Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kinek mi a csillagjegye?

Hozzászólások

(#201) plömplöm válasza Vandit. (#199) üzenetére


plömplöm
őstag

figyu, nekem egy 100%-ig cigányasszony jósolta a tenyeremből, hogy ikreim lesznek az akkori páromtól, és ezzel nincs is baj, csak a feleségem meg ne tudja :DDD

osztom azoknak a véleményét, akik szerint ez olyan, mint a vallás, vannak akiknek a gyengeségük miatt hinniük kell valamiben, amiről ők egyáltalán nem tehetnek, mert ez "predesztináció", meg előre meg volt írva, meg ilyen hüjeségek. a feleségem is oda van ezekért a humbugokért, és nincs ezzel baj, jogállamban élünk :)

hát hogy most erre lett a remegés, hogy "másodpercre pontosan", ez nagyon jó :D

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#202) BÁ Nutrition válasza Timocicu (#200) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha megis lehetne akkor azzal jonnel hogy igen de szazadmasodpercre pontosan mar nem lehetne... szoval ennek igy nincs ertelme

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#203) Vandit.


Vandit.
addikt

Ne vicceljetek már. Nincs az a csillag, ami egyhelyben van, akár csak egy másodpercre is. Sőt a föld kering és forog is ergo nincs konstans állapotban a világűr és semmi sem. A világeygetem is foylamtosan tágul, de gondolom zet is vitatjátok. Ez fizika is. És ugye az asztrológia nagyban függ az égitestek helyzetétől is. Ezért számít minden tízezred mp is akár. :U

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#204) BÁ Nutrition válasza Vandit. (#203) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

errol beszelek. mivel a tizezred milliomod masodpercek is szamitanak ezert nincs is ket egyforma szemelyisegu ember? igy minek kategoriazlni oket havi szinten?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#205) Diego! válasza BÁ Nutrition (#204) üzenetére


Diego!
senior tag

Az, amit olvasunk újságokban, az interneten, a töménytelen maszlag, amivel tömik a hiszékeny emberek fejét, az egyszerű olvasottság-látogatottságnövelő hazugság. Nincs két egyforma ember, ergo nincs két egyforma horoszkóp. Egy asztrológia elemzés mindig egyedi! A horoszkópunk olyan, mint egy ujjlenyomat. Csak egy van belőle! Ha valakinek azt írja a horoszkópja egy újságban, hogy „ma nagyon rossz nap elé nézel, jobb, ha ki sem mozdulsz a lakásból, mert csak konfliktusod lesz”, akkor a hiszékeny, rossz passzban lévő ember, hajlamos elhinni. Annyira, hogy valóban nem mozdul ki otthonról és nem beszél senkivel. Ergo megvalósítjuk a leírtakat. (Ez egyszerű pszichológia.) Aztán ott vannak a ködösítések, az általánosítások, amelyek minden emberre ráillenek…
Gondoljunk csak bele, ha minden úgy igaz, ahogy ott leírják, akkor, ez azt jelentené, hogy csak 12 fajta személyiség, 12 féle ember, ebből következően csak 12 lehetséges sors van!
Kérdésedre a válasz: Azok a horoszkópok csak születési jegyünk alapján sorol be minket, azaz a Nap-jegyünk szerint. De hol van a Hold, a Merkúr vagy a Vénusz (stb.) jegyünk? Hol vannak a fényszögek, a horoszkóp-házak? És az aszcendensünk?.. Hát, azokban a horoszkópokban biztos nem találjuk meg őket!

(#206) gygabor88


gygabor88
tag

Dupla skorpió vagyok. A többség szerint nem vagyok egyszerű. :)

(#207) Vandit. válasza BÁ Nutrition (#204) üzenetére


Vandit.
addikt

Ezt mondom. Ami le van írva az újságokban az ködösítés és vakítás kb semmit nem jelent. Ez alapján mondják a hitetlenek, hogy nem ér semmit az egész, amiben igazuk is van, mert az tényleg szart sem ér.
Ami személyreszabott dolog az a szolár és/vagy radix. Na egy olyan elemzés az ami számít. Több tíz oldal egy olyan elemzést megcsinálni, ami nem kis meló és az személyre szabott és egyénre vonatkozik teljes mértékben. A csillagjegyed meg csak a napod állását jelenti, ami kb. semmit nem jelent még, vagyis túl kevés információ. Ott van a többi égitest is, ami számít.

Szerk: Amúgy én tripla Skorpió vagyok. :DDD És Diego!-val teljes mértékben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#208) ádyz


ádyz
addikt

Oroszlán - oroszlán.

Jó párosítás? :D

(#209) Diego! válasza gygabor88 (#206) üzenetére


Diego!
senior tag

Akkor már hárman vagyunk :C

(#210) Tim82 válasza ádyz (#208) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem besz*ptad. ;] :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#211) Timocicu válasza Diego! (#205) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Pontosan! :K

De ha valaki nem engedi, akkor nem is lehet neki ezt elmagyarázni, mert elferdítik a dolgokat az újságok.

Mi készíttettünk a párommal elemzést. Nagyon sok olyan dolgot írt le az asztrológus, amit más nem tudhat. És mindezt egy születési helyből, évből, hónapból, napból, órából, percből írta le nekünk. :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#212) ádyz válasza Tim82 (#210) üzenetére


ádyz
addikt

Merthogy? :F :F

(#213) Diego! válasza ádyz (#212) üzenetére


Diego!
senior tag

Ne higgy neki :D

(#214) ádyz válasza Diego! (#213) üzenetére


ádyz
addikt

Te is vigyorogsz. :D

Na, mit jelet amúgy?

(#215) SystemRoot válasza Timocicu (#200) üzenetére


SystemRoot
őstag

Tehát akkor a csillagok figyelik hogy másodpercre pontosan mikor szedik ki a két gyereket a mamából és aki kicsit később kerül elő, azt másképp állítják be.:D Teljesen világos. :DD

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#216) SystemRoot válasza Vandit. (#203) üzenetére


SystemRoot
őstag

"A világeygetem is foylamtosan tágul, de gondolom zet is vitatjátok. "

Miért vitatnánk? Mert vitatjuk az asztrológiát?:DDD
Most ne minket anti-tudományosozzál le, hogy nem hiszünk a fizikában, mert Te vagy az aki nem hisz neki, ugyanis a fizikusok keményen megtagadják az asztrológia létjogosultságát. Még a wikipédiában is áltudományként írják le, pedig az nem egy hyper igényes tudományos lexikon...

De tényleg, légy szíves fejtsd ki hogy az a sok szerencsétlen belső fúziós világító gáz, mi a fenéért akarja befolyásolni hogy egy adott másodpercben megszülető szánalmas kis csecsemőnek a jövőben milyen személyisége legyen? Rendkívül érdekel a tudományos levezetésed.:)

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#217) fordfairlane válasza SystemRoot (#191) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szokott a BME-n lenni egy szkeptikusok találkozója, egyedül az ott hallottak szoktak megnyugtatni, látva hogy ez mást is felháborít.

Ne aggódj, sokan vannak azok, akik butító áltudománynak látják ezt a dolgot, többek közt én is, de az áltudományok manapság virágkorukat élik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#218) BÁ Nutrition válasza SystemRoot (#216) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tenyleg a vilagegyetem tagulasaval nem kerulnek esetleg tavolabb egyes csillagok, bolygok? legyen is az 1 mm? mert ugye ha 1 milliomod masodperc szamit akkor 1 mm is:)
marmint ertem ezalatt hogy igy a felallitott szabalyaikat is masodpercenkent valtoztatni kene mert mindig kicsit mashogy fognak "allni" a csillagok:) tehat hol van az a hatar terbeli es idobeli valtozasban?

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#219) SystemRoot válasza BÁ Nutrition (#218) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát ööö, az nem épp 1mm, hanem mondjuk százmillió kilométerek, galaxisok esetén. De még a szomszéd csillagok mint a Szíriusz is változó távolságot vesznek fel idővel a galaxisunk örvénylése miatt.
Lehet most meg fog itt a sok kis asztrológus szíve szakadni, de még a Holdunk is távolodik tőlünk, ergo nem ugyanott van már mint pár éve volt.

Jah és egyébként a távolodások mértéke nem lineáris szokott lenni. A pályamozgások kiszámítása olyan 50-100 változós függvényekkel megy, néha több. Nem épp pöttöm gépek számolnak ilyesmit, megközelítő értékekig.

És még annyit ezekről a másodperces esetekről, hogy aki nekem megmondja hogy az Androméda galaxis elhelyezkedésében egy másodperc alatt milyen változások mennek végbe, azt meghívom egy sörre. Csakmert ugye ezek a másodpercek meghatározóak, nem?:D Hát akkor tessék benyújtani az eredményeket. :DD

szerk: #217 fordfairlane
Nah ez megnyugtató, hogy azért nem csak ilyen kevesen vagyunk, aki felszólalunk ez ellen.
Amúgy tényleg elborzasztó hogy mennyi áltudomány van manapság és mennyire népszerűek... :(

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#220) Tim82 válasza ádyz (#214) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vért, verítéket, könnyeket. :((

;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#221) fordfairlane válasza SystemRoot (#219) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hasonló reakció érkezett már: [link]. A téma nem új, és kábé annyi esélyed van meggyőzni bárkit is, mint istenhitről vitatkozni egy vallásossal. Ezek nem racionális dolgok. Talán az a legviccesebb vagy olykor legdühítőbb az egészben, ahogy bizonyítani, megmagyarázni, tudományok rangjává emelni próbálják.

x gon' give it to ya

(#222) ádyz válasza Tim82 (#220) üzenetére


ádyz
addikt

Degonooosz. ;]

(#223) SystemRoot válasza fordfairlane (#221) üzenetére


SystemRoot
őstag

Egész jó az a link amit ő linkelt.

Amúgy tisztában vagyok vele hogy nem nagyon lehet őket meggyőzni, ez egy érzelmi kötődés. Csak nekem jól esik kimondani ezt, mert szúrja a szemem. És úgy gondolom nem árt nekik ha látják kicsit néha a reális valóságot is, csakhogy nehogy valamelyikük túl magabiztos legyen az igazában.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#224) Vandit. válasza SystemRoot (#219) üzenetére


Vandit.
addikt

Mondhatsz, akármit, de arra nem tudom mit mondanál, amikor a tök vadidegen ember elmondaná a rád jellemző dolgokat. :U Áltudomány mi? Fogalmad nincs az egészről, de nem is akarlak győzködni.

Szerk: Nincs, de ez meddő vita.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#225) SystemRoot válasza Vandit. (#224) üzenetére


SystemRoot
őstag

Fogalmam sincs az egészről, persze, persze.

Ugye azért nincs harag?

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#226) copin


copin
őstag

Bak, nyilas akármivel. Szerintem ettől függetlenül jó arc vagyok, legalábbis még nem panaszkodott senki. Most lehet. :D

(#227) fordfairlane válasza Vandit. (#224) üzenetére


fordfairlane
veterán

Áltudomány mi?

Mondhatsz bármit, az asztrológia áltudomány, leginkább csak babona. Érdekes, hogy ilyenkor mindig azzal jönnek a nagyon értők, hogy mennyire nem értek/értünk hozzá mi, akik itt kritizálni merészelik, pedig olyan hihetetlenül professzionális, empirikus bizonyítékok támaszják alá helyességét, mint hogy "jön valaki, aki mindent tud". A Szcientológiát is áltudománynak tartom, pedig soha nem műveltem, mert épp elég infót lehet olvasni ahhoz, hogy a tudományok köréből nyugodtan kiseperjem. A tudományoknak megvan a maguk rendszere, és az asztrológia bizonyítási módszertana pont olyan messze van tőle, mint a fényevés.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#228) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Egyébként Bak vagyok. :D Az aszcendensemről nem tudok semmit.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#229) lomha lepke


lomha lepke
tag

Rák, Ikrek aszcendenssel. A kínaiban meg Ló.

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#230) Vandit. válasza fordfairlane (#227) üzenetére


Vandit.
addikt

Erre azt mondom, hogy vegyük a Holdat. Ezek szerint az apály-dagály sem létezik igaz? Hiszen egy égitesttől függ a dolog. :U És a teliholddal mi a helyzet? Ingerültség, álmatlanság stb. Érdekes ezek is egy égitesttől függnek és elfogadott dolgok. :U
Másrészt meg ez az áltudomány valós tudományokon alapszik. Fizika, csillagászat.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#231) nervus.v


nervus.v
tag

Kos. Az aszcendensemet nem tudom :((
Kínaiban: Majom, Víz elemmel.
Most olvasom csak, a kínai teljesen igaz rám :Y :Y
Szerk: mégse annyira

[ Szerkesztve ]

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#232) Brae


Brae
őstag

A topikcímben feltett kérdésre válaszolva: halak

(#233) Vandit. válasza fordfairlane (#227) üzenetére


Vandit.
addikt

Jah és, ha vitatod az asztrológiát, akkor minek írogatsz ide és foglalkozol vele? :F

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#234) nervus.v


nervus.v
tag

Na, aszcendensem az oroszlán :) Bár nem tudom, hogy ez mit jelent :D

[ Szerkesztve ]

Csak annyit kérek, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek!

(#235) lomha lepke válasza Vandit. (#230) üzenetére


lomha lepke
tag

nagyon jó példa!
a Holdfázisok befolyással bírnak az emberek közérzetére, a nők menstruációs ciklusára, és vannak olyan gyógynövények, amelyeket teliholdkor (vagy épp újholdkor) kell begyűjteni hogy hatásuk legyen. és ez csak egy égitest. mivel ez van a legközelebb, ennek a hatásait lehet a legjobban "mérni".

mivel rákként nekem uralkodó bolygóm a Hold, fokozott figyelmet fordítok rá. érdekes egy égitest. érdekes hogy (nem szabályos) gömb alakú, ami a Naprendszer egyik másik holdjáról sem mondható el. az is érdekes, hogy a Földről nézve a Hold és a Nap átmérője megegyezik. e két tényező együttes eredménye, hogy lehetséges a teljes Napfogyatkozás. véletlen lenne? személy szerint nem hiszek a véletlenekben. a véletlen a buta ember istene. azt persze én sem tudom, hogy a jelentősége mi lehet, de biztos van neki.

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#236) kem válasza lomha lepke (#235) üzenetére


kem
addikt

ikrek:)

Köszi!

(#237) Magnum_


Magnum_
nagyúr

oroszlán, de nem foglalkozom ezekkel :U

I humbly and respectfully decline™

(#238) FlashR


FlashR
tag

skórpió vagyok,kos aszcendenssel ezt most tudtam meg egy hete...ez jó v rossz v mivan? :D

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#239) Vandit. válasza lomha lepke (#235) üzenetére


Vandit.
addikt

Na erről van szó. A sok áltudományt szajkozó elgondolkodhatna mielőtt beszél. Bár erre is lesz magyarázatuk az tuti. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#240) dragonfx


dragonfx
veterán

Skorpió..sokak szerint pasiba a legrosszabb...ha lehet hinni az írásoknak a halakkal és a bakkal jövök ki jól......ex halak volt, jövendőbeli bak...no komment :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#241) Pacák


Pacák
senior tag

Állítólag én vagyok a legmocskosabb rohadék az egész zodiákusban - és szerencsére hamar kinyírnak a fajtársaimmal együtt. - Nice. :)

Ez COD alatt így is van, viszont mindig hagyok emlékbe egy éles kézgranyót a virtuális "gyilkosomnak". :DDD

Nuclear launch detected

(#242) fordfairlane válasza Vandit. (#233) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát azért, mert vitatom.

x gon' give it to ya

(#243) Vandit. válasza fordfairlane (#242) üzenetére


Vandit.
addikt

Akkor mondjál vmi okosat az apály-dagályos példámra mondjuk. :U 230-as hsz.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#244) fordfairlane válasza Vandit. (#243) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen, létezik az apály-dagály jelenség, amit a Hold tömegvonzása fejt ki, 6 órás ciklussal váltja egymást a két jelenség. Mit igazol ez?

x gon' give it to ya

(#245) Vandit. válasza fordfairlane (#244) üzenetére


Vandit.
addikt

a Holdfázisok befolyással bírnak az emberek közérzetére, a nők menstruációs ciklusára, és vannak olyan gyógynövények, amelyeket teliholdkor (vagy épp újholdkor) kell begyűjteni hogy hatásuk legyen. és ez csak egy égitest. mivel ez van a legközelebb, ennek a hatásait lehet a legjobban "mérni".

Ezt kifelejtetted. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#246) fordfairlane válasza Vandit. (#245) üzenetére


fordfairlane
veterán

A holdfázisok tudtommal nincsenek hatással az apály-dagályra, és az, hogy netán kimutatható hatása van az emberekre, ennek inkább lelki okai lehetnek. Ez még nem magyarázza azt, hogy a csillagok miért és hogyan hatnak. Arra sincs semmiféle magyarázat, hogy miért pont a születés pillanatában hatnak a személyiségre ilyen mértékben ezek a gravitációs változások. Azt meg, hogy bizonyos gyógynövénynek akkor van csak hatása, ha újholdkor vagy teliholdkor szedik le, hiszi a piszi. :)

Persze attól még, mert nem ismert a pontos hatásmechanizmusa a dolognak, attól még működhetne, vagy igaz is lehetne akár. De egyáltalán melyik asztrológia az amelyik igaznak veendő? A kínai, amelyik évente változik, vagy amelyik havonta, vagy amelyik percenként? Kevés kézzelfogható állítása van az asztrológiának, ami tesztelhető és ellenőrizhető lenne, de semmi statisztikai kimutatás sem igazolja az asztrológia állításait, pedig azt nem olyan nehéz készíteni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#247) lomha lepke válasza fordfairlane (#246) üzenetére


lomha lepke
tag

számomra ez a tudományos "hiszem ha látom" hozzáállás felvet egy dilemmát. azt ugye már tudjuk, az emberi érzékszervek milyen tökéletlenek, csak egy bizonyos sávhatáron belül érzékelik a fényt, a hangot etc. inkább szűrőként működnek szerintem. tehát az aki csak azt hiszi el, amit lát, az igen szűk keresztmetszetét fogadja el a valóságnak.

a bizonyítékokkal kapcsolatban pedig a Contact című filmben van egy nagyon jó felvetés, igaz ott Istennel összefüggésben, de ide is illik:

"-Szeretted apádat?
-Igen, nagyon.
-Bizonyítsd be!"

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#248) fordfairlane válasza lomha lepke (#247) üzenetére


fordfairlane
veterán

számomra ez a tudományos "hiszem ha látom" hozzáállás felvet egy dilemmát.

Mintha nem arról lenne épp szó, hogy az asztrológia tudomány-e vagy sem. Ha tudomány, akkor az azt jelenti, hogy tudományos módszerekkel kimutatható, hogy az asztrológia képes a születési adatokból nagy eséllyel személyiségvonásokat megjósolni. Épp ezt nem tudta még igazolni senki. Addig nem tudomány, amíg nincs egy statisztika, ami minimális korellációt tudna kimutatni.

a bizonyítékokkal kapcsolatban pedig a Contact című filmben van egy nagyon jó felvetés, igaz ott Istennel összefüggésben, de ide is illik:

"-Szeretted apádat?
-Igen, nagyon.
-Bizonyítsd be!"

:U nagyon jó párhuzam. Legközelebb én majd a Ponyvaregényből fogom bebizonyítani neked, hogy az eisteini fizika nem jó.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#249) lomha lepke válasza fordfairlane (#248) üzenetére


lomha lepke
tag

úgy látom nem jött át a mondanivalóm lényege.
ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy akkor is létezhetnek dolgok, ha nem tudod bebizonyítani őket. reméltem ez gondolatébresztő lesz. persze csak annak, aki akar is gondolkozni...

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#250) ngabor2 válasza fordfairlane (#246) üzenetére


ngabor2
nagyúr

kiragadott félmondatba történő belekötés tipikus esete következik:

A holdfázisok tudtommal nincsenek hatással az apály-dagályra,

én meg úgy tudom, hogy van némi hatásamert a nap-föld-hold hármas aktuális helyzete határozza meg az ár-apály mértékét. ha telihold van, akkor a föld "középen" van, ha újhold, akkor "kívül". egyik esetben erősebb az ár-apály, mint a másikban. asszem teliholdkor nagyobb, de ebben nem vagyok teljesen biztos. volt logikus, bizonyított magyarázat is (pörgettyű), de most le nem tudnám vezetni.

aztán ha tévedek, majd kijavítanak.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kinek mi a csillagjegye?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.