Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Vettem egy Kingston ramot egy neves cégnél.
KVR333X64C25/512 van a dobozán, ami CL 2,5-ös, 512 MB, 333 (PC2700) memót takar (''mint az közismert'', a'la Macskafogó).

A doboz fel volt nyitva (otthon vettem észre...:(( ), a memo modulokon, meg egy darab Kingston felirat sincs.
Helyette: van egy logo (kör +6 kis négyzet), 0350PR felirat, alatta V58C2256804SAT6, azalatt meg kis betűkkel:
P164214IJARA.

Szóval a Samsung memóriára is rá van szitázva, hogy Samsung, erre nem kellene...??? Vagy akkor most valakit átvertek??? :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2) Charlie Gordon válasza Wolfskin (#1) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Nekem az AIDA megmondja, hogy az egyik foglalatban egy Kingston KVR133x64C3/256 csücsül, míg a másik sajna csak egy NO NAME.

Egyszóval az AIDA erre is jó (KV-t még nem főz)


(#3) Skica válasza Wolfskin (#1) üzenetére


Skica
őstag

A kingstone memóriákat (eredetit) matricával ellátott adat táblával kaphatod meg.Ha csak a doboza eredeti a modulokon meg semmi ''Kingstone'' feliratú matricát nem találsz ,hamisítvány.A disztributor mondta manapság sokan hamisítványt árulnak ''eredetiként''.Vidd vissza!

.: No Comment Grp:.

(#4) Skica


Skica
őstag

Ha az oldalukra kattintasz, a memória chipeken lévő szám és betű ombinációt begépeled a keresőbe beazonosíthatod.

.: No Comment Grp:.

(#5) L3zl13 válasza Skica (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De ha véletlenül mégis rá lenne írva, hogy ''KingstonE'' akkor főleg vidd vissza, mert az valami kínaipiaci hamisítvány. :DDD

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Skica válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Skica
őstag

:C:C:C:C

Bocs..

:C:C:C:C

[Szerkesztve]

.: No Comment Grp:.

(#7) Szaki válasza Wolfskin (#1) üzenetére


Szaki
tag

ceg weboldala ott lathato hogy adott memorian minek kell lenni:
- szitazott ''Kingston memori'' feliratnak
- cimke gyarto nevevel es a mem adataival
- gyartasi sorszam (elettartam garancia miatt)

KVR333X64C25/512; 512MB 333MHz DDR PC2700 DIMM CL2.5
Standard 64M X 64 Non-ECC 333MHz 184-pin Unbuffered DIMM (SDRAM-DDR, 2.5V, CL2.5, 400mil, TSOP, Double-Sided, Gold)

Ez nincs boltba vissza.

[Szerkesztve]

(#8) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Szóval, a doboz az biztos eredeti, mert nagyoin pipec, de a ragasztó át volt vágva pengével, igaz a modulra is volt ragasztva valami árcédulaféle.

Az egyetlen eredetiségre utaló felirat,egy két memóriachipet lefedő garancia matrica, de magán a ramon semmi más jelzés nincs. Az Aida-ban sem találtam Kingston-ra utaló jelzést...

A kérdés tényleg az, hogy Kingston-E, vagy nem-E?



Tud valaki esetleg egy helyet, ahová gyorsan felrakhatok egy képet róla, az emberiség okulására?



''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#9) zso73


zso73
veterán

Hali!
Azért az Aida-ért én nem tenném tűzbe a kezem!Nekem volt noname ramom,amire azt írta,hogy Samsung.A Hynix-re meg semmit nem ír!Pedig minden IC-n rajta van a Hynix felirat!Az Elixir ramokra meg azt írja,hogy Nanya:)
Nanya csak ovatosan vele!De nem rossz program,sőtt.............
Az ilyen márkásabb ramok jelölésére rákeresve biztos megtalálod ha Kingston.
De szvsz a jelölés K/ingston/ V/alue/.................KV
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#10) Wolfskin válasza zso73 (#9) üzenetére


Wolfskin
őstag

Az a gond, hogy ez a KVR333X64C25/512 felirat csak a dobozon van.

Az IC-n csak ennyi van:
egy logo (kör +6 kis négyzet), 0350PR felirat,
alatta V58C2256804SAT6,
azalatt meg kis betűkkel: P164214IJARA

A nyákon sincs semmi felirat. A honlapon, meg itt-ott látott képeken középütt fehérrel rá van szitázva, hogy Kingston Memory, ezen meg nincs ez se...

Pedig számlára vettem, neves kereskedőnél a R...kóczi úton. A depo.hu-n is fenn vannak.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11) zso73


zso73
veterán

Hali!
Ott volt a tipp a beírásomban!KERESS RÁ! 5mp alatt megtaláltam neked!
http://www.asus.com/products/mb/socket478/p4s800/overview.htm
Az ajánlott modulok közt!Sajnos nem Kingston hanem MOSEI :((
Ez meg itt a végső döfés!Az oldal címét vidd magaddal reklamálni!!!De a Mosei is márkás lehet?!
http://www.sis.com/ddr/ddr333.htm
Zso :)


[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12) Wolfskin válasza zso73 (#11) üzenetére


Wolfskin
őstag

Várjál, az tudom, hogy ez a típus jó bele, a kérdés csak az, hogy amit vette, az tényleg eredeti Kingston-e, vagy csak a doboza volt az.

Ezt próbáltam beazonosítani az IC-k felirtata alapján. Mivel sem az IC-n, sem a NYÁK-on nics egy darab Kingstopn felirat sem...

Jó lenne egy fotó az eredetiről, vagy ha valakinek ilyen van, leírná, hogy mi van az IC-n...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#13) Zoltán válasza Wolfskin (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Nyugottan hivatkozhatsz arra, hogy csak otthon bontottad, ki ekkor láttad, hogy nem az van benne, mint ami rá van írva. Ha meg átvételkor aláirattak veled valamit, hogy nem reklamálsz meg ilyesmi, azt nyugodtan sz@rd le, mert magánjogi szerződéssel nem lehet törvényt módosítani. (Pl.: Aqua-ban szeretik a vevővel aláiratni, hogy örülsz hogy élsz, nemhogy reklamálj)

(#14) Zoltán válasza Wolfskin (#10) üzenetére


Zoltán
őstag

Figyu, a kollega épp most derítette ki neked, hoyg a modul minden csak nem kingstone...

(#15) zso73


zso73
veterán

Ehhh!
OLVASS!!!READ ME!!!!!!!!!!!!!!!!!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#16) Wolfskin válasza Zoltán (#14) üzenetére


Wolfskin
őstag

Hogyhogy??? Akkor ez mi lehet???

Kérdeztem egy haveromat, náluk a cégnél minden ilyen ramra rá van szitázva a Kingston.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#17) Wolfskin válasza zso73 (#15) üzenetére


Wolfskin
őstag

Bakker, most olvastam el figyelmesen, leragadtam az ASUS honlapjánál.
A rohadt annyát, ez tényleg Mosel. Az a baj, hogy csak otthon vettem észre, hogy pengével fel volt nyitva a doboz.

Vissza tudom még vinni??? (Ha nem, az a Mosel nagyon szar? A ''Kingstont'' 18+Fa-ért vettem. Sokat buktam...?)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18) zso73


zso73
veterán

Szia!
Szerintem igen.Vidd vissza és cseréltesd ki!
Szerintem előbb érdemes megjátszani,hogy rossz!Aztán kipróbálják és azt mondják jó./Persze,hogy jó/Aztán már csak addig nem kell elmenned amíg nem adnak neked KV jelölésű ramot! :))Legfeljebb azt mondod,hogy a tied KV jelölésű volt.Amit visszahoztak nem a tied!Ha meg ez nem jön be akkor mond azt ,hogy te ezt Kingstonnak vetted!És akkor ki kit b***tt át?Cseréljék ki,de azonnal!
Persze jó ha nem egyedül mész!Valami kétajtós szekrény havert hívj el!
Zso :)
Ez meg az oldal,ahol lehet azonosítani a ramokat!
http://www.sis.com/ddr/ddr_validation.htm

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#19) strike-force


strike-force
őstag

hóóóóóóóóóóó, gyerekek !!!

na, majdnem beírtam az első 5 hsz. után hogy ez biza Mosel Vitelic chip-es RAM, ami NEM GAGYI,de nem is Kingston, szoval nehogy rossz szó érje a ház elejét... :))

amugy meg sztem is vidd vissza. be kell hogy cseréljék.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#20) DanteHix


DanteHix
tag

Ize, ne nezzetek nagyon lamanak, de tudtommal a Kingston is vasarol mas modulgyartoktol, amiket sajatkent ad el.Igaz, sztem azokat is atszitazza

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator/PartsInfo.asp?ktcpartno=KVR333X64C25K2/512

Ha jol sejtem, itt a memod tulajdonsaga, bar ezt mar megadta vki.

Viszont...itt egy link:

http://www.toppreise.ch/index.php?a=24141&o=pa&SID=67e2eb9a478ac1fa75b681a854662610

Es elvileg ott egy kep,sztem nagyon nem kene elternie a tiednek tole...illetve term. elterhet tole, de azert vmennyi hasonlosag csak van
Remelem segitettem

[Szerkesztve]

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#21) MarKoo


MarKoo
őstag

Nekem is Nyanyat ír. Amikor megláttam azhittem lepetézek, de még az Elixirtől is amikor megnéztem. Nem átbasztak, csak ha tudom hogy ilyet raknak bele, akkor eltöröm a kezét. :DD

(#22) zso73


zso73
veterán

Hali!
És mi a gond a Nanya ramokkal?Pl: 266-os modulban CSAK CL2-es van belőle!!
Nekem is ilyen van.És 1500Ft-al került többe,mint a gagyi.Persze 256MB.Nézd meg a linkemen!/CL2/
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#23) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Hohó, hohó engem qurvára át kqrtak a 3 testőrben!!! :O

Több mindent vettem, és a számlán is most nézem csak, Brand szerepel Kingston helyett... Ekkora balekot, mint én!!! Kenhetem a halyamra! Legább 3-4 rugó a különbség, meg a garancia....

Originál doboz, meg a Kingston Warranty matrica a modulon. Kiszúrtak, hogy nem értek hozzá, és átnyomtak. Hihetetlen! Akkor minek vásárolok szaküzletben???

Na, mindegy, tanulópénz...

[Szerkesztve]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#24) zso73


zso73
veterán

Cseréltesd VISSZA!
Nem olyan nagy darab a két eladó :DD csak 100Kg tiszta izom.Mi az egy felbőszült embernek?
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#25) Wolfskin válasza zso73 (#24) üzenetére


Wolfskin
őstag

De mire föl? A számlán is 512MB, 333MHz, Brand szerepel. Nyoma sincs Kingstonnak. Csak a dobozon, meg a Warranty matricán...

Tiszta Titánia! (Most megy a Filmmúzeumon, ezer éve nem láttam...)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#26) Szaki válasza Wolfskin (#25) üzenetére


Szaki
tag

Nezd meg az arlistajukban ha valoban azon adtak el a min ott szerepel nem erdemes morogni, de ha Kingston araban akkor igen.

De mindenkep meger egy panaszkonyves bejegyzest. Mert valahol felre vezettek.

Nekem meg veletlenul sem jutna eszembe igy eladni valamilyen cumot, hogy mas dobozban adjam.

+ en most dobtam hanyat magam a 3T oldalan nezegettem a komplet gepeket ezek normalisak?? Aramis Multimédia a csúcsfokon! 468944+ÁFA
Ezrt egy szervert rakok ossze AMD 64/Poteron vagy INTEL P4 szinten. csak a nyomatot, HDD, CPU felett csodalkozom meg. na mindegy.

[Szerkesztve]

(#27) Wolfskin válasza Szaki (#26) üzenetére


Wolfskin
őstag

Megnéztem az árakat:

512MB PC2700/333MHz ( márkás : 14640.- nettó ) 13.280 /16.600


Kingston nincs az árlistában, rendelésre hozták, csak mert egy helyen akartam megvenni a többi cuccal (vinyo, SD card, hűtő stb.).
Az áraik nem voltak rosszak, (Samsung SP 1614 4N netto 28), de most már tüzetesebben átnéztem, nem Semsung-e vagy Samsang véletlenül.

Igazság szertint én sem értem, hogy valaki 3 ezrér ezt megkoctáztassa, dehát ''kell a pénz kalácsra...''.

Na mindegy, holnap még visszamegyek, aztán megírom mi történt. Ha más nem, beizzítom a baráti szálakat a fogyasztóvédelemnél. (Hihetetlen, hogy uram-bátyám nélkül még mindíg nem működik semmi ebben az országban?!)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#28) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Egyébként valóban Mosel Vitelic memóriák, egyezik a logo a honlappal:

[L]http://www.moselvitelic.com/[/L]

Viszont a honlapon rákerestem, de V58C2256804SAT6 ramnak nyoma sem volt:
''Your search did not turn up any matching product.''

Passzoltam... :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#29) EG0


EG0
aktív tag

Nézd, én vettem Kingston Hyper-X -et, de az több mint 30e volt nettó! Szóval annyiért szerintem evidens, hogy nem Kingston-t kapsz. Magyarul ha reklamálsz, akkor majd felajánlanak neked igazi Kingston-t ráfizetéssel. Kell neked az?

(#30) DanteHix válasza EG0 (#29) üzenetére


DanteHix
tag

Azert mas a KHX es mas a KV...Arban meg aztan vegkepp....
De annyi haszna lenne, hogy nezz utana mas cegnel,naluk mennyibe kerul a cuccos, legalabb viszonyitasi alapbnak.
Az e-con*ectnel biztos van....

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#31) Loretto válasza Wolfskin (#1) üzenetére


Loretto
veterán

amkor én vette az ilyen memot (csak cl3)akkor a doboz nekem is nyitva volt.én is meglepődtem hogy mia ...mondjuk a kingstone matrica rajta volt.én azt vártam hogy kingstone ramok lesznek rajta de infineon volt.aida kingstone-ként látja.

Soirée...

(#32) L3zl13 válasza Loretto (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A KingstonE ramokkal nem dicsekednék. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#33) Loretto válasza L3zl13 (#32) üzenetére


Loretto
veterán

miért?nem értelek.

Soirée...

(#34) Sefter válasza Loretto (#33) üzenetére


Sefter
veterán

mert úgy kell írni, hogy KINGSTON érted má'? :)
E nélkül....

[Szerkesztve]

Psn ID: sefter_hun

(#35) Loretto válasza Sefter (#34) üzenetére


Loretto
veterán

hmm.ennyire nem figyelek?woow.és tényleg.mindenesetre nem hamis a saját.:))ez a lényeg.

Soirée...

(#36) Loretto


Loretto
veterán

nos hogy nem beszélek mellé egy kis adalék
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=30650&arc=f[/L]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Soirée...

(#37) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Tiszta Vizet Kinston ügyben!

Felhívtam egy másik kereskedőt, és ő tisztázta, hogy King nem tesz mást, csak teszteli a ramokat (legábbis ebben a kategóriában).
Az egyedüli jele, hogy átment a vizsgán, egy fehét matrica: ''Warranty Kingston''.

A gond, hogy sem a kereskedő, sem a marketing nem hívja fel erre az olyan
(l-)userek figyelmét, mint én. Olyan ez, mintha a bolhapiacon a műszálas csehszlovák melegítőt beletennék egy adidas szatyorba, és azt mondanák: ''Fiatalember elhinni, ez lenni igazi ádidás...!''

Kérdéseim:
Miért kell felnyitni a dobozt, az árcédulát miért nem lehet kívülre rakni?
Ezek szerint nem a Kingston memóriákat hamisítják, csak egy kis fehér matricát, és az ragasztgatják minden jöttment ramra.
Miért nem használ a King valami ötletesebb azonosítót (védjegyet)? Még azt a nyomorult hologramot is ezerrel hamisítják, nemhogy egy ilyen fecni matricát!

Ezek után nem biztos, hogy megéri a többletkiadás egy ilyen bizonytalan eredetű ramért...

Marad az elégedetlen vevő, meg a bizonytalan vásárlás utáni magatartás.



''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#38) b0unCe


b0unCe
aktív tag

akkor mond meg nekik hogy szeretned kiprobalni, stb. vagy nezd meg hogy bontva volt-e.

menny el a boltba amikor sokan vannak (olvasgas mistral topicot) es akkor mond hogy azonnal csereljek vissza. stb. egy probalkozast meger.

egyebkent cl hanyba megy a ram 400on?

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#39) DanteHix válasza Wolfskin (#37) üzenetére


DanteHix
tag

Az az igazsag, hogy hasznal....KHX nel biztosan, mert az van nekem is. Egyertelmuen felismered, mondjuk nem is olcso kategoria.

De az viszont tenyleg tanulsag, hogy mindent megnezel a helyszinen ezek utan.

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#40) Loretto válasza DanteHix (#39) üzenetére


Loretto
veterán

sajnos ez mindennel igy van.minden t ki kell proba.de ez meg bizalmatlanság.

Soirée...

(#41) cRoSSy


cRoSSy
csendes tag

Ja,ahogy zso73 is mondta a ramod Mosel!

ASUS A7V8X-X,AMD Athlon XP 2200+ with Zalman CNPS6000-Cu,256MB DDR400 RAM,Club3D ATi Radeon 9200 with Zalman ZM80A-HP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.