Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#333) Andie


Andie
őstag

Még középiskolában történt, magyar óra vége felé. Közeledett a nyár, mindenki unta a magyar irodalom felvilágosodás utáni remekműveit, leginkább mi magunk is felvilágosodtunk volna néhány szöke hölgy társaságában a Balaton partján. Node hátra volt még 2-3 hét, évzáró meg az érettségizök elhajtása a sunyiba.
Alánból csak a bal válla látszott, meg néha fel-feltünt kócos haja, amint a pad alatt babrált. Kedves - és állapotos - magyar tanárnőnk fáradhatatlanul ontotta ránk tudását, hogy más is ragadjon ránk a koszon kivül. Radiromat egy jólirányzott dobással Alán hátának vágtam, mire ő ijedt ''MI?'' kiálltással és rémült szemekkel nézett szét, majd az elcsendesedő röhögés közepette szemrehányóan nézett szét az osztályon, és bevert könyökét simogatta. Pillantása rajtam állapodott meg, nemis értettem miért. Széttártam a kezem, majd összevont szemöldökkel néztem végig az osztályon, keresve a tettest. De mivel az vagy nagyon jól elbújt, vagy rossz helyen kerestem, fél perc után egy papirdarabot csúsztattam Alánnak a pad alatt. Ez állt benne : ''Mit csinálsz? Délután palacsinta?''
Alán hosszasan tanulmányozta a papircetlit, amit a benne található információ tömörségére, és barátom szellemi képességeinek ismeretében nemigazán értettem. Mármár gyanakodni kezdtem, hogy rossz papirt küldtem neki, és most a tegnapi újságomból kivágott cikket olvassa, amiben a haltelepitésről tájékoztatják a T. sporttársakat? Ez felettébb kínos lett volna, mert ha ismét együtt megyünk le lógatni, akkor ez a tény erősen csökkenteni fogja halfogási esélyeimet, telepités ide vagy oda.
De nem, 1 perc elteltével Alán golyóstollat ragadott, majd jellegzetes mozdulattal megnyálazta a hegyét, és irni kezdett. Az üzenet rövidesen megérkezett, ez állt benne : ''brekegek.'' (néhány tintamaszat után pedig) ''a pallatsintátt meg malyd ÉN! süttömm!''
Nyugtáztam az információt, és próbáltam érdeklődve figyelni az óra hátralévő 5 percében - Alán ismét a pad alá bukott, és elmerült nyakig a táskájában. Szemmel láthatóan brekegett. Gyanitottam, hogy a kismagnójával babrál, valószinüleg a kazettát tekeri a kivánt pozicióba. Szokása volt, hogy unokatestvérétöl el-el kunyerált néhány ''menő'' számot, ugyanis a srác egy kis diszkónak csúfolt kultúrházban nyugdijas délutánokon szolgáltatta a zenét. Ezen menő számokat aztán nagy büszkeséggel játszotta le nekünk ezeréves walkmenjén, mely több sebből vérzett, mint a franciák waterloonál. Kazettafedő ajtó már nem volt rajta, 6 szigszalag (más-más szinü!) fogta össze csavarok híján a valamikori japán csodát, és enyhén megnyúlt ékszijának köszönhetöen a kazetták végén bagzódó macskanyávogás effektet kölcsönzött minden zenének.
Petőfi emlitésére felkaptam a fejem, mindig is kedvenc költőm volt. Alánról megfeledkezve hallgattam áldásos tevékenységét neves forradalmár poétánknak, és gömbölyded oktatónk éppen a Nemzeti Dal első soraiba váltott, mikor a teremben iszonyatos hangerővel, torzitva, röcsögve, zörögve felhangzott az ismert sláger kezdő akkordja : ''Everybody dance now!''
Ezután néhány másodperc síri csend következett, majd Alán halkan megjegyezte a pad alatt : ''Basszus.''.
Ezt már nem birtuk ki, harsányan röhögni kezdtünk. Barátom mérgesen, vörös képpel állt fel tanitónk felszólitására, majd röviden magyarázatot adott az iménti zenei bemutatóra. Történt ugyanis, hogy a suliba fülhallgatóval érkezett, ám ezen szerkezet agg korára, illetve többszörös forrasztás és kókányolásra való tekintettel igencsak lecsökkent hangleadási képességgel birt már. Ezen okból élvezni csak teljes hangerőre csavarva lehetett. Ez még nem is lett volna baj. Viszont a kivánt zeneszám hatékony, és csodálatunkat kivivandó előadása érdekében nem holmi fülhallgatón, hanem egy régi, irodai számitógép mellöl kiselejtezett, cigisdoboz méretű passziv hangszórókon keresztül szerette volna azt nekünk előadni. Erről azonban megfeledkezett, és a kiszolgált fülest a fülébe dugva próbált volna belehallgatni, jó helyre tekerte-e a kazettát. Az egész osztály tanúsitotta, hogy igen.

A délutáni palacsintázás pedig nagyban hozzájárult, hogy Alán öccse csak 1 évvel később kezdett hajat növeszteni. De ezt majd később :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.