Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Keresek wd 80-as winyót! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) l4ci


l4ci
senior tag

Sziasztok!

Elszállt a 80 G-s Western Digital winyóm, és szeretném lementeni róla az adatokat.
Még garanciás, kicserélik, de tele volt adattal, azt szeretném még megmenteni.
Ehhez szükségem lenne egy WD 800BB tipusú winyóra, vagy az ezen levő vezérlőpanelra, aminek típusa: X W 140E 4QXK.
Ha valaki tud kölcsönadni ilyen típusú panelt, azt nagyon megköszönném és anyagilag honorálnám is. Ár megegyezés szerint. Tel.: 06-20-981-3065
Budapest és Fehérvár környéke elönyben.

Üdv:
Takács László

(#2) zsoltee10 válasza l4ci (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az a gond, hogy ha találnál is ugyanolyan panelt, a dolog nem működne. Próbáltam. Quantum vinyóval. A lemezen vannak ún. hibaszektorok. Ezeknek a helyét a panel tárolja. MINDEN vinyón máshol vannak, még azonos típusokon is. Ráraktam egy Quantum 20Gb vinyóra egy ugyanolyan panelt, hasonló célból, de nem működött normálisan. Mindössze 8Gb-t ismert fel, azokon se találta az adatokat, összekavarodott minden. Tehát, csak úgy tudod lementeni az adatokat, ha olyan helyre viszed, ahol jó pénzért lementik.

(#3) Spongya Bob válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


Spongya Bob
tag

Hi. Hiszek neked bár erről még nem hallottam. Mindenesetre én csináltam ilyet huszas Q winyókkal de tökre ment a dolog. Még olyan is volt ( igaz régi vinyónál ), hogy kicsit eltérő lapkát tettünk rá és úgy is ment. Persze néha volt füst is...

(#4) Yutani válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor nekem kivételesen sikerült ez a dolog.

Van egy Quantum 8GB-os vinyónk, aminek kipukkadt az egyik IC-je.
Az Aproneten a Hardwiredes Maistro (a Harwired oldalt szerkesztő Dixie Flatline apja) hírdeti magát vinyóelektronikával (is), így felhívtam. Elmentem, kicserélte az elektronikát (8-9e forintért, amiből végül is egy használt, de hibátlan vinyót is kapok), de figyelmeztetett, hogy nem feltétlenül fog működnia a dolog.
Hazavittem a vinyót, beraktam a gépbe. Rendben el is indult, a teljes adatmennyiséget sikerült lementeni róla egy időközben vásárolt új vinyóra, majd nyomtam egy low level formatot a vinyón.
Azóta is hibátlanul működik mint rack-vinyó (persze ritkán van egyáltalán a rack-ban bekapcsolva).

Ennyi. Nekem sikerült.

#tarcsad

(#5) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Régebbi qunatum wincsikkel tényleg működött a dolog ( a mechanika számának egyeznie kelett, igy elég sok 5 gigás wincsiről mentettem le elektronikát 10 és 15 gigás wincsikhez) , mostanában az uj wd-ket nemnagyon ismerem panelcsere terén ( nem volt még elektronika hibás a közelemben ) de a 40-es és 60-as ibm wincsik másik elektronikával egyáltalán nem mennek, még akkor sem ha 2 jón csereljük meg az elektronikát, az uj maxtorokkal szintén ez a helyzet, legalábbiés én ezt tapasztaltam.

Üdv: Bari

(#6) zsoltee10 válasza Bari (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

Igen, én is ezt mondtam. Az újabb vinyóknál nem működik a panelcserés dolog. Egy 20 gigás 7200-asnál sem ment már. Ugyanakkor az 5400-as 20-as Quantumnál panelcserével sikerült 8 gigát használhatóvá tenni. Nem is nagyon foglalkoztunk a dologgal a 7200-as vinyók megjelenése óta, mert nem éri meg a ráfordított idő. Az ember hetekig rohangál elektronika után, és mikor talál egy ugyanolyat - még ha ingyen van is - bosszantó ha nem mőködik. Egy WD 80-asnál már szinte bizti, hogy nem megy a dolog. Persze próbálkozni lehet. Próba, cseresznye. :)

(#7) ReFleXx válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


ReFleXx
addikt

En is hallotam mar ezt ugyhogy en is uezen a velemenyen vagyok.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8) Zoz


Zoz
őstag

Quantumoknál számtalan esetben sikerült ez nekem...
Legutóbb pedig egy Seagate Barracuda IV-el...
De WD-ből szinte soha nem, utoljára egy 540-est sikerült, úgy 7-8 éve...
Az ókori istenség komplexusban :) szenvedő Maxtorok (Athena, Ares, stb) esetén se sikerült...

(#9) zsoltee10 válasza Zoz (#8) üzenetére


zsoltee10
addikt

Garis volt még a vinyó? Elég furcsának találom, hogy egy Barr 4-et sikerült ''meghackelni''. Nem mondom, hogy nem hiszem el, csak furcsa.

(#10) Zoz válasza zsoltee10 (#9) üzenetére


Zoz
őstag

Garis volt, csak az ügyfélnek nagyon kellettek az adatok. Totál zárlatos volt a panelja, a táp be se kapcsolt ha a gépben volt! Szerencsére semmi égésnyom vagy ilyesmi nem volt rajta. Sikerült szerezni egy úgyanolyat, panelcsere, és működött is. A másik meg ment vissza gariba :)

(#11) zsoltee10 válasza Zoz (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

:) Ejnye. Nincs rajt a vinyókon gari matrica?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Keresek wd 80-as winyót! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.