Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyick


Gyick
őstag

hi!
Van egy régi quantum fireball 20gb-s vinyom amit ha berakok egy welland me740u2 külsö házba akkor ezt az üzenetet kapom:''nem sikerült a késleltetett írás a /device/harddisk/volume12''.A vinyó ha nem külsö házban van akkor müködik.a vinyó érdekessége hogy egy tü le van rola törve(a pata csatlakozon)
lehet hogy ez a bajja?de akkor miért müködik egy sima rackbe?aki találkozott ilyennel vagy tudja a megoldást az legyen szives jelezze elöre is thx

(#2) liksoft válasza Gyick (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másik winyóval ebben a külső házban próbáltad már? Nem lehet, hogy a külső ház inkább a gáz ha belül meg megy a cucc? És melyik láb? Van csati, jumper,....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) Gyick válasza liksoft (#2) üzenetére


Gyick
őstag

az ATA csatlakozon az egyik legszélsö..

(#4) liksoft válasza Gyick (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kösz! Most már mindent tudok !?!?!?!?! :C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) Gyick válasza liksoft (#4) üzenetére


Gyick
őstag

felülnézetben baloldalon a felsö,nem tudtam hogy ez ennyire fontos:(

(#6) PPeter válasza Gyick (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Az is lehet, hogy a külső házban lévő ATA adatpter nem a vinyónak megfeleő ATA módban próbálja használni a merevlemezt - tipikusan ez a hibajelenség akkor szokott előfrodulni, ha mondjuk nem megfelelő a kábelezés az adott átviteli módhoz. A külső házon belül 40 vagy 80 eres kébel van? Régebbi vinyóhoz érdemes lehet ezt a kis kábelt 40-eresre cserélni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) liksoft válasza Gyick (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tehát a tápcsatitól a legmesszebb a drive matricás oldala (teteje) felé hiányzik. Az a 39-es láb. Ez a DASP (drive aktiv - slave present) láb. Drive detekt esetén (boot) kap szerepet (jelzi, hogy van slave eszköz) és az aktivitást jelző led köthető ide. Lehet, hogy a külső ház elektronikája kéri az aktív visszajelzést! Ez lehet gond. Általános esetben hanyagolható, csak tájékoztató jellegű, de lehet, hogy a külső ház adatforgalmát (gép-ház és ház-winyo) ezel a jellel szinkronizálják. Valószínűleg ez gyártó függő (külső ház elektro gyártóra gondolok).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8) liksoft válasza PPeter (#6) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tapasztalatom: fiókban a rövid kábellel is megy a 66/100/133. Minden második vezeték föld, árnyékolásra használják. A kábel detektálására az alaplapon pedig az ide kábel csatlakozójában lévő átkötés szolgál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) Gyick válasza PPeter (#6) üzenetére


Gyick
őstag

ami eredetileg volt kicsi kábel annak sajnos eltörött a vége és most egy 60 cm-es 80-eressel használom....a hosszu kábel sem teszi neki jót valszeg..

(#10) Gyick válasza liksoft (#7) üzenetére


Gyick
őstag

bazzeg te aztán értesz hozzá...
honnan szeded ezeket az infokat??

(#11) Gyick


Gyick
őstag

azt elfelejtettem mondani hogy a vinyon egy pár fájlt tönkre ment és megjelentek rajta különbözö .tmp mappák amiket nem lehet letörölni...szal nagy a valoszinüsége hogy a vinyó rossz..

(#12) PPeter válasza Gyick (#9) üzenetére


PPeter
addikt

Jah, ezzel a kábellel ne csodálkozz ha nem megy :U, tegyél oda valami NORMÁLIS kábelt.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) PPeter válasza Gyick (#11) üzenetére


PPeter
addikt

A vinyódnak szerintem semmi baja.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) Gyick válasza PPeter (#12) üzenetére


Gyick
őstag

hm.lehet kapni egyáltalán vmi kisebb kábelt?láma kérdés tudom de én eddig csak 60 és 90 cm-eseket láttam

(#15) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Van egy jó hej ahol mindent kapsz ami csak kell és régi http://apro.mogyoro.hu/

(#16) liksoft válasza Gyick (#10) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hát ennek utánanéztem, mert fejből nem megy. Igaz, csak az előttem lévő polcról kellett leemelni egy könyvet és felütni. De szégyelleném, ha több mint 20 éves elektronikai mult, ebben 15 éves winyós buhera (adatmentés - mechanika, elektro, saját progi) után egy ilyen hibára (ha ismerem az egészet és nem később derül ki a kilométeres kábel) ne tudnék legalább 5 lehetséges hibahelyzetet mondani. Ennyit magyarázatként magamról.

A hosszú kábel mindig életveszélyes. Amennyiben ebbe a külső házba más nem kell, régebbi 40 eres (ATA 33) kábel (CD-hez még ma is kapható 0 kilométeres) rövidebb részét meghagyva (a hosszabb felét éles késsel vagy jó ollóval le tudod vágni) próbáld ki. Vigyázat, a vágásnál a vezetékek vége kibújik a szigetelésből és zárlatot okorhat ha össze vagy más fémhez ér. De ha ez is hosszú, kis ügyeskedéssel a csati lebontható (elektronikai boltban kapható is) és áthelyezhető a kábelen. Ekkor a csatit satuval célszerű összenyomni, mert az párhuzamosan présel. Különben törik és kampec. Vigyázz a vezetékek pozíciójára, mert ha hibázol NAGY zárlatot és sok roncsot mondhatsz magadénak. Az új csatlakozót jobban szeretem, mert ezek sz.... késes rendszerűek. A csati éles része átvágja a szigetelést és hozzáér a belső kábelhez. Azután később jön az oxidáció, hőtágulás és az érintkezési hiba. (A 80 eres is ilyen, az SCSI is ilyen.) Ennyit az adatátvitel biztonságáról. Sokszor van, hogy kékhalál után gep szét, össze és minden ok. (2 hétig) Mert a kábelt megmozgattuk, és most jó. Időnként adatátviteli hibát feltételezve érdemes kicserélni.

A másik három szélső láb egyébként: van két föld (ezek nem érdekesek) és a reset vezeték. Mivel ez csak induláskor fontos és a lemez látható, így valószínűleg itt sincs gondod.

Sok sikert. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#17) xcbiker válasza liksoft (#16) üzenetére


xcbiker
addikt

;)

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.