Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki hogy ejti ki?

Hozzászólások

(#1) Killing


Killing
addikt

Az egész a SLI-al kezdődött.Ki milyen állásponton van az informatikában lévő szakszavak kiejtésével és ragozásával?A téma címe eredetileg ez volt:"NVIDIA:vége a Hybrid SLI-nek"?Itt van a link:SLI A kis feketebetűs rész volt vitás mert szerintem az "-nak". :D

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2) dokar


dokar
addikt

Amikor az akarom mondani, hogy "Elnézést, hogy tetszett érteni?", akkor azt úgy ejtem, hogy "He!?". :D

extra - SEXRay

(#3) Killing válasza dokar (#2) üzenetére


Killing
addikt

Hát bunkó módon :D
Pl.:Hogy ejted ki azt hogy SLI:
1.sli (betűzve vagy magyarosan egybemondva)
2.eszeláj
3.szláj

Szerintem a 3. a helyes.

Akkor a ragozások:
1.sli-nek
2.sli-nak
3.sli-nek
Én erre gondoltam. :))

De lehet fordítani:
Légyszíves menj el innen! én így szoktam kiejteni:
Takarodj a k**va any*dba! (a no censored versiont most nem írnám ki... :DD )

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#4) wombation válasza dokar (#2) üzenetére


wombation
tag

Én meg válaszolom,hogy "Mivaaa'?" :D

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5) Thrawn válasza Killing (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

SLI - eszeláj
Sylvester Stallone - Sly - szláj

:D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) szumoo válasza dokar (#2) üzenetére


szumoo
senior tag

Haveromékkal szoktam szórakozni, mikor kérdeznek vmit és a válaszom rá: "Ke?" :D

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#7) Killing válasza Thrawn (#5) üzenetére


Killing
addikt

Coreda2György :C
AGP:Agresszív Gépesített Páncéloshadosztály :DD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8) Killing


Killing
addikt

Wi-Fi = a hajléktaLAN ; SLi = skizoFrame ; Vinyó betegség = seek-rekedés;CMOS cica haj, hová tűnt a vaj...

Ja bocs itt van a javítás:Core2da György

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#9) Thrawn válasza Killing (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Olvastad Oliverda aláírását? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) wombation


wombation
tag

Wack War New

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#11) Killing válasza Thrawn (#9) üzenetére


Killing
addikt

Ja.
Akkor az előző hozzászólásom végére:By Oliverda

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12) -=Lord Tom=- válasza Killing (#3) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Én magyarul ejtem ki, "eseli"-nek, de hogy a szlájnak semmi értelme az biztos (elvégre mozaikszó, Thrawn-nak igaza van). Tehát angolul eszeláj.

Gondolj bele nyelvtudós: PCI az Neked pszáj? USB juszb? AGP kimondhatatlan. Betűszavakat tessék tudni kiejteni angolul kéremszépen, ha már erről prédikálsz...


wombation: Akkor már Yew, de a You is korrekt

[ Szerkesztve ]

(#13) Killing válasza -=Lord Tom=- (#12) üzenetére


Killing
addikt

Nem a PCI az nekem "píszíáj"
Youtube-on keress videókat és nézd meg hogy ejti ki egy Angol.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#14) -=Lord Tom=- válasza Killing (#13) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Tehát kiejted a három betűt angolul, egybe, nagyonjó, így kell a betűszavakkal! Mostmár sikerül eljutni az SLI-ig?

(#15) plömplöm


plömplöm
őstag

a dolog érdekesebb ám, mint első olvasatra gondolná az ember. mert az oké, hogy a danubius hőskorában az a csaj amikor következetesen angolosan mondta a madonnát, akkor az fújolva volt, értem is, van olyan magyarul hogy madonna elég régen már. de olyan nincs hogy adsl, ennek ellenére én magyar embertől még nem hallottam hogy éjdíeszel :) .
ájeszdíen szintúgy. és ha nem azt mondod hogy processzor, akkor azt mondod hogy cépéú, nem azt hogy szípíjú. a memória is ram, nem rem. hirtelen ennyi...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#16) Iron Funeral válasza Killing (#3) üzenetére


Iron Funeral
őstag

amennyiben angolul ejted ki akkor a 2. a helyes ;) ha nem hiszed akkor majd az envidia megmondja :D

/spéci én eselinek mondom, ja és nálam AGP = adzsípí :))

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#17) Enton


Enton
addikt

Sajnos, mivel magyar honban élünk és sok a számítógéppel foglalkozó ember, munka révén kerül csak kapcsolatba ilyen fogalmakkal mint:
AGP, PCI, CPU, USB, CD, DVD, ATX, AMD, ATI, stb... stb...

És ha te az az ember vagy aki nekik próbálsz valamit elmagyarázni akkor természetesen józan paraszti nyelven kell fogalmazni nekik, hogy mégis megértsék, hogy miről beszélsz nekik.

Tehát minden ilyen rövidítést, betűszót, márkanevet ugy célszerű használni, ahogy azzal a hétköznapi (nem kocka) ember találkozik vele, boltokban, üzletekben, hirdetésekben és még sorolhatnám.

Ha megpróbálsz menőzni a nyelvtudásoddal, kéretlenül, csak bambán néznek rád, majd rádhadják a dolgot, biztos úgy van ahogy mondod. Csepet sem érdekli őket, hogy is ejti azt a szakmabeli, mikor neki még mindig nem hajlandó az a vacak pendrive elfogadni azt az excel táblázatot, amit az előbb dobott össze röpke 2-3 nap munkaidejében.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#18) Mr X válasza Enton (#17) üzenetére


Mr X
veterán

"rádhadják"

rádhagyják...

(#19) Umbrella


Umbrella
tag

SLI - Scalable Link Interface
Mivel betűszó, úgy is kell ejteni .
Ha magarosan akarod, természetesen "eseli", angolosan "eszeláj". A "szláj" nem játszik.

Érdekesség :

A processzorokban a cache memória kiejtésével tisztában vagytok ? Padlót fogtam mikor megtudtam hogy ejtik az angol anyanyelvűek ezt a szót....

Lehet találgatni - aki kapásból tudja még ne lője :)

(#20) Pubszon válasza Umbrella (#19) üzenetére


Pubszon
veterán

Én így ejtem: KESS :D

Én azon haltam be, mikor a japán a MUGEN RR-nek így mondta: MUGÖN AA. :DDD Vagy vmi hasonló, meg se lehet jegyezni. :N

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#21) Umbrella válasza Pubszon (#20) üzenetére


Umbrella
tag

Mint valami francia jövevényszó : "köeséé" ...
Kíváncsi vagyok arra, hogyan néznének rám a vásárlók, ha az egyik CPU tulajdonságainak részletezése közben beszúrnék egy ilyen "köeséé"-t :). Valamiért úgy érzem az egyik fele arcon röhögne, a másik pislogna zavartan :DDD

(#22) Louloudaki válasza Umbrella (#21) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

nemtom hol hallottad, de én britekkel dolgozom, és simán "kes" a hivatalos angol kiejtés, senkit nem hallottam így cifrázni a dolgot... :)

(#23) Pubszon válasza Umbrella (#21) üzenetére


Pubszon
veterán

Lehet hátat fordítana, és magába mondaná halkan "ez tiszta idióta", és szépen lelépne. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#24) Umbrella válasza Louloudaki (#22) üzenetére


Umbrella
tag

Egy számítógépes játék hanganyagában van benne. Konkrétan Fallout3, és ott rejtekhelyet jelentett, konkrétan egy eldugott fegyverlerakatot (weapon cache). Többször visszahallgattam, es megnéztem írott formában is - a játék feliratozza az elhangzottakat. Nem tudom mi lehet az oka annak, hogy ott így ejtik, míg tapasztalataid alapján a hivatalos kiejtés a sokkal egyszerűbb "kes" ...

szerkesztve :

és tényleg : [Youtube link]

[ Szerkesztve ]

(#25) Louloudaki válasza Umbrella (#24) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

francia származású ember mondta fel tájszólásban a szöveget biztos :D

(#26) Umbrella válasza Louloudaki (#25) üzenetére


Umbrella
tag

Fel fogom tenni - ha hazaértem - a hanganyagot. Amerikai angol, sok szlenggel... igencsak kitűnik a szövegkörnyezetből, mert nincs fröszoááá akcentusa :)

(#28) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nálam az SLI az eseli, a PCI az píszíáj, az AGP meg ágépé. :)

(#29) Louloudaki


Louloudaki
aktív tag

na és ezt hogy mondjátok: wysiwyg :DDD

(#30) wombation válasza Louloudaki (#29) üzenetére


wombation
tag

Vájszívájdzsí :DDD

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#31) Enton válasza Louloudaki (#29) üzenetére


Enton
addikt

Asszem ez az a:
Amit látsz, azt kapod!
dolog, ha nem tévedek?
Ezt simán így lehet is mondani.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#32) Egorov válasza Enton (#31) üzenetére


Egorov
aktív tag

yah....what you see is what you get :D Angol rejtvényekben van ilyen (azt hiszem :U )

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#33) Louloudaki válasza Egorov (#32) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

na de ezt így hosszú kimondani. :D tom hogy minek a rövidítése csak gondoltam valahogy össze lehet olvasni azt egyszerűbbre :)

(#34) Egorov válasza Louloudaki (#33) üzenetére


Egorov
aktív tag

Hmm igazad van elég hosszú kimondani, de én maradok ennél mert a nyelvtörőkben nem vagyok jó :DDD Amit wombation írt az nekem bonyolult :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#35) Mr.Csizmás válasza wombation (#30) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

WTF? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) Umbrella válasza Louloudaki (#29) üzenetére


Umbrella
tag

Vizivig :D

(#37) Louloudaki válasza Umbrella (#36) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

egyre jobb :DDD

(#38) wombation válasza Mr.Csizmás (#35) üzenetére


wombation
tag

Egyéni kiejtés... :U

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#39) wombation válasza Mr.Csizmás (#35) üzenetére


wombation
tag

+részeg is voltam...

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#40) Killing válasza Umbrella (#19) üzenetére


Killing
addikt

keccs

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#41) (Darkwood) válasza Umbrella (#19) üzenetére


(Darkwood)
őstag

[Cache] Ne franciázzál! :DDD

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#42) Killing válasza (Darkwood) (#41) üzenetére


Killing
addikt

Ne tilts el a szextől! :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#43) FlashR


FlashR
tag

Hát elég pihentagyú ez a topic :)) cmos cicahaj meg társai hát lol :D

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#44) FlashR


FlashR
tag

esetleg a PCMCIA-nak nincs vmi rövid baráti kiejtése??

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#45) dokar válasza FlashR (#44) üzenetére


dokar
addikt

picimaci

extra - SEXRay

(#46) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv népek !

Cache : nálam simán "csake" :DDD Esetleg, rosszabb napokon egy "kacse" belefér.
Scythe : ez se "szájt", aminek kéne lennie viszont "szicste" :DDD, egyébiránt ezt sok amerikai nem tudja, hogy kéne ejteniük.

[ Szerkesztve ]

(#47) Killing válasza FlashR (#44) üzenetére


Killing
addikt

De van:
Píszíemszííéj :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#48) Killing válasza MmDorian (#46) üzenetére


Killing
addikt

Még ők is keverik? :Y

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#49) Badman 4ever válasza Killing (#40) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Sőt ketss! :DD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#50) g4dg3t válasza Louloudaki (#37) üzenetére


g4dg3t
senior tag

nem vicc, tenyleg "vizivig"-nek szokas ejteni

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki hogy ejti ki?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.