Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) glutamin


glutamin
őstag

Csak érdekesség képpen nyítom ezt a topicot. Kié lehet a legrégebbi olyan szgép, amit aktívan és elsődleges gépként használ. Tehát mondjuk a fiókban fekvő 10 éves laptop, amit kéthavonta bekapcsol, nem játszik. Ahogy nézegettem, már P3-as gépet is viszonylag ritkán látok a felhasználói adatok között.

Kezdésnek álljon itt az enyém, ami egy Core 2 Duo Pentium E5200-es. Ez nem kimondottan régi. Lehet alálicitálni!:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#2) #40835072 válasza glutamin (#1) üzenetére


#40835072
törölt tag

van egy 2.66 os Intel procim :D

(#3) Goose-T


Goose-T
veterán

Három és fél éves HP nx7400 notebook, újonnan vettem 2007 elején, a mai napig ezt használom. Raj? :D

Ja, adatok: Core 2 Duo T5500 proci, Intel GMA950 VGA.

[ Szerkesztve ]

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) szentkuti11


szentkuti11
addikt

P4 2.8 Ghz
Geforce 6600 GT
1 Gb RAM

(#5) Mania


Mania
senior tag

Sógor gépe...

MSI 845E-Max
P4 2.8 Northwood
Brand 512+256 DDR266
Galaxy 7300GT

Valamikor 2004-ben vettük neki :)
Azóta került bele 512 DDR, MX440-helyett 7300GT, 2.0Ghz cerka helyett a 2.8Ghz P4.
Még egy darabig használatban lesz...

(#6) lorcsi válasza glutamin (#1) üzenetére


lorcsi
veterán

e nagyon unatkozol

(#7) glutamin válasza lorcsi (#6) üzenetére


glutamin
őstag

Valakinél láttam egy 1400-es PIII-at és onnan jutott eszembe. Egyébként meg elég sok melóm van mára, de valami kis kikapcsolódás is kell közben:D Látom te nem akarsz nevezni a túl modern gépeddel. :D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#8) macikos


macikos
addikt

Asztali:
Intel P4 3.0Ghz Prescott radiátor ;]
Ati 9800 Pro
3GB RAM, dual összevissza, 2x512MB, 2x1024MB, természetesen különbözőek :D
2xSony F520 CRT monitor ;]

Laptop:
IBM Thinkpad T40
1,5Ghz
120GB HDD
1GB RAM

(#9) kmisi99


kmisi99
addikt

Kb 3 éve testvérem kollégiumi gépe intel p2 vagy 3XD nem tom hány Mhz
128MB ram :D
Anyám manapság ezzel netezik
P4 478 2,4GHz geforce fx5200 1,5GB ram

Én meg itt roskadok emeltet az elavult i7 es gép mellett :DDD

(#10) runner 125


runner 125
nagyúr

Az én notim is már lassan 6 éves lesz.
FuSi A1667G. Sima egy magos, 2000mhz. Winyó cserélve lett nagyobbra, illetve memória ki lett bővítve 2gb-ra.
De szervizben soha nem járt. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11) Zolien


Zolien
csendes tag

Hm.
1998: Cyrix 233MMX (32, majd 64 MByte RAM)
2003: Celeron 433MHz (96MByte <- sok filmet neztem ezzel 800x600-ban)
2007: Celeron 266MHz (128MByte)
2009: Celeron 634MHz (256MByte)
2010: megint egy kis 266, s majd most kapok elméletileg egy AMD Duron 850MHz konstrukciót, aminek nagyon örükök, eddig ez lesz a csúcs. 2003-ig integrált, 1MByte-os videókártyát használtam. Csere mindig akkor volt, ha az elõzõ aparát bekrepált (kivéve a 634MHz-re váltás). Mai napig 17" CRT monitort nézek. Tudom, hogy nem kronológia felsorolása volt a feladat, de azthiszem nyugodtan kijelenthetõ, hogy az adott korok függvényében, lemaradásom mindig is számottevõ volt. Idén ez a kis visszalépés már engem is zavart, de most egy idõre majdnem-trendi lehetek megint. Számomra elõrelépés lesz.
Idén fedeztem fel a 634-es Celeronon, hogy ezek biz már picike procik, nem úgy mint rég. P4-es hûtôt tavaly láttam elõször, azt is csak képen. A tápomban 6 centis venti pörög. A proci hûtését megpróbálom a jövõben is passzív módon megoldani. Winchesterem 5 éve szolgál, Maxtor, 160Gib, legnagyobb videókártyám eddig egy Riva TNT2-es volt, 32MByte. Most egy Savage 4 lesz.

Z

(#12) qdak válasza Zolien (#11) üzenetére


qdak
addikt

omg

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#13) Zolien válasza qdak (#12) üzenetére


Zolien
csendes tag

Hát ja. :-|

Z

(#14) glutamin válasza Zolien (#11) üzenetére


glutamin
őstag

Azt hiszem hirdethetjük is a győztest személyedben.

Van azért némi diszkrét bája az ilyen régi gépeknek.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#15) bandus


bandus
veterán

adatlapom. 2400+ tbred, gef ti4200 :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16) macikos válasza Zolien (#11) üzenetére


macikos
addikt

A telefonomban 600Mhz-es processzor van, pedig már lassan 3 éves :)

(#17) 14adam


14adam
addikt

Abit st6,900mhz-s proci 1,2-re meghúzva, Ati 9200 és 256 sd ram

(#18) doc


doc
nagyúr

mi szamit aktivnak? van egy csini SGI Octane-om megy egy SGI O2-m bar sajna mostanaban ritkan van idom rajuk :(

(#19) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Az anyósnál ez a gép volt hadrendben hónap elejéig (sajnos azóta nem tudja használni :( )
HP Kayak XU
Dual P2 Xeon 400MHz, 1MB cache
512MB ram
36GB U320 15000rpm Seagate cheetah
Pioneer DVD író
Valami Agp-s Nvidia Quadro
19"-os Crt.

Win2K hasít rajta elég szépen..

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20) macikos válasza kraftxld (#19) üzenetére


macikos
addikt

Ezen még az XP is szépen elmenne. Jó kis gép lehet.

(#21) kraftxld válasza macikos (#20) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elég masszív egy gép az tény :)
Korábban simán használtam fellépőnek, meg se rezzent a 96 kilóm alatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) cocki


cocki
tag

Üdv mindenkinek!

Abit ST-6 raid
Ati 9100
512 sd ram
P3 tualatin 1600 mhz

Mondjuk hozzá kell tennem anyám használja netezésre és gépelésre :)

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#23) glutamin válasza doc (#18) üzenetére


glutamin
őstag

Amit használsz. Igazából főleg az lenne érdekes, amit elsődleges gépnek. Nagyon sokunknak van elfekvőben jó állapotú, működő régi gépe. De ritka, hogy valakinek csak ez van és valami régiséget használ a mai napig.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#24) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Asus P4 v8xMX + 3.4 penyó....asszem csak módjával számít múzeális darabnak ...vagyis kell még néhány aktív év neki ....személyit még nem kap :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#25) lizRRR válasza (ÉN)közPONT (#24) üzenetére


lizRRR
őstag

6600 :)) "15" colos monitor :D

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#26) (ÉN)közPONT válasza lizRRR (#25) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Zsír! :DDD

Ebben 7.6 GS 256 van+47" ...igaz az némileg fiatalabb mint a pc :D

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#27) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nekem itthon van két elsődleges gép is ha telepítek újra pl, akkor a másikat használom. Tehát 400 MHZ Pentium 2 Celeron. Amúgy netezni Linux -al pl kíváló vele és hasonló dolgokra is bármikor jó. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#28) dízelracer


dízelracer
senior tag

2.4GHz Celeron, 768mb/400ram, ATI Radeon 9250 vga, 40GB hdd, NEC dvd-rw.

2003ban vettem még 256mb rammal és dvd-író nélkül. Aztán bővítettem 1x 512-re és kapott egy dvd-írót is. 2005ben vettem egy komolyabb gépet játszani ez meg ment a szekrény tetejére. A játékgép szép lassan elavult így 2008-ban túladtam rajta. Mikor ezt újra használatba vettem belenyomtam még egy 256-os memóriát is mert még netezni is sovány az az 512mb :P . Erről az őskövületről vagyok jelenleg is.

szerk: van egy P1 133MHz, 32mb ram, Voodoo2 vga, 2.13Gb hdd, 4x cd-rom gépem is. Egy alaplap cserével elméletileg életre kelthető. Ezt 1998körül szerváltam.

[ Szerkesztve ]

(#29) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Úgylátom az enyém egy frissnyugdíjjas a klubban :D

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#30) lizRRR válasza (ÉN)közPONT (#29) üzenetére


lizRRR
őstag

xD :D na ja.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#31) Wictor


Wictor
senior tag

P3 Tualatin 1400 MHz / 512 MB RAM / GeForce4 MX4000 / 40 GB / LG 17"CRT

6. éve használom folyamatosan, nincs is másik gépem.

[ Szerkesztve ]

(#32) lizRRR válasza Wictor (#31) üzenetére


lizRRR
őstag

az igen :D

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#33) PazsitZ


PazsitZ
addikt

AMD Athlon Thunderbird 1400Mhz, 256MB ram(pár hónapja dobtam bele plusz 256-ot), GeForce2 32MB vid.kártya
ha jól rémlik olyan 9 éves, régebben én használtam aktívan jó ideje pedig édesanyám nyüstöli, de még mindig megy.

- http://pazsitz.hu -

(#34) lizRRR válasza PazsitZ (#33) üzenetére


lizRRR
őstag

Mien monitorra van kötve? :F

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#35) PazsitZ válasza lizRRR (#34) üzenetére


PazsitZ
addikt

egy 17"es ProDisma CRT monitor, amely szintén annyi idős.

- http://pazsitz.hu -

(#36) lizRRR válasza PazsitZ (#35) üzenetére


lizRRR
őstag

:DDD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#37) bacsis


bacsis
Közösségépítő

386 DX40MHz+ Coproci
8MB RAM
EGA monitorvezérlő természetesen EGA monitorral
277MB Segate HDD
Igaz cask Stuntsozni és Dangereus Dave2-zni használom, de az utóbbi pár napban mindíg megy egy kicsit :DD

(#38) lizRRR válasza bacsis (#37) üzenetére


lizRRR
őstag

:D lol :D Hány éves? :F

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#39) Illidan


Illidan
tag

IBM T23, 1100Mhz körüli Tualatin, 256MB SDRam (jó lenne bele legalább még egyszer ennyi, de sajnos aranyárban vesztegetik őket, legalábbis a gép értékéhez képest :O ), több mint 1 órás gyári akku, és lassan már 10 éves lesz. :R
Habár van egy asztali is mellette, jól esik még néha az öreg harcossal böngészgetni, videókat nézegetni.

(#40) bacsis válasza bacsis (#37) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az alaplap valamikor a 90es évek nagyon a legelején készülhetett cirka 90-92 körüli, a monitor 1988 júniusában készült

(#41) _Zsolt_


_Zsolt_
tag

Tartalék gép. (fórumozásra, régi játékokra megfelel...) :)

p1 120Mhz; 32Mb ram; 1Gb hdd; flopy :D

[ Szerkesztve ]

(#42) lizRRR válasza _Zsolt_ (#41) üzenetére


lizRRR
őstag

Ez meg a hugom gépe 7300 GS "15" monitor.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#43) Kuncsaft


Kuncsaft
csendes tag

Van egy 286-os 16mhz-s gépem, bár még nem tudom müködik-e, egyenlöre nincs idöm beizzitani, (Még lefotozni se tudtam):) Ha müködik, Mariora talán jó lesz:)

Könyörögni, hitegetni senkinek nem fogok, szabad piac van. Aki nem tud válaszolni a privátra, tiltón jól mutat majd. Lehet, legközelebb ö keres. Igéretekkel meg a padlás tele!!!

(#44) bacsis válasza Kuncsaft (#43) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ááá az szaggat rajta :DDD
de msot komoylan... 25MHz-es SX-en is időnként belassul :DDD

(#45) lizRRR válasza bacsis (#44) üzenetére


lizRRR
őstag

:DDD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#46) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

p4-es géppel azt hittem épphogy lemaradok a dobogóról, de ahogy látom az eredménylistára se kerülnék fel :D Igaz már nem én használom majdnem 1 éve, de a gép maga 7 vagy 8 éves. p4 2.66 ghz northwood @ 2.9, 1.5gb ddr 400mhz, ati 9600 atlantis 256mb, asus p4c800 deluxe, 300w codegány :D

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#47) _stick_


_stick_
őstag

Hétvégén üzemeltem be email gépnek:
Intel celeron 333Mhz, 8Mb ram, squash ütő méretű Monster Diamond 3D, ami akkor talán az egyetlen 3D gyorsító kártya volt. ~15 év álom után lett felébresztve, pöccre indult az akkori rendszerrel. :R

(#48) glutamin válasza _stick_ (#47) üzenetére


glutamin
őstag

'98 környékén jöttek be a P2-es Celeronok. De szép kora van.

Szüleimnél van elfekvőben 486-os gép, meg egy makulátlan állapotú 14"-os Samsung CRT. Lehet hétvégén kicsit elszórakozok vele.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#49) Kuncsaft


Kuncsaft
csendes tag

286 gépecske:)

Az alsó lenni MFM wincseszter

Könyörögni, hitegetni senkinek nem fogok, szabad piac van. Aki nem tud válaszolni a privátra, tiltón jól mutat majd. Lehet, legközelebb ö keres. Igéretekkel meg a padlás tele!!!

(#50) F34R


F34R
nagyúr

Amd Athlon xp 2500+ 1 GB ram 9600 se 128MB :D

(#51) eziskamu


eziskamu
addikt

Egy használt p3-as fusi laptop 700-as procival, ami 550 MHz-nál nem megy gyorsabban sajna, 320 MByte ram és 2GByte CF kártya HDD gyanánt.
WMV-ben streamelt 640x480-as 2 Mbites videót PCMCIA-s WLAN-on keresztűl le tud játszani (TV-re van kötve és Overlay üzemmódban, de ilyenkor nincs kép a monitoron), és Operával még böngészi is elég normáisan lehet vele.

(#52) JetiRulez


JetiRulez
őstag

P3 866MHz (lap 650-et enged), Siemens D1141 lap, Matrox 4MB VGA, 512MB 133MHz SDRAM, 6.4GB Samsung (cserélem 10GB-ra), Wiretek 10Mbit LAN, SB16 stereo, CD-ROM

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.