Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ugh


Ugh
tag

Sziasztok!

Tehát néhányszor amikor bekapcsolom a számítógépet, nem jelenik meg a monitoron kép, nem is pittyen (ilyenkor 1et szokott), hanem csak megy gép. Ez kb. hetente 2x történik meg. Ilyenkor ha újraindítom (ki-bekapcs) akkor viszont már minden működik rendesen, illetve az elején a bios-nál kiírja:

CPU is unworkable or has been changed, please recheck - CPU SOFT MENU

Akkor szépen megnyomom a DEL-t, biosba be, save and exit, yes, és megy minden ahogy kell neki.

Ez miért van, tudnátok valamit javasolni?

(ja, az alaplap: abit NF7, a proci 2500+ @3200+)

Előre is köszönöm...

(#2) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Szvsz cseréld ki az alaplapi elemet.

Üdvözlettel: Gabi

(#3) aDM|RaL^ válasza Shia-ko (#2) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

ilyen szar elemeket gyartanak mostanaban?

nekem egy hat eves lapom van es meg nem vele semmi ilyen gond.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#4) graf


graf
tag

Hi!

Lehet idevág az én kérdésem is: Ha kihúzom a tápcsatit a falialjzatból, akkor néha elfelejt néhány bios beállítást, vagy checksum error. Na most vettem egy ugyanilyen lapot, az is ezt csinálja. Sőt egy kölcsonlapnál is. Én a TÁPRA gyanakszom. Szerintetek??? Ha a táp áram alatt marad, nincs semmi probléma. Elemcserén már túlvagyok.

Köszönöm:((

Jó kocsi, jó sofőr - nincs kockázat!

(#5) Ugh válasza Shia-ko (#2) üzenetére


Ugh
tag

Hello! Az elem miatt van ez az egesz?? Igazabol amiota megvan, azota van vele bajom, csereltem benne az elemet, de nem mukodik, meg az ora is megall, ha kikapcsolom a gepet. Vissza kene vinnem az alaplapot, csak eleg lusta vagyok hozza, de mostmar meg kell tennem. koszi

(#6) Manitou válasza Ugh (#5) üzenetére


Manitou
addikt

Lehet valami szar bios van a lapon, azok miatt is szokott ilyen dolog lenni, bár abitra nem jellemző, nállam ECS-nél voltak ilyen gondok. Milyen bios van az alaplapon?

(#7) Ugh válasza Manitou (#6) üzenetére


Ugh
tag

Valami új bios lehet rajta, mert frissitettem, netrol leszedte maganak amit akart, aztan az feltette maganak..

(#8) Manitou válasza Ugh (#7) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor ott lesz a kutya elásva:DDD Ez 101%. NE a netről frissítsél, én legalábbis nem tenném, bár sokan ajánlják. Tölds le a biost, és másold egy rendszerlemezre+a flesselő progit is. Ezután indításnál asszem F2 de most nem tudom melyikkel, de valamelyik gombal lehet a bioszt bescekkoltatni vele.(ki fogja majd írni alul). Everestel meg tudod nézni hanyas bios van fent most. De indításnál is kiírja alulra.

[Szerkesztve]

(#9) Paqito válasza aDM|RaL^ (#3) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Kérdésedre válaszolva: gyártanak ilyet!

Mondjuk a régi, ötéves konfigba is a gyári elem van, és semmi baja. Pedig kikapcsolt állapotban ki van húzva a tápcsati a konektorból, de eddig nem volt semmi probléma.

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#10) Picimaci


Picimaci
tag

Ha elemcserén túl vagy, dugj rá egy másik tápot és láss csodát! :)

(#11) graf válasza Picimaci (#10) üzenetére


graf
tag

Igen, igen, a tápra gyanakszom. De! Feleslegesen nem szeretnék kidobni 10-15k-t egy tápra, ha nem az a ludas. Konkréten ilyen problémával találkozott-e már valaki?

Picimaci! Ez a láss csodát mennyire jön tudásból, meggyőződésből, tapasztalatból?


[Szerkesztve]

Jó kocsi, jó sofőr - nincs kockázat!

(#12) Geri XIV válasza Ugh (#1) üzenetére


Geri XIV
csendes tag

én azt tudnám javasonli, ohgy nem tudom milyen proci, de ha lehet abioszba feszültséget növelni, akkor ne sokat, csak mondjuk 0.1 v-ot emeljél rajta, talán a tuningolt procid nem kap elég kakaót a belendüléshez, és ez megoldhatja,

(#13) Balint133 válasza graf (#4) üzenetére


Balint133
aktív tag

A tápnak ehez semmi köze, attól fogva, h. te kihúzod őt a fali aljzatból, az elemnek kéne biztosítania a megfelelő feszültséget a BIOS-nak, tehát a tápnak nemhiszem, h. köze lenne hozzá, nekem is így van, ha kihúzom a tápot a falialjzatból, hagyöm 10-15percet egyedül táp nélkül és láss csodát, visszaállít mindent alapra(nekem az elem a gond, megmértem multiméterrel, hát nem lett vmi rózsás eredmény):DDD Mérd meg multiméterrel az elemed feszkóját, ha a rágravírozott értéken felül van egy picikével akkor nem az elem a gond, de ha egy picivel alatta van, akkor sem kéne neki elfeljetenie, csak ha nagyon alatta van, akkor az elem!

[Szerkesztve]

Két küklopsz négy szem közt!!

(#14) graf válasza Balint133 (#13) üzenetére


graf
tag

Harmadik alaplap, 2ik elelm!!! Nyakam rá, hogy más a baj! De mi. Olyan lehet, hogy valahogyan a táp visszaszív a lapról??? Kondi kisülése, mittudoménmi? Vagy valami rövidzárlat. Az alaplap műanyag tüskéken áll, házhoz nem ér hozzá.

Nam tudom mi lehet.:((

Jó kocsi, jó sofőr - nincs kockázat!

(#15) Ugh


Ugh
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Lenne 1 másik problémám!!!!! ->

A bridge.dll fájl letörlődött, hála valamelyik spyware keresőnek, mit tudok csinálni. A visszaállítás menübe már nincs benne, újra kell telepíteni az egész rohadt xp-t??? (gondolom emiatt a fájl miatt nem ismer fel semmi USB-s dolgot?

(#16) zso73 válasza Ugh (#15) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem elég újratelepíteni az alaplapi dolgokat!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#17) Ugh válasza zso73 (#16) üzenetére


Ugh
tag

És az visszateszi azt a bridge.dll-t?

Mondjuk annyira nem érdekel, hogy hiányzik, csak a dig fényképezőmről akarom letölteni a képeket..


[Szerkesztve]

(#18) szigya


szigya
csendes tag

FOXCONN 865mo1-g-6ls alaplapba lehet AMD procit rakni??Mert most egy Celeron gépem van ami 2,4Ghz-s, és még az UT2004 is belassul rajta rendesen, az anarchy online játszhatatlan és még sorolhatnám!Ez tuti hogy proci miatt van mert a többi hardwerem:1024m DDR RAM(400mhz),ati 9600 atlantis:256mb DDR).
Ennyire gagyi lenne a Celeron??mert molst annyit tud mint egy AMD Atlon 1,2Ghz!légyszi mindenképpen válaszoljatok gyorsan, mert nagyon fontos lenne!Kösz.:(((:(((

(#19) Balint133 válasza graf (#14) üzenetére


Balint133
aktív tag

próbáld meg úgy, h. mindent lehúzol a lapról(vinyó cd író, dvd olvasó, floppy...stb), csak a vidkari marad , kikapcsolod a géped, lehúzod aljzatról, hagyod egy 10percet, v. elég neki 5 is, és ha nem felejtette el, akkor ok, de ha igen, akkor ''megszökik'' a feszkó az elemből! De mondom, mérd meg multiméterrel, akkor az mindent elárul!:DDD

[Szerkesztve]

Két küklopsz négy szem közt!!

(#20) Balint133 válasza szigya (#18) üzenetére


Balint133
aktív tag

Attól függ, h. milyen a tokozása, Socked hány? de szerintem nem sok esély van rá, főleg ha Socked 478as, az meg kifejezetten intel, Socked478-ba való AMD-t nem is gyártanak, gyártottak, Szvsz, halott az ügy, új proci, meg mellé egy új lap, v. új intel proci azonos tokozásban!:DDD

Két küklopsz négy szem közt!!

(#21) graf válasza Balint133 (#19) üzenetére


graf
tag

Az imént méregettem én a régi ugyanilyen lapomat. Igazából csak az elemet tudtam megmérni az kerek 3.0V. Egyébként mit és hol kellene megmérnem???

Köszi a válaszodat. Erre gondolok, hogy megszökik, vagy egy másik fórumban olvastam, hogy amikor kihúzom a tápot, akkor nem kapcsol át azonnal az elem áramkörére és a BIOS elfelejt mindent.

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=182820



[Szerkesztve]

Jó kocsi, jó sofőr - nincs kockázat!

(#22) Balint133 válasza graf (#21) üzenetére


Balint133
aktív tag

Az elem feszkóját mérd meg, és hasonlítsd össze a gyári feltüntetett adattal!!!

Meg kel nézni, úgy is, h. leszedsz róla mindent, és ha ugyse jó akkor más a bibi, de ha jó, akkor viszont ténleg nem kapcsol át!!

Két küklopsz négy szem közt!!

(#23) Ugh válasza zso73 (#16) üzenetére


Ugh
tag

Ujratelepitettem az alaplapi dolgokat, meg a canont is, de nem megy :(

(#24) graf


graf
tag

Újfent vázolom a témát. Abit KD7 Raid lap elfelejti a Bios egyes(nem az összes) beállítását, amikor a tápot áramtalanítom. További két másik lap is ezt csinálja. Elemcsere volt. Tápprobléma lehet?

Lehetséges elméleti és gyakorlati megoldásokat várok!

Jó kocsi, jó sofőr - nincs kockázat!

(#25) Sir Riccio válasza graf (#24) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Laza a cmos jumper!!! Megoldás: 1 Gép áramtalanit. 2 cmos jumper lehuz. 3 csipesszel óvatosan a tüskék távolságát megnöveled /kicsit széthuzod/ 4. Jumper vissza helyez. 5 Gép áram alá helyez. 6 Gép indit, bios beállit. 7. remélem hiba elháritva. Ez a hiba az abit alaplapok jellemzője.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#26) Grape


Grape
csendes tag

Segítsetek !

A Nod32 talált 2 db szerinte fertőzött fájlt. Az egyik a bridge.dll a másik a pagefile.sys. Egyébként a gép normálisan működött.

A bridge.dll-t javaslatára kitöröltem, azóta az indításkor mindég megjelenik, hogy a bridge.dll nem tölthető le.
Kell e és mihez kell a bridge.dll és hogyan lehet visszaállítani ?

A pagefile.sys-t karanténba helyeztem ahonnan nem tudom visszaszerezni, de ezt legalább nem írja ki.

Nem tudom, hogy összefüggésben van e a fentiekkel, de amióta ezeket likvidáltam azóta a flight simulátor hangja a felére csökkent.

Segítsetek mit tegyek !

Köszi

Grape

(#27) -conrad- válasza Grape (#26) üzenetére


-conrad-
addikt

A bridge.dll csak a kártyajátékhoz kell. :D

Na jó, szóval feljebb írták, hogy alaplapi driver reinstall a megoldás. Máskor meg mindent karanténba engedj...

persze lhet hülyeséget mondtam, mert nem tapasztalat, csak a fórum olvasása közbeni infó. Legfeljebb win reinstall....


[Szerkesztve]

(#28) kovsol válasza Ugh (#1) üzenetére


kovsol
titán

szerintem meg az lehet hogy elég határon lehet a húzással már a cpu

nekem is ezt csinálja a régi P3 as abit lapom először nem bootol be majd mikor újraindítom akkor betölti a második biost ahol a cpu nincs meghúzva és akkor írja hogy állítsam be a CPU tulajdonságait

May the Force be with you!

(#29) -conrad- válasza kovsol (#28) üzenetére


-conrad-
addikt

4 hónapos ''reakciónszceit'' :)

(#30) busman


busman
addikt

Nálam az új gépen ,bolti összerakás után a lesarkazásvédő fordítva lett felrakva ,egyszer indult ,egyszer nem...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#31) Dufresne válasza Grape (#26) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha nagyon hiányzik, akkor a bridge.dll-t le tudod szedni a Bővebben: link innen:D
Vayis, ha jobban megnézem, akkor nem tudod leszedni, de írnak róla, hogy mi a gond vele és hogyan lehet megoldani.
A pagefile.sys-t meg hogyhogy nemtudod visszaállítani? NOD32 system tools/quarantie/restore és anniy.
Amúgy a lapozófile az mindig változik, teljesítmény beállításoknál akár a méretén is tudsz változtatni, ha akarsz, szóval attól biztos nem lett kevesebb a hangja a jáéknak, esetleg attól, hogy letekerted a hangfalon a hangerőszabályzót.

Amúgy alaplap driver reinstall nem árthat mondjuk valóban:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.