Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _ady


_ady
csendes tag

Adott egy T-Homeos ZTE ZXV10 H201L wifi-router. Alapvetően elégedett lennék a teljesítményével az elmúlt alig pár hét alapján, viszont a probléma a következő:

A wifi sajnos nagyon le van árnyékolva a ház azon pontján (vasbeton, hujjééé!), ahova kiépítették az UTP végpontok csomópontját + a WAN is oda érkezik be kintről. Úgyhogy ez a "helye" a routernek, ha nem akarom az egész házat kapásból szétvésni-fúrni. CAT6 kábelt inkább nem hosszabítgatnék, plusz nem lenne nagy élmény egy markonyi kábelköteget elvezetni a ház másik pontjára, ha már egyszer ki van építve rendesen a falban.

Ha tehát itt helyezem el a ZTE routert, a wifi jel maximum a mellette lévő szobában fogható, messzebb már gyakorlatilag nulla. Viszont megtaláltam és ki is teszteltem melyik lenne az a pont a házban, ahol egy átlagos képességű wifi router szépen belőné az összes szobát, de a ZTE routert simán nem helyezhetem át a kiépített kábelek miatt. És van olyan eszközünk (pl. media center), amelyik ethernet-en keresztül lesz rákötve. És itt jön a feladvány:

Vennék egy tisztességes routert, ami a wifi-t szórná, arra csatlakozna az összes hordozható kliens. Ez azonban csak második számú router lehetne, mert ha berakom az előző helyére, akkor ugyanott tartok, mert annak se lesz elég a wifi erejeje. Úgyhogy router csere nem játszik. :(

Azt szeretném összekofigurálni, hogy:

- Az eredeti ZTE router osztja fizikailag az ethernet-et UTP-n keresztül a házban, és fogadja a WAN jelet, ahogy az ki van építve. Esetleg ez kezeli a PPPOE-t, (elkerülendő a szolgáltatói "azért nem megy, mert átalakította" lerázós válaszokat alkalom adtán), de ez nem feltétel.
- A második router a ZTE egyik portjára lenne rádugva UTP-vel, elvezetve az idális helyre, és ez szórná szét a wifi-t, és adná az IP címeket.

A probléma, hogy szeretném az egészet egy hálózatnak látni, hogy az UTP-s gépek is ugyanabból a tartományból kapjanak IP-t mint a wifi-sek, és ne legyen szívás a hálózati megosztásokkal (Samba, fájl szerver, media szerver, távirányítás, stb.) Tehát két DHCP azt hiszem így nem játszik.

Viszont valamyik topicban olvastam, hogy a szolgáltató routerén be lehetne állítani a PPPOE-t passthrough-ra és lelőni a DHCP-t és a Wifi-t. Ha jól értelmezem, akkor az okosabbik (a fizikailag beljebb lévő) router lenne a DHCP és a Wifi.

Kérdés: Ez azt jelentené, hogy az eredeti ZTE router az ethernet hálózat szempontjából mint egy sima switch működne? A WAN jelet pedig átadná az okosabbik routernek, és az "tárcsázna"?
Mert akkor ez úgy hangzik, mint egy megoldás! :)

Ebben szeretnék tanácsot kérni rutinos hálózatépítőktől, üzemeltetőktől, hogy mi lenne a legjobb megoldás (nekem ebben nincs gyakorlatom). Szeretném azelőtt "megtervezni" az ideális megoldást, mielőtt bevásárolok eszközöket! :U

Köszi: ady

Táttárámtárám...

(#2) club1 válasza _ady (#1) üzenetére


club1
veterán

Miért nyitsz erre egy topicot, amikor van szolgáltatói topic (valószínűleg ott már egy páran elgondolkoztak ezen, sőt meg is valósították saját router használatával is az otthoni hálózatukat), meg egy rakat ezzel is foglalkozó hálózatos topic?

(#3) _ady válasza club1 (#2) üzenetére


_ady
csendes tag

Hát gondolom mert nem találtam... :(

Fórum kérdés protokollom:

1) Keresés a fórumban meglévő topicok között, változatos keresési feltételekkel
2) Ha nincs találat, akkor kérdés feltevés.

Ha tudsz konkrét topicot / hozzászólást, amit én nem találtam meg, akkor légyszi dobj ide egy linket!

Köszi: ady

Táttárámtárám...

(#5) _ady válasza club1 (#4) üzenetére


_ady
csendes tag

Koszi szepen!

Akkor az en topicom mehet a kukaba. Elnezest, en nem talaltam ra ezekre a topicokra!

Thx, ady

Táttárámtárám...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.