Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PcCar


PcCar
tag

Sziasztok.

Négy éve megy a gépem hibátlanul egy Samsung 840 EVO 240GB-os SSD-vel, Windows10 1803.
Lecseréltem az ssd-t egy Kingston A400 480GB-os ssd-re.
SSD-n kívül minden a régi, oprendszer, hardverek, programok.
Olyan gondom van, hogy sokszor megfagy a pc 8-10 másodpercre, egér mozog de nem történik semmi.
Hdd led folyamatosan világít, lemezterhelés 100% viszont a feladatkezelő nem jelenít meg semmit, hogy bármi is használná a lemezt, egyszerűen megfagy minden és onnan folytadódik.
Mondjuk tétlen a gép, rákattintok a böngésző, vezérlőpult, sajátgép, levelező kliens, mindegy mire, egyből 100% lemezterhelés 8-10mp szünet majd megy minden tovább.
SSD nincs megosztva több partícióval, 240-es Samsung legacy telepítés volt a 480-as Kingston UEFI.
Szinte "mindent" kipróbáltam amit találtam a neten 100% lemezterhelés problémára, de semmi nem segített.
Ha van van valakinek ötlete, vagy hasonló tapasztalata 480GB ssd +windows10, hogy mi okozhatja, megköszönném.

Msi Z97 G43
i5 4690
8GB ram
1060 6GB
Corsair CX750 táp
Kingston A400 480GB SSD
2TB Hdd
2x 1TB Hdd

[ Szerkesztve ]

(#2) PcCar


PcCar
tag

Három-négy újratelepítés, másfél hét próbálkozás után feladtam.
Visszavittem a boltba ahol nem jött elő náluk a hiba, elküldik a gyártónak ahol tovább tesztelik, gondolom majd visszakapom, hogy hibátlan..
Elhoztam egy 500Gb -os Samsung EVO 860-at, ami ugyanebben a hardver és szoftver környezetben hibátlan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.