Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nekem is lenne 1 sztorim, bár rövid, de annál égőbb, gázosabb.
Most ugye jönne a szöveg, hogy a haverom haverjával történt..., de sajnos nem :D .

15 évesen eljutottam életem első fesztiváljára Tokajba, és én kis naív mit vittem fürdéshez? Sima szappant. Fürdök is minden oké, és hogy-hogy nem elejtettem a szappant. Haverok utólagos állítása szerint még a víz is elállt a csapból, és aki csak érzékelte eme félreérthető momentumot ledermedt. Gyorsan leforgott a szemem előtt az összes sittes film amit életemben láttam :D .
Lassan legugoltam (nem hajoltam :D )és tűztem is ki a tusolóból kb ilyen vörös fejjel.--> :))

Lehet nem akkora sztori, de ha eszünkbe jut, így utolag nagyokat röhögünk rajta. Utólag :)
Akkor nagyon kínos szitu volt. :D

- http://pazsitz.hu -

(#402) #54715584 válasza Andie (#395) üzenetére


#54715584
törölt tag

keményen dolgoztam napokig, nem volt idom olvasni, de tuti jot irtal :)
''egy rajongó'' ;)

(#403) szandisas


szandisas
senior tag

Meccsről vonattal mentem haza valamikor este... nagyon be voltam rugva, és nem vágtam hogy mi történik... amikor leszálltam a vonatról izomból elkezdtem hányni. Összeszedtem magam, és láttam, hogy rengeteg autó áll az állomáson, és kisebb tömeg van.( valami kirándulásról jöhettek)... elindultam, és megpillantottam az autónkat. beültem, láttam muteromat mikor azt mondja, hogy: ''már a telefonban hallottam a hangodon, hogy baj van''... nem akartam visszakérdezni, hogy: miért? telefonáltunk is? :DDD ezek szerint én hívtam ki, hogy vigyen haza...

szintén részegen tavaj haverom állandóan csörgetett... nagyon felidegesített a 20. körül, visszahívtam és beleordítottam a telefonba, :a K***a anyád...
néhány nappal később találkoztam vele, és meséli, hogy egy pizzériában ültek, csendben, és muterja felvette fel a haveom talóját. mesélték, hogy olyat ordítottam, hogy a pizzériában mindenki hallotta :B

jótanács: hányás után amikor le van hányva a kezed ne próbálj, meg kezetfogni haverokkal :B

aláírás

(#404) robekri válasza szandisas (#403) üzenetére


robekri
addikt

Ez se rossz! :DDD

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#405) Xantomas


Xantomas
őstag

Lényegében azonos a 2. hsz-szel.

Ne akarjatok részegen, rágóval a szájban kezetcsókolni egy finom hölgynek, mert ott marad a kézfején a rágó. :W

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#406) Slax válasza Andie (#393) üzenetére


Slax
senior tag

Isten vagy! :D A történet király, az elbeszélés módja meg egy irodalmi személyhez hasonlítható csak, Rejtő Jenőhöz. :C Meghajlok előtted Mester! :R

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#407) tothbe válasza Andie (#395) üzenetére


tothbe
addikt

folytasd még, :W -em a :D -től a sztorijaidon Alánnal. :C

p.s.: remélhetöleg azóta sem lett intellektuális alkat a könyvek ellenére sem, és nem olvassa ezeket itt. :DD

By(e) Tothbe

(#408) adik válasza Andie (#393) üzenetére


adik
őstag

:R :R

Fantasztikus volt, felvidított ezen a napsütéses elszabott napon! :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#409) Nándiee


Nándiee
tag

Első napom az új iskolában azért menntem át mert ott sok az ismerős és egyböl bele is rángattak 1 vicces cigibe,de ez úgy kb a 3-adik órám körül lehetett.Szünet vége mennék vissza a terembe benyitok meglátom hogy nem mi vagyunk ott erre levert a víz hogy most akkor mi is van :F fogtam és be is ba**tam az ajtót ahogy megláttam h itt nem mi vagyunk. Aztán rájöttem hogy itt valami nem stimmel hol a táskám :F és leesett hogy még bent van a teremben ahol már nem mi vagyunk,na akkor már végképp levert a víz főleg hogy elötte 10-20mp-vel bax**m be az ajtót úgy hogy még azt sem mondtam hogy húzd meg a fa**om.
Megint benyitottam már enyhe röhégéssel fogadtak oda batyogot a táskámért és kérdezett valamit a tanár,de mivel elég jó éreztem magam és a helyzet elég kínos volt egyszerüen nem tudtam rá figyelni és már vagy 3x elismételte a tanár a kérdést és gondoltam hogy valamit már csak kéne csinálni és mondtam hogy Aha :W aztán jött a következő kérdésével amit én úgy értettem hogy:meg mutassam hogy hol vagytok?erre rávágtam kb 10mp rekció késéssel hogy ha gondolja erre egyböl nagy röhögés.
Mint utólag kiderült a tanár azt kérdezte hogy Tudod hogy hol vagytok?
:W :W :DD

(#410) Nándiee


Nándiee
tag

U.I: A nyelvtan sosem volt erőségem a fogalmazással egyetemben!:)

(#411) Nándiee


Nándiee
tag

oda batyogot helyett oda batyogtam csak már nincs MOD

(#412) szepi79


szepi79
őstag

we want alán for president! :DDD

saját story: régi középiskolánk gólyatáborába szivesen vissza-visszajártunk szervezőnek, még azután is, hogy rég elhagytuk az alma matert. az eset sarudon történt. aki volt már ott, tudja, ott szép nagy töltés van, a tisza kiáradását megakadályozandó. no, miután mi már jóval kinőttünk a tanárok által megfélemlíthető korból (illetve már az iskolának sem voltunk tagjai), gyakran italozással múlattuk az időt. ezen italozások után kedvelt elfoglaltságunk volt, hogy kifekszünk a töltésre (kb. 40° dőlésszöge volt) és ökörködünk. a kérdéses napon már mindenki befáradt a helyére, én még maradtam. időnként megszabadultam némi alkoholtól, lazán oldalra hajolván. nem is ezzel volt a baj. hanem rámtört a gyomorcsikorgatós hasmenés. gyors helyzetelemzést végeztem: a camping bejárata 30m, onnan a WC 20m. összesen 50m. esélytelen. megpróbáltam felguggolni, hogy kiadam magamból a ''rossz vért'', ámde ilyen meredek területen még józanul sem egyszerű gugolni, hátmég olyan állapotban, amikor a földön fekve is kapaszkodni kell! éreztem, hogy a különleges helyzet különleges megoldást kíván! így aztán a nadrágomat térdig letoltam, és a régi testnevelés órákon tanult rák-állásba helyezkedtem. ez a testhelyzet meglehetősen stabilnak mutatkozott, így elkezdtem gyomromkínjaim enyhítésést - az ürítést. igenám, de közben eszembe jutott, hogy a bélsár, ami belőlem távozik, meglehetősen híg halmazállapotú, ami esetleg azt eredményezheti, hogy ''koszos'' lesz a nadrágom/cipőm. ezért aztán szép lassan elindultam felfelé, természetesen az ürítő tevékenységet nem hagytam abba.

az este végeredménye: 5-6 hányásfolt, és 2 hosszú barna csík. büszke voltam magamra.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#413) szepi79


szepi79
őstag

másik sztori:
haverral állunk kora reggel a buszmegállóban, suliba menet. fejemből alig láttam ki, a világot csak halványan érzékeltem. (nem volt előtte semmilyen alkoholizálás, egyszerűen csak nehezen ébredek.) odajön két csaj, kérdeznek tőlem valamit, olyasmit, hogy mi merre van, én meg mondom, ''nem tudom, nem vagyok idevalósi''. döbbent csend, csajok furcsán nézve el, haverom szakad a röhögéstől. mondom:
- mivan?
- tutod, mit kérdeztek?
- nem.
- azt hogy: ''mennyi az idő?''

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#414) peterszky válasza Andie (#393) üzenetére


peterszky
őstag

:C

What else you gonna do on a Saturday?

(#415) tütüke


tütüke
tag

Szombaton az egyik boltban ruhákat nézegettem, és egy anyuka a kisgyerekével, aki még 3 éves sem volt valamit éppen kifizettek. Majd a következő párbeszéd zajlott le:
anyuka: köszönjél szépen a néninek!
gyerek: szia
anyuka: nem úgy kell köszönni a néninek!
gyerek: hülye ringy*

A továbbiakat nem hallottam, mert szörnyű nevetésbe fulladtam. De az biztos, hogy az anyuka elég kínosan érezte magát :D

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#416) Superman


Superman
nagyúr

Kínos szitu, bár nekem nem volt annyira az:

Budapest-Miskolc közötti Intercity vonaton (esti hetes) beültem már egyenesen a Keletiben az étkezőkocsiba. Éhes voltam, mint a farkas, de én semmi voltam ahhoz a némethez képest, aki Budesliga mezben üldögélt és hormszor kérte ugyanazt (!!!), gyakorlatilag három adagot evett meg.

Kihoznak mindent, meg is eszem, fizetek, kérek még egy ásványvizet, fiztek és gondoltam már innen szállok le Miskolcon. Kiscsaj, aki hozta ki az ételeket meg folyton nézeget engem és kérdezgeti, nem kérek-e még valamit. Mondom nem, de már kezdett idegesítő lenni. Végül már csak negyed órára voltunk Miskolctól, amikor kihozza ugyanazt a számlát, amit már kifizettem, mondván, mindjárt megérkezünk, ideje volna fizetni.

Párbeszéd:

-Ez mi?
-Öööö...a számla...
-De hiszen egyszer már fizettem. Nem emlékszik?
-Hát...nem nagyon....
-Hány vendég van az étkezőkocsiban?
-Öööö....öt.
-És nem emlékszik, hogy én fizettem-e? Tízezressel fizettem, amelyből vissza is kaptam...ennyit (mutatom a pénzt a zsebemből).

Csaj elrohan, aztán vissza és sűrű szabadkozások közepette kér bocsánatot, hogy ez már a harmadik fuvarjuk volt és nem emlékezhet mindenkire.....:DDD

(#417) Kokog


Kokog
csendes tag

Az alábbi történet velem esett meg kb.7-8 évvel ezelőtt.Vettem 1 Trabantot.Nagyon szerettem,zenét raktam bele,stb.Egyszercsak eljött a szilveszter éjszaka,és megindultunk csúnyán berúgni a haverokkal.Kisvárosom sportcsarnokában igényesen megterített asztaloknál elfogyasztottuk a finom vacsorát,majd megittunk kereskedelmi mennyiségű sört.
Lassan jött az éjfél,és egyik barátommal átmentünk 1 másik szórakozóhelyre,mivel ott dolgozott az akkori barátnőm.Természetesen a Trabival.Órák múlva bódult,csumarészeg állapotban visszagyalogoltam az eredeti mulatságba,a sportcsarnokba.Reggel 6-7-ig húztuk,aztán elindultunk haza néhány környékbelivel.Keresem a kocsit a parkolóban....
..........nincs ott.............sehol sincs......................na de?................hmm..........hajjaj.....
ellopták....... :Y
Benéztem mindenhova,és ez bizony eltűnt!!!!!!!!!!
Irány a rendőrség.
Félbódult állapotban bejelentettem,hogy meglovasították a TRABANTOMAT!!!
''Hát ez felháborító''-mondta a törzsörmester,és elkezdte felvenni a jegyzőkönyvet.
Az egészben a legfurcsább az volt,hogy a kulcs meg a zsebemben volt.Eközben kedves öcsém megindult egyik jó komával szétnézni a központban,hátha...
Hát meg is találták ott,ahol a barátnőm dolgozott.
Gyorsan bejöttek a rendőrségre,és közölték,hogy megvan.
Tehát berúgtam,elhagytam a kocsimat,majd feljelentettem saját magam :DDD

Feri bácsik kíméljenek!!!

(#418) Andie


Andie
őstag

Köszönöm a dicsérő szavakat, remélem tényleg szivből jönnek, őszintén, nem pedig a morgolódásomra :) Jutalmul itt egy új sztori, amit már régen megigértem, az az ominózus palacsintás délután... Jó szórakozást :)

Még fiatal csikók voltunk, talán középiskola legelején járhattunk, elhatároztuk, hogy a délutáni tanulást megalapozzuk egy kis palacsintázással. Alán konyhamüvészete messze földön hires volt, már ami a zsiroskenyeret, tojásrántottát és palacsintát illeti. Egyéb, magasabb szintü, igényes ficsúroknak való étkekkel ő nem foglalkozott, túlságosan sznobnak tartotta ezeket. Mi azonban már nemcsak hallomásból szerettük volna ismerni a hires Alán-féle palacsintát, hanem személyesen teszteltük volna.
Egy unalmas statika órán (melyen az elhangzott infókon csupán néhányezer élet múlhatott a későbbiekben ugye) tehát körlevél ment a pad alatt, melyben magunkat a 48as szabadságharc lázadóinak, Alánt pedig az osztrák monarchia makacs diktátorának tituláltuk, és különböző középkori inkviziciós kinzásokat helyeztünk kilátásba, ha délután nem bizonyit palacsinta ügyileg. A levelet néhányan rajzokkal egészitették ki, szemléltetve a fülcimpatépőt, a spanyolcsizmát, palacsintasütőbe-törést, illetve volt ott egy kalapács és sarló is, amit mindenki letagadott, és senki nem értette, hogy került oda. Sanyi egyenesen isteni bizonyitékot látott benne : ''Ugye megmondtam, hogy mindenütt ottvannak!!!'' - és gyanakvó szemekkel körbenézett az alvó osztályon. Valóban ott voltak, sőt, néhányan horkoltak.
Én Rejtőtől kölcsönöztem egy kissé, mikor azt firkantottam a levél bal alsó sarkába, miszerint : ''Itefittyej te. állnokk haszudoszó Te! Ojjan vaty, mint 1 szüszkissaszony! Hitegec! Ha ma pontban délután? nem! süc nekünk csintalan pi.. cóval palacsint át, akor. Jól fejbeverlek a palacsin süttővel, hogy arról. Kódulsz. Na. - Neduddki''
Bárhogy is próbáltam azonban elváltoztatni az irásomat, szerintem rájött, hogy ki irta. Csavaros esze volt ennek az Alánnak, ezt mindenki tudta. Mikor a papir körbeért, és az összes érintett beleirta - és/vagy rajzolta - a fenyegető ultimátumát, átpasszoltuk Alánnak. A levélbe egy radirt csomagoltuk, majd mikor tisztelt tanárunk a tábla felé fordult, hogy épp egy vasbeton födém hiányos alátámasztásából eredő anyagi és erkölcsi károkat szemléltesse függvénnyel, a papirgalacsin nagyot csattant Alán fején. Barátom felijedt a szundikálásból, felkiáltott: ''trigonfödém!'' - és riadtan nézett körbe. Tanárunk elismerően nyugtázta, hogy Alán még álmában is a szakmával foglalkozik. Barátunk sértődötten felvette a papirt a földről, szétcsomagolta, gondosan tanulmányozta egy percig, közben azthiszem teljesen felébredt. Csendesen megjegyezte, hogy ''hüjék'', majd összegyűrte a papirt, és megette.
Ezen ritussal tehát elfogadottnak tekintettük a délutáni meghivásunkat.

Négyen gyűltünk össze Alánék konyhájában, barátunk szertartás-szerűen készitette ki a hozzávalókat és a sütés nélkülözhetetlen eszközeit. A szülők még jócskán dolgoztak, keresték a pénzt a délután bekövetkező károk helyreállitására, egyedül Alán 2 éves kisöccse totyogott, csúszott-mászott körülöttünk, akit a suliból jövet hoztunk haza a gyerekmegőrzőből (bár Alán néha ezt keverte a talált tárgyak osztályával). Öcsi áhitattal figyelte, amint báttya tésztát kever, különböző mágikus dolgokat önt hozzá, aminek kilétét mi nemis firtattuk, igy legalább jót eszünk majd a végeredményből.
Alán, mint egy boszorkánymester, tudományos arccal kevergette a sürüsödő tésztát, orrára egy lornyont csiptetett, amit valahonnan a nagyapja fiókjából dúrt elő, 2 protézis és egy ''Kiváló Munkás'' kitüntetés mellől. Méltóságát némileg csorbitotta, hogy az egyik üveg hiányzott, és erősen meg volt rozsdásodva a keret, de ez őt nem akadályozta, hogy kinyilvánitsa fellengzősen: ''Hiveim, most pedig elkezdjük A Műveletet!'' - elegánsan megkocogtatta a csorba fakanalat a tál szélén, jelezve, hogy a tészta kész. Áhitattal néztük, és kissé hátrébb húzódtunk.
Óvatosságunkat egy korábbi, ugyancsak ezen ódon konyhában történt esemény alapozta meg. Néhány héttel korábban ugyanis Alán kitalálta, hogy mily kicsinyes és primitiv dolog is a kulcsban, vagy két apacsavar közé szoritott gyufaméreg robbantgatása. Nem vagyunk mi kispályások gyerekek - kezdte - ha robbantunk, hát csináljuk nagyban! Erre eltünt a konyhában, és kissé később megjelent egy karton gyufával, egész pontosan 6 dobozzal. Félrehúzódott, és gondosan kapargatni kezdte a mérget a gyufák hegyéről egy kis papircetlire, melyre nem mellesleg az aznapi jótéteményéért kapott intője volt irva. (Ki gondolta volna, hogy a suli előtti téren hajigált csavarok szétrobbannak, és az egyik pont a tanári ablakán repül be, szétzúzva 2 tábla dupla ablaküveget, a benti vitrines szekrény ajtaját, és a tavalyi iskolaverseny első helyezett diját, egy porcelán serleget??) Alán tehát kapart, mint a hentes kutyája, köztük legfeljebb annyi különbség volt, hogy barátunk nem morgott közben. Homlokán izzadtságcseppek ütöttek ki, amit előzékenyen papirzsebkendővel itattunk fel, nehogy megnedvesitsék az alapanyagot. Köszönöm barátom! - lehelte, és kapart.
A harmadik doboznál meguntuk, és hátravonultunk a kertbe, szegény szilvafát annyira húzták az érett gyümölcsök, kötelességünk volt enyhiteni kinjain. Alán sértődötten nézett utánunk, néhány sértést, és egy üres gyufásdobozt vágott a fejünkhöz. Később, mikor beszilvázva - ez Totyára különösen igaz volt, mert bal válla és csuklója még szinre is passzolt az emlitett gyümölcshöz, fáról leesés okából - visszatértünk, Alán épp végzett, és már egy alufóliába csomagolta a kaparás eredményét. Elismerően füttyentettünk a mennyiség láttán, összetömöritve egy komolyabb dióhoz hasonlitott a ''töltet''. Na ez durrani fog kispofáim! - emelte felénk a diót Alán, és egy kiskalapáccsal a kezében elindult a konyha felé. Utánnavonultunk, és lestük, mi sül ki belőle. Barátunk lekuporodott a konyha kövezett sarkába, a diót óvatosan elhelyezte, hogy nem mozduljon ki a kalapács alól, majd magasra emelte a szerszámot. Mi kimenekültünk az udvarra, és élvezettel vártuk a mennydörgést - ami nem érkezett, ugyanis Alán sértődött képpel hátrafordult, és azt reklamálta, hogy a fülét ki fogja majd be? Totya bekullogott, és befogta Alán fülét. Pár másodperccel később iszonyatos durranás rázta meg a konyhát, a poharak összekoccantak, Totya felorditott, és fülét fogva kirohant az udvarra - a detonáció még másodpercekig visszhangzott. Alán átszellemült mosollyal jött ki, egyik kezében egy kormos kalapáccsal, és csak akkor komolyodott el, mikor látta, hogy segédje a füben fetreng, fülét fogva. ''Mi van má?'' tudakolta óvatosan, bár ezt Totya már kb 1 perce hajtogatta, ''Nem hallok, basszátok meg nem hallok!'' szavak ismételgetésével. ''Hát vedd el a füledtől a kezed te tökfej'' - biztatta Alán, de sajnos ez barátunkon mit sem segitett, még másnap délelőtt is, matekórán arról érdeklődött, hogy hol harangoznak?

A palacsinta tehát sülni kezdett. Alán kicsirozta a lapos edényt, beleöntötte az első adagot, és a gáz fölé tartotta. Megnyugtatóan bólogatott, bizzuk csak rá, majd ő megmutatja. Kicsit később megforditotta, és való igaz, szép vékony, kellöen pirult palacsinta mosolygott ránk. Tányérra tette, és rácsapott a kezemre, mondván majd együtt a végén. Én sértődötten kinyitottam egy üveg sört. A palacsinták úgy gyűltek, ahogy az illatokra a legyek és a szomszédok. Elhesegettük őket, és vártuk, mikor készül már el az utolsó is. Végül Alán a maradék tésztát a palacsintasütőbe öntötte, és müvészi mozdulattal tartotta a láng fölé. Jelentőségteljesen ránk nézett, majd felhivta figyelmünket az elkövetkező produkcióra - Na most figyeljetek kisapáim! - felkiáltással.
Kecses mozdulattal megrázogatta a palacsintasütöt, majd hirtelen feldobta a levegőbe a félig sült tésztát. Mint lassitott felvétel, úgy láttuk, ahogyan a palacsinta fordul hármat a levegőben, az iv tetejére érve elindul lefele, ismét fordul egyet, majd Alán öccsének kopasz fején landol a forró, nyers felével! Öcsi üvöltve rohant ki az udvarra, feje füstölgött a palacsintától, füle mellett folyt le a tészta, mi futottunk utánna, a szomszédok szörnyülködve könyvelték el, hogy valami sátánista szeánszot folytattunk a kölök bevonásával. Szerencsére semmi komoly baj nem történt, Öcsit lenyugtattuk 5 lekváros palacsintával, és egyikünk még egy üveg koláért is elszaladt a boltba. 1 óra múlva telehassal sóhajtoztunk a palacsinta romjain, és még nem sejtettük, hogy a mai nap erősen befolyásolja majd Öcsi hajnövekedését pár évvel késöbb.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#419) The DJ válasza Andie (#418) üzenetére


The DJ
addikt

Nagyon tetszett! :D
:C

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#420) trassher válasza Andie (#418) üzenetére


trassher
addikt

az nagyon dúrva :D . ne nyissunk neked saját topikot? most nem kamuzok de lesestem a székről amikor az jött hogy:
Alán öccsének kopasz fején landol
sajnos bal bokám el van törve szóval nem volt veszélytelen a dolog de megérte

Redmi Note 7

(#421) God Vazzeg válasza Andie (#418) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Öregem, mély respect irányodban :R Neked ezzel kellene foglalkoznod, tiszta Rejtő stílusban nyomod :R

Ha adsz ki könyvet, én feltétlenül venni fogom :B :D

(#422) Woodslave válasza Andie (#418) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó sztorik. :R
Bár az hogy kétévesen ordítva rohant ki a kertbe, meg betűrt 5 lekváros palacsintát :U :DDD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#423) trassher válasza Woodslave (#422) üzenetére


trassher
addikt

simán elképzelhető. én például 5 éves koromban megettem egy 10 kilós dinnye felét aztán végighánytam az egész udvart. azóta nem szeretem a dinnyét :D

Redmi Note 7

(#424) szepi79 válasza Andie (#418) üzenetére


szepi79
őstag

:R :R :R :R :R :R :R

ez kész... maguk a sztorik úgy a közepes és a mérsékelten jó kategóriába tartoznak, elvégre számtalan jobb/durvább kering a neten, de az előadásmód és a fogalmazás csillagos hetes! neked télleg írni kéne! :R

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#425) Andie


Andie
őstag

Köszönöm, köszönöm :)
Hát nézzétek, elfogadom a kritikákat, és mint ahogy az elején (140es beirás körül) előre bocsátottam, hogy bár a történetek alapja _mindig_ igaz, azokat direkt kiszinezem, egy kicsit köritek, netán összevonok kettöt, hogy abból egy ilyen, általatok elismert kis esszé jöjjön össze. (mégis hogy nézne ki a lenti sztori 2 sorban: ''Alánnal palacsintát sütöttünk, melynek apropójaként az egyik palcsi az öccse kopasz fején landolt. Ja, és korábban már robbantottunk gyufaport a konyha sarkában úgy, hogy Alán fülét Totya fogta be, aki igy 3 napig nem hallott'' - ugye hogy nem ugyanaz?) A fő célom az, hogy szórakozzatok rajta, és a szürke napból legalább egy 5 percre kiragadjalak benneteket. Úgy látom, ez sikerül is többé kevésbé. Most az, hogy Öcsi 5 palcsit tolt-e be, vagy csak 3-at, hát elnézést, valóban nem emléxem. Remélem azonban a lenti röpke fogalmazásból nem csak ez ment át :)
Az, hogy maguk a sztorik alsó-középkategóriásak, megintcsak éles kritika, de tény, hogy ezek nem kitalált sztorik, megtörtént események. Nemtudok versenyre kelni scifikkel, vagy direkt a szórakoztatás céljára kitalált Maksa-Sas-stb-féle sztorikkal, hisz az én történeteimet az élet szülte. Az élet pedig nagyon ritkán produkál igazán élvezetes történetet, és főleg nem nagy számban. Ha valakinek ennél magasabb szinvonalú története van, hasonló mennyiségben, örömmel olvasnám! :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#426) djtörök válasza Andie (#425) üzenetére


djtörök
senior tag

gondolom szegény öcsinek szép égési nyomok maradtak a fején :D

(#427) szepi79 válasza Andie (#425) üzenetére


szepi79
őstag

félreértettél.
egyrészt, nam alsó-közép-et irtam, hanem közép & mérsékelten jó, vagyis 5ös skálán 3as vagy 4es. természetesen ezek a történések akkor élvezhetőek igazán, ha ott van az ember, mesélve már nehéz ugyanazt a hangulatot visszaadni, ami Neked sikerült, és még rá is tettél egy lapáttal - teljesen jól csinálod :R a történetek viccességéről természetesen nem tehetsz, nem is rótta fel neked senki. (egyébként a kritika lehet pozitiv is, csak manapság kizárlólag a negatív kritikára használjuk a jelzőt.)
másrészt írtam, hogy a fogalmazásod 7es, (szintén ötös skálán,) ami által az egész iromány annyira szórakoztató, hogy azt elmondani nem lehet.

szerk: egyébként én észre se vettem a 2éves kölök VS. 5 db palacsinta ellentétet, amig ki nem emelték.

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#428) csizzah válasza Andie (#418) üzenetére


csizzah
aktív tag

Üdv!

Eszméletlen jó vagy, te ezzel foglalkozol, uértem író vagy?, mert ha nem akkor szerintem mielőbb válts szakmát, ezeket ki kéne adni.

Visszaolvastam az összes sztoridat, folytak a könnyeim a röhögéstől, ezeket elő is tudod adni?, ha igen mielőbb jelentkezz a fábry-nál egy stand up-ra!

:R

(#429) csizzah válasza trassher (#420) üzenetére


csizzah
aktív tag

Egy külön topik tényleg nem lenne rossz!
Mindenesetre az összes sztorit elmentem txt-be.

(#430) Slax válasza Andie (#425) üzenetére


Slax
senior tag

Mondtam már, hogy Isten vagy? :DDD Megint csak fetrengtem a röhögéstől, természetesen ezt is kinyomtatom, megy a dossziéba a többiekhez, hogy egy rossz napon felvidítsanak. ;] Ne foglalkozz a kicsinylőkkel, mert csak irígyek.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#431) Slax


Slax
senior tag

Nem találom Alán első feltűnését. :O A ladás, és a Vartburgos írásokat. :O Segítséééég!! :D

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#432) Andie válasza Slax (#431) üzenetére


Andie
őstag

#143-nál kezdődnek az Alános sztorik. Ladás-vartburgos alatt mit értesz?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#433) PazsitZ válasza Andie (#425) üzenetére


PazsitZ
addikt

Aki becsmérli azokkal ne foglalkozz. Mert velük ellentétben sok rajongót is szereztél :) , pl engem. Nekem tetszenek a sztorik, bár lehet tényleg az előadásmód dob rajtuk sokat, mindenesetre rendszeresen figyelem a topicot, elsősorban a te sztoriaidat böngészve :) !
Kérek még :DD ... :R

- http://pazsitz.hu -

(#434) Andie válasza PazsitZ (#433) üzenetére


Andie
őstag

Neeem, nem becsmérli itt őket senki. Egy percig sem értettem félre. Szepi és Woodslave is épitő jellegű kritikával illetett, ami jogos volt, és vettem is. Ha már monológból némileg párbeszéddé, társalgássá formálódtak ezek az Alán-sztorik ( elvégre nektek iródnak, jóhogy beleszólhattok ) - akkor igenis elvárom, hogy kritikával éljetek velük szemben. Nyilván jólesik, ha dicséritek, mert érzem, hogy jó irányba haladok, igy érem el a kellő hatást, hisz végülis ez a cél. Azt is irjátok meg, ha valami nemoké, sántit, vagy máshogy jó lenne. Ettől még magát a sztorit nem fogom tudni megváltoztatni, hisz továbbra is csak olyat irok le, ami valóban megtörtént - csak esetleg változtatok az előadásformán : hitelesebben, precizebben, velősebben, tárgyilagosabban / vagy netán mesésebben, viccesebben, nagyobb köritéssel adom elő őket.
Nade elég a dumából, asszem lassan leirok nektek egy újabb sztorit :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#435) Slax válasza Andie (#432) üzenetére


Slax
senior tag

Valahol, ha jól emlékszem, Alánnal a főszerepben, olvastam egy ladás sztorit (lada, barátnő, árokszéle, ladán vasból készült légterelő, alufóliás műszerfal, pillanatragsztós kábulat). Valamint egy wartburgos sztori is (nagyapa, wartburg, éjszaka, rendőrök, gatya nélkül). De ha rosszul emlékszem, akkor hülyére röhögtem már magamat, azért lehet. :DDD :))

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#436) #54715584 válasza Slax (#435) üzenetére


#54715584
törölt tag

ezeket a sztorikat en is olvastam, sot, meg cegen belul kuldozgettuk egymasnak :)))
de eppen ezert en sem tudom, hogy azokat ki irta...
bar sztem az teljesen mas stilusban irodott, szoval sztem nem Andie irta :)

Andie neked meg egy nagy hajra :)

(#437) Andie válasza Slax (#435) üzenetére


Andie
őstag

Nem erre gondoltok? [link]
Itt vannak ladás sztorik, alufóliával diszités, laptoppal inditás, stb. Ás-és!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#438) Slax válasza Andie (#437) üzenetére


Slax
senior tag

Nem, itt még nem jártam, de köszi. :R

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#439) Andie


Andie
őstag

Nem voltunk jó gyerekek, ezt soha nem állitottam. Már akkor is hittem, hogy a beteg gyerek a jó gyerek, és mi szerettünk egészségesek lenni Alánnal, ezzel ideologizáltuk meg sötétedésig tartó csavargásainkat - melyek leginkább a Tisza-Maros torkolat környéki gát, illetve a mögötte húzódó erdőségre korlátozódott.
Felpakoltunk ilyenkor mindenféle földi jót, már amit a konyhából és a spájzból össze tudtunk szedni, anyánk nagy örömére. Persze gyerekfejjel nem voltunk annyira előrelátók, hogy az általa előző napon gondosan előkészitett töltötthúsba ma mennyire hiányozni fog az a 20 deka kolbász, amit a hátizsákba rejtettünk. Arról nemis beszélve, hogy rendszeresen megfeledkeztünk az este érkező vendégekről, akiket akciónk után már nem volt sütemény, amivel kinálhattak volna.
Egyik délután Alán csöngetett, majd miután unámatosan kivonszoltam magam a kapuhoz, melybe közben 3x is belerúgott, rámförmedt, hogy tréningeznem kéne magamat, olyan vagyok mint egy csiga széllel szemben. Felhivtam a figyelmét, hogy egy csiga is hozzá tudja vágni a kulccsomót, még a kapun keresztül is, erre megbocsájtóan vigyorgott, kivillant csempe jobb felsö kettese, ami az előző napi bicajozás óta ékesitette mosolyát. Ez mellesleg rendkivül idegesitette, mert sóhajtáskor enyhe sipoló hangot hallatott, némi gőzmozdony hatást kölcsönözve neki.
Miután beinvitáltam, előadta, hogy rendkivüli akcióra készül a délután folyamán, melybe mint segéd, engem is belevesz, csak hogy ne unatkozzak. Itt már féltem, mert sejtettem, hogy a veszélyesebb mozzanatokat véletlenül pont én fogom végrehajtani, valami oknál fogva Alánnak fáramászáskor mindig fájt a háta, és úgy egyébként is vándorveséje volt. Sértődötten előadta, hogy miután délelőtt az évszázad bizniszét lebonyolitotta, szert tett egy akváriumra. Majdnem teljesen ép, csak egyik oldalt van végigrepedve, de nézzük a másik 3 felől ugyebár, és az egyik illesztésnél már morzsolódik az üveggitt, node apróságon nem akadunk fenn. Érdeklődésemre, hogy mégis mitől az évszázad biznisze ez, holott szemlátomást 1 fillért nem ér az üveg kalitka, bizalmasan odahajolt, pisszegett, és teljes titoktartásra kötelezve elárulta, hogy egy döglött macskát adott érte.
Döbbenten néztem egy percig, majd lehüjézett, miután értetlenkedve visszakérdeztem, hogy ki volt az, aki ebbe a meglehetősen előnytelen cserébe belement, és biztositott róla, hogy üzleti ügyekben ő mindig is nagy góré volt. Hajlamos voltam hinni neki.
A probléma ott kezdődött, hogy nem sikerült igen tisztelt papáját meggyőznie, igenis ebbe az akváriumba hal kell. Elsiklott azon tény felett, hogy gyakorlatilag vizzel képtelenség feltölteni az üveget, merthogy egyik oldala szelel - illetve nem túl irodalmian szólva - vizel. Azon próbálkozása pedig, hogy Cilit, a szomszéd macskáját beszoktassa a terráriummá avanzsált akváriumba folyton kudarcba fulladt, én csak azon csodálkoztam, hogy a macska nem. Mármint fulladt. Meg. Szegény négylábúnak azóta klausztrofóbiája van.
Alán egész délután négyig azon törte a fejét, milyen állatot tartson új szerzeményében, aminek nem kell viz, nem ugrik ki, nem nyervog, és mellesleg könnyen beszerezhető - lehetőleg kevesebb ráforditással, mint maga az akvárium. Ekkor jutott eszébe a gyík, és én. Ezen párhuzamot kikértem magamnak, és meggondoltam azon szándékomat, hogy Alánnak újabb málnaszörpöt töltsek, becsaptam a hátizsákot, és az ajtó fele indultam. Jó 15 perces séta után a töltéshez értünk, itt letelepedtünk, és mint akik fél napja úton vannak, falatozni kezdtünk. Kolbász, alma, paprika, hagyma, egy fakanál és némi zsebpiszok került elő a hátizsákból, de nem tudtunk elsiklani azon tény felett, hogy kenyeret nem hoztunk. Alán személyeskedni kezdett, amit ez alkalommal a kolbásszal rendeztem, arca még este is zsiros volt, és enyhe füstölt szagot árasztott. Ettünk pár falatot, de megállapitottuk, hogy kenyér-hiányunkon még az a felhúzhatós ébresztőóra sem segit, amiről határozottan állitottam, hogy nem én tettem a hátizsákba.
Összepakoltunk, és nekiálltunk gyíkot fogni. Bevallom, nem sok gyakorlatom volt a dologban, eddig ha láttam is néhányat, csak 1-1 pillanatra, mert lustaságunk erősen hátrányos volt a gyorsaságukkal szemben. Alán viszont felkészült. Hátizsákjából egy szákot vett elő, majd komótosan összeállitotta. Kérdésemre, miszerint vizből akar-e gyíkot fogni, megsemmisitő pillantással reagált, és rácsavarta a nyelet a szák háromszög alakú hálótartójára. Körbefordult, hogy a legalkamasabb gyíkleső helyet megtalálja, majd miután leporoltam magam, és a sapkám is visszatettem a fejemre, bocsánatot kért. Biztositottam, hogy üres kézzel már nem távozunk, hisz előbbi fogalompárositása valóra vált, gyík helyett engem már megfogott.
A taktika a következő - magyarázta összevont szemöldökkel barátom - elmész jó 50 lépésre, alul a töltés alján. A gyíkok fent sütkéreznek a töltés tetején. Dehogynem. Akkoris sütkéreznek, ha nem süt a nap. Igen, ezek ilyen hüjék na. Mit kötözködsz? Tehát elballagsz, felmész a töltés tetejére, és nagy csörtetéssel felém hajtod a ménest. Értve? Van kérdés? Nincs. Mehetsz.
Elballagtam egy kicsit arrébb, felmásztam a töltésre, és figyeltem, amint Alán kapuspózba kucorodik, kezében a 2 méteres szákkal, erősen a földre koncentrál, ahol leendő áldozatai majd özönlenek feléje. Futni kezdtem felé, és erősen figyeltem az állitólag sütkérező gyíkokat, melyeket Alán szerint abszolúte nem zavarta az a hatalmas felhő, ami a fél Tisza-partot beboritotta. Mikor két lépsre értem barátomhoz, megálltam, aki széttárta kezét, és csodálkozva kérdezte : ''Mivan?'' Megnyugtattam, hogy egy gyíkot azért láttam, nemsokkal feljebb, az út szélén, de nyugodjon meg, laposabb volt mint egy palacsinta, igy kétlem, hogy háziálltnak alkamas lenne.
Újabb taktikától vezérelve elindultunk lefele a töltésen, a vizügyi átemelő szivattyú felé, annak ugyanis beton alapja volt, és mint olyan, a gyíkok nagyon szerették, hisz kellően felmelegedett a napon. Már messziről láttuk, hogy legalább 3 zöld hüllő kucorog a betonpadkán, a jobb szélső legalább 15 cm hosszú volt, szép testes példány. Alán megnyalta a szája szélét, amely nem gasztronómiai vélemény nyilvánitás volt ezúttal - legalábbis ebben biztam - hanem felfokozott idegállapotának mellékcselekvése. Megbeszéltük, hogy én balról kerülök, elterelve ezzel a gyanakvó állatok figyelmét, amíg ő jobbról kerít, és egy hirtelen mozdulattal elkapja a napkúrázó legnagyobb példányt. Igy is tettünk, a lehető legfeltűnőbben próbáltam a gyíkok értésére adni, hogy én vagyok egyedül a töltésoldalban, az a másik, néha kúszó, néha négykézláb mászó, olykor a tenyerébe szúródó királydinnyék miatt káromkodó egyén végülis csak jelentéktelen optikai csalódás, amely csöppnyi gyíkagyukban a napfény hatására manifesztálódik. Nem tudtam, hogy mennyit érthettek meg ebből, de szemlátomást rám koncentráltak, bár a középső tett egy tétova mozdulatot a beton repedése felé, ám félúton meggondolta magát - Alán ezt megkönnyebbült sóhajjal jutalmazta, minek hatására valahonnan vonatfütty hallatszott.
Ez téveszthette meg az áldozatainkat is, bizonyára tisztában voltak vele, hogy a legközelebbi vonatsín az újszegedi állomásnál van, innen kb 5 km-re, és bizony onnan a legelvetemültebb vonat sem tud idáig sipolni, de mire idáig juthattak gondolatban, Alán egy rétisast megszégyenitő gyorsasággal csapott le, mely hasonlat azért annyiban sántit, hogy a rétisas valószinűleg kecsesebben vitelezte volna ki a mozdulatsort - barátommal ellentétben, aki beverte könyökét az átemelő vas-szerkezetébe, egy göröngyön kibicsaklott a bokája, térdre esett, beletenyerelt egy szúros növénybe, de jobbkezével keményen és biztosan szoritotta a szákot, mely alatt ott lapult A Gyík! A másik két állatka fejest ugrott a betonrésbe, ám az szűkösnek bizonyulhatott kettőjünknek, mert egy farokvég még másodpercekig fickándozott a repedésen kivül, amin még Alán is röhögött, felejtve sérüléseit. ''Megvan barátom!!!'' - vigyorgott rám diadalittasan, - ''felsegitenél?''
Óvatosan felhúztam, szegény gyík közben eszeveszett táncot járt a háló alatt. ''Na, most csendben! állj félre! Hopp!'' - utasitott, miközben óvatosan benyúlt a háló alatt, hogy kezébe kaparintsa áldozatát. Siri csend ereszkedett ránk, Alán centiről centire közelitett a pihegő gyíkhoz, nehogy az megugorjon, és kiszaladjon a felemelt szák alól. Lélegzetvisszafolytva figyeltem 2 méterről, majd egy másodperccel később úgy hűlt meg bennem a vér, mint a délutáni levegő a vízparton. Alán ugyanis akkorát orditott, hogy a Maros túloldalán álló fák verték vissza hangját, és még Deszken is hallották ez ismétlődő ''..nyád.. nyád...nyád'' szócskát.
Barátom elhajitotta a szákot, torkaszakadtából üvöltött, jobb kezét rázogatta, ugyanis kisujján ott kapaszkodott apró fogaival áldozata - bár ebben a pillanatban már igazán nem tudtam eldönteni, ki is az áldozat valójában. Alán körbetáncolt, segélykérően nézett rám, belelépett a földre esett szákba, mely egy óvatlan pillanatban keresztbeakadt, igy barátom hanyattesett, és kapálózott mint egy hátára fordult teknősbéka, akinek történetesen jobb kisujját egy rettenetes szörny próbálja leharapni. Én a térdemet szorosan összezárva igyekeztem szinkronizálni levegővételemet, ezért később Alán szemrehányást is tett, miszerint igen disznó dolog volt combomat csapkodva hangosan röhögni életveszélyben küzdő barátomon. Végül odabotorkáltam könnyező szemmel hozzá, de a gyík meggondolhatta magát, vagy túl rágósnak találhatta barátomat, mert elengedte a kisujját, majd egy pillanat alatt eltünt a fűben. Alánt ekkor azonban nem ez érdekelte, gondterhelten nézegette kisujját, amin épp csak egy kis karcolás látszott, de kétségbeesett arcát látva biztositottam, hogy nem kell amputálni.
Miután aznapra elment a kedve a gyíkászástól, kisujjával a szájában hazaindult, hátán ott fityegett a kettétört szák, én egy lépésről kisértem, nehogy észrevegye, ahogy hangtalanul röhögök rajta.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#440) Dirtyz válasza Slax (#435) üzenetére


Dirtyz
őstag

Elküldöm mélben a ladás történetet, ha kell!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#441) KrAt válasza Andie (#439) üzenetére


KrAt
veterán

Jó történet, tökéletes írásmód. Mint az eddigi összes irományod. Grat :R

(#442) Slax válasza Dirtyz (#440) üzenetére


Slax
senior tag

Kell!! Köszi! :R
Andie! Tökkéletes írás. :R Köszönjük szépen :R , és természetesen várjuk a többit. ;]

[Szerkesztve]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#443) Dirtyz válasza Slax (#442) üzenetére


Dirtyz
őstag

Freemail-re ment! :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#444) Slax válasza Dirtyz (#443) üzenetére


Slax
senior tag

Ezer köszönet! :C Ez az, jesssz. :R

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#445) Rommel6600 válasza Andie (#439) üzenetére


Rommel6600
őstag

Minden tiszteletem a tiéd!

Tökéletes írásaid vannak, tanulás helyett itt olvasgattalak egész délután :C
Kis párhuzamot azért vélek felfedezni Alán és Sven Hassel Pici-je között :) De ha olvastál már Sventől akkor tudhatod, hogy ez dícséret!
Meg egy sanda gyanúm is van ám Alánnal kapcsolatban. Ha gondolod priviben keress meg.
Lementettem az írásaidat, és köszönöm azt a pár felejthetetlen felszabadult röhögéses órát, amit nyújtottál nekem!
Külön jó volt hogy Újszegedi vagyok így teljesen ismerősek számomra a történetek helyszínei.

A folytatást már legszívesebben most olvasnám, már nagyon várom!
KÖSZÖNÖM!

Üdv
Rommel

mod: igazán megérdemelnél egy külön topicot, szépen összegyűjte a részeket rendezve, stb. Mint pölö a Feri bátyám, egy konfigot?-topic. A hozzád hasonlóaknak már külön topic kéne, kinőttek már innen - minden téren!


[Szerkesztve]

(#446) Andie válasza Rommel6600 (#445) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm elismerő szavaidat! :R
Prividet kiváncsian várom... :B

Mod : Nem olvastam ettől az irótól, úgyhogy az egyezőség csak véletlen műve. Az egyetlen, amit már be is vallottam, az a Rejtő-rajongásom. :)

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#447) #54715584 válasza Andie (#446) üzenetére


#54715584
törölt tag

:C :DD :))

(#448) Rommel6600 válasza Andie (#446) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ment a privi! :)
És meg a válaszod, és a következő storyt várom nagyon kíváncsian :B :R

Üdv

(#449) The DJ


The DJ
addikt

Kínos szituációk?

Hmm...

Az elég kínos, hogy meg vagy fázva, nincs zsepid, jön a tüsszentés, nem tudod visszatartani és ahogy megtörténik azt veszed észre, hogy a veled szemben álló haverod lábán és ruháján fityeg 10 kiló turha? :DDD :DDD :DDD

Általánosban fordult elő és hát égett a pofám, a többiek meg röhögtek, mert a fél suli látta :DD

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#450) bitmad válasza Slax (#435) üzenetére


bitmad
aktív tag

Tudom hogy megvan már, de ha valaki még nem olvasta volna, annak kötelező!
Árpi kalandjai: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.