Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mario11


mario11
tag

Nem mindenki a csúcsra tör , van aki csak netezni szeretne egy megbizható alap géppel.Mivel ez a tipus inkább munkagépekre jellemző,talán érdekli a mezei felhasználókat az adódó problémák és előnyök.
Minden hasznos infó jól jönne szerintem.
Kösz

mario11

(#2) mario11 válasza mario11 (#1) üzenetére


mario11
tag

Köszike ezt a nagy lelkesedést.Ezekszerint zárhatjuk a topikot,csak nem tudom hogy kell :F

mario11

(#3) Vidori válasza mario11 (#2) üzenetére


Vidori
aktív tag

A tesz-vesz-en láttad a lapokat?

(#4) eziskamu válasza mario11 (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

Most akkor venni akartál ilyeneket vagy eladni? FuSi nem épp a minőség védjegye mostanában, az s478 meg már kimult egy ideje.

(#5) Tibeerius válasza mario11 (#2) üzenetére


Tibeerius
csendes tag

de szar a topicod...

A 9 milliméteresre nem lehet gyúrni!

(#6) eziskamu válasza Tibeerius (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Mi is ezt fejtegettük, csak épp frappánsabban, vagy bővebben nálad, kisebb érdeklődést is tanusítva ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) mario11 válasza Tibeerius (#5) üzenetére


mario11
tag

Köszike.
Az lehet hogy nem a legjobb a topic de van akinek ez van.Egyébként nagyra értékelem a szókimondásodat,de ettől nem vagyok beljebb az alaplappal.A kislányom netezik egy ilyen deszkával hidd el arra okés.Csak gondolám ha már ezzel vert meg a sors,esetleg meghallgatom a nálamnál okosabbakat.
Én egy kicsit jobb cuccost használok meg a fiam is.
Azért köszi mindent.

mario11

(#8) mario11 válasza Vidori (#3) üzenetére


mario11
tag

Szia.
Miért van ott valami érdekes?Valahogyan jobban bizom a proharverben.

mario11

(#9) eziskamu válasza mario11 (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

De végül is tuningolnád, bővítenéd, heggesztenéd, vagy mi? Vagy klubbot akarsz nyitni?
És miért pont az én hozzászólásomra nem reagáltál :O ;] ?

[ Szerkesztve ]

(#10) mario11 válasza eziskamu (#4) üzenetére


mario11
tag

Szia
Mélységes elnézésedet kérem hogy nem válaszoltam neked.
Igazándiból a kislányomra büntettek egy ilyen lapot és gondoltam van valaki aki kisegit pár dologban(driverek stb),de már túl vagyok rajta.Egyébként tisztában vagyok a lap korlátaival de netezni tökéletes.
Abban is egyet értek veled - de csak részben - hogy a 478 már nem nagyon pálya.Bár ezt a fiam gépe cáfolja fényesen(enyém volt) ,jó cuccokkal és jól összeválogatva a vasakat csodákra képes.Én is meglepődtem hogy milyen sokat lehet kihozni a gépből.(Pedig a srác játszik ezerrel)
Szóval csak egy tanácsot kérnék tőletek: hogy lehet zárni ezt a "gagyi " topikot. :R :C

mario11

(#11) Daemon09 válasza mario11 (#10) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Igazad van, netezni jó a fuji lap is. Meg persze nem lehet mindenkinek több 100ezres gépe... Mi kellene neked fuji laphoz? Nekem volt dolgom párral, 19db volt nálam így átmenetileg. :))

(#12) mario11 válasza Daemon09 (#11) üzenetére


mario11
tag

Szia
Köszönöm a támogatást.
A mondásod nagyon király a füstről,ebben a formában még nem is gondoltam át a dolgokat de ami áll az ül.
Egyébként a lapocskához már csak ramokat keresek a kislánynak.Ddr-1 333mhz van neki bent de még van slot hát kikellene tölteni.
Az alaplapról csak anyit hogy az én régi celeron D - s prescot magos procim került bele és itt kezdődött a lehidalásom(persze gondolom tudásbeli hiány).Ez a proci egy abit is7-e2 lapban volt és még zalman hűtővel sem tudtam 50 fok alá szoritani(a gyárival ment 50-68 fok közt).
Féltem is tőle.Teszem a fujitsu lapba sima hűtővel és láss csodát 37-ről indul és az 50 fokot soha nem éri el.Na gondoltam erre varrjál gombot öcsém.
De sok a duma ,szóval ha tud valaki jó áron ramokat az infót szivesen veszem.

mario11

(#13) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Szevasz!
Nekem volt ilyen gépem D1331 tipusu S478 alaplappal.Bővebben itt van róla infó ha ilyened van:http://manuals.fujitsu-siemens.com/serverbooks/content/manuals/english/1331th-e.pdf.
Driverek meg egyéb dolgokat pedig itt:http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/downloads.html
Sok sikert,remélem segitettem valamit

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#14) mario11 válasza a1rl1ne (#13) üzenetére


mario11
tag

Szia
Nagyon szépen köszönöm a tippet.Már megtaláltam mindent hozzá.Szóval lehet fikázni a cuccost,de valóban nem mindenkinek van csúcs erőműre pénze(netán még igénye sem?)
Internetre tökéletes a gép.
Azért ez jó érzés ha segitjük egymást,mégegyszer köszönöm!!!

mario11

(#15) Daemon09 válasza mario11 (#14) üzenetére


Daemon09
őstag

:DDD Nem rossz... Szerintem nem olyan rossz lapok. Pl. egy mercury, asrock, soltek...stb. lapnál jobb! Ez az én véleményem. :B Amik nálam voltak, azok mind s478, 865pe chipset soundmax hang... Ugyanaz, mint sok ASUS-on. Eléggé csendesek is ezek a gépek, de a hőfokokon én is meglepődtem. Érdekes...
Szerintem akkor is böven elég netezni, meg a kislányodnak is. :K
Amugy, a tiédnek mi a típusszáma D1...? Nekem D1562esek voltak. Sata meg minden :)) de csak 2.4 és felette kezelte a procikat.
Üdv!

(#16) mario11 válasza Daemon09 (#15) üzenetére


mario11
tag

Hello
A miénk D1561 verzszámú.A chipset ugyan az,integrált hang,vga stb.
Egyébként messzemenőkig egyetértek veled az asrock és társai tekintetében.A fiamnak volt egy 775-ös asrock lapja ,hát az egy katasztrófa volt.Addig ügyeskedtünk amig visszafejlődtünk 478-ra igaz 3,2 p4-es northwoodal megy egy abit is7-e2 lapon.Hát nagyságrendekkel jobb a cuccos.
Szóval a fujitsu netezni tök jó bár ez a hőfok engem is meglepett kissé.Kérdeztem "vérbeli profkat" (számtekesek) hát...kár volt.A lovét szeretik lenyulni de nem sokkal több.
Lenne kérdésem asus ügyben is , csak nem tudom itt feltehetem - e ?

mario11

(#17) Daemon09 válasza mario11 (#16) üzenetére


Daemon09
őstag

Azt inkább az asus topikban, vagy priviben. D1561is volt már nálam. :))
Üdv!

(#18) mario11 válasza Daemon09 (#17) üzenetére


mario11
tag

Köszi
Által magyek az asusra ha meglelem.

mario11

(#19) Daemon09 válasza mario11 (#18) üzenetére


Daemon09
őstag

Itt vannak asus topic-ok. Válogass. :D
Mindjárt megy egy PÜ is. :))

(#20) Daemon09 válasza Daemon09 (#19) üzenetére


Daemon09
őstag

Nincs senkinek fuji lapja??? :F
:))

(#21) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Gondolom komplett Fujitsu gépekbe is ilyen lap van, aminél az árát tekintve nem egy felső kategória.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#22) mario11 válasza LALA_kiraly (#21) üzenetére


mario11
tag

Szia
Ez igy van én is most láttam egy komplett fujitsu gépet hirdetni elösször (ami nem laptop volt)
Szerintem aki nem játékra vásárol az nagyon jól jár vele,mert igazán megbizható és fürge masinák.Arról nem beszélve,hogy igazán jó ár-érték arányban lehet hozzá jutni.

mario11

(#23) Daemon09 válasza mario11 (#22) üzenetére


Daemon09
őstag

Egyetértek kollega :DDD

(#24) LALA_kiraly válasza mario11 (#22) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Én azért inkább összeraknék egyet. Abba tudom mi van...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#25) Daemon09 válasza LALA_kiraly (#24) üzenetére


Daemon09
őstag

Mi a baj a fuji gépekkel? Miért nem elég netezni, meg egy kislánynak?
Üdv!

(#26) mario11 válasza LALA_kiraly (#24) üzenetére


mario11
tag

Szia
Igazad van Te , Én és még jópáran összeraknánk egy gépet azzal jobban járnánk az tuti.A gond az ,hogy idáig eljutni kissé rögös.Mert szerintem a pc-és világban az a szép hogy addig fejleszgeti eleinte az ember a masinát amit fullcsontra elnem rontja,majd vért izzadva sikerül visszaállitani az eredeti állapotot és rém büszke magára az ember gyereke.
De ha ezen a stádiumon túl vagy és rájössz,hogy mennyire túl van misztifikálva ez az üzletág,és már mersz (és tudsz ) és tudsz bizonyos dolgokat még mindig ott az a gond ha alkatrészbe veszed meg a gépedet akkor is jól megvágnak a pc-és boltosok.
Na ezután jön a következő lépcső mikor már másfelé orientálodsz(prohardver és társai)
Tanulsz az okosoktól és bizalommal vagy mert kemény forintokat takarithatsz meg.
De persze nem mindenkit fertőz meg ilyen szinten a dolog.Hát nekik ajánlom az ilyen tipusú gépeket ,mert kevés hiba és megbizhatóság jellemzi őket.Sőt azoknak is akik kevesebb pénzt tudnak rááldozni a dologra.
De gondolom eléggé kimeritettem ezt a témát ha gondoljátok és tudjátok zárhatjuk a topikot
Maradok tisztelettel: lelkes tanuló

mario11

(#27) LALA_kiraly válasza mario11 (#26) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Alkatrészekből lehet 3-5-akár élettartam garis dolgokat is venni. Nem hinném, h a fusi 1 évnél többet adna. Nekem ennyi elég.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#28) mario11 válasza LALA_kiraly (#27) üzenetére


mario11
tag

Igazad van teljesen ebben ,de a többi szerintem áll

mario11

(#29) FlashR


FlashR
tag

Használtam sok ilyen FSC Dxxxx alaplapot és megvagyok elégedve velük. Nem a teljesitményről és tuningról hires,de megbizható és stabil deszkák.

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.