Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Kinyírtam a videókártyám? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Flatline


Flatline
csendes tag

Üdv!

A probléma:
Házi vízhűtésemben meghalt a szivattyú, ami csak a procit hűtötte. Mivel a rendszer eléggé a házba van ágyazva, egyszerűbbnek tűnt a gépet kiszedni a házból a csere idejére, mint a hűtést. A csodás teljesítményekre képes Geforce 2 MX400-as videókártyámon, meg kezdett eléggé zajos lenni a venti, gondoltam kicserélem egy régebbi procihűtő ventillátorával (ami halk). Egy helyen be tudtam csavarni a hűtőbordába, az ellentétes oldalon meg celluxal ''rögzítettem'' (a cellux csak a kártya hátoldalára ragadt, ahol semmilyen alkatrész nincs (célnak megfelelt volna). Új szivattyú beüzemel - tömítettség 1000%, alkatrészek vissza a házba, bekapcs.

Nem is néztem már a bootolást, már annyiszor szereltem a gépet, de amikor a monitorra néztem, csak egy teljesen ''összetört'' kép fogadott (olyan amikor túl nagy frissítést adsz a régi monitornak, csak nekem nem vibrált, hanem egy sima állókép volt). Gyors reset, win 2000 boot logo után ua. a ''széttört'' kép egy pillanatra, de utána bejött rendesen. Kezdtem megnyugodni, de nem kellett volna.

Gondoltam gyorsan belövök egy 3d-s játékot, az ut2003-at, de az még a menüben lefagyott. Visszaraktam a kártyára az eredeti ventillátort, és próbáltam játékokat indítani (mohaa, ut, insane) de ahogy a 3d-s részhez értek, mindegyik kifagyott, + a win2000 is néha.
Van a gépen egy 98 is, de az el sem indul már csak csökkentett módban, ha normálban próbáltam, akkor van hogy eljutott addig hogy kirakja az asztalt, és ott megállt, de van hogy csak egy apró piros kocka jelenik meg a felső sarokban, és sárgán villog benne a DOS-os kurzor.

Ebből arra következtetnék, hogy valamit sikerült a kártyán kinyírnom, de olyanról még nem hallottam, hogy egy kártyának csak a 3d részét lehetne fizikailag elintézni (win2000 2d-ben továbbra is atomstabil, most is onnan írok).
Persze mindezek előtt semmi gond nem volt semmivel.

Szóval minden ötletet szívesen fogadok, és előre is kössz!

Flatline

(#2) Sanya válasza Flatline (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

egy kondi lábát nem emelted el az alaplaptól? vagy vedd vissza a frekijét normálisra

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Sanya válasza Sanya (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

ja csak gef2. arra meg minek akkora hűtés?

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Gonosz


Gonosz
csendes tag

A venti hova van kötve, a kártyára? Vagy alaplapra/tápra?

(#5) tsello


tsello
aktív tag

Lehet túlhűtötted a kártyát :)

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#6) Nowhereman válasza Flatline (#1) üzenetére


Nowhereman
őstag

Esetleg rosszul dugtad vissza? Mégse? Vedd ki a zsugát, és egy alapos szeszes takarítást neki - ujjlenyomat se maradjon rajta! Ha ekkor se, akor valszeg sikerült valamit összeroppantanod a lelkivilágában szegénynek.

Utánam a kondenzcsik!

(#7) Flatline


Flatline
csendes tag

egy kondi lábát nem emelted el az alaplaptól? vagy vedd vissza a frekijét normálisra
Kondit mindjárt ellenőrzöm, amúgy meg alap órajelen megy, viszont esetleg megpróbálom ezt visszavenni 20-40%-kal

arra meg minek akkora hűtés?
Ez egy Inno 3d kártya, a hűtőborda kb 3-4 mm magas, és ragasztva van, furatok nélkül :( Hűtés nélkül is próbáltam régebben, de azt nem bírja sajnos.

A venti hova van kötve, a kártyára? Vagy alaplapra/tápra?
Az eredeti venti a kártyára, amivel ideiglenesen pótoltam, azt a tápra kötöttem

szeszes takarítást neki
Megpróbálom majd ezt is, csak most nincs itthon szesz


Mindenki csak a javamat akarja, de nem adom oda senkinek

(#8) Flatline


Flatline
csendes tag

Ismét üdv!

Kiszedtem megint a kártyát, megpiszkáltam a kondikat, mindegyik stabilan a helyén volt
Mivel alkoholom nem volt, csak sima száraz papírzsepivel áttörülgettem ott ahol odafértem. Visszaraktam, elmormoltam egy halk imát :) és bekapcs.
Tesztnek indítottam a játékokat sokszor, és most semmi baj.

Úgy látszik sikerült valamit visszanyomorítanom, amit korrábban elintéztem.
érdekes...
azért örülök mert most a Mercury tápomat tervezem cserélni, igaz nincs megerőltetve, de nem akarom kísérteni a szerencsém :)

Mindenkinek kössz az ötleteket
(bár azt továbbra sem értem, hogy miért csak 3d-ben halt meg hardveres hiba miatt, már csak azzal a nyomorult hangos ventivel kell valamit csinálnom)

(#9) salazol válasza Flatline (#8) üzenetére


salazol
őstag

Eszerint most visszaraktad az eredeti ventit.
Nem lehet, hogy lehúzott ventivel letiltja a kártya azokat a funkcióit, amik melegítik (3D)? Lehet, hogy érzékeli a venti meglétét, illetve meg nem létét.
Remélem nem írtam nagy hülyeséget, nekem csak passzív hűtésű kártyáim vannak.

(#10) Flatline


Flatline
csendes tag

Lehet, hogy érzékeli a venti meglétét, illetve meg nem létét.

Igen visszaraktam az eredeti haldokló és zajos ventit.
Nem hinném hogy ezek a Geforce2 MX-ek ennyire ''okosak'' lennének, mert pl a ATI9700/9800-ra is simán rámehet a zalman heatpipe-os cucca, és nem hallottam ilyen problémáról, pedig ezek új vasak.
(max az alapján tudnám elképzelni, hogy érzékelheti a kártya, hogy a venti csatlakozója felé folyik e áram, vagy sem, de ezt magam sem nagyon hiszem)

(#11) salazol válasza Flatline (#10) üzenetére


salazol
őstag

(max az alapján tudnám elképzelni, hogy érzékelheti a kártya, hogy a venti csatlakozója felé folyik e áram, vagy sem
Ezt én is így gondoltam. Csak túl szűkszavúan fogalmaztam.

(#12) Flatline


Flatline
csendes tag

Nyitok egy X-aktát az esetre :D

(#13) salazol válasza Flatline (#12) üzenetére


salazol
őstag

Sajnos elhagytam Fox Mulder email címét.
Scully-é meg sohasem volt meg.

(#14) tkesy válasza salazol (#13) üzenetére


tkesy
őstag

OFF

esetleg nem fox.mulder@fbi.com :)) :DD


ON

[Szerkesztve]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#15) Padree válasza tsello (#5) üzenetére


Padree
senior tag

Haver MX400asa alapból passzív hűtéses, indításkor kissé hullámzik a kép illetve a vindóz logóra hibákat nyom (pontok, vonalkák), de pár perc után kisímul és tökéletes a kép. Amikor rárakott egy ventillátort teljesen becsíkozta a képet, már indulásnál, és utánna is maradt csíkos, ha levette megint jó volt a kép.
Bizonyíték, igenis túl lehet hűteni ... :)

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#16) iwu válasza Flatline (#1) üzenetére


iwu
addikt

nekem van 2 gef2őm, ami csak 2dbe megy, 3dben fagy...

de nálad szerencsére nem ez wolt a baj!

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#17) xuldar válasza Flatline (#10) üzenetére


xuldar
őstag

Én az elmondottak alapján arra tippelnék, hogy rosszul volt benyomva az alaplapba a kártya. Valamelyik láb nem érintkezett pontosan. Ilyen is előfordul. Csak arra kell vigyázni, hogy mozgatni _mindig csak kikapcsolt_ állapotban szabad az alkatrészeket, működés közben elfüstölhet az alaplap.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#18) Flatline


Flatline
csendes tag

Fejlemények:
- win98 magához tért szerencsére
- ma reggel megint fagyott insane közben, de úgy tűnik csak egyszeri eset volt

További problémák, melyek korábban is megvoltak (már elsiklok felettük :) )
- ha a winyón adatmozgás van (program betöltése, másolás) enyhe csíkok szaladgálnak a képen (Asus A7V333-X lapom van 1 éve, azóta csinálja, kipróbáltam anno egy régi Asus (asszem v3700-es) vga-val és azzal ez nem volt, szóval gondolom nem bírják egymást
- mostanában (néhány hónapja) 3d-ben teljesen véletlen időközökben a képernyőn egy 4-5 cm-es vízszintes sávban kb 4mm-es szintén vízszintes hullámok jelennek meg, aztán egyszer csak eltűnnek...

Tényleg X-aktákba való kártya ez :D

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Kinyírtam a videókártyám? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.