Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, még egy ok, hogy ne vegyek Almát. :D

Előbb-utóbb Linux Mint lesz ebből, Cinnamon GUI-val...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

"Nyilván nem olcsó, de három és fél ezer dollárt szerintem az első vásárlók biztosan megengedhetnek maguknak. És hogy mit tud ezért az eszköz? Ez lesz a tévéd, a monitorod, a számítógéped egyben – mondta az Apple termékéről a Creative Strategies részvénytársaság elnöke, Carolina Milanesi."

kell ez a vision pro, fantasztikus cucc lehet! :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#3) kzcs


kzcs
tag

Lidliben lesz? Jövő heti újságban nincs benne. :))

(#4) Meridian


Meridian
senior tag

Igazából viszonyítás kérdése az hoyg drága-e ez a 3500 $-os ár... Most, hogy már nyilvánvaló az, hogy az elmúlt két évben lett kibocsájtva a forgalomban lévő dollárok 80%-a (azaz 500%-os növekedés a mennyiségben), továbbá meggyengül a petrodollár pozíciója is, talán leértékelődik az USA dollár 80-100Ft-ra. Így már talán nem is lesz az annyira drága. Persze a 100Ft-os dollárra még várni kell :D egy kicsit. Vagy sokat. :P

[ Szerkesztve ]

(#5) Elektrosokk válasza Meridian (#4) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a kérdés az, hogy tényleg képes e kiváltani egy tévét, egy monitort és egy számítógépet, és hogy ezeket milyen minőségben.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#6) nozs23 válasza Elektrosokk (#5) üzenetére


nozs23
addikt

Ez a long term vision. Első körben elfelejthető.
Másrészt a tévé/film jobb esetben a közösségi élmény, ez esetben nyilván nem tudja kiváltani. Számítógépet pedig akkor, ha az pl. az iPadet elfogadod számítógépnek, mert ez minden lesz, csak open platform nem.

[ Szerkesztve ]

(#7) bollokcs80 válasza Meridian (#4) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Timnek az ő anyagi helyzetében biztos nem az. Ha jól tudom az USÁ-ban egy átlagbér kb 2000$ havonta. Az enyém meg annyi se. Ahhoz képest sok. :U

B.Cs.

(#8) Kasya válasza bollokcs80 (#7) üzenetére


Kasya
nagyúr

Van az 5000$ is az internet szerint. A median meg 4500$ kb.

[ Szerkesztve ]

(#9) Meridian válasza bollokcs80 (#7) üzenetére


Meridian
senior tag

Az USA-ban a nettó átlagbér, döbbenet, de csak nettó 28500 $/év... igazából sztem ez fals adat, de ez találtam. Esetleg valaki tud hivatalosat?

Közben keresgéltem még, és a Portfolio.hu-n ezt írják:
"Az amerikai bérstatisztikák alapján az átlag órabér 25,72 dollár, a medián (középen álló) órabér pedig 19,14 dollár."

Ha havi 172 órával számolunk, és 12 hónappal, akkor akkor ez (19,14$/óra) évi bruttó 39504$. Ebből lejön az adó, ami nem tudom mennyi. AZt találtam egy oldalon, hogy évi 36ezer $ felett az elvonás 25%. Akkor ez 39504 * 0,75 = 29628.... hmmm.. ez nagyban "hajaz" a 28500-ra. Lehet mégis helyes a fenti nettó 28500??

[ Szerkesztve ]

(#10) Synthwave válasza bollokcs80 (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Több az, de én 1500-nak is sírva örülnék.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Solten válasza bollokcs80 (#7) üzenetére


Solten
addikt

Tokmindegy, minimum 3/4-uk tele van hitellel (lakas, auto, berles, elektronika)

Saor Alba

(#12) bollokcs80 válasza Solten (#11) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igaz, én csak annyiból nézem, hogy ott arányában mennyit kell dolgozni érte.

Angliából tudok konkrét adatokat, egy ismerős, félállásban keres kb. 1000 font körül nettó. Nekem főállású ITsként alig több a bruttó ennél. Ott most egy i14 850 font..... :U

B.Cs.

(#13) bollokcs80 válasza Synthwave (#10) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Akkor is elvisz egy havi fizut a szemüveg

Amúgy én is örülnék... :))

B.Cs.

(#14) Meridian válasza bollokcs80 (#12) üzenetére


Meridian
senior tag

szvsz a developerek jobban keresnek.. USA: 60-200ezer $ / év. Tapasztalattól függően, és persze munkától is függően.

(#15) mepet válasza Meridian (#4) üzenetére


mepet
addikt

100Ft-os dollar? :)) :)) :)) :)) :))

(#16) ilor14 válasza bollokcs80 (#12) üzenetére


ilor14
tag

1000 fontnyi forint a fizetésed ITsként bruttóban? Az most 430 ezer forint, ha tényleg ennyi akkor valami iszonyat szarul keresel, ennyit nettóban az egyetemet frissen végzett fejlesztők is megkapnak (ha nem többet).

(#17) janeszgol válasza Meridian (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem drága, pedig az én bérem ennek a töredéke. Ami technológia van benne, az ennyibe kerül. És ez még nem is sok.

(#18) kilua válasza Meridian (#4) üzenetére


kilua
senior tag

Mondjuk ezt én sem értem, ennek ellenére a dollár nemhogy gyengült volna, de sokat erősödött, és csak egy kicsit korrigált.

Habár az eurót és más pénzt is sokat nyomtattak a járvány idején.

[ Szerkesztve ]

(#19) bollokcs80 válasza ilor14 (#16) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Még annyi sincs....support vagyok nem fejlesztő. :B

B.Cs.

(#20) somogyib válasza bollokcs80 (#19) üzenetére


somogyib
őstag

"support vagyok"

Tehát telefonos, helpdeskes?
Vagy mit jelent a te munkádban a "support"?

[ Szerkesztve ]

(#21) bollokcs80 válasza somogyib (#20) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Level 1 user support.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#22) otapi


otapi
tag

Megnéztem a promo videót, szerintem ez még a VR cunamira készült volna, csak az közben kifulladt. Biztos tökéletes eszköz lenne a metaverzumra, főleg azokkal a gagyi avatárokkal. Csak hát ennyiért nem lesz tömegtermék érzésem szerint, meg az unreal engine azért fényévekkel megelőzi grafikában amit eddig láttunk a metaverzumból, meg még ennek a szemüvegnek a promó videójából.
Szóval olyan érzésem van hogy kicsit megkéstek a kiadással, egy éve még nagyobbat durrant volna.
Betörőknek, éjjeliőröknek, katonáknak viszont hasznos lehet, tele van pakolva szenzorral az eleje, még lidar is van benne. Csak egy megfelelő taktikai app kell rá ami mindent is mutat sötétben, bekeretezve az értékesebb cuccokat amit érdemes elvinni :DDD :DDD

(#23) Elektrosokk válasza otapi (#22) üzenetére


Elektrosokk
addikt

:C :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#24) Synthwave válasza bollokcs80 (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha értelmesebb állásod van, akkor már nem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) peppa


peppa
tag

Az csak nekem tűnik baljóslatúnak, hogy ez a cucc pl.: egy szobában levő monitorhoz képest teljes mértékben minden valódi fényt és ingert kizár és ezt egy kijelzővel helyettesíti, plusz a szemedet pásztázó érzékelőkkel? Olyan érzésem volt amikor a belsejét mutatták, mintha Darth Vader sisakja lenne kicsiben.

Az iPhone-nál azt gondoltam, hogy ez egy menő és hasznos dolog, amivel praktikusan előrébb leszünk a mindennapi életben. Ennél az az érzésem, hogy többnyire öncélú technológiai játékszer és ettől nem lesz sokkal előrébb senki és semmi. Aztán majd meglátjuk, egyelőre nálam inkább ellenérzéseket váltott ki.

(#26) peppa válasza Synthwave (#1) üzenetére


peppa
tag

Egyik ismerősöm vett egy használt 2015-ös macbook pro-t, mert azzal egy üzleti meetingen stílusosan meg tud jelenni és feltette rá a linux-ot, mert azzal dolgozik.

(#27) Synthwave válasza peppa (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem mindenki szeretne 8 éves géppel nyomulni, amiben még alkatrészt sem nagyon tudsz cserélni. Pláne asztali vonalon.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) Essentials


Essentials
aktív tag



Míg a Samsung és a többiek specifikációkon marakodnak, és gúnyolják a versenytársaikat, addig az Apple inkább csendben dolgozik, és megint új utakat keres az informatikának!
"Spatial Computing", azaz térbeli számítástechnika! Érdemes ízlelgetni. 🤓
Nem a jelenlegi Vision Pro (csúcs) hardvere ebben a lényeg, mert kiváló hardvereket idővel mindenki fog tudni készíteni ebben a kategóriában is, hanem a most életre hívott AR Platform, az Apple sokmilliós fejlesztői bázisának bevonása ebbe, a cég szemléletformáló ereje, ami iparágakat változtatott meg a múltban több alkalommal, és vásárlók nézeteit formálta sikerrel a maga elképzelései alapján! Ez egy valós erő, amivel az iparágban egyik cég sem rendelkezik, nincs még egy olyan vállalat ami ekkora hatást képes gyakorolni és változtatni azon, miről mit gondolunk! Sem a Google, sem a Microsoft, sem a Meta, Samsung, Huawei nem képes erre! Csak az Apple!
A Vision Pro ennek a víziónak a prototípusa, ami betekintést enged abba a jövőbe, amit az Apple jelölt ki magának a következő évtizedekre, abba, ami hatással lesz ránk, és ezáltal az egész iparágra! Az út tehát ki van jelölve, az Apple ezzel a platformmal pedig elkezdett felkészülni a post-iPhone korszakra, arra az időre, amikor a telefonnal már nem lehet fenntartani a komplett vállalatot, ami 10-20 év múlva nem mellette lehet egy új pillér, hanem helyette lesz! Izgalmas időszak jön, lassú lesz a folyamat... viszont üdítő abba belegondolni hogy valami épül, új versenyeket hoz létre, felkavarja azt a melankóliát amit az évek óta pocsolyában egy helyben "tapicskoló" telefonipar teremt nekünk a mesterséges hype-okkal, a nüansznyi fejlesztésekkel, a PR fícsörökkel, amivel a gyártók ( aka Apple ) próbálják elfedni nekünk az unalmas valóságot! A szkepticizmusnak természetesen bérelt helye van ebben a folyamatban most is, ( én sem érzem azt hogy ez most kell nekem ), de a cégben hiszek, az informatika történeleme pedig nem 1 alkalommal igazolta vissza a döntéseiket!
.... és kiváncsian várom, mi jön ezután!

(#29) bollokcs80 válasza Synthwave (#27) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Van, akit abszolúte nem érdekel. Ügyvéd ismerós is azért vett egy Iphone-t, hogy tárgyalásokon ne röhögjék ki a nyomógombos telefonjával. Valamelyik ősrégi modell telefonál, SMSezik és e-mailezik vele.

otapi: +1 :DD

B.Cs.

(#30) peppa válasza Essentials (#28) üzenetére


peppa
tag

Én többnyire értékelem az Apple azon erősségeit amiket leírtál, de ez a spatial computing… ledobott magáról. Lehet, hogy csak öregszem.

(#31) Diopapa válasza Essentials (#28) üzenetére


Diopapa
addikt

Bocs, de ez miben már mint a Metaverzum amit évek óta próbál erőltetni a Meta? Kicsit olyan érzésem van, mint amikor kijött az első iPhone és úgy csinált az Apple, mintha addig nem léteztek volna telefonok.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#32) nozs23


nozs23
addikt

amikor kijött az első iPhone és úgy csinált az Apple, mintha addig nem léteztek volna telefonok.

Ez nem igaz. Konkretan kiraktak a best-selling modelleket egy diara. Ok csak arra utaltak, hogy az osszes egy szar. :)

(#33) Elektrosokk válasza Synthwave (#27) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én úgy látom különféle igényekhez is van megfelelő termék az apple palettáján. Asztali vonalon főleg pótolva lettek a hiányosságok.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#34) Diopapa


Diopapa
addikt

AR vonalon ez is pl egy élő, kapható termék. Tesztek szerint nagyon jól működik. (380$)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#35) ilor14 válasza bollokcs80 (#19) üzenetére


ilor14
tag

Szerintem hasznos lenne, ha továbbfejlesztenéd magad, sok helyen támogatják cégen belül a tanulást, korábbi munkahelyemről ismerek olyanokat akik HD-ról lettek üzemeltetők és fejlesztők, abban van sok lehetőség.

(#36) #54625216 válasza Diopapa (#31) üzenetére


#54625216
törölt tag

Abban más, hogy ez nem VR, hanem AR. A Meta megoldása arra épül, hogy létrehoz nulláról egy virtuális környezetet körülötted, az Apple-é pedig arra, hogy a valós környezetedbe pakolja be a virtuális tartalmat. Mindezt olyan intuitív felhasználói felülettel, amit pár perc próbálgatás után bárki magabiztosan tud kontrollálni.
Az iPhone-ban is a multitouch képernyő volt az alapvető újítás, az akkori okostelefonok mind tudták, amit az iPhone vagy akár többet is. Sőt a megjelenésekor kísértetiesen hasonló volt a fanyalgás is: drága, nem tud eleget, senkinek sem kell, telefonnak túl nagy, nem bír ki egy napot sem az aksija, stb.
Aztán jött az egybites user, megnyomkodta és jaj de jó, míg a Blackberry, Symbian, Windows CE, stb. okostelefonokkal pár percen belül feladta a küzdelmet.
Szvsz most is az lesz, hogy eleinte lehet majd próbálgatni az AR-t az Apple Store-okban amolyan vásári mutatványként, ez elülteti a bogarat a user fülébe, aki idővel, ha már az ára is elfogadható lesz szépen meg is veszi, mert már van közvetlen és pozitív tapasztalata vele.

(#37) Essentials válasza peppa (#26) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ahogy engem is, én is beléptem a 4. x-be tavaly. De ez az időt, és az új hullámokat korántsem érdekli, és sosem érdekelte. A világ halad egy irányba az informatikában is. Az hogy ez jó-e nekünk vagy rossz, vagy mennyire próbáljuk kizárni az életünkből az ilyen volumenű változásokat, megint egy másik asztal! Nekem ez az AR/VR világ túl személytelen, ettől függetlenül látom benne a lehetőséget, csak nem az én asztalom.

(#38) Essentials válasza Diopapa (#31) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ez sokmindenben más, olvass utána, de maradjunk a leglényegibb résznél, amiről fentebb is írtam: Tételezzük fel hogy ugyanaz a víziója is és az első hardvere is, mint a Zuckerberges bohóckodás: Ez akkor is különb lenne, és mérföldkő, pontosan azért, mert az Apple csinálta! És ezt a jelentése minden pozitív, és negatív értelmében így látom. Attól válik érdekessé az emberek számára, attól lesznek nyitottabbak, érdeklődőbbek az ilyen technológia irányába hogy az Apple prezentálja nekik, és Apple-ös módszerekkel teszik mindezt. Az idő eldönti, hogy ez milyen léptékű lesz majd, mekkora siker évek múlva, de az biztos hogy a szikra már most létrejött az egyszeei fogyasztó, és a technológia között a bemutató alatt. Csak mert Apple! Hiába 3500$ az első hardver alá, azt is hangosan fogjuk utálni az ára miatt jónéhányan, és az is viszi majd a reklámját ennek az egésznek. Az Apple tömeghipnotikus fegyvere így működik, nem az a lényeg, hogy jót vagy rosszt gondolsz róla! :) Beszélj róla, válj érdekeltté akár mások által, a többit meg majd intézi a cég! Ez a fejes csak az első fecske, egy szűk körnek. Egy kiinduló pont, nem ezzel fognak hatalmas pénzelet kaszálni, de ezzel ültetik el az új platformjuk magjait a fejekben.

(#39) Synthwave válasza bollokcs80 (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Komoly emberek tárgyalhattak ott, ha azzal foglalkoztak, hogy a másiknak milyen telefonja van. :DDD

----------------------------------------------------------------

(#33) Elektrosokk: Na, van már olyan iMac, amit meg tudok bontani otthon anélkül, hogy szétgányolnám, és nem csak háromszor annyiért tudok bele alkatrészt venni, mint egy Windows/Linux PC-be, pedig effektíve ugyanarról van szó? Az Apple tipikusan az a cég, ami kifejezett erőfeszítéseket tett, hogy otthon megbonthatatlan/javíthatatlan/mással inkompatibilis legyen a terméke. A sweatshop mellett érthető, de most legalább az USB Type-C-vel beszívták. ;]

Látom a motyóikban az appealt és a zárt rendszernek sem csak hátrányai vannak, de a filozófiájuk vagy az árszabásuk nagyon nem szimpi. Az viszont, hogy mennyire nem tudnak normális beviteli eszközöket tervezni, már komikus.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) bollokcs80 válasza ilor14 (#35) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

#39Synthwave: Magyarországon vagyunk... :D

Rajta vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#41) mepet válasza #54625216 (#36) üzenetére


mepet
addikt

En ugy tudom, hogy ez AR es VR egyben. Pont ez benne az extra. Ha VR-kent hasznalod, teljesen sotet az uveg, viszont, ha pl valaki odalep hozzad kozben, akkor azon a reszen atlatszova valik az uveg. Mas appokkal pedig hasznalhato teljesen AR-kent is. En legalabbis igy ertettem a reklam videot.

[ Szerkesztve ]

(#42) nozs23 válasza mepet (#41) üzenetére


nozs23
addikt

Nem lehet VR normalis szigeteles nelkul.

(#43) consono válasza mepet (#41) üzenetére


consono
nagyúr

NEm átlátszó, van kívül egy OLED kijelző, ami a bescannelt arcod 3d-s képét mutatja ilyenkor kifelé (meg követi a szemmozgást, pislog, stb., hogy élethű(bb) legyen).

"In God we trust. All others must bring data"

(#44) peppa válasza Synthwave (#39) üzenetére


peppa
tag

Még az inteles iMac vonalon lehetett bővíteni third party RAM-mal. 2020-ban ha valami értelmes konfigot akartál mondjuk 32GB RAM-mal, akkor a gyári upgrade, az +80.000 Ft/8GB RAM... értsd: +240.000 Ft-ot fizetsz 2020-ban 32GB RAM-ra :F
Ha bármilyen fizikailag különböző chip-et teszel az eredeti 2x4GB mellé, akkor csökkenti a memória órajelet. Ha az órajelet meg akarod tartani, akkor kiveszed az eredeti memóriákat, veszel az eredeti spec-el garantáltan egyező 4x8GB LPDDR4 RAM-ot 45eFt-ért, akkor minden szépen megy. A ramokat kiskar emeli ki egyszerre a 4 slotból... nem barkácsolósra tervezték.

(#45) peppa válasza consono (#43) üzenetére


peppa
tag

Nagyon sok ilyen erős technikai megoldás van benne pl.: egy érdekes probléma a videohívás. Mert a szemüveg miatt nem tud téged rögzíteni semmilyen kamera, ezért egyszer az elején bescanneli a fejedet a készülék, majd híváskor a mimikád alapján realtime renderelt 3d modellt látja a hívó fél. Akkor már inkább egy csillámpóni beszéljen helyettem, mint ez az animált avatárom. Úgy hallani, hogy a tesztelőknél is elég megoszlóak a vélemények.

(#46) Synthwave válasza peppa (#44) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A ramokat kiskar emeli ki egyszerre a 4 slotból... nem barkácsolósra tervezték."

Hát nagyon nem, és épp ezért felejtő. Kb. kitakarítani sem lehet. Ez arról szól, hogy fu user.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) #54625216 válasza Synthwave (#46) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Ez arról szól, hogy fu user."

Nem, ez arról szól, hogy fu spórolásból gányoló user.
Az Apple annak fejleszt, aki nem akarja berhelni a cuccait és ha valami baja van, akkor hivatalos szervizbe viszi és igen, inkább kifizeti felárat, ha cserébe nem kell sz@rakodnia vele. Nyilván nem minden user ilyen, de létezik egy meglehetősen széles réteg, aki igen.
Az Apple sosem akart egyeduralkodó lenni a PC piacon, megvan a saját ökoszisztémája és a saját user bázisa, ha valakinek más kell, akkor mást vesz.
Ahogy az autó piacon is vannak, akik a fél életüket a szerelőaknában töltik és vannak, akik az első köhhintésre inkább szervízbe viszik a kocsit és fizetik a százezreket, mert nekik az a lényeg, hogy guruljon és a pénzüket szívesebben költik, mint az idejüket.
Talán annyiban nem stimmel csak az analógia, az autó tuning megszállottak valamiért nem mennek más autós fórumokba hergelődni, hogy mekkora átb@szás ha valamit nem az ő igényeikhez terveztek.

(#48) nobeige válasza #54625216 (#47) üzenetére


nobeige
tag

+1

(#49) Essentials


Essentials
aktív tag


Júliusban küldik a Vision Pro fejlesztői csomagját az érintetteknek, szóval nem csak SDK-t kapnak, hanem dev. kit-et, azaz következő hónaptól a hardver is kint lesz a fejlesztőknél! 🤘🏻Valószínűleg csepeg majd némi info a platformról, és a Vision Pro-ról is! :)

(#50) Synthwave válasza #54625216 (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Nem, ez arról szól, hogy fu spórolásból gányoló user."

:DDD

Maybe egy töredékében benne van ez is. Voltam repair guy, és több az erős ember, mint az okos. ;] Viszont ez a gányolás... Nem biztos, hogy általános érvényű a személyes tapasztalat. )) Bőséggel akadnak olyanok, akik nincsenek kétségbe esve, ha fel kell nyitni a ház oldalát, és utána pontosan tudják, hogy mit miért és hogy csinálnak.

A nagyobbik szelet meg inkább a "fu 'spórolásból gányoló' :U user, hogy nem nálunk akarod megvenni a dettóugyanaz alkatrészt háromszoros áron" történet imo. Lásd ezidáig pl. töltők, és több generációt átívelve még a proprietary tech sem feltétlen kompatibilis "önmagával".

Senki sem vitatta, hogy miképp működik a kapitalizmus vagy miért életképes egy zárt rendszer.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.