Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Kiváncsi lennék hogy a konfigomban mely alkatrész cseréje lenne a legfontosabb?

ABIT DIGIDICE - ABIT IS-50 - Intel Celeron 2.4Ghz - 2 X 256MB DDR in Dual Channel RAM - Inno3D Geforce FX5600 128MB -ExcelStor 60Gb 7200rpm - LG 4040B DVD+-RW - Philips 109S

Az alaplap ugye statikus szereplő...
Nem sok pénzt szeretnék egyébként rá áldozni.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#2) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Mire használod a gépet?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Proci és VGA...:)

Mindenki hülye aki nem normális?

(#4) Viktor77 válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Most mire használod és mire kell a késöbbiekben?

Én procit cserélnék, meg plusz ramot raknék bele. Ebben a sorrendben. Már ha játékra kell.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Egy hónapban ha egyszer játszom vele, leszámítva a SEGA emulátorokat.
Csak most rosszul esett, hogy az NFS Underground 1. 800x600ban szaggat, ha minden extra be van kapcsolva.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#6) Esmein válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

Inkább két nagyobb ramot új procit és vgat.
Proci vga és memória sorrendben, ha játékról van szó. Bármi másról van is szó processzort mindenképpen ajánlott.

Processzor nagyon limitál :(

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

JA, hozzá kell tenni, hogy a gépre, és beleértve a procit is, 3 év garancia van, meg ott van a gépen a proci gyári száma meg matricája vagy mi a tökömje, és nehéz szívvel válnék meg e kénylem miatt is (gari), holott tudom hogy a p4es celeronok nagyon ótvarok... (éljen a p3 tualatin!)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#8) c.zsolti válasza GombócArtúr (#5) üzenetére


c.zsolti
őstag

Hát az NFS U1 a celeron miatt szaggat. Nekem is FX 5600 kártyám és 512 ram volt a gépemben, akkor is szépen ment a game.

...

(#9) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Egyáltalán ne játssz,és akkor zsír.:D

Én a mostanin egyedül játszani nem tudok.Illetve lehet,medium-low grafikával.:)

(#10) GombócArtúr válasza c.zsolti (#8) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:U neee, nem akarom lecserélni, meg jó sokat kellene a gépre költeni, ha normális procit akarok.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#11) Viktor77 válasza Esmein (#6) üzenetére


Viktor77
titán

Példa (saját).

HL2 szaggatott 512 rammal, fullon (swappelt). A vidkarin látszott, hogy bírná. Még 512 ram, és szaladt mint a meszes.

Érdemes megnézni, hogy a kevés ram miatt szaggat a játék, vagy vga miatt.

Haverom notebookján (2800+os AMD, Ati 9000 (ami azért gyengébb az 5600-nál), 512 ram), az NFSU egyáltalán nem szaggat, fullon, 1024-ben.

Szóval első körben proci, mindenképp. NFSU-k amúgy is procifüggők, de nagyon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) c.zsolti válasza GombócArtúr (#10) üzenetére


c.zsolti
őstag

:) Te kérdezted...

...

(#13) GombócArtúr válasza Viktor77 (#11) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

HL2 max beállitásokkal - 16x os anisztropik nemtommi meg ilyenek - simán megy, csak néha egy picit beszaggat. Gyönyörű játék... de már nem izgat sajnos :(

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#14) Viktor77 válasza GombócArtúr (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Ezért mondom. Nézd meg swappelés miatt szaggat-e.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) GombócArtúr válasza Viktor77 (#14) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

az NFS biztosan nem swappelés miatt szaggat, ha olyan rész jön akkor egyenletesen szaggat (ez milyen hülye szó :) )

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#16) BÜDI


BÜDI
csendes tag

Hát koma az a helyzet hogy nem jó a géped..:))
mint ahogy az enyémbe is van még galliba
aztat tanácsolom hogy a vidkarit cseréld re legalább egy 6600nosrra:((
oszt aztán majd möglássuk...

A számítógépem egy nagy FOS , mer van rajta MIKROFOS!!!!!!!!!----wehehehehehehe

(#17) Viktor77 válasza GombócArtúr (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Azért ha van rá lehetőséged, próbálj bele egy P4-et a gépedbe.

Sokan nem hiszik, de tényleg nagy a különbség a Cel és a P4 között.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) Raymond válasza GombócArtúr (#15) üzenetére


Raymond
félisten

Az NFS tobbek kozott a szerencsetlen postprocess effektek miatt szaggat, mert az FX5600 kicsit shaderszegeny :) A Motion blur-t kapcsold ki es ha meg mindig nem segitett, akkor ha jol emlekszem World Detail-t kell egyel alacsonyabbra venni. Keress ra egy Guide-ra a neten ott pontosan leirjak melyik feature mit terhel le. Eleg lesz egy vagy ket dolgot lekapcsolni es menni fog siman gyakorlatilag ugyanolyan kinezet mellett.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19) GombócArtúr válasza Viktor77 (#17) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

celeron és celeron között is, illetve celeron és celeron között nincs.

Abit ST6 + Tua Celeron 1200@1500 semmivel sem éreztem lassabnak mint:

Abit BH7 + Celeron2000 konfigot, amire lecseréltem.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#20) Raymond válasza GombócArtúr (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Viktor nem a P3 alapu Celeronokrol (pl. a Tua) beszelt hanem a P4 (Willamette, Netburst) alapuakrol. A Tua 1500-as gepet azert nem erezted lasabbnak, mert nem volt az. Inkabb gyorsabb :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) zso73


zso73
veterán

Szerintem meg a Celeroncs a gond! Ezek nem igazán játékra valók! A többi jó!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#22) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Levettem a world detailt közepesre, de ígysem vagyok igazán meggyőzve, már ami az egyenletes, szép grafikát illeti.

Meg van olyan furcsaság, hogy a memóriák amiket most használok, azok nem olyan jók, mint amit gyárilag adtak hozzá. Nem egyformák, de mennek dualban, viszont néha (nem zavaróan sűrűn) elkékhalálozik a gépem, valamint, nem tudom a gépen állitani a tuningot 5ös fokozatra, azaz +25%ra mert bebootolásnál lefagy a gép, holott az előző memókkal gond nélkül ment. Legszivesebben a memóriát cserélném nagyobbra, mert most olcsók, csak tuning ide vagy oda, ez dob a legkevesebbet a gép teljesitményén. Vagy nem?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#23) maszat válasza GombócArtúr (#22) üzenetére


maszat
senior tag

Nem egyformák, de mennek dualban, viszont néha (nem zavaróan sűrűn) elkékhalálozik a gépem

Vszeg hibázik együtt a két ram dualban, azért halálozik el. Futtass Memtest-et

512 MB memóra bőven elég egy Northwood magos Celeron FX 5600 kombóhoz.
Először procit cseréj :)

(#24) GombócArtúr válasza maszat (#23) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:( attól akartam a legkevésbé megválni, meg fogalmam sincs hogy kell szétszedni egy ilyen heatpipeos hűtőt, meg kicsi a hely túrkálni benne, csak a gond...

Mi a legolcsóbb elehetőség amiből meg tudom úszni a cserét egy normális p4-re? illetve mit értünk normális p4 alatt? tényleg nem akarok sokat rááldozni.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#25) misu válasza GombócArtúr (#24) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

...esetleg nézz szét AMD-éknél...
Szerintem ócsó...:)

Bár nem akarok Intel-AMD vitát!

Csak egy 5let!


Bye!

Bűn az élet.

(#26) GombócArtúr válasza misu (#25) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

mint az első hozzászólásomban említettem, az alaplap marad, mivel barebone rendszerről van szó... Másrészt, ha nem akarok sokat rákölteni, akkor nem fogom a teljes rendszert lecserélni, csak a - topic címében keresett - leggyengébb láncszemet.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#27) Rez_Grof válasza GombócArtúr (#26) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A procit cseréd le HT-s northwoodra, vagy E0 steppinges Prescottra.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#28) GombócArtúr válasza Rez_Grof (#27) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

mindegy az órajel csak HT-s vagy E0-s Prescott legyen? Ápropó, mi az az E0? És a prescott nem fogyaszt irdatlanul sokat? Nem hallottam róla túl jó véleményeket.
Mibe fog ez kerülni?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#29) Viktor77 válasza GombócArtúr (#28) üzenetére


Viktor77
titán

Prescott barebone-ban felejtős.

Egy 2.4-es vagy 2.6-os NW jobb megoldás. Gondolom ebben nem tuninghűtés van, és a táp sem több ezer wattos.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) erdoke válasza GombócArtúr (#28) üzenetére


erdoke
titán

Talán egy NW Celeron => Prescott Celeron (Celeron D) csere is elég lenne. Az elég olcsón kihozható. Esetleg egy használt 2,4-2,6-os NW P4.

A legjobb aláírás a héten

(#31) GombócArtúr válasza Viktor77 (#29) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

hát nem igazán... :)

táp egy spéci 200W-os táp, még nem láttam ilyen kis tápot, heatpipeos hűtés van benne, ha netezek, vagy hasonl akkor 38C. játék közben 50-51C. Lanpartyn 56C. volt a rekord. A hűtés is kötött, vagyis nem lehet lecserélni, mert másik nem férne be, bár szerintem elég frankó a procihűtő.

Egy kérdés: ha lecserélem egy igazi P4re, az jobban meghajtja a ramokat, ami azt jelenti, hogy mégtöbb hiba fog előfordulni ha dual channelben vannak, esetleg be sem indul?
Onnan gondolom, hogyha tuningolom a procit akkor +25%nál már a windows sem indul el, holott a régi memókkal nem volt gond.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#32) Rez_Grof válasza GombócArtúr (#31) üzenetére


Rez_Grof
őstag

27k körül van egy 2,8as northwood. A ramokat meg rossz esetben elcseréled, de 20k két 512-es Hynix. És van egy penge jó géped. :D

Szerez egy kölcsön procit, hogy kipróbáld a ramokat, mielőtt vásárlásba kezdesz.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#33) hiimi válasza GombócArtúr (#31) üzenetére


hiimi
csendes tag

Szerintem a tápod a karcsú, főleg hogy írtad, rendszertelenül fagy! Ma már min. 300w kell egy ennél gyengébb konfighoz is. Én ezt nézném meg elöször!

(#34) GombócArtúr válasza Rez_Grof (#32) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

az a baj hogy tuti nem bírják. Asszem első körben a ramokat lenne a legjobb lecserélni. Anno 10ropiért vettem őket, és az nagyon jó üzletnek számitott, gondolom szokás szerint már szart se érnek...

az a hynix annyira jó? mindenhol Hynix D43 ast vesznek meg adnak...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#35) GombócArtúr válasza hiimi (#33) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

segiccség!
bareboneokba nem szokás ennél nagyobb tápot rakni.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#36) hiimi válasza GombócArtúr (#31) üzenetére


hiimi
csendes tag

Szerintem a táp a karcsú a konfigodban! Ennél gyengébb összeállításhoz is min. 300w dukál. Bár írtad hogy barebone és hogy nem egyszerű a tápcsere, de a rendszertelen fagyások is erre utalnak.Én itt probálkoznék elöször. Ja és a gép lett-e már bövítve vagy alapkiszerelés? A Nfsu-nak minden szaggatás nélkül kéne ezen a konfigon futnia.Ha garis a szervíz is megnézheti hogy mi lehet a gond.

(#37) SGC válasza GombócArtúr (#35) üzenetére


SGC
tag

Hidd el, hogy 1. lépés a táp ellenőrzése ill. a Te esetedben a cseréje. 200 VA-es tápot utoljára 386-osban használtam; 486-tól már 250-300 VA a minimum... ;)

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#38) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Lécci haggyatok a táppal!
A Barebone számitógépekben nem hagyományos tápegységek vannak, hidd el hogy elég rá.Kicsit több pénzért 2.6os Northwood P4-el kínálták ezt a gépet összerakva. A gyártó meg 3 év garanciát a rendszerére. Valamint, mint mondtam, a kékhalálok, az eredetileg bennelevő ramok, nagyobbra cserélése után jelentkeztek, nem teljesen egyformák, és emiatt hibázhatnak néha (mint most megtudtam ). Valamint a kékhaláloknál a memóriával kapcsolatban ír valami szöveget.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#39) zso73 válasza GombócArtúr (#38) üzenetére


zso73
veterán

Akkor memteszt, és időzítések állítgatása a feladat! Nekem sem egyformák a ramok! De sikerült közös nevezőt találnom! 2,5-3-3-7

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#40) erdoke válasza SGC (#37) üzenetére


erdoke
titán

Ez marhaság. Akkor kell tápot cserélni, ha nem nő a disznó. :D
Egy ilyen konfig elindítása se vesz igénybe 150 W-nál többet, a 486-osról ne is beszéljünk. Ha mégis kevés lenne, lehet barebone-hoz is 250-300 W-os tápegységet kapni.
Első lépés egy megfizethető, de erősebb proci, de mindenekelőtt jól működő 1 GB RAM.

A legjobb aláírás a héten

(#41) hiimi válasza erdoke (#40) üzenetére


hiimi
csendes tag

Ha még ramot is cserélsz nagyobbra, végképp kevés lesz a nafta. Bár ha csak netezel akkor a bootot kivéve lehet hogy elég a táp. A ram is lehet rossz ettől függetlenül.

[Szerkesztve]

(#42) SGC válasza erdoke (#40) üzenetére


SGC
tag

Na, még 1x (és részemről utoljára) a tápról:
igazából nem tudjuk, hogy a kolléga miket hajt meg a gépében (HDD, CD/DVD, plusz ventilátorok, hány USB-s kütyü lóg rajta {IR, kikapcs. gomb nélküli nyomtató v. szkenner, HUB; erről tölti-e a mobilját, stb.}
Én így gondoltam a táp megfelelőségének felülvizsgálatát :C

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#43) erdoke válasza hiimi (#41) üzenetére


erdoke
titán

A 2*256 MB RAM helyett valóban lényegesen megdobja a fogyasztást a 2*512 MB.
:Y

A legjobb aláírás a héten

(#44) GombócArtúr válasza erdoke (#43) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

;) hát igen, egy nagyobb táp, meg a teljesítményt dobná meg lényegesen :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#45) hiimi válasza GombócArtúr (#44) üzenetére


hiimi
csendes tag

Nos oké, táp marad, viszont itthon mindkét gépben 2x256mb ddr ram van, igaz Xp-kkel de soha semmi sem fagy XP alatt a kevés ram miatt. Próbáld meg a ramokat külön- külön, bár mintha azt olvastam volna hogy plombálva van a ház. Még egy lehetőség: az alaplap kézikönyve alapján /abitnál van ilyen/ pontról-pontra beállítani a biost default értékekre.

[Szerkesztve]

(#46) GombócArtúr válasza hiimi (#45) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

Az XP szerintem azért kékhalálozik el néha, BAD POOL CALLER felkiáltással, mert ezek nem egyforma ramok, és dualban hajtom őket. Bár a késleltetés magasabbra vételével, némileg redukálódtak az ilyen jellegű problémák. Nem, a ház nincs plombálva, hálistennek :). Szabadon turkálhatok benne.

Most 2,68Ghz en használom (proci jó meleg, 56C.), NFS Undergroundoztam egy csomót, ezen a sebességen annyira nem szaggat a húzós részeken, de azért nem az igazi, rontja az élményt, min grafikával meg nem fogok játszani, ennyi erővel Stunts-ozhatnák is 386oson :) Érdekes, a kékhalál nem játék alatt volt, hanem windowsban, sima használat közben (sosem terhelés hatására történik, csak úgy)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#47) OliApa


OliApa
aktív tag

Sziasztok!

Nincs valakinek egy felesleges ABIT Digidice driver CD-je? Néhány windows alkalmazás miatt kellene kölcsönbe.

http://velemmivan.blogspot.com/

(#48) SzalaiG válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


SzalaiG
addikt

Az egész csere. Nézd meg a konfigom!

(#49) Viktor77 válasza SzalaiG (#48) üzenetére


Viktor77
titán

Benézted! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#50) OliApa válasza Viktor77 (#49) üzenetére


OliApa
aktív tag

Hát, ezt be . . . :D

http://velemmivan.blogspot.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.