Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) miller


miller
tag

Hi!

A WinXP készenléti állapotba kerülése után nem hajlandó visszatérni, a következő történik:

- a gép készenléti állapotba kerül, monitor ventik lekapcsolnak.
- megmozdítom az egeret, ventik beindulnak, monitor bekapcsol de csak egy pillanatra majd újra lekapcsol
- az XP vszleg lefagy mert ha nyomogatom a NumLock billentyűt nem változik a visszajelző led állapota
- csak a reset (hardver) segít

A gép:
Asus TUSL2-C, Cel1300@1507 MHz, 512 MB RAM
VGA: GeForce4 MX440 (45.23 Detonator)
egyéb: SB Live, Modem, K-World TVTuner, Hálókártya

eof()

(#2) Loha válasza miller (#1) üzenetére


Loha
veterán

Úgy emlékszem, mintha erre lenne egy patch...
SP1 fent van?

(#3) miller válasza Loha (#2) üzenetére


miller
tag

Nincs, mert nincs túl sok jó tapasztalatom a SP1-el.

eof()

(#4) X-COM


X-COM
nagyúr

általában driver gond szokott lenni az ilyesmi
az a tvtuner gyanús lehet

mindenesetre megérné feltolni azt az sp1-t

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#5) Latyakos


Latyakos
aktív tag

Igen erre van egy patch, ami azthiszem nincs benne sp1-ben, és külön kell feltenni.
A magyar patch neve: Q306676_WXP_SP1_x86_HUN.exe
angolé: Q306676_WXP_SP1_x86_ENU.exe

Ha rákeresel, gondolom megtalálod.

''Háborúzni a békéért olyan, mint szeretkezni a szüzességért''

(#6) Sancibácsi


Sancibácsi
tag

Jó régi topic, sebaj. Nem akartam újat nyitni.

A problémám az, hogy a monitor alkalmanként készenléti üzemmódba kapcsol és nem ébred fel. Megfigyelésem alapján TV nézés közben történik, netezés mellett.
Okozhat ilyenfajta problémát TV tuner? Vagy egyáltalán mi produkálhat ilyet?

HELP!!!:O

(#7) Attyo


Attyo
tag

Nekem a készenléti állapottal az a gondom, hogy nem tudom leküldeni a gépet készenlétbe. Mindig ezt írja ki:

[kép]

Vki tudna erre vmi megoldást? Bill. drivert nem tok frissíteni, Genius honlapján nincs friss, a winfos sajátját használja.A többi driver is friss.

(#8) God Vazzeg válasza Attyo (#7) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Próbáld meg eltávolítani a billt, és újra felismertetni vele..

(#9) Attyo válasza God Vazzeg (#8) üzenetére


Attyo
tag

Nem segített.

(#10) God Vazzeg válasza Attyo (#9) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Chipset driver fent van? Ha igen, reinstall...

(#11) ArGab


ArGab
őstag

Felhoznám a topikot, sajnos ugyanez a gond jött elő nálam is. Készenléti állapotba szépen eljut a gép, hallani a hangerő csökkenését is, vinyó leáll. De fel egyszerűen utána nem éled. Vinyó hallhatóan felpörög, de a monitor már nem kapcsol be, és vsz kifagy az XP is, mert semmire sem reagál.
BIOS beállításokat nézegettem tüzetesebben, de ugyanilyen lapnál otthon ugyanilyen beállításokkal gond nélkül megy a dolog. Most ott tartok, hogy kifogytam az ötletekből.

Konfig: Abit NF7-S v2.0; Barton 2500+@2200MHz; 512/400 (2.5-3-3-6) G.Skill DDR; ASUS 9550GE@400/250; SB Live! 24-bit; Leadtek WinFast TV2000 XP Expert; Samsung SP1203N 120 GB; NEC 4570A; Chieftec 340W; Samsung 152x

[Szerkesztve]

(#12) ArGab válasza ArGab (#11) üzenetére


ArGab
őstag

Még annyit, hogy az XP alig pár hetes, és az előző telepítéssel gond nélkül működött még a készenlét is.

(#13) VladimirR válasza ArGab (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a tuner bt chip-es?
mert azok nem birjak az energiagarazdalkodast
mondd meg neki, hogy ne kapcsolja ki az eszkozt

(#14) ArGab válasza VladimirR (#13) üzenetére


ArGab
őstag

Connexant chipes

(#15) VladimirR válasza ArGab (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az ujabban (par eve) a brooktree neve
gondolom akkor connexant 878 van a chip-re irva

juteszembe: megoldas lehet meg, hogy nem teszed fel a tuner-hez a driver-t es dscaler-t hasznalsz tvnezeshez (ami egyebkent egy igen jo program erre a celra, minden altalam latott gyari tv-s szoftvernel jobb)

[Szerkesztve]

(#16) ArGab válasza VladimirR (#15) üzenetére


ArGab
őstag

Conexant 23881, ez a BT878 utóda (talán régebben volt a neve BT88x is).
De alig néhány dolognál engedi az Energiaellátást állítani (pl. hálókártya).
DScalert régebben próbálgattam, de ennél a chipnél még mindig nem kezeli rendesen a sztereó hangot, amióta meg kijött az új WinFast DTV, annak nincsen párja minőségben és egyszerűségben.

Amúgy otthon ugyanilyen félig a konfig (alaplap, proci), és ott is van ugyanilyen tuner, de ott megy a készenlét csont nélkül, szóval nem hiszem, hogy ez lenne az oka.

(#17) ArGab


ArGab
őstag

Probléma megoldva, először a hardverelemeket ritkítottam ki, de nem segített, majd a háttérben futó progikat lövögettem ki sorban, és az egyik volt a ludas a dologban.

(#18) Kapor_Ur


Kapor_Ur
csendes tag

üdv,
felhozom ezt az öt éve "hibernált" :D témát az alábbival:

a p4p800-as alaplappal szerelt számítógépem windows xp alatt hibernálás és készenléti üzemmódból nem tud visszaállni. "Elalszik" rendben (s3 state-ben), de ha "ébresztem", újraindul - hibernált állapotból és készenléti üzemmódból is.
A biosban a power management funkcióit állítgattam, ez nem segít (egyes beállításoknál újra sem indul, csak felpörögnek a ventik, vinyó, de nincs kép). XP-s energiagazdálkodási lehetőségek alatt sem lehet semmit állítani, ami megoldaná a dolgot.
XP-t újraraktam (nem csak emiatt), nem segít (XP sp3).

Túrtam a fórumokat, addig jutottam, hogy ismert probléma mindenféle alaplapnál, márkánál, de olyan megoldást nem találtam, ami nekem is segített volna. Eddigi lapjaimnál nem jelentkezett ez.

Van tippetek, mit tegyek? (azon kívül, hogy ne használjam ezeket a funkciókat - olyat is olvastam, hogy ezek notebook-ra vannak kitalálva, de szerintem asztali gépen is hasznos.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.