Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ki tudja milyen kártya ez? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36) salazol válasza Gábor vitéz (#34) üzenetére


salazol
őstag

Alapnak tartom a Pinnacle PCTV-t. Nekem van belőle egy sok éves darabom, egész jó.
A félprofi kategória kezdete szerintem a DC10+ körül van. Igazából nagyon jó vételnek tartom azt, amit ma láttam az egyik topikban itt, DC30+ kártya 25 ezerért. Mivel senki sem alkudott rá, szerintem 20-ért biztos odaadná. Az a kártya olyan minőségű, hogy kisebb TV stúdiók néhány éve azon végezték az utómunkákat. Nagyon szuper minőségű a Fast AV-master, csak a támogatását régen megszüntették, az utolsó használható drivere NT4-re készült. A DC30+ viszont 2000-es windowson is megy a gyártó honlapja szerint. Ezeknél jobb már csak az lehet, ha DV-analóg kodek hardwaret használsz, ez lehet úgy is, hogy asztali DV magnót összekötöd a 1394-es porttal, a magnó elintézi a digitalizálást. Külön hardver is van erre, a Canopus gyárt ilyet, de nem olcsó.
Összegezve: ha tényleg sok felvételt akarsz csinálni analóg videóforrásból, és nem kell közvetlen DVD formátumban, hanem jó a MJpeg formátum is, szerintem alkudj meg a DC30+ -ra.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ki tudja milyen kártya ez? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.