Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PEPE85


PEPE85
senior tag

Nekem jelenleg van egy 1024/256-os Fibernet Kábelnet és egy 1024/128-as Tvnet csomagom összefogva(Linksys RV042 - a legjobb választás). Letöltés Geftright-tal csodaszépen jön 270k-val, ha két szálon töltöm, de feltölteni nemtudom hogyan lehetne normálisan két szálon. Fibernet 30k, Tvnet 22.5k és ebből kéne minimum 50k-t kiharcolni, hogy egy fájlt tudjak feltöteni ekkora sebességgel. Aki tud kérem segítsen. Milyen program tud segment-es uploadot? Lehet, hogy a dap vagy a getright is tud csak én vagyok a tudatlan, ezért kérem a nagyérdeműt, hogy segítsen. Előre is köszönöm a válaszokat.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#2) drpele válasza PEPE85 (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Smart Ftp tud multithread le és feltöltést, de ez csak akkor ér valamit ha több file-t akarsz feltölteni.
Ha csak 1 file-t kellene mozgatni akkor ez nem a te programod.

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#3) #64791808


#64791808
törölt tag

Üdv!

Feltételezem, hogy ftp-re akarsz felpakolni. Namost segment download van, elterjedt, mindennapos dolog, de ezt feltöltés irányban még csak enterprise szoftverekkel hallottam, ugyanis az én logikám szerint következő a baj:

1., Letöltés:
Van egy file a szerveren, amit a kliens több szálon akar elkezdeni tölteni, http vagy ftp protokollon. A file felosztódik n szegmensre, és valamedtől valameddig letölt a letöltésvezérlő egy darabot. A háttérben valójában ez van: szerveroldalon sima fileolvasás adott ponttól pontig, a kliensen pedig a download manager megcsinál egy file-t adott mérettel, ahogy kell, és össze-vissza irogat bele. De ehhez kell a download manager! A letöltés vezérlő rakosgatja össze a fájlba a darabkákat.

2., Feltöltés
Ez szerveroldalon akkor működne szerintem, ha az ftp szerver képes lenne megcsinálni a file-t, és abba a szegmenseket okosan pakolgatni. Tudomásom szerint ilyet nem tud az ftp, egy fájlt végétől tud folytatni (resume upload), és ennyi.

Bizonyíték erre, hogy amikor elkezdessz feltölteni egy file-t és megszakítod, akkor attól függően, hogy hol szakítod meg, csonka lesz a file. Pl 33%-nál ha eltéped, akkor 3 mega helyett a fileméret 1 mega lesz. Ellenben egy GetRight esetében elkezdessz leszedni egy file-t, és a helyi ideiglenes file, amibe a GetRight ír, azonnal akkora méretű, amekkora a szerveren.

Ezek alapján azt gondolom, hogy elvben lehetséges lenne amit gondolsz, de szerintem gyakorlatban nem, vagy nagyon nehezen valósítható meg.

Gyakorlati megoldás: ha sok apró file van, akkor párhuzamosan konkurens kapcsolatokkal töltessz fel. Nyílván egy nagy file esetén ez nem lehetséges.

Üdv




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4) VladimirR válasza PEPE85 (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ugy nezted mar, hogy toled tolt valaki pl getright-tel, szegmentalt letoltessel?
vagy nem a Te gepedrol kellene letolteni mas gepere, hanem szerverre akarsz felpakolni? mert elobbi esetben, mivel a letolto tetszolehgest klienst hasznalhat, s o iranyitja a dolgot, megoldhato, de utobbi esetben, neked kell vezerelni a feltoltest, s a #3-ben irtak miatt ez imho nem, vagy csak nagyon korulmenyesen megoldhato

(#5) #64791808 válasza VladimirR (#4) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ha tőle töltenek, akkor abban a pillanaban nem szegmentált feltöltésről, hanem letöltésről beszélünk, ami meg sima ügy.

A-ból B-be kell adatot juttatni, szegmentáltan. Ha A a kliens, B a szerver, akkor feltöltés szerverre, szegmentáltan nem megy, a feltöltést A vezérli. Ha A a szerver, és B letölti róla, akkor letöltés van, a letöltést B vezérli, megy a szegmentálást.

Mondjuk ez eszembe sem jutott :)

Ha ott, ahová tölteni akarsz, megoldható az, hogy valamilyen módon valami download managert tudsz futtatni, akkor király. Ha mezei ftp, akkor gáz.

(#6) PEPE85 válasza drpele (#2) üzenetére


PEPE85
senior tag

drpele: Kicsit részletesebben le tudnád nekem írni, hogy hogyan tudok töb fájlt feltölteni SmartFtp-vel?! Köszi

Én szeretnék több fájlt feltölteni egy adott szerverre ahová lehet több szálon is feltölteni.

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#7) drpele válasza PEPE85 (#6) üzenetére


drpele
senior tag

Jobbklikk a szerveren a célkönyvtár nevén, Upload, Global Queue, Select Files

Ezután alul a Transfers Tab-on kiválasztod a Global queue-t és a Threads-et akkorára állítod ahány logint enged a szerver azonos névvel.
Majd klikk a Start gombra.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.