Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Nand708 #148074 üzenetére

    "magyarul azt mondod, hogy a fitness kormány pozícióban tök ott van mint a koskormány vízszintes része, és ez túl közel van és tök rossz mert fölöslegesen korlátozza a fogási lehetőségeket?"

    Végülis igen, de némileg ellensúlyozható egy hosszabb stucnival. Országútinál ugye bele van számolva hogy a fékkarok sokkal előrébb vannak, még egy kompakt kormánynál is, mondjuk olyan 7-8 centivel. Mivel nekem is viszonylag új a koskormány használata, ezért nem osztanám nagyon az észt, csak felhívtam a figyelmed, hogy egy kvázi "ugyanolyan méretű" egyenes kormányos országúti (=fitnesszbringa) váza jelentősen rövidebb, mint egy montié/trekkingé.
    Az ugyanolyan méretet úgy értem, hogy amit ugyanakkora embernek ajánlanak.
    Épp a saját bringámon is még keresgélem a megfelelő stucnit, de a kormány vízszintes része inkább csak pihengetni jó, nem valódi erőkifejtésre. Igaz, hogy nem ugyanaz a 40-42 centis kormány ívein belül fogni valamit, mint egy 60-70 centi széles egyenes kormányon, épp ezért nem fog kelleni 5-6 centivel hosszabb stucni, de mondjuk kelleni fog 3-mal hosszabb (hasraütés).

    Ezekre a vázakra az adatok alapján simán fel lehetne pattintani egy koskormányt, és teljesen jó országúti gépek lehetnének, csak ha ilyet tervezel, előbb nézz utána a fékváltókarok árainak ;)

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés