Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PEPE85


PEPE85
senior tag

A paraméterek tudom, de az érdekelne, hogy valaki hallott-e róla rosszat úgy mint a 4081B-ről mondogatnak, hogy nem megbízható, néha ront meg ilyenek.

Írási sebesség:
DVD+R: 8x
DVD+RW: 4x
DVD-R: 8x
DVD-RW: 4x
DVD-RAM: 3x
CD-R: 24x
CD-RW: 16x

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2) Neo.


Neo.
csendes tag

Ma fogok venni, majd tájékoztatok... :DD

(#3) PEPE85


PEPE85
senior tag

Ez egy felettébb pozitív hozzászólás volt és várom a tapasztalataid. Mennyiért veszed ha nem titok?

Kiskerbe 27k-ért adják.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#4) Neo. válasza PEPE85 (#3) üzenetére


Neo.
csendes tag

Bruttó 27-ért :P

De úgy néz ki, csak holnap...

(#5) PEPE85


PEPE85
senior tag

Azt mondtad ma veszed meg. Nah megvetted? Milyen?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#6) Neo. válasza PEPE85 (#5) üzenetére


Neo.
csendes tag

Ma délután. Munka után. Most dolgozom. Nagyon. :U

(#7) Neo.


Neo.
csendes tag

Nabasszus! Vásárlás elhalasztva. :(( Egyrészt nem volt nekik, másrészt ha lett volna, akkor is csak fehér. Nekem meg bizony fekete kell. Nem is hallottak még róla. :F

Ha valaki tud 4082B-t feketében, kérem szóljon! OEM is megfelel.

(#8) intelfan válasza PEPE85 (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ha már az LG DVD írókról volt szó akkor vegyél Pioneert. :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#9) kgb79 válasza PEPE85 (#1) üzenetére


kgb79
tag

Nekem kb. egy hete van meg. Eddig több mint 30 dvd-t írtam meg vele. egyet sem rontott. Mind tökéletesen működik asztali lejátszóban.
Ma folyamatosan megy már 12 órája.
Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Csendes és gyors.

(#10) Neo.


Neo.
csendes tag

Asszem ebből 4081B lesz. Az legalább van feketében. Meg különben is, hogy írjak -R -t 8-szorosan, amikor nem is lehet ilyet kapni. Ha lehetne, akkor is, ami időt spórolnék vele az kb 7-8 perc. Ennyit nem ér.

(#11) PEPE85


PEPE85
senior tag

Ha már szinte ugyan annyiba kerül, akkor én biztos 4082B-f fogok venni főleg, hogy jókat is mondanak róla.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#12) Neo. válasza PEPE85 (#11) üzenetére


Neo.
csendes tag

Ja, csak én nem tudok várni, míg bejön belőle a fekete. Azért a pár perc differenciáért meg kár. Mellesleg már kapni, szinte ugyanannyiért, ha nem olcsóbban :U

Személy szerint még nem láttam mínuszos 8X DVD lemezt.

(#13) Neo.


Neo.
csendes tag

Na, megvan a fekete 4081B. Bár ilyet már használtam. Eddig csak jót tudok mondani róla.

(#14) harry


harry
veterán

Hello. Engem az érdekelne, h mennyiben különbözik a 4081b a 4082b től? Sulinetben venném; egy árban vannak (~29e), melyiket lenne érdemes? Mindkettőn 2év gari van.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15) kisninja válasza harry (#14) üzenetére


kisninja
őstag

4081b a minuszos lemezeket csak 4x-en irja mig a 4082b már 8x-an irja a lemezeket a töbiben ugyan az. Ja még valamit a 4081b böl (biosz frisitéssel) lehet 4081b-t csinálni könyedén.
csak jot tudok mondani roluk :DD

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#16) bbchris


bbchris
senior tag

Sziasztok !

Nekem amióta megvan az LG DVD íróm egyetlen darabot sem rontott el . Most fent van már a legújabb Firmware , most jelent meg nemrég . több mint 200db cd és dvd együttesen ebben a 200-ban , de egyet sem rontott el . AMD 2500+ Barton és K7S8X alaplappal járatva. Szépen írja az Audió CD-t is .Jó vétel mert tudja a RAM-ot is és kíválóan felvesz TV tunerról is DVD RAM-ra közvetlen. Ja és jó poén benne hogy Window Commanderrel tudsz a RAM-ra másolni , ez király nagyon .

(#17) harry


harry
veterán

Szal valszeg ezt is lehet majd tuningolni 12*-esre firmware frissítéssel :F Mondjuk az még kicsit odébb van, 8* lemezt is alig kapni :( Ha frissítesz azzal ugrik a gari? A dobozos verzióhoz jár DVD-RAM lemez?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) Sanya


Sanya
nagyúr

már van ilyen téma, minek kellett ennek újta nyitmi?

nekem még egyet nem rontott, valszeg a lámák rosszul írták fel warezos filmeket...

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) Sanya


Sanya
nagyúr

ezt a hülyeséget meg honnan veszed?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) ArGab


ArGab
őstag

12*-eres: én 4*-nél gyorsabban még nem írtam soha, de még csak gyorsabb lemezek sem nagyon vannak, mint ahogy írtad is. Szerintem ez nem is lényeges szempont.
Frissítés: ha gyárival frissítesz, akkor szerintem biztos nem ugrik (esetleg akkor, ha a frissítés közben történik valami gixer ami hazavágja)
RAM: igen, a dobozoshoz jár egy DVD-RAM.

(#22) harry válasza Sanya (#20) üzenetére


harry
veterán

Mit? pl 4041b-vel firmware csere után tudtak 8*-an írni. Itt olvastam, csak nem emléxem a topic címére. Vm ''tuning bios'' itt a link:
Bővebben: link
Amúgy csak viccből mondtam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23) moonman válasza Sanya (#19) üzenetére


moonman
titán

dátumot is nézd. valószínűleg ez volt előbb.

(#24) moonman


moonman
titán

én még senkivel nem találkoztam, aki bizonyíthatóan 8xosan írt meg pluszost 4081b-vel. másrészt teljesen fölösleges az író életét vagy a garit kockáztatni azért a maximum 2 perc különbségért.

[Szerkesztve]

(#25) ollie válasza ArGab (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És mi van még a dobozban? Software, stb...

***

(#26) moonman válasza ollie (#25) üzenetére


moonman
titán

audio/ide kábel, powerdvd 5, nero 6, meg valami egyéb íróprogi nem emlékszem + 1 maxell dvd-ram.

szerk: +leírás, habszivacs, csavarok :D

[Szerkesztve]

(#27) ollie válasza moonman (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha köszi! Látom már én is dobozosat fogok venni, ugyanis nekem nagyon fontos az, hogy a programjaim jogtiszták legyenek. :D

***

(#28) Sanya válasza moonman (#24) üzenetére


Sanya
nagyúr

harry:

bocs, nem fogtam a viccet.

másik: adjatok egy 8x-os lemezt, felkarcolom én nektek :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29) Viper válasza ollie (#27) üzenetére


Viper
csendes tag

az oem-hez is vannak szoftverek/csavarok/kábelek, legalábbis a HRPnél biztosan, egyedül a dvd-ram hiányzik.

(#30) harry


harry
veterán

Hi, itt lehet venni nagyobb kiszerelésben cdket és dvdket is, itt van 8*an írható, kb 250ft/db, de 25-ös gyűjtőben van szal 6250ft lenne
Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#31) Victor-y


Victor-y
aktív tag

A dobozoshoz adnak még külön egy DVD-RAMot(DVD meghajtót)??
Az külön még plusz 5-6e lenne..

Egyébként az aproneten vmi Compbusiness árul zsír újakat(4082b-t) 16e-ért OEMeseket, meg egyéb cuccokat tök olcsón 1év garival..
Vki vett már náluk vmit??:F

Viktor

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#32) moonman válasza Victor-y (#31) üzenetére


moonman
titán

dvd-ram mitől meghajtó?

(#33) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Akkor az csak egy ''sima'' írható lemez?!

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#34) moonman válasza Victor-y (#33) üzenetére


moonman
titán

DVD-RAM:
A többször újraírható média elsőként az Erasable Disc (1987) néven lett ismert, melyet a VDR (1991) követett. A főleg átmeneti adattárolásra használható, csak DVD-RAM kompatibilis drive segítségével lejátszható média más rögzítési módszert használ, mint a többi DVD. Míg azok optikai rögzítésűek (ugyanúgy, mint a CD), a DVD-RAM magneto-optikai rögzítési eljárást alkalmaz, vagyis a lézersugárral felmelegített lemezre mágnesesen viszik fel az adatokat. E miatt nem tudják sem az asztali DVD lejátszók, sem a számítógépes DVD-ROM-ok olvasni. A Panasonic által kifejlesztet formátum piaci előnyét a többi DVD formátummal szemben a sokszoros újraírhatóság biztosította. A DVD-RW formátum megjelenésével azonban a DVD-RAM komoly konkurensre akadt.

Azt mondják, több ezerszer írható/törölhető, de ami a fő előnye, realtime tudsz rá másolni, törölni, mint egy (nagyon lassú :) ) vinyóra. DVD-RAM driver kell hozzá, és udf fájlrendszerre kell formázni. Tárlolókapacitása kb 5,2 GB.

(#35) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Kösz! Már értem!:D

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#36) clayman


clayman
aktív tag

na a topicot látva gondoltam megkérdezem... hátha van esély... :))

én is ugy 1 hete vettem meg 4082b pörkölőmet sulinetben, az írottakat látva egészen megnyugodtam hogy jó vételnek tartjátok, ráadásul sulinetben is 29e Ftért megkaptam :)

kívülről tudtam még csak megszemlélni a kicsikét, télleg mutatós adnak hozzá mindent bár a postaköltség is nagy lett emiatt ;)


az egyetlen bibi hogy most épp gépet cserélek és most csak egy abit-bh6 lapka és egy 300as cerka van a gépben 256mb ram társaságában... mindezidáig még nem is próbáltam beletenni ebbe a gyöngécske gépbe - sztetek van esély rá hogy normálisan tudjam működtetni vagy inkább ne gyalázzam meg szegényt és várjak még néhány hetet míg megjön az uj gépem?

[Szerkesztve]

(#37) moonman válasza clayman (#36) üzenetére


moonman
titán

elvileg mennie kell, de nagyon ne erőltetsd. (rendszerkövetelmények a dokumentácóban)

(#38) jerry311


jerry311
nagyúr

jéé ilyen íróm van :DDD :Y

Eddig megy rendesen.
1 DVD-t rontott(am) az elsők közül, 4x sebességen.. (mondjuk ugyanígy volt 1 hiba PIO-107-tel is) Szóval ez nem igazán mérvadó :))
sendes, alig villog, azt sem tudtam, hogy éppen ír vagy átbasz az író program és csak a folyamatjelző csík megy :DDD

(#39) moonman válasza jerry311 (#38) üzenetére


moonman
titán

alig villog :DD

(#40) clayman


clayman
aktív tag

Na igen... p3 700 mhz a minimum... ezt eddig is tudtam... nah mind1 inkább nyugvok még pár hétig azt majd beizzitom az uj gépben :)

(#41) Victor-y válasza Victor-y (#31) üzenetére


Victor-y
aktív tag

Az aproneten vmi Compbusiness árul zsír újakat(4082b-t) 16e-ért OEMeseket, meg egyéb cuccokat tök olcsón 1év garival..
Vki vett már náluk vmit??:F

Viktor

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#42) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Hm?

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#43) jerry311 válasza moonman (#39) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jóvanna, hát halkan villog :Y
Izé, halványan. :DDD

(#44) clayman válasza Victor-y (#42) üzenetére


clayman
aktív tag

hát olyanról még nem is hallottam. de nekem 29.900ért tökéletes volt sulinetben :)

(#45) drstein


drstein
tag

Üdv! Van egy kis gondom. Van egy LG 4041B-m. TDK (+) lemezeket próbáltam vele írni, 2 db-ot de mind a 2 olvashatatlan lett. Az egyik adat, a másik film lett volna. Valami tanácsot tud valaki adni??

(#46) arpeen2 válasza drstein (#45) üzenetére


arpeen2
senior tag

Kicsit bővebben ? Milyen gyártókódú a lemez ? Hányszorosan írható? Hánszorosan írtál rá ? Milyen progival ? Hol olvashatatlan? Elején végén közepén? Mindkét lemez ugyanott? Kicsit fejtsd ki részletesebben akkor hátha tudunk segíteni.

(#47) drstein


drstein
tag

Igazad van elnézést, a tünetek a következők:

2500+Barton, ASUS A7N8X-E alaplap, GSA-4081B a DVD-RAM (dobozos)
NERO 6-al írtam. amit adtakl hozzá (B's valami)az egy kalap ******!

TDK DVD+R próbáltam megírni, egyiket adatnak, másikat filmnek. 2x sebeséggel. Szépwn megírta mind a kettőt, de visszaolvasni sehol sem sikerült őket, (2 desktop, egy laptop)
De igazából az is gondom hogy nem ismeri fel a lemezeket most már RW-t(Maxel), gyárit, semmit. Régebben (2 honapja nem volt vele semmi gond) jó volt, de mostnában mintha meghülyült volna, és alig alig ismeri fel a lemezeket amiket belerakok. Valakinek volt ilyen tapasztalata, remélem és néztem el valamit.
( Emlékeztett egy régi SONY CD-ROM-omra, az csinált iylenket 1 évesen halála előtt, de abban legalább hallotam, hogy szenved a CD-kel)


[Szerkesztve]

(#48) drstein


drstein
tag

Helyesbítek, most már semmit sem hajlandó felismerni. Próbáltam a firmware frissítését, de az se segített...... :(

(#49) jerry311


jerry311
nagyúr

Ki mit tud a 4082b túlírási képességeiről?

(#50) jerry311 válasza jerry311 (#49) üzenetére


jerry311
nagyúr

UP!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.