Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fawkes


Fawkes
őstag

Hali!
Kiváncsi vagyok ki mit hűt vagy akar majd vízzel hűteni!Kérlek írjatok!Én pl.:egy teljeskörű peliteres hűtést akarok!#teljeskörű=cpu,vga,csipszet,memória#A hozzászólásokat előre is köszönöm!

(#2) PeliScan válasza Fawkes (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Mármint a vizet hűtenéd peltierrel, vagy bepakolnál 4db peltiert..?

(#3) tibz03 válasza Fawkes (#1) üzenetére


tibz03
őstag

Én magamat szoktam vízzel hűteni, amikor melegem van így nyáron. :DDD

(#4) erdoke válasza tibz03 (#3) üzenetére


erdoke
titán

OFF
Jó ez az aláírás, Recon! Gúvad az olvasó szeme, egyre jobban hitetlenkedik (persze közben irigykedik mint állat), aztán a végén a megkönnyebbülés...

:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#5) mura81


mura81
senior tag

Én a gépemet víz+alkohol keverékével hűtöm,
Ja meg magamat is:C

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#6) tibz03 válasza erdoke (#4) üzenetére


tibz03
őstag

OFF
Kösz :D

(#7) Fawkes


Fawkes
őstag

Tudom deen szesz + deszt víz!Te vagy az az innovathekes ''srác''ugye?Amúgy Peliscan a vizet hűteném peliterrel mert azért négy pelitert megvenni húúúúúúúúúúúú :( de sok lenne![nem mintha egy nem lenne sok!]és úgy menne el mindent lehűteni!Szerintem ez lenne így a legjobb :C !Nem tudom de még érdeklődök!

(#8) PeliScan válasza Fawkes (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

Nagyon helyes, én is a napokban kezdtem el gondolkodni ezen;

én úgy képzelném, hogy a peltier csak mondjuk ~5 percet működne óránként, és egy elég nagy víztartályt hűtene. Nem kéne radiátor, így teljesen csendes lenne, persze azt az 5 percet kivéve, amikor a peltier lehűtené a rendszert, mert akkor ugye elég hangos lenne a léghűtés... :)

(#9) Fawkes


Fawkes
őstag

Juhhhuuuuuuuuuuuuuuuu!

(#10) mura81 válasza Fawkes (#9) üzenetére


mura81
senior tag

Ja én vagyok az innovatek-es.
A peltier-nél szvsz csak az a gond, hogy a hőcserélőt nagyon hűteni kell, amit ventikkel lehet elérni, melyek pedig hangosak lehetnek vagy sokat kell felszerelni belőlük, ami meg drága mulatság.
Egyébként a csöveken nem fog lecsapódni a pára??

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#11) mura81 válasza PeliScan (#8) üzenetére


mura81
senior tag

Te ez így nem is rossz 5let. Elképzelhető hogy jól műxene.
Én arra gondoltam hogy a vízhűtésen radiátorát, ha kell jegelném. Végülis nem a gépházban van hanem rajta és akkor talán nem kellene attól tartanom, hogy valami galibát okoz a lecsapódó pára és a jégtasakról csöpögő víz.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#12) Fawkes


Fawkes
őstag

Upsz!
Na szóval nem vagy hülye [szerintem]de én úgy gondoltam hogy egy duplapeliter[egymáson 2db gyárilag]az egyik hűtené a másikat így nő a hatásfok és csak a fölsőt hűteném és így kb-50 fokot érhetnék el!Ami már megahiperszuperextrémhideg így a procos jól meg lehetne húzni!A hűtés hát igen!Én úgy gondoltam hogy egy nagy alu borda arról meg 4 db 12cm-is venti húzná le a léget oszt kész!Na engem mennyire hülyének fogna nézni! :))

(#13) Fawkes


Fawkes
őstag

Szivacsot lehet venni a csőre hőszigetel nem csapódik le pára!

(#14) PeliScan válasza Fawkes (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Gondolod, hogy megér +100 mhzt a +20dB és a + ~120W? :F

(#15) Fawkes


Fawkes
őstag

Nem 100mhz hanem egy 3,06ghz-s P4-nél 4,1ghz-s stabil működést jelentami egy 5-ghz-s pentiből kb.:7,5 ghz-t lehetne kihozni!

(#16) PeliScan válasza Fawkes (#15) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, ha ez így van, akkor hajrá!! :))

Bár én inkább a csöndre gyúrok... még némi downclock-ban is bennelennék, ha ettől elkussolna a gép. :)

(#17) Fawkes


Fawkes
őstag

-32 fokon kell csak tartani!Nem elég az igéret itt a bizonyíték!Tom Hardver Kalauza nitrogénes hűtéssel érte el ezt az eredményt hangsúlyozom stabilan!

(#18) mura81 válasza Fawkes (#15) üzenetére


mura81
senior tag

kezdesz egy kicsit gerjedni nem??????

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#19) mura81 válasza Fawkes (#17) üzenetére


mura81
senior tag

én amd-nél láttam folyékony nitrogénes módszert, egy bazi nagy tartályt csavarozott a proci tetjére

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#20) Fawkes


Fawkes
őstag

Jaja!Kicsit nagyon nekem is kéne egy ki hűtés!Bocsi hogy elszálltam!Repülök!!!!!!!!!!!!! :))

(#21) Fawkes


Fawkes
őstag

Annál is volt de a P4 ben több a szufla!

(#22) mura81 válasza Fawkes (#21) üzenetére


mura81
senior tag

nem baj, az ilyen beállítottságú emberek viszik előre az emberiséget:C
Ami a P4-et illeti, elképzelhető hogy abban több a szufla, de nemtom hogy erősebb is-e attól hogy több benn a szufla:F

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#23) Fawkes


Fawkes
őstag

Köszönöm a támogatást! :) Kérek még!Van még itt a PH-n ilyen beállítottságú ember?Kérem az ötleteket!

(#24) Cane válasza Fawkes (#12) üzenetére


Cane
őstag

2db-ot egymásra is tehetsz, (vagy gyárilag veszed) de vehetsz nagyobb teljesítményűt is. Amúgy ez bazinagy hőt fog termelni neked.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#25) Fawkes


Fawkes
őstag

Valamit valamiért!

(#26) Fawkes


Fawkes
őstag

Várom az ötleteket!

(#27) mura81 válasza Fawkes (#25) üzenetére


mura81
senior tag

nem lenne 1szerűbb ha akkor már egyből 1 split-es klímát vezetnél bele a gépházba?
Most nem poénkodni akarok, azzal is el tudnád érni hogy pl 18 fokos levegő áramolna át a géped minden porcikáján. Nem hinném hogy a peltier sokkal hűvösebb levegőt tudna neked előállítani.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#28) Cane válasza Fawkes (#25) üzenetére


Cane
őstag

...nem elrettentő példaként, de akár az is lehetne:

[L]http://www.internews.hu/intercool/index.phtml?page=cikk&id=126[/L]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#29) mura81 válasza Cane (#28) üzenetére


mura81
senior tag

Szívem mit főztél ebédre:C

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#30) hezso válasza Fawkes (#26) üzenetére


hezso
aktív tag

Fawkes, én tudod min gondolkodtam?
Szereznék egy hűtőkompresszort, +a cuccokat ami a hűtőben is van.
Ezután szerkeszteni egy hőcserélőtartájt, amibe belemenne a víz+keresztül lenne vezetve a hűtőcső. Egészet elvinni a hűtőszervizeshez, feltöltetni freonnal(az van benne nem?). Hazavinni, és aztán annyi fokos lenne a proci, amennyit akarok.

A másik lehetőség az, hogy hőcserélőtartály nélkül, tehát egy blokk, amin keresztülmegy a hűtőcső, és ezt rá a procira, és ez aztán drasztikusan hűt.

A második sokkal nehezebben kivitelezhető, de sztem az első működhet.

(#31) Fawkes


Fawkes
őstag

Na hajrá hezsó!
Amúgy nem vízzel hűteném a pelitert így nem füstölne el remélem!De nem rossz képek! ;)

(#32) LukE


LukE
veterán

a belinketelt intercool-os cikk 2. oldalát is elolvastad? Az utolsó bekezdést is? Csak mert ha jól sejtem, még vízhűtésed sincs. Szóval szerntem kezd el egy sima CPU-VGA-csipszett vízhűtővel.:)

Ramok teljesítmény felvétele elég alacsony, szóval nem kellene nekik sok hűtés, de baromi macerás bebugyolálni, alig lehet valamihez rögzíteni... (nem saját tapasztalat, vhol neten volt leírás 1 monstre víz+peltier kombóról).

off: ajánlom figyelmedbe a válasz gombot:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#33) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

én semmit nem hűtenék vízzel :) pont jó ahogy most meg van oldva..

kezdő vízhűtésnek meg talán nem 4 peltierrel kéne kezdeni.de te tudod

(#34) _Volkovy_ válasza mura81 (#27) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

''Nem hinném hogy a peltier sokkal hűvösebb levegőt tudna neked előállítani''

Miiiit?:D

(#35) _Volkovy_ válasza Fawkes (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Láttad az Üvegtigris c. filmet?

Ha igen,akkor csak annyit engedj meg:

-ki a király?
-tomshw a király!
-és még?
-prohardver!
-és még?
-Fawkes!
-milyen Fawkes?
-isteni-hűtő-gyártó-Fawkes!
-jólvan Fawkes akkor hajrá..

:DD

modding a végsőkig,de legalábbis addig amíg nem baszol fel egy coolink akármit a procidra és álmodozol 200W-os peltikről..

(#36) mura81 válasza hezso (#30) üzenetére


mura81
senior tag

ja csak még mindig megvan az a probléma hogy az meleget csinál. Azt valahova el kell vezetned.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#37) hezso válasza LukE (#32) üzenetére


hezso
aktív tag

Mér gondolod, hogy egy egyszerű hűtővel kell kezdeni?
Sztem peliterrel vizet hűteni jobb ötlet, mint radiátor. Hogy mér?
Kisebb helyen elfér. És így tán még be is fér a házba.
Radiátor nagy+ha hatékonyat akarsz, akkor mégnagyobb.
Igaz hogy a peliter zabál mint nyavaja, de jó dolog. Csak erős táp kell.
De akkor is a hűtőkompresszor a best!!!

Fawkes: Milyen hőleadót fogsz használni? Vagyis mire rakod a pelitert? Csinálsz valamilyen sík radiátort? Vagy ilyet lehet venni?(mármint síkot)

(#38) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Mi lesz ennek a vége..:(

(#39) Fawkes válasza hezso (#37) üzenetére


Fawkes
őstag

Hát úgy gondoltam hogy csinlok egy kb 10X10-es réz blokkot olyasmi mint a procira és rá a pelit!Köszönöm hogy a figyelmembe ajánlottad a válasz gombot! :))

(#40) Phantom Lord


Phantom Lord
aktív tag

MIért eröltetitek annyira a peltiert? Bonyolult, és nagyon drága.

(#41) Fawkes


Fawkes
őstag

Hümm
akkor mondj valami jobbat![én még nem találtam!]

(#42) nap


nap
addikt

En ugy gondolom, hogy az ujjaimat fogom hideg vizzel huteni, amikor botor modon puszta kezzel ragadom meg a gazon levo edeny fulet. :U

Perrierrol, meg peltierrol mar hallottam, de aruljatok mar el, mi az a peliter?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#43) Fawkes válasza nap (#42) üzenetére


Fawkes
őstag

Peliter:[tömören]a peliter effektuson alakul ami az elszennyezett félvezető közti árammittudoménmi hoz létre ezen a két oldal közt van kerámia a hőmérsékletkülömbség végtt!!kb ennyi nagyon nagyon tömören!

(#44) hezso válasza nap (#42) üzenetére


hezso
aktív tag

Legyen igazad. A peliter az az elírás....
Mától: peltier

(#45) ftc


ftc
nagyúr

Folyékony nitrogén jobban hűt:DD:DD

(#46) Fawkes


Fawkes
őstag

Olcsó?kb.:160000huf a németeknél
Csak procit hűt!......................................stb stb...................... :DD :DD :DD

(#47) Fawkes


Fawkes
őstag

Nekem több van!hi

(#48) LukE válasza hezso (#37) üzenetére


LukE
veterán

talán mert ahoz nem kell külön jóó nagy táp, nem kerül a rendszerbe még valami, ami elromolhat. Főleg ha a proci és a blokk között van és nem kap áramot, akkor abból kellemetlen dolgok lehetnek. Mert még a Peltier által termelt hőtől is meg kell szabadulni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#49) Fawkes


Fawkes
őstag

Én nem vitatkozni akarok hanem egy jó hűtési megoldást találni :( !OK?

(#50) roadside


roadside
csendes tag

Sziasztok! Hozzászólnék én is a témához. Először is a peltiert, bár pofonegyszerű (?) dologról van szó nem könnyű alkalmazni, főleg, ha komplett VGA-Híd-CPU hűtést szeretnénk megvalósítani. Itt már komoly fabrikálás árán tudnánk csak komplett rendszert készíteni, ami azért nem kevés időbe és energiába kerül. Jelenleg tervezési fázisban van egy komplett rendszer a következő jellemzőkkel:

CPU: 7.2A, Pc=72.5W
VGA: 5.4A, Pc=56W
Híd: 3.5A, Pc=kb. 33W

A fenti számokból az a lényeg, hogy ez bizony 16.1 Amper összesen! És ez egy viszonylag KÖZEPES peltier elemcsalád! Tehát gondolnotok kell a megfelelő tápellátásra is, és ezt elegánsabb külső plussz tápegységgel megoldani, ami nem lehet gagyi!

A számomra jobban tetsző megoldás, amit már említettetek itt, az a folyadékhűtés. Itt egy kétkörös vízhűtésre kell gondolni, aminek a központja a peltier elem. Hogy jobban elképzelhessétek itt van két kép, ezt az elemet fogom én is használni:

[L]http://www.hardwareoc.hu/cikkek/Roadside/peltier/peltier14.jpg[/L]

[L]http://www.hardwareoc.hu/cikkek/Roadside/peltier/peltier15.jpg[/L]

Az első kör megy az elem hideg oldalához, ez többek között áll a szivattyúból, a CPU, híd, VGA hűtésből. A második kör a meleg oldal köre, amely többek között áll egy szivattyúból és egy hőleadó radiátorból rajta 2 db csendes 12 cm-es ventilátorral.

Minden kb. a vízhűtéssel együtt 100.000 Ft körüli anyagárat kóstál, ebből csak a peltier elem ~65.000 Ft. Tehát nem olcsó, de lehet rá igény, ha belegondoltok, hogy ez a hűtés nem egy konfigurációtokat fogja kiszolgálni.

-= Nem a szegénység a legnagyobb gond a világon =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.