Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbenjamin


bbenjamin
csendes tag

Adott egy D-link router, ami tökéletesen kapja a netet, és DHCP szerver be van rajta kapcsolva (egyéb okok miatt muszáj ha bekapcsolva marad).
Adott egy TP-LINK TL-WR740N router. Összeszeretnék őket kötni, hogy a TPlink a dlinkből kapja a netet és tovább is adja.
A dlink egyik lan portájból átvezetném patch kábellel a netet a tplink wan portjába.
Namármost a telepítésnél elakadok.
Ugyanis a telepítő cd ugyebár a gépbe bedugott routert keresi és persze hogy nem találja ha a router a dlink routerbe van bedugva.
A dlink (elsődleges) routerem ip címe 192.168.0.1, a tplinké viszont 192.168.1.1.
A 192.168.1.1 -es felületre be sem tudok lépni, nem tölti be a böngésző.
Port forwardingot próbáltam de mivel nem egyezik az ip cím, ugyebár nem engedi.
Mi a teendőm?

(#2) bbenjamin válasza bbenjamin (#1) üzenetére


bbenjamin
csendes tag

Patch kábellel dugtam össze és működik, megoldottam.
Mégpedíg így (ha más is belefutna ebbe):
Dlink lan portájból patch kábel a tplink wan portjába.
A tplinket beledugtam a gépbe (előtte kihúztam a gépből a dlinket), hogy konfigurálni tudjam, így tehát elértem a tplink adminját (de a dlinkjét addig nem). Beállítottam az admin felületen a szükséges dolgokat (dynamic ip, wifi lockolás), majd kihúztam a gépből a tplinket, vissza a dlinket és láss csodát, működik... Most ugyanúgy a dlink adminja érhető el csak, de ha a tplinken akarok módosítást, akkor bedugom a laptopba az egyik lan portját a tplinknek és már el is érem az ipjét.

(#3) #65675776 válasza bbenjamin (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor ezt be is zártam.

Legközelebb ha hasonló kérdésed van, akkor azt a Router gondok topicban tedd fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.