Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nightquest


Nightquest
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje elég érdekes dolgok történnek a gépemmel. Először arra lettem figyelmes, hogy a gépből ilyen nyekergés/kattogás féle hang jött. Gondoltam, egy venti, de nem. Aztán többször is előjött, volt, hogy folyamatosan csinálta és le is fagyott a gép, ekkor csak egy kikapcsolás segített, mert reset után az elején nem akarta felismerni a meghajtókat. Továbbá néha jött a kék halál is, többször ezt láttam, amikor egy kis szünet után újra a géphez ültem (általában több óra működés után jött ez elő). (Később rájöttem, hogy ha mindig vártam volna eleget, akkor mindig jött volna a kék halál.) A hibaüzenetekből ezt a kettőt írtam fel: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR és KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR. Továbbá a képernyő alján különböző fájnevek szerepeltek, hol ftdisk.sys, hol atapi.sys, stb. Ja és mintha le is lassult volna az utóbbi időben, bár lehet, hogy ez nem függ össze a problémával.
Próbáltam utánanézni a neten, annyira jutottam, valami a swap fájllal nem stimmel, de jó megoldást nem találtam.
Mindezekből arra következtettem, hogy esetleg a vincsi haldoklik, mert a fura hang is gyanúsan abból az irányból jön. Ezért futattam is Checkdisket, de nem talált sehol hibát, továbbá a S.M.A.R.T. ellenőrző progi se talált különösebb rendellenességet. Később kaptam tippet a memtestre, hátha a RAM, de nem, viszont aztán végül a Maxtor ellenőrző progiját is futattam és ott a teljes olvasási teszt után ''disk failing'' lett.
Akkor tehát kétséget kizáróan rossz a vincsi és kell egy új vagy esetleg ez más hiba is lehet (valamelyik kábel, alaplap, stb.)? Vagy talán futassam még többször a tesztet, meg más tesztet is? Próbáljam ki esetleg egy másik gépben is? Ha igen és ha ott is rossz, akkor tutira a vincsi haldoklik?

Amiről szó van: MAXTOR 6Y120L0, kb. 2-3 éves

A válaszokat előre is köszi!

(#2) liksoft válasza Nightquest (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lefutotta a kilométerét. Valószínűleg a fejek megfőzték magukat. Szívességből még dolgoznak. A lehető leggyorsabban célszerű másik winyóra mentést készíteni a fontos adatokról. Lehet még letapadásból eredő fejszerelvény deformáció is, de ennek a leírtak alapján elenyésző az esélye. Mindegy, a winyó így távolról kukának tűnik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) Nightquest válasza liksoft (#2) üzenetére


Nightquest
csendes tag

Köszi a választ! Azaz jobban örültem volna valami olcsóbb hibának, de már elég jól ráhangoltam magam a vásárlásra. Ha jól értem, akkor 99-100%-os biztonsággal állítod ezt, legalább valaki biztos a dolgában:)
Annyi még érdekelne, hogy mi az, hogy megfőzték magukat? Vagy ez amolyan átvitt értelmű kifejezés? Az adatok is lehet, hogy már komolyan megsérültek? Annak az esélye kizárt, hogy valami külső körülmény tette ezt vele? (Valami más hibásan működik; rossz a a hűtés, mert az csak egy ilyen alulról hűtő barkács megoldás, stb.)

(#4) Nightquest válasza Nightquest (#3) üzenetére


Nightquest
csendes tag

Bár máshol már szóba került, de itt is megkérdezem: Egy ''kolléga'' szerint egy táp lehet rossz úgy is, hogy csak a vinyóval szórakozik, és hasonló problémák jöhetnek elő. Megnéztem a BIOS-ban a feszültségértékeket:
VCORE 1,824 V
VCC2.5V 2,448 V
VCC3.3V 3,200 V
VCC5V 4,784 V
+12V 11,968 V
SB3V 3,344 V
SB5V 4,919 V
VBAT 3,344 V
Nem mindegyik stimmel igazán, ebből következhetnek az én problémáim? Vagy a vinyót érintő feszek rendben vannak? Illetve mivel kipróbáltam egy másik gépben is már, és ott is hibát jelzett a PowerMax, így van esélye a táphibának? Vagy akár mindkettő rossz lehet már?

Ha az említett illető olvassa ezt: nem azért kérdezem meg itt is, mert benned nem bízom, csak mivel ritkán írsz (nyilván jó okod van rá), így jó lenne, ha gyorsan születne megoldás és nem halogatnám az új vincsi/táp/akármi megvételét.

(#5) liksoft válasza Nightquest (#4) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel a tápod az induláskor és később is ugyanazt a feszt adja, nem hiszem, hogy itt lenne a hiba. Ez inkább melegedésre utaló jel. Elindul, majd később hibázik (amikor már meleg).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) Nightquest válasza liksoft (#5) üzenetére


Nightquest
csendes tag

Akkor már eléggé letisztult bennem a kép, de még egy-két dolog, amit észrevettem:
Eléggé változó, hogy mikor jön elő a hiba és hogyan, de mintha attól függene, mennyire van terhelve a gép, szóval ha a RAM és a swap is eléggé tele van, akkor sokkal inkább elő jön, volt már párszor fél óránként is. Azt hiszem, ez illik a melegedésre (bár akkor sose néztem meg a hőt), de ha mégse, akkor még várom az ellenvéleményt:) Ja és egy pár hónapja barkácsoltam rá egy hűtést, amit fentebb is írtam, azóta elég hűvös, de előtte sokat volt forró, szóval azt hiszem, ez se hosszabította meg az életét:)+

Mindenesetre kösz az eddigieket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.