Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

Stílus: japán RPG Disney karakterekkel

Célplatformok: PS4, Xbox One

Megjelenés napja: 2019. január 29.

Játékmenet videó: KINGDOM HEARTS III – Gameplay Overview Video

A játékról:
Hosszú idő után végre megjelent a Kingdom Hearts sorozat befejező (?) része. 2013-ben volt a játék első bemutatója, de már korábban lehetett tudni, hogy dolgoznak rajta.
Pár mondatban lehetetlen összefogni az előzményeket, mert hiába a III-as szám ennek a játéknak a címében, tulajdonképpen ez a tizenkettedik játék a sorozatban. Ez azonban ne riasszon el senkit, ha minden igaz, akkor szép lassan bemutatja a játék menet közben az előzményeket, így mire a játék végére érünk, nagyjából képben leszünk a fontosabb dolgokkal. PS4-re megjelent egy gyűjtemény, Kingdom Hearts: The Story So Far címmel, mely minden korábbi játékot tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#2) ldave


ldave
félisten

Az utóbbi napokban egész sok 20-40 perces összefoglaló videó került fel a Youtube-ra, itt van pár, amit érdemes lehet megnézi:

The (Simplified) Kingdom Hearts Timeline | The Leaderboard - 19 perc

Kingdom Hearts Story Summary - 36 perc

The complete story of Kingdom Hearts - 38 perc

A Slime draws near! Command?

(#3) Mike válasza ldave (#2) üzenetére


Mike
veterán

áh, nyitottál neki topikot

(#4) ldave válasza Mike (#3) üzenetére


ldave
félisten

Aha :) A játék már nálam, valószínűleg holnap délután kezdek neki. Várom már nagyon.

A Slime draws near! Command?

(#5) Mike


Mike
veterán

én előrendeltem

(#6) Mike


Mike
veterán

néha vannak kifejezetten nehéz részek (vagy csak én vagyok béna)
pl azt hogy gondolták, hogy egy robottal kinyirok egy tucatot és egy arany robotot is?

(#7) ldave válasza Mike (#6) üzenetére


ldave
félisten

Sajnos érdemben még nem tudok hosszászólni, még nem volt időm elkezdeni :(

A Slime draws near! Command?

(#8) Mike válasza ldave (#7) üzenetére


Mike
veterán

nem is azért írtam

(#9) ldave


ldave
félisten

Tegnap este végre nekiálltam a kalandnak, az első helyszínnel végeztem, Olympus. Gyönyörű lett ez a játék, lenyűgöző animációkkal már így az elején. Alig várom mi lesz később.

Proud nehézségen kezdtem, mert arról olvastam, hogy a normal nagyon könnyű.

A Slime draws near! Command?

(#10) Mike válasza ldave (#9) üzenetére


Mike
veterán

Azért a bossok annyira nem
Egyébként meg tényleg fantasztikus, nekem nagyon tetszik.

(#11) Mike válasza ldave (#9) üzenetére


Mike
veterán

szerintem játszd egy kézzel vagy tükörből :)

(#12) Mike válasza ldave (#9) üzenetére


Mike
veterán

a poud bejelentésével engem akartál megalázni vagy önnön coolságodat hirdetni?
komolyan, már te is ezt csinálod? :(

(#13) ldave válasza Mike (#12) üzenetére


ldave
félisten

Mi van?! Egy szóval nem céloztam feléd az írásommal. Csak annyit írtam, hogy több helyen olvastam arról, hogy alap nehézségen nem nyújt sok kihívást a játék, emiatt akit nem csak a sztori érdekel, annak érdemes lehet nehezebb fokozaton kezdeni. Nem tudom miért veszed ezt a személyed ellen irányuló támadásnak.

A Slime draws near! Command?

(#14) Mike válasza ldave (#13) üzenetére


Mike
veterán

a téma a ps4 topikból jön
továbbá annyira könnyű a normal, hogy volt hogy meghaltam
ha csak a story érdekel, van easy fokozat is, az elején kiírja

[ Szerkesztve ]

(#15) #92704512


#92704512
törölt tag

Tegnap megvettem. :D
Nem igazán tudom, hogy mikor fogok tudni belekezdeni, jelenleg RDR2 online orrvérzésig, Division 2 kertek alatt, és van egy csomó félig kijátszott gém. Itt a fórumot és egyéb spoiler veszélyes helyeket is igyekszem kerülni, de azért jó játékot mindenkinek!

(#16) ldave válasza #92704512 (#15) üzenetére


ldave
félisten

Egyelőre még én is csak az első (tutorial) világgal végeztem és valószínűleg csak csütörtökön tudom folytatni, de már nagyon várom :) Sztori spoilereket én is kerülöm, ahogy tudom. Ismerős, aki már előrébb jár, annyit mondott, hogy egy-egy világ úgy 3-4 óra játékidő, ezzel lehet adagokban tervezni.

Jó játékot neked is :)

A Slime draws near! Command?

(#17) #92704512


#92704512
törölt tag

Amúgy a KH szerintem pont az a játék, ahol nem fontos annyira a nehézség, hiszen a hangulatot a Pixar, Disney szereplők, a változatos világok adják, fogjuk fel egy interaktív rajzfilm egyvelegnek.

Na most meg felbuzdítottam magam. Készülj Sora, este indul a kaland! :DDD

(#18) #92704512 válasza ldave (#16) üzenetére


#92704512
törölt tag

Köszönöm. :)

(#19) oriic válasza ldave (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lassan haladok vele egyelőre én is, egyelőre Olympus van csak kész. De imádom. :C

Live-Die-Respawn

(#20) ldave válasza #92704512 (#17) üzenetére


ldave
félisten

Valamiért ez most kényes téma lett, mármint a nehézség :) Én azért szeretem ha nem túl triviális a játék, mert akkor valamivel jobban rákényszerül az ember, hogy ne csak az X-et nyomogassa a csaták során, hanem használja is ki a játékban rejlő lehetőségeket.

A Slime draws near! Command?

(#21) Mike válasza ldave (#16) üzenetére


Mike
veterán

Plusz vissza is érdemes menni

(#22) Mike válasza ldave (#20) üzenetére


Mike
veterán

Nem csak az x-et kell nyomogatni, hanem minf a 4et, plusz d pad r1, r2, l1, l2
Csak bírd megjegyezni

(#23) Mike


Mike
veterán

Nem is gondoltam volna hogy Sora angol hangja korábban és most is Haley Joel Osment

Jól megdagadt mostanra

(#24) Mike


Mike
veterán

Monster inc-nél tartok
Lvl 28 és 30 óra, de ebben benne van a gyűjtögetés
Még mindig nagyon tetszik

(#25) ldave


ldave
félisten

De idegesítő, amikor Donald vagy Goofy megjegyzi, hogy itt van valahol egy lucky emblem, én meg 10 percig nézek utána körbe-körbe, a végén már 10 centire a TV-től, de még mindig nem látom, mire gondoltak :)

A Slime draws near! Command?

(#26) Mike válasza ldave (#25) üzenetére


Mike
veterán

És ott van mégis :)

(#27) Mike


Mike
veterán

Most azon tipródok megvegyem e a másfelet 10-ért, vagy várjam meg hátha olcsóbb lesz? Mert ennyi energiával megvehettem volna a full csomagot is

(#28) ldave válasza Mike (#27) üzenetére


ldave
félisten

PS4-re nem csak a 1.5+2.5 van egyben?

A Slime draws near! Command?

(#29) Mike válasza ldave (#28) üzenetére


Mike
veterán

Az, igen

(#30) Mike


Mike
veterán

most hogy tudom kezelni, meg kicsit tápoltam is Sorat (visszamentem és az első 4 helyszínen kinyitottam az összes ládát, és megcsináltam az összes fotót), azt kell hogy mondjam, tényleg könnyű a normal szint

(#31) ldave


ldave
félisten

Tegnap fejezetem be a Szörny Rt pályát, ma este folytatom a Legyen hó királysággal.

A Slime draws near! Command?

(#32) ldave válasza ldave (#31) üzenetére


ldave
félisten

Most hétvégén sikerült haladnom, szombaton a Jégvarázs, tegnap a Karibi tenger pályával végeztem. Ha minden igaz, már csak egy helyszín van hátra, plusz a végjáték. Talán a héten a végére érek.

A Slime draws near! Command?

(#33) Mike válasza ldave (#32) üzenetére


Mike
veterán

A jegvarázsnál már van dupla ugrás? Egyszerűen nem tudok átugrani bal oldalon fent a hegyen jobbra (ha a láda kis barlangjábil jössz ki, a láda után - amit sok kis bigyó őriz).

[ Szerkesztve ]

(#34) ldave válasza Mike (#33) üzenetére


ldave
félisten

Valamikor megkapod menet közben, az Abilities oldalon kell aktiválni, ha jól rémlik Double flight a neve. De lehet csak a Jégvarázs pálya végén, pontosan most nem rémlik.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#35) ldave


ldave
félisten

Tegnap este a gummi hajót fejlesztettem, 23-as szintről 50-es felhúztam, de még kell pár szint hogy legyen elég ponton beépíteni a legjobb fegyvereket.
Hétvégén pár órát még rászánok a keresgélésre, aztán nekimegyek a végjátéknak.

A Slime draws near! Command?

(#36) Mike válasza ldave (#35) üzenetére


Mike
veterán

Hogy lehet a szintjét növelni?

(#37) ldave válasza Mike (#36) üzenetére


ldave
félisten

Csinálni kell a a harcokat (piros jel a térképen), gyűjtögetni a sok színes bigyót, megkeresni és kinyitni a kincses gömböket, kristályokat, ilyesmi. 24-es szinten kapod meg a második tiny ship helyet, onnantól kezdve a szint csak azt jelenti, hogy milyen értékben építheted a hajód. A legjobb fegyverek 100-150 pontot is igényelhetnek.

A Slime draws near! Command?

(#38) Wesder


Wesder
félisten

Elkezdtem standardon és ha ilyen a normàl, akkor milyen az easy?
A legnehezebb fok mennyivel nehezebb mint a standard?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#39) ldave válasza Wesder (#38) üzenetére


ldave
félisten

Én Proud nehézségen játszottam, az eleje azért tud szívatni, de ahogy jön pár új képesség és fejlesztünk párat a fegyvereken, már kezelhető lesz.

A Slime draws near! Command?

(#40) ldave


ldave
félisten

No, sztorival végeztem :)

A Slime draws near! Command?

(#41) Mike


Mike
veterán

szép, én most tartok a big hero 6-nál és lövésem nincs hogy kéne kiszabadítani a többieket, de mindjárt megnézem youtubeon

(#42) ldave


ldave
félisten

Tegnap este nekiálltam összeszedni az Ultima Keyblade-hez az alapanyagot, a hétből öt Orichalcum+ megvan, a gummi hajós elég nehéz volt. Meg legyártottam Donald és Goofy legjobb fegyverét is.

A Slime draws near! Command?

(#43) Gigicuci válasza ldave (#35) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Feltétlenül kell a hajót fejleszteni? Én level 1-en röpködök a világok között, most csinálom a harmadikat. Azt remélem, hogy megúszom a grindolást a hajó tekintetében.

(#44) ldave válasza Gigicuci (#43) üzenetére


ldave
félisten

Csak a sztorihoz nem muszáj, elég ha megveszed mindig az aktuális legjobbat a boltból, én a Highwind hajó változatait használtam. A komolyabb ellenfelekhez az űrben már kelleni fog egy erősebb hajó.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#45) Mike válasza ldave (#42) üzenetére


Mike
veterán

ezek szerint a story után még bőven lehet vele játszani?
bár én úgy tervezem, hogy 4 helyszínenként összeszedem a ládákat és a miki képeket, megcsinálom a fotókat :)

[ Szerkesztve ]

(#46) ldave válasza Mike (#45) üzenetére


ldave
félisten

Aha, nyugodtan be fejezetheted a sztorit, a vége után kapsz egy mentést és lehet tovább játszani. Sőt, van amit csak ilyenkor lehet.

A Slime draws near! Command?

(#47) Mike válasza ldave (#46) üzenetére


Mike
veterán

Az egyes helyszínek storyja végeztével vissza lehet menni. pl. a görögök újítják fel a várost
gondolom akkor ez ilyen

(#48) ldave


ldave
félisten

Ma esti siker :)

A Slime draws near! Command?

(#49) Mike


Mike
veterán

Néha jól jönne egy kis lötyögés. Fedezd fel a tengert, aha, egyből akció. Pedig a hajókázást tök szuperül megcsinálták

(#50) ldave


ldave
félisten

Na már csak egy kell :)

A Slime draws near! Command?

(#51) ldave


ldave
félisten

Pár infó egy Nomurával készült interjúból:

- a Critical Mode nehézséget majd egy patch hozza be a játékba

- a játékhoz már készül DLC, lesz ingyenes és lesz fizetős is

- Marvel és Star Wars karakterek és helyszínek lehetnek később a sorozatban, de ahhoz újra kell mindent tárgyalni a Disney-vel

- a következő játék a sorozatban nem a KH 4 lesz :)

A Slime draws near! Command?

(#52) Mike válasza ldave (#51) üzenetére


Mike
veterán

jól hangzik. a 1,5-2,5 is lehetne újra akciós

(#53) ldave válasza ldave (#50) üzenetére


ldave
félisten

Kész :)

A Slime draws near! Command?

(#54) Mike válasza ldave (#53) üzenetére


Mike
veterán

jól van most már rohadjál meg :))

(#55) ldave válasza Mike (#54) üzenetére


ldave
félisten

Játszani és haladni kell, nem pedig pofázni ;]

A Slime draws near! Command?

(#56) ldave válasza ldave (#51) üzenetére


ldave
félisten

Ha minden igaz a Critical Mode nehézség hamarosan elérhető lesz, nem csak simán nagyobb sebzés és több életerő lesz az ellenfeleknek, hanem komolyabb változtatások is lesznek a mostani állapothoz képest, emiatt nem került be a megjelenéskor a játékba. Hogy ez pontosan mit jelent, gondolom nemsokára kiderül.

A Slime draws near! Command?

(#57) Mike


Mike
veterán

Kingdom hearts 3 koncertek

https://www.jp.square-enix.com/music/sem/page/kh/concert/tres/

(#58) ldave


ldave
félisten

Megjelent a Critical Mode frissítés:

A Slime draws near! Command?

(#59) Mike


Mike
veterán

elkezdtem az egyest. már most többet tudok arról ki kairi vagy riku mint korábban. egy bajom van, a kamera (csak falig lehet forgatni, néha nem látni hova is kéne ugrani, stb), azzal meg kell kinlódni. illetve az egész teljesen kezdetleges, a helyszínek a mozgás. de már látszanak az alapok, amiktől nem tértek el a 3. részben sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.