
csendes tag

Köszi a segítségeteket, remélem jutok valamire.
Charlie Gordon! Hogyan tisztítottad meg a fejet, lehet hogy hülye kérdés, de ki kell szerelni az írót a házból, vagy van valami más módszer?
Vannak tisztító cd-k is, ezek vajon hatásosak tudnak lenni?

(#7) Biaggio válasza reben (#6) üzenetére


Biaggio
őstag

A tisztító CD több, mint a semmi, de az igazi megoldás a szétszerelés és az alkohol :)

(#8) eziskamu


eziskamu
addikt

Én több helyen olvastam, hogy néha a mechanika kenése is szükséges lehet egyes íróknál, igaz nem ennél az írónál írták, de ki csinált már ilyet, és mit használt a kenéshez?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kipurcant a cd-íróm? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.