Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Kihúzható-e a monitorkábel menet közben? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) suste


suste
veterán

Jó reggelt mindenkinek!
Az lenne a kérdés, ha átkapcsolom tv-re a videókártyát, és mondjuk filmezek, kihúzhatom-e a monitor csatlakozót a kártyából???
azt tudom hogy ha a monitort használom, akkornem szabad, de ilyenkor...?

(#2) slug válasza suste (#1) üzenetére


slug
senior tag

Miert is szeretned kihuzni a csatlakozot?

(#3) Creexie


Creexie
csendes tag

Minek akarod kiuzni?
Ha nem akarod hogy menjen a moncsi egyszerüen kapcsold ki.
Ha Tvtool-od van akkor valamelyik F* billentyüvel (benne van valamelyik fülben) kikapcsolhatod a filmnézés idejére.
Egyébként sztem ha a kábelt kihuzod akkor az észlelt elsődleges kijelződ eltünik és a tv lesz az helyette. Biztos be fog kavarni valamit, mert ha visszadugod, akkor a tv lesz az elsödleges, és a monitor a másodlagos (gefmx400)
Dehát próba szerencse:-)))
Sztem ne csináld.

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#4) koviz válasza suste (#1) üzenetére


koviz
csendes tag

Igen! Letekered a két rögzítő csavart és kihízod a csatlakozót! Ennyi...:D

\'\'Egy terv akkor jó, ha jó! De, hol itt a hajó?\'\'

(#5) suste válasza slug (#2) üzenetére


suste
veterán

na akkor elmondom:
karácsony, gép elvisz haza, ott tesónál is van 1 gép, amit kicsit bűvölni kell
monitort nem szeretném cipelni, viszont tv van
én gépem bekapcsol, áttol tv-re, monitor kihúz, tesóéba be, azis elindul
vajon lehetséges ez???
én nem szoktam kétmonitorosan használni, hanem inkább átkapcsolgatom, vagy moncsi, vagy tv
akkornem kavar, nem?
olyankor sárgára nyomja a monitort

érthetően írtam, vagy nagyon reggel van nálam?:)

(#6) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Kikapcsolod, kicsawarozod, kihúzod, átdugod, becsawarozod, bekapcsolod és kész. Ezt akármelyik WGAkariwal el tudod játszani. Tapasztalatból mondom.

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#7) slug válasza suste (#5) üzenetére


slug
senior tag

De egyszerubb, ha allitgatod, nem erdemes kihuzni a moncsit, aztan visszadugni, csak idopazarlas, softwaresen gyorsabb

(#8) suste válasza slug (#7) üzenetére


suste
veterán

mit szoftversen?
a tesógép + éngép között hogyan kapcsolgatom szoftveresen?
mostvagy én nem értem, vagy te:))

(#9) suste válasza Bazsesz (#6) üzenetére


suste
veterán

te most ezt hogy érted?
ha nem kapcsolom át tv-re úgy is mehet?
én úgy hallottam, hogy ettől tönkre mehet a kari

(#10) slug válasza suste (#8) üzenetére


slug
senior tag

az elso kerdesben a filmezesre mondtad, hogy kiszeretned huzni a monitort, ha tv-n nezed a filmet, azt allitsad softwaresen

ha meg at akarod dugni a masik gepbe menet kozben, at tudod dugni, de nem bizti hogy megy, regebbi moncsiknal nem biztos

(#11) suste válasza slug (#10) üzenetére


suste
veterán

a monitornak ehhez mi köze?
már úgy értem, ha kap jelet azt mutatja nem???
ha sárgára kapcsolja a monitort akkor még van vmi kapcsolata a géppel?

(#12) Creexie


Creexie
csendes tag

Akkor + a tv kimenetes gépre csak a tv-t dugd fel, akkor is szépen elindul és megy is, max a képélességed kicsit gyengusz:-) guvaszthatod a szemedet. Persze előtte a gépen faszán állítsd be a tv-t.

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#13) Creexie


Creexie
csendes tag

Amikor nem volt monitorom(sorkimenős lett), odavittem a tv-hez és egyszerüen csak tv-vel használtam, nem lett semmi bibi, miután lett ismét monitor , minden vissza a régi felállásba.

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#14) suste válasza Creexie (#13) üzenetére


suste
veterán

ha tv állásban kapcsolom ki, akkor úgy is indul a gép, hogy a tv-n jelenik meg minden?

(#15) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

nem hinném hogy valamilyen baja lenne a kártyának vagy a monitornak ha kiúzod és átdugod a másik számítógépbe. Nalam is van hogy nincs becsavarozba a monitor kábel - és leesik - én meg visszadugom és minden megy frankón.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#16) suste válasza agrarfiatal (#15) üzenetére


suste
veterán

szerintem lehet baj
ez olyan mint amikor az svhs csatit dugod bekapcsolt gépnél, tv-nél
ott is tönkre mehet a tv
ez tuti mert tv szerelő mondta, hogy csak kikapcsolt állapotban vezetékezzek!

(#17) Creexie


Creexie
csendes tag

Ha a gépen csak a tv van, akkor bekapcsoláskor érzékel egy csatlakoztatott kijelzőt, és azt fogja használni a megfelelő beállításokal.
Ennyi.

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#18) h4ndsp1k3n


h4ndsp1k3n
tag

Vannak olyan monitorok (pl. sony multiscan g200, ezt én használom) aminek két input csatlakozója van és lehet kapcsolgatni... esetleg az adott mon. nem ilyen? (persze próba szerencse, de elég hasznos dolog, sajna még nem sok moncsin láttam)

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#19) mura81


mura81
senior tag

Az eredeti kérdésre válaszolva.
A lényeg hogy ne legyen bekapcsolva a monitor amikor dugdosod a kábelt, mert az árthat valamelyik komponensnek.
Ha ki van kapcsolva nyugodtan dugdoshatod a kábelt ki/be.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#20) Csiki


Csiki
csendes tag

Ehhez a kérdéshez csak azért szólok hozzá, mert bejárásom van egy közeli nagy cég szervízébe. Nem hülye gyerekek dolgoznak ott több 10! éve, és ott láttam a következőt:
Monitorteszt a csak a monitorokkal foglalkozó részlegen, egy gép ment, arra dugdosták gyors egymásutánban a moncsikat, hogy melyiknek jobb a képe, stb. Elég lámer megoldás, de ha e kedves vevőnek ez kellett...
Nekem a lélegzetem is elállt a művelet közben, de nekik a szemük sem rebbent.
Vélemény: azt csinálsz a monitorkábellel, amit akarsz! A csatlakozó kilazulásos indok is jó, az sem kikapcsolt monitornál szokott fellépni... És persze olyankor is fogod, és visszadugod a kábelt.
Erről ennyit részemről.

P42.6GHz + Sapphire Radeon9500@9700 + 512Samsung + i875P Gigabyte + 2x80GB IBM

(#21) kingston


kingston
tag

Hali! nekem 9600pro lg 775ft-m van és naponta 15-20x dugdosom bekapcsolt állapotba gépből-gépbe,ugyanis 1x-e több géppel foglalkozok.
Egyik formáz másik telepít harmadik unreal 2 vagy xIII,de még semminek nem volt baja.

[Szerkesztve]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Kihúzható-e a monitorkábel menet közben? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.