Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kérlek segítsetek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mario


Mario
tag

Sziasztok !

Érdekes problémám lenne. Áprilisba vettem egy asus a7n8x-es deszkát 2600+ procival 2x256 ddr-el. Kb. 2 hónappal ezelött kezdődött a dolog, hogy az addigi bios-os beállításokkal nem akart elindulni a masina, és a második vinyóm furcsán kezdett kerregni, valamint folyamatos fagyásaim voltak. Gondoltam elromlott a második vinyó ezért kiszedtem, újrainstall miegymás, de a bios-os beállításokkal így is fagyások voltak. Mostanra odáig jutottam, hogy a maradék vinyóm is úgy néz ki, hogy megadta magát. Kezdek aggódni, és nem tudom miért de a tápegységet érzem gyanúsnak. De lehet hogy alaplap? Valami ötletet kérnék mit csináljak?
Ja a biosban egyébként nem volt csak 200 Mhz-el húzva a proci, és cak a memóbeállítások voltak gyorsabbra véve.

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#2) Mario


Mario
tag

Várom a válaszaitokat. Köszönettel

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#3) Il Padrone válasza Mario (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Minden huzas nelkul produkalja a rendszered?
A fagyasok mikor jelentkeznek?
Milyen tapod van?
Memoriat letesztelted mar?
Rackben vannak a vinyok?
A tapcsati nem kontakthibas?
Egyenlore ennyi... .)

Il Padrone

(#4) Mario válasza Il Padrone (#3) üzenetére


Mario
tag

Tehát sorba válaszolva
1. 200 mhz-et húztam rajta, pont addig, hogy ne kelljen feszt emelni.
2. Játék közben, vagy zenehallgatáskor
3. Mercury 300W-os
4. Memteszt volt de semmi problem
5. Nincsenek rackben a vinyók, sőt még egymástól is elég távol vannak
6. hát ezt nem tudom, hogy állapítsam meg?

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#5) Mario


Mario
tag

Topicfelhozás

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#6) Il Padrone válasza Mario (#4) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Akikor lefagy, nezdd meg az alkatreszeidet, nem melegednek-e tul. (Haz lecsavar gyorsan, kez ratesz CPU, vga, vinyo, tap).
Sztochasztikusan fagy le, vagy a fagyasok elofordulasa az idovel novekszik.
Ha a tapod a gyenge, akkor egy vincseszterrel mennie kellene fagyas nelkul.
A kontakthibat Ohnmerovel, vagy szemmel tudod megallapitani. Ha a vinyod idonkent felporog, aztan hirtelen alhalkul, akkor kontakhibas lehet. A tapcsatinak passzentosnak kell lennie, nem lotyoghet.

Il Padrone

(#7) Pari válasza Mario (#1) üzenetére


Pari
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van 2 (80+40)vinyoval,ennyi rammal,eddig egy 400as tap hajtotta,most vettem egy 350eset,az uj fajtat,amelyik kifele fujja a levegot...de nekem nem kerreg a vinyo,igaz nincs tul hajtva a proci,csak a memoriak idojelet valtoztattam 2-es latencyra...szal lehet a tap gyenge ennyi kutyuhoz...vagy csak szimplan szar...de olyat is lattam,hogy a haver szar kis meghajtoja(floppy:), tonkre kurt majdnem mindent a gepebe...legalabbis vmi hiba miatt kinyirta a vinyojat...zarlat vagy tudomisen...

10 Mooo 20 goto 10

(#8) Pari válasza Mario (#4) üzenetére


Pari
csendes tag

van hutes a vinyokon?
40Gb felett ajanlott...

10 Mooo 20 goto 10

(#9) Mario


Mario
tag

Köszönöm a válaszokat, jönnek a válaszaim.
Tehát nincs időarányos fagyásom, csak van. Az első vinyó ami azt hiszem tönkrement az 13, a mostani 30 gigás, és nem melegszenek (melegedtek). Ja és hálistennek a gépembe a cuccok se melegszenek. Ha az asus monitorozó progijával nézem és a +12 volt 12,9xx-en, vagy 13,xxx-en váltakozva megy akkor az áramingadozást jelent? Vagy szar a táp?

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#10) Club


Club
őstag

Áramingadozás is lehetn az oka!
Ha valakitől tucc küölcsönérni egy tápot, akkor tedd meg!
Emelett még annyit tegyél meg, hogy nézd meg miféle progik vannak a gépeden, ill. nem sérültek-e?
Nálam eccer a norton is fagyasztotta a gépet!
Annyit még érdemes kipróbálni, hogy a videjókártyádat kicseréled valami másra, ill a memókat, stb stb.
Max így küszöbölkhető ki a cucc!
Jobb ötletem nincs!:((

(#11) Il Padrone válasza Mario (#9) üzenetére


Il Padrone
senior tag

A legjobb lenne masik gpeben kiprobalni a vincsesztereket.
Lehet, hogy a tap, de lehet, hogy az alaplap.
Az altalad leirt ertekek akar jok is lehetnek, de en inkabb a biosbol neznem meg, vagy feszmerovel.
A nevlegestol elterhet a 12V, nagyon a feszultseg nem ingadozhat.

Ugye most nem huzod a geped?

Il Padrone

(#12) Mario


Mario
tag

Tehát, nem futtatok semmilyen olyan progit ami bármit is változtatna az oprendszer alap működésében (TweakUI és társai) gondolom ez akkor nem lehet problem. Addig 2200 Mhz-en ketyegett a gép, 2.5 Cas Latencyvel és azt hiszem 6,3,3 -as memóbeállításokkal, 200x11-en, dual rammal (400 Mhz). Most szinte csak alap 2600+ -on ketyeg biztosan. Ha változtatok a biosba és tesztelem mediaplayerrel akkor azt csinálja, hogy a zeneszám megy, de a képi efektusok leállnak, és villan egyet a monitor. Tehát olyan mint amikor frissítési freket állítasz.
Aztán egy idő után kifagy. Ha visszaállítok a biosba mindent akkor megy rendesen.
Tegnap játék közben azt csinálta, hogy felpörgött a vinyó, majd megált és ezt egymás után 4-szer, aztán kifagyott.(Pedig most nincs abszolút húzva)

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#13) Club


Club
őstag

5let..
A vinyó tápcsatlakozó bevan dugva rendesen?
mert nálam így szállt el egy vinyó
Ja és a vllanás lehet hogy videjókártya
nincs jobb ötletem..
prüóbál ki külön külön őket egy másik gépben, ill nézd meg nem púposak-e a kondiid!
píííííííííísssz

(#14) Mario


Mario
tag

Ja még egy fontos dolog, azt hiszem pontosan azóta csinálja amióta felraktam az XP mellé az sp1-et és töltögettem le frissítéseket a netről.
Érdekes nem?

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#15) Mario válasza Club (#13) üzenetére


Mario
tag

Hogy érted hogy púposak e a kondik? Mire gondolsz?

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#16) marcee


marcee
addikt

Tudom, hogy nem illik mindig a tápot szídni, de az a Mercury egy elég gyenge darab. Az ki tudja nyírni a vinyót meg a lapot is, ha olyan kedve van. Ha más javaslat nem jön be, próbáld ki másik táppal, ha van rá lehetőséged.

\m/

(#17) Mario válasza marcee (#16) üzenetére


Mario
tag

Én is gyanakodtam rá, de már gondoltam a vidkarira is, meg az alaplapra is és most teljesen tanácstalan vagyok.

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#18) Mario


Mario
tag

Nincs több ötlet?

Nem vagyok kezdő, de vannak dolgok amiket még nem tapasztaltam...

(#19) faster


faster
nagyúr

Próbáld ki másik táppal. Ha tényleg az a szar, szép lassan tönkrevágja a vinyóidat a jelekből ítélve!

(#20) Kary


Kary
csendes tag

Chieftech tápot vegyél 350-400W. Igaz nem olcsó (HUF 15-18k), de megbízható. Én egy szünetmentest is bevágtam a gép mellé (HUF 16k). Megéri ennyit rááldozni a masínra.
Üdv

Kérem kapcsolja ki!

(#21) P.U.P.Á.K


P.U.P.Á.K
csendes tag

lehet hogy aZ IDE 2 PORTOD gyengélkedik és sajna az lap hiba több ilyennel találkoztam bios frissítés nem oldja mneg

Mátyás király volt meghalt, Elvis király volt meghalt,Jimmy király volt meghalt,no most már kezdek félni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kérlek segítsetek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.