Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4) Precorus


Precorus
tag

Akkor azt hiszem, jelentkeznék a legolcsóbb sütőhely pozícióért :DDD
A téglák, illetve a kő is itthoni építkezésből maradt, szóval 0Ft volt gyakorlatilag a kis "kemence" :C

De vidéki, kiépített tűzrakóban is tesztelve volt:

Előnyök: Bolondbiztos, a húst nem tudod megégetni. Illetve a láng sem csap fel a lecsöpögő olajra, és a hús leve, olaja sem fog kicsepegni, kevésbé fog kiszáradni.(illetve erről lefelé folydogált, mert nem volt normálisan megcsinálva. De majd lesz süllyesztett lapom. Egyszer valamikor.....
Hátrányok: Erre bizony sütés után rá kell szánni egy fél órát, hogy lesikáld.... Illetve hagyni kell kihűlni, mert különben reped, később pedig törik.
Egyebet a többszöri használhatóságról még sajnos nem tudok mondani, remélem idén még párszor lesz alkalmam használni, és kiderül.
Egyébként gránit, márvány lap érdekelne a későbbiekben, kb 2x ekkora. Ha esetleg van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne olcsón szerezni, azt szívesen fogadnám :R

Ja, recept. Exem csinált páclevet, lehet azt majd kikuncsorgom, én lucullus csirke-sertés fűszersót szoktam használni. Ugyan úgy bekenni vele a husit, kis olajat rá, és állni hagyni legalább egy estét.
Múltkor próbaképp ~36-40 órát hagytam állni, nem jelentett igazán semmit. Vagyis én nem éreztem.

Könyvtár == Old-school Netflix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.