Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Gurulunk, WAZE?!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Rap, Hip-hop 90'
-
341200 - 341101
355434 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 343901 343900 - 343801 343800 - 343701 343700 - 343601 343600 - 343501 343500 - 343401 343400 - 343301 343300 - 343201 343200 - 343101 343100 - 343001 343000 - 342901 342900 - 342801 342800 - 342701 342700 - 342601 342600 - 342501 342500 - 342401 342400 - 342301 342300 - 342201 342200 - 342101 342100 - 342001 342000 - 341901 341900 - 341801 341800 - 341701 341700 - 341601 341600 - 341501 341500 - 341401 341400 - 341301 341300 - 341201 341200 - 341101 341100 - 341001 341000 - 340901 340900 - 340801 340800 - 340701 340700 - 340601 340600 - 340501 340500 - 340401 340400 - 340301 340300 - 340201 340200 - 340101 340100 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
mauimagic
senior tag
A cikk (amit Szerinted felesleges elolvasni) is ezt pedzegeti, az egész kampány egy (nem túl) burkolt reklám az új gyógyszereknek, mikor erre a gyártónál rákérdeztek, szokásos semmitmondó BS volt a válasz.
Úgy néz ki ráfordult a gyógyszeripar az elhízásra, amiről nem tehet senki, mindenki áldozat.
Ugyan azokban az országokban, ahol többen mozognak, normálisan kajálnak, ott jóval kevesebb az áldozat, de ez nyilván a véletlen műve![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Friczy
senior tag
Sziasztok!
Nem extra profi kerékpáros kérdés de hátha tudtok segíteni. Fiam sulibajáráshoz használja a kerékpárt, de marha gyakran lyukad ki a belső (kiralydinnye áldozata lesz, sztem...) Mondtam már neki , hogy keressen más utvonalat....de van valami jó megoldás erre? új profibb külső? vagy van valami egyébb pénztárcabarát megoldás? laikus kerékpárhasználó vagyok, belsőt még kicserélem de nem vagyok egy szervízes
előre is köszönöm!
Egy jobb, defektvédelemmel ellátott külső extrém módon képes csökkenteni a defektek számát, akár ugyanazon az útvonalon is.
-
velizare
nagyúr
Sziasztok!
Nem extra profi kerékpáros kérdés de hátha tudtok segíteni. Fiam sulibajáráshoz használja a kerékpárt, de marha gyakran lyukad ki a belső (kiralydinnye áldozata lesz, sztem...) Mondtam már neki , hogy keressen más utvonalat....de van valami jó megoldás erre? új profibb külső? vagy van valami egyébb pénztárcabarát megoldás? laikus kerékpárhasználó vagyok, belsőt még kicserélem de nem vagyok egy szervízes
előre is köszönöm!
a smart samből több változat is van, a tiétek felteszem nem a dd-s.
olyan külső gumit kellene venni, ami amellett, hogy méreteiben passzol a kerékhez, a megfelelő defektvédelemmel is rendelkezik. [link] -
KaLeun
senior tag
Szóval az ügyfélszolgálat bedobott egy ilyen általános képett a kazetta leszedő szerszámról (kb. az első gugli találat).
Próbáltam ugyan az elmúlt 500 hozzászólást böngészni, de nem találtam semmit...
Erről és az állítólagos magyar gyártóról "ATA" aki tud valamit megismételné?
-
deva
tag
Gyorsításban még jobb is a tpu kombó. Mert ha mégnézed, mennyi egy S TR? 280 gramm talán..28mm-ben + mondjuk 40 ml lötyi..320nál vagy. Egy gp5k 28mm 235 gr+ 24 gr tpu = 260gr. Ez a difi eléggé érezhető gyorsításban.

Meg úgy figyelembe véve hogy mennyi defekt van az embernek( pont a minap volt egy
) gondozas mentesebb, es nyaron tényleg pikpak egy utcai belső csere - es nincs trutyizás.Disclaimer: nem próbáltam végül tubelesst, szóval azzal nincs tapasztalatom.
Jelenleg én is GP5000 28 + TPU kombinációt hajtok, mióta váltottam (kb 2000 km talán?), még nem volt defektem, ez persze lehet akár szerencse is. Ha nagyon félnék, akkor kivehető a szelepmag, és nyomhatnék egy kis trutyit (slime / tubeless tej, stb) a belsőbe, és akkor defektvédelem szintjén ugyanott tartanék, mint tubeless, nem?
A magam kb 70 kilójávál elsőt 5.1 barra, hátsót 5.3 barra fújom, ami már bőven a kényelmes kategória, őszintén megmondva, 4 - 4.5-et már túl puhának érzem, szóval az ennél alacsonyabb nyomás számomra nem vonzó.
Ha grammozni akarnék, és TPU-ba nyomnék mondjuk 20-20 milit, még akkor is könnyebb lennék, mint S TR + az ajánlott 60-60 mili. Ehhez mondjuk már nem vagyok elég érzékeny, talán kigyorsításnál van minimális különbség, de az se nagyon.
Illetve, ami még jó érzés, főleg a lelki békémnek, hogy a sima GP5K-t bárhol, bármikor, izzadás és szétnyesett ujjbegyek nélkül, 5 perc alatt leveszem és felrakom, míg az S TR variáns esetén ez legalább egy negyed órás, fájdalmas művelet volt (S TR-t anno butyllal próbáltam, az mindegy is, hogy miért
). -
lsebestyen
addikt
Sziasztok!
Nem extra profi kerékpáros kérdés de hátha tudtok segíteni. Fiam sulibajáráshoz használja a kerékpárt, de marha gyakran lyukad ki a belső (kiralydinnye áldozata lesz, sztem...) Mondtam már neki , hogy keressen más utvonalat....de van valami jó megoldás erre? új profibb külső? vagy van valami egyébb pénztárcabarát megoldás? laikus kerékpárhasználó vagyok, belsőt még kicserélem de nem vagyok egy szervízes
előre is köszönöm!
Milyen külső van azon a bicón? Valami defektvédelemmel ellátott kéne és/vagy slimemal ellátott belső.
-
Dark Archon
addikt
Sziasztok!
Nem extra profi kerékpáros kérdés de hátha tudtok segíteni. Fiam sulibajáráshoz használja a kerékpárt, de marha gyakran lyukad ki a belső (kiralydinnye áldozata lesz, sztem...) Mondtam már neki , hogy keressen más utvonalat....de van valami jó megoldás erre? új profibb külső? vagy van valami egyébb pénztárcabarát megoldás? laikus kerékpárhasználó vagyok, belsőt még kicserélem de nem vagyok egy szervízes
előre is köszönöm!
Tölts a belsőbe Slime defektgátlót.
-
bazsimano
őstag
Sziasztok!
Nem extra profi kerékpáros kérdés de hátha tudtok segíteni. Fiam sulibajáráshoz használja a kerékpárt, de marha gyakran lyukad ki a belső (kiralydinnye áldozata lesz, sztem...) Mondtam már neki , hogy keressen más utvonalat....de van valami jó megoldás erre? új profibb külső? vagy van valami egyébb pénztárcabarát megoldás? laikus kerékpárhasználó vagyok, belsőt még kicserélem de nem vagyok egy szervízes
előre is köszönöm!
-
Tin
veterán
Itthon a mounjaro engedélyeztetve van fogyásra is, semmilyen cukorbetegség nem kell hozzá, tehát azt felírhatja akár háziorvos is bmi 30 felett, vagy endokrinológus. Viszont tb támogatás nincs rá, tehát érdemes úgy készülni hogy havi 100-150k kiadás(emiatt is hülyeség azt gondolni hogy ezt emberek hóbortból csinálják)
Akkor az is egy út. A 100-150k fele megspórolható a havi nasin és a kevesebb kaján
Relaks: akkor sem ingyenes ha van cukorbetegséged. Akkor olyan 50k körül van a havi adag.
-
-=RelakS=-
veterán
Itthon a mounjaro engedélyeztetve van fogyásra is, semmilyen cukorbetegség nem kell hozzá, tehát azt felírhatja akár háziorvos is bmi 30 felett, vagy endokrinológus. Viszont tb támogatás nincs rá, tehát érdemes úgy készülni hogy havi 100-150k kiadás(emiatt is hülyeség azt gondolni hogy ezt emberek hóbortból csinálják)
Nope, inkább elverem csempére vagy falfestékre
-
Alexios
veterán
Nagyjából elolvastam a cikket, de úgy értettem, hogy csak cukorbetegnek írják fel. A cikkben lévő adatok alapján a bmi követelménynek megfelelek, de csak fogyásra nem jár.
Itthon a mounjaro engedélyeztetve van fogyásra is, semmilyen cukorbetegség nem kell hozzá, tehát azt felírhatja akár háziorvos is bmi 30 felett, vagy endokrinológus. Viszont tb támogatás nincs rá, tehát érdemes úgy készülni hogy havi 100-150k kiadás(emiatt is hülyeség azt gondolni hogy ezt emberek hóbortból csinálják)
-
Tin
veterán
Nagyjából elolvastam a cikket, de úgy értettem, hogy csak cukorbetegnek írják fel. A cikkben lévő adatok alapján a bmi követelménynek megfelelek, de csak fogyásra nem jár.
Igen, ezért mondtam, hogy beszélj a dokiddal, hátha talál cukorbetegséget. Ami amúgy simán lehet is, csak mondjuk kezdődő, és nem tudsz róla.
-
-=RelakS=-
veterán
Nagyjából elolvastam a cikket, de úgy értettem, hogy csak cukorbetegnek írják fel. A cikkben lévő adatok alapján a bmi követelménynek megfelelek, de csak fogyásra nem jár.
-
Alexios
veterán
Tényleg? Sosem? Szóval az a több millió ember akinek már használt egytől egyig mind visszahízott? Tudom nehéz itt elfogadni, mert ez egy sport topik, de van akinek pont ez hozza meg a kedvet az életmódváltáshoz, ettől lesz kedve sportolni, stb. Érdemes utánanézni annak hogy hogy működik amúgy, mert szó sincs arról hogy beadod magadnak aztán ugyanúgy zabálsz utána, akár úgy is mondhatnám hogy rákényszerít az életmódváltásra.
-
Tin
veterán
Ez nem csodaszer, hanem egy gyógyszer. Nevezhetem módszernek is. A hosszú távú sikert pedig nyilván az életmódváltás hozza meg. A gyógyszet sokakat visz el oda, ahova önerőből nem jutnának el, aztán rajtuk múlik, hogy megtartják-e azt a súlyt. Ha csak 10-ből 1, már az is rengeteg megmentett ember.
-
szuszinho
őstag
Aki "csodaszerhez" fordul, sosem vált életmódot... Aki meg képes a váltásra, nem nyúl a szerekhez
-
Toobee
veterán
Voltam bikefiten az Elves-szel az Ensportnál.
Beszéltünk kicsit a sportmúltról, mennyit megyek és mivel, illetve mik a célok. Utána néztek tartást, előre hajolást, ezzel kiderült rögtön mennyire jó/nem jó az alap.
cipő beállítás után megkaptam a pöttyöket, aztán ment egy kis tekerés. Csak a stoplin volt minimális állítás, illetve a nyeregmagasság ment lentebb fél cm-rel (most mm-re pontosan ott vagyok, mint a TCR-en voltam). Amúgy se volt semmi gondom, csak néha a térdemmel egy kis diszkomfort, itt javítottak a szögeken. Felsőtest tartásom elvileg kívül esik a normál tartományon, mert aero poziban nyomtam, de megdicsérték, hogy ez nagyon jó így. Három cipőmön is be lett állítva a stopli, 2 órán túl is szaladtunk. Sajnos a nyergeimre már nem maradt idő, de kaptam ígéretet, hogy ha kell, akkor két kontroll óra is mehet még. Végül a konyoklo sem került fel, így is várnia kellett már az utánam jövőnek. Kapok majd segítséget a TT méret választásban is, szóval összességében elégedett vagyok. Jó visszaigazolás is egyben, hogy nem jártam tévúton a bringa állítgatásával.
Megvolt a bikefit utáni első tekerésem. Pozitív a változás, bár a nyeregmagasságot szerintem elkezdem apránként visszaemelni. Aero pozícióban voltam ma legtöbbet (szfinx), oda kell a magasabb beállítás. Aminek legjobban örülök: nem jelentkezett a térd diszkomfort, pedig a 200 watt átlag 2+ óráknál azért szoktam érezni. Nem fájdalom, inkább kis feszülés.


-
Tin
veterán
Egy biztos, hogy szívesen kipróbálnám.
Elvileg ugye ez akkor működik, ha közben mozogsz is, tehát ha a bringázástól hirtelen megindul/nagyobb mértékű lenne a fogyásom, már megérné.Ha a köhögést is kúrálná, még jobb lenne
Mi tart vissza tőle? 30-as BMI felett, ha van egyéb problémád, felírja a doki, beszélj vele. Én jó dolognak tartom, de nem csodafegyvernek. De ha utána nem válasz életmódot, visszajönnek lassan a kilók.
-
-=RelakS=-
veterán
Sokan mondjuk azt felejtik el, hogy egy huzamosabb ideig túlsúlyos embernek baromi nehéz fogyni, mert gyökeresen kell változtatnia az étkezési szokásain, és igazából életmódváltásra van szüksége a tartós sikerhez. Ezek a gyógyszerek szerintem csak a kezdő lökést adják meg, de ha a kúrának vége, lassan visszaszedik a súlyt. Viszont mivel a saját testükön érzik az előnyt, talán nagyobb számban lesznek utólag kitartóak, és fogynak sikeresen. Egy huzamosabb túlsúlyos valakinek, aki akár többször diétázott és próbálkozott ezzel-azzal, sikertelenül, annak már lelkesedése se nagyon van a hagyományos fogyáshoz, a gyógyszer viszont éppen ezen lendítheti túl.
Egy biztos, hogy szívesen kipróbálnám.
Elvileg ugye ez akkor működik, ha közben mozogsz is, tehát ha a bringázástól hirtelen megindul/nagyobb mértékű lenne a fogyásom, már megérné.Ha a köhögést is kúrálná, még jobb lenne
-
Dark Archon
addikt
Ja, mert ha vérnyomáscsökkentővel viszed le a vérnyomásod egészségesebb táplálkozás/mozgás helyett, akkor se lettél egészségesebb, tényleg, gondolom pont ugyanakkora a stroke kockázat. Találjunk már ki hülyeségeket, az egy tény hogy a túlsúlynak rengeteg negatív hatása van a testre, minden orvos azt fogja mondani hogy első körben próbálják megszüntetni, aztán utána lehet foglalkozni a többivel kb.
Senki nem fog gyomorgyűrűt berakni mert enyhén túlsúlyos, ezek a gyógyszerek is bmi 30 fölött vagy 27+egyéb társbetegséggel felírhatóak, nem akkor ha 2-3kgot dobnál le csak úgy.Mondjuk én 5 éve mozgok rendszeres(ebb)en, de nem hagyhattam el a vérnyomás- és koleszterincsökkentő kombinációt, pedig próbáltam. Szóval előfordulhat, hogy valaki a szervezete működése miatt túlsúlyos, amit nem kontráz teljes mértékben a mozgás.
#341175Hasaggymeg: hogy fultonhoz értelmező szótár kell, azt már megszoktam, de, hogy nálad is
Meg kellett nézzem, mi az a renyhe 
#341179Tin: már megint tapasztalan hiányában írogatsz
Gyökeresen nem kellett változtatnom az étkezési szokásaimon (fehér helyett teljes kiőrlésű kenyér, tévé előtti nassolás elhagyása), és leadtam 20 kilót ~1 év alatt. Elsőre, máskor nem is próbálkoztam. A kulcsszó: akaraterő.Nincs előtte, utána, életmódot váltasz vagy nem.
-
Tin
veterán
Még egy injekció, és eleget fogytam! [MeatCanyon animáció]
Csak erős idegzetűeknek, elég érdekes a stílusuk

Sokan mondjuk azt felejtik el, hogy egy huzamosabb ideig túlsúlyos embernek baromi nehéz fogyni, mert gyökeresen kell változtatnia az étkezési szokásain, és igazából életmódváltásra van szüksége a tartós sikerhez. Ezek a gyógyszerek szerintem csak a kezdő lökést adják meg, de ha a kúrának vége, lassan visszaszedik a súlyt. Viszont mivel a saját testükön érzik az előnyt, talán nagyobb számban lesznek utólag kitartóak, és fogynak sikeresen. Egy huzamosabb túlsúlyos valakinek, aki akár többször diétázott és próbálkozott ezzel-azzal, sikertelenül, annak már lelkesedése se nagyon van a hagyományos fogyáshoz, a gyógyszer viszont éppen ezen lendítheti túl.
-
-=RelakS=-
veterán
Ettől én is kivagyok, hogy idáig mindenki tolta a mozogj sokat egyél jól rajtad múlik megközelítést, mióta felfedezték ezeket a GLP-1 okosságokat, meg már senki se tehet semmiről, tök természetes hogy lövöd magad egy olyan dologgal amit alapból cukrosoknak találtak ki, csak kiderült hogy nagyon szépen lehet fogyni is vele bárkinek.
Ilyen ez a piszi vilag, nagyon utalatos sok mindnen benne
Még egy injekció, és eleget fogytam! [MeatCanyon animáció]
Csak erős idegzetűeknek, elég érdekes a stílusuk

-
lsebestyen
addikt
Tény ,hogy pár havonta, évente megjelenik egy-egy újabb csodaszer mely a nehéz és természetes útnak egy újabb alternatívájával kecsegtet minden fogyni vágyót...a baj az, hogy kövérnek, vagy éppen soványnak de renyhének lenni majdnem ugyanaz, vagyis nem csak a testsúly az egyetlen tényező egy egészséges embernél. Magyarul, ha szerekkel, zsírleszívassal, gyomorgyűrűvel stb. adod le a kilókat aligha leszel sokkal egészségesebb mint, ha enyhén, vagy közepesen túlsúlyos maradtál volna. Szerintem...
Kevesebb filtert kell használni instán.
Mászni is könnyebb ugye. 🤭 -
Alexios
veterán
Tény ,hogy pár havonta, évente megjelenik egy-egy újabb csodaszer mely a nehéz és természetes útnak egy újabb alternatívájával kecsegtet minden fogyni vágyót...a baj az, hogy kövérnek, vagy éppen soványnak de renyhének lenni majdnem ugyanaz, vagyis nem csak a testsúly az egyetlen tényező egy egészséges embernél. Magyarul, ha szerekkel, zsírleszívassal, gyomorgyűrűvel stb. adod le a kilókat aligha leszel sokkal egészségesebb mint, ha enyhén, vagy közepesen túlsúlyos maradtál volna. Szerintem...
Ja, mert ha vérnyomáscsökkentővel viszed le a vérnyomásod egészségesebb táplálkozás/mozgás helyett, akkor se lettél egészségesebb, tényleg, gondolom pont ugyanakkora a stroke kockázat. Találjunk már ki hülyeségeket, az egy tény hogy a túlsúlynak rengeteg negatív hatása van a testre, minden orvos azt fogja mondani hogy első körben próbálják megszüntetni, aztán utána lehet foglalkozni a többivel kb.
Senki nem fog gyomorgyűrűt berakni mert enyhén túlsúlyos, ezek a gyógyszerek is bmi 30 fölött vagy 27+egyéb társbetegséggel felírhatóak, nem akkor ha 2-3kgot dobnál le csak úgy. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Tény ,hogy pár havonta, évente megjelenik egy-egy újabb csodaszer mely a nehéz és természetes útnak egy újabb alternatívájával kecsegtet minden fogyni vágyót...a baj az, hogy kövérnek, vagy éppen soványnak de renyhének lenni majdnem ugyanaz, vagyis nem csak a testsúly az egyetlen tényező egy egészséges embernél. Magyarul, ha szerekkel, zsírleszívassal, gyomorgyűrűvel stb. adod le a kilókat aligha leszel sokkal egészségesebb mint, ha enyhén, vagy közepesen túlsúlyos maradtál volna. Szerintem...
-
szuszinho
őstag
Soha nem az okot kell megszüntetni, hanem kezelni a problémát, ami újra és újra elő fog jönni. Mindig a könnyebb utat kell választani
-
stickermajom
addikt
Ettől én is kivagyok, hogy idáig mindenki tolta a mozogj sokat egyél jól rajtad múlik megközelítést, mióta felfedezték ezeket a GLP-1 okosságokat, meg már senki se tehet semmiről, tök természetes hogy lövöd magad egy olyan dologgal amit alapból cukrosoknak találtak ki, csak kiderült hogy nagyon szépen lehet fogyni is vele bárkinek.
Ilyen ez a piszi vilag, nagyon utalatos sok mindnen benne
Én csak azért akarom kipróbálni, hogy a pár éven belüli csoportos keresetben részt vehessek majd a gyártó ellen és jöjjön a kártérítés.
-
Friczy
senior tag
Ettől én is kivagyok, hogy idáig mindenki tolta a mozogj sokat egyél jól rajtad múlik megközelítést, mióta felfedezték ezeket a GLP-1 okosságokat, meg már senki se tehet semmiről, tök természetes hogy lövöd magad egy olyan dologgal amit alapból cukrosoknak találtak ki, csak kiderült hogy nagyon szépen lehet fogyni is vele bárkinek.
Ilyen ez a piszi vilag, nagyon utalatos sok mindnen benne
Lehet vele fogyni. Aztán a szervezet valahogy hozzászokik, és elkezdenek visszajönni a kilók. Van cukorbeteg a családban, aki ilyet használ (nem a súly miatt, hanem a betegség miatt írta fel az orvos). Elindult a fogyás, aztán elért egy mélypontot, utána már ismét visszafelé tart. Közben meg lehet rohangálni, hogy épp hol kapható.
-
dom1n0
őstag
Vagyis a gyártócégek egyre kevéssé profitvezéreltek és egyre inkább a fogyasztók érdekét tartják szem előtt, továbbá tulajdonképp a szóbanforgó reklàmot is a fogyasztó injekciót gyártó cég végtelen altruizmusa ihlette? Ugyanazt a cikket olvastuk mi egyáltalán?!

Ettől én is kivagyok, hogy idáig mindenki tolta a mozogj sokat egyél jól rajtad múlik megközelítést, mióta felfedezték ezeket a GLP-1 okosságokat, meg már senki se tehet semmiről, tök természetes hogy lövöd magad egy olyan dologgal amit alapból cukrosoknak találtak ki, csak kiderült hogy nagyon szépen lehet fogyni is vele bárkinek.
Ilyen ez a piszi vilag, nagyon utalatos sok mindnen benne
-
ZolkoW
őstag
hú, ez a.... "cikk"....
-
Maximum1
őstag
Jobb a 300-as, oldalt van a kapcsolója, 160-nal állandóan szenvedtem a bekapcsolásával, jobban is világít ha pont rád sötétedik nem tervezetten, automatán kikapcsol és nem sokkal batárabb.
160 a fiókban, lassan veszek már neki egy bringát is.
-
wolfman
veterán
Sziasztok!
A bicajomon van kettő darab Shimano BR-M775 féknyereg. Fel szeretném újíttatni, értem ezalatt, hogy gumiharangokat cserélni benne, meg amit kell. Ezt kinél, hol tudnám megtenni, ismertek olyan személyt aki ennek a témának nagymestere?
Válaszokat köszönöm!
-
Triathlete
senior tag
Vagyis a gyártócégek egyre kevéssé profitvezéreltek és egyre inkább a fogyasztók érdekét tartják szem előtt, továbbá tulajdonképp a szóbanforgó reklàmot is a fogyasztó injekciót gyártó cég végtelen altruizmusa ihlette? Ugyanazt a cikket olvastuk mi egyáltalán?!

Lehet mismásolni meg a hibát kívül keresni, de az egész baromi könnyen rövidre zárható, és nem születnének ilyen betűhalmozó irományok. Ne haragudj valóban nem olvastam végig, elég volt az első két bejegyzés bevallom.

-
M3nyus
aktív tag
Sziasztok!
Garmin-ról (840) váltottam Karoo 3-ra, van rá lehetőség, hogy magyar turista térképet rárakjam? -
Hasaggymeg
Topikgazda
Dehogynem! Bebizonyította már a történelem az ellenkezőjét amiről a cikk szólni szeretne.
Vagyis a gyártócégek egyre kevéssé profitvezéreltek és egyre inkább a fogyasztók érdekét tartják szem előtt, továbbá tulajdonképp a szóbanforgó reklàmot is a fogyasztó injekciót gyártó cég végtelen altruizmusa ihlette? Ugyanazt a cikket olvastuk mi egyáltalán?!

-
Triathlete
senior tag
Pedig nem az...ugyanakkor nem mond újat, vagyis egyre kifinomultabb módszerekkel, tájékoztatás köntösébe bújtatva reklámoznak a profitorientált gyógyszergyártók.
Dehogynem! Bebizonyította már a történelem az ellenkezőjét amiről a cikk szólni szeretne.
-
deva
tag
Szóval a sors döntött helyettem, 160-at rendeltem, előre fizettem, majd a bolt írt, hogy izé, hibás volt az online készlet, 160 elfogyott, ezért 300-at küldenek helyette.
Szóval, meglátjuk, mennyire lesz batár és vakító
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Matska
senior tag
Gondolkodom egy új első villogó beszerzésén, két opció merült fel, amivel kicsit letisztultabbá válna a cockpit:
- Ravemen FR160
- Ravemen FR300Alapvetően a 300-as jobban tetszik, a hosszabb üzemidő és rejtett power bank funkció miatt, viszont van egy talán buta félelmem, nem túl idegesítően erős a villogása? Nyilván jó, ha látnak, de nem biztos, hogy a 100 (és ez a leggyengébb) lumenes villogás minden szembejövőnek is kellemes érzés lenne
Azért ezeket a ravemeneket nézem, mert tök jól fel lehetne tenni outfront mount aljára, és ha sötétben megyek, akkor ennek az aljára még továbbá feltehető marad az stvzo, "ne csak engem lássanak, hanem én is lássak" lámpa.
300-ast vettem a nagyobb akku kapacitás miatt, alkalmanként használom a legerősebb fokozaton is, amikor éppen mögöttem van a lenyugvó vagy felkelő nap, és az is vakítja az autóst.
-
szuszinho
őstag
Elég volt a linket megnéznem, hogy ezt felesleges megnyitni...
-
deva
tag
-
szuszinho
őstag
-
deva
tag
Huh, látom egyértelmű a konszenzus a 160 mellett
Igen, a 160 is tuti elég arra, hogy lássanak, ez ok, az volt az aggodalmam inkább, hogy a 300 már túl sok lenne. De asszem meggyőztetek, köszi
-
dom1n0
őstag
Gondolkodom egy új első villogó beszerzésén, két opció merült fel, amivel kicsit letisztultabbá válna a cockpit:
- Ravemen FR160
- Ravemen FR300Alapvetően a 300-as jobban tetszik, a hosszabb üzemidő és rejtett power bank funkció miatt, viszont van egy talán buta félelmem, nem túl idegesítően erős a villogása? Nyilván jó, ha látnak, de nem biztos, hogy a 100 (és ez a leggyengébb) lumenes villogás minden szembejövőnek is kellemes érzés lenne
Azért ezeket a ravemeneket nézem, mert tök jól fel lehetne tenni outfront mount aljára, és ha sötétben megyek, akkor ennek az aljára még továbbá feltehető marad az stvzo, "ne csak engem lássanak, hanem én is lássak" lámpa.
En is 160-at vettem, mondjuk nem ertem miert nincs benne a Garminba eleve integralva.
Igy eleg sokszor csak feluton jut eszembe felkapcsolni
-
Toobee
veterán
Gondolkodom egy új első villogó beszerzésén, két opció merült fel, amivel kicsit letisztultabbá válna a cockpit:
- Ravemen FR160
- Ravemen FR300Alapvetően a 300-as jobban tetszik, a hosszabb üzemidő és rejtett power bank funkció miatt, viszont van egy talán buta félelmem, nem túl idegesítően erős a villogása? Nyilván jó, ha látnak, de nem biztos, hogy a 100 (és ez a leggyengébb) lumenes villogás minden szembejövőnek is kellemes érzés lenne
Azért ezeket a ravemeneket nézem, mert tök jól fel lehetne tenni outfront mount aljára, és ha sötétben megyek, akkor ennek az aljára még továbbá feltehető marad az stvzo, "ne csak engem lássanak, hanem én is lássak" lámpa.
300 nagyon nagy batár már szerintem. Gyorsan meghibásodott, nem is kértem helyette másikat, inkább 160-ra váltottam.
-
f_sanyee
senior tag
Gondolkodom egy új első villogó beszerzésén, két opció merült fel, amivel kicsit letisztultabbá válna a cockpit:
- Ravemen FR160
- Ravemen FR300Alapvetően a 300-as jobban tetszik, a hosszabb üzemidő és rejtett power bank funkció miatt, viszont van egy talán buta félelmem, nem túl idegesítően erős a villogása? Nyilván jó, ha látnak, de nem biztos, hogy a 100 (és ez a leggyengébb) lumenes villogás minden szembejövőnek is kellemes érzés lenne
Azért ezeket a ravemeneket nézem, mert tök jól fel lehetne tenni outfront mount aljára, és ha sötétben megyek, akkor ennek az aljára még továbbá feltehető marad az stvzo, "ne csak engem lássanak, hanem én is lássak" lámpa.
Szerintem elég az FR160 arra, hogy észrevegyenek. Tényleg érdemes olyan mountot beszerezni, aminek az aljára tudod tenni, nem pedig közvetlenül a computer alá, ez utóbbi elég bénán néz ki és az égre világít.
-
lsebestyen
addikt
Gondolkodom egy új első villogó beszerzésén, két opció merült fel, amivel kicsit letisztultabbá válna a cockpit:
- Ravemen FR160
- Ravemen FR300Alapvetően a 300-as jobban tetszik, a hosszabb üzemidő és rejtett power bank funkció miatt, viszont van egy talán buta félelmem, nem túl idegesítően erős a villogása? Nyilván jó, ha látnak, de nem biztos, hogy a 100 (és ez a leggyengébb) lumenes villogás minden szembejövőnek is kellemes érzés lenne
Azért ezeket a ravemeneket nézem, mert tök jól fel lehetne tenni outfront mount aljára, és ha sötétben megyek, akkor ennek az aljára még továbbá feltehető marad az stvzo, "ne csak engem lássanak, hanem én is lássak" lámpa.
Én azért vettem a 160-at, mert könnyű, így kisebb az esély, hogy letörjön a konzol. Elég fényes ez is szerintem.
-
deva
tag
Gondolkodom egy új első villogó beszerzésén, két opció merült fel, amivel kicsit letisztultabbá válna a cockpit:
- Ravemen FR160
- Ravemen FR300Alapvetően a 300-as jobban tetszik, a hosszabb üzemidő és rejtett power bank funkció miatt, viszont van egy talán buta félelmem, nem túl idegesítően erős a villogása? Nyilván jó, ha látnak, de nem biztos, hogy a 100 (és ez a leggyengébb) lumenes villogás minden szembejövőnek is kellemes érzés lenne
Azért ezeket a ravemeneket nézem, mert tök jól fel lehetne tenni outfront mount aljára, és ha sötétben megyek, akkor ennek az aljára még továbbá feltehető marad az stvzo, "ne csak engem lássanak, hanem én is lássak" lámpa.
-
parandroid
félisten
Szerintem outi eseten a legtobben nem a defekt es az ebbol fakado belso csere meg szereles végett mennek tubelessel, hanem a kenyelem miatt.
En 95kg-val 4 es 4.3 bar kozott megyek 30-as S TR-el. Azért a régi 7 Bar-okhoz kepest mar egy kicsit rosszabb minosegu uton is eg es fold a kulonbseg. Az h. nem kell a defekten izgulnom az csak plusz pro erv, de amig nincs rutin a tej azert tud meglepeteseket okozni, ezt alairom.A kényelem az otthon a kanapén, ott a helye.
Pont most mentünk a jó kis sötét zalai, folt hátán folt a szürke 50 árnyalatában utakon egy kört, gyorszáras alu váz a 2000-es évekből, karbon villa, felnifék, 25-ös conti gp, 7 baron. Mondtam is vallasnak, hogy a topik fele itt már tolná a 2,5 barra fújt, 40-es tubeless gumikkal, amilyen elkislányosodás van manapság (és akkor itt a hölgyektől kell elnézést kérnem a szóhasználat miatt, mert közülük már hatévesből is nem egyet ismerek, akik ennél azért jóval keményebbek).
p
-
Dark Archon
addikt
Ez a tubeless dolog a tpu korszakban outinal szerintem picit inkabb mar hit kerdese, iden 0 defektem volt, egyarant 0 tubeless es tpuval is
, de mindig volt/van nalam egy pot butyl meg tpu, amiket kicserelni tpu-rol tpu-ra nagysagrendileg 7 perc az ut mellett, szaraz, egyszeru feladat, ergo nem nagy kaland. (Jo leszedot kell hasznalni, kek schwalbet batran ajanlom mindenkinek).
Ha mar taknyolni kell a kimosassal torolgetni stb, ez inkabb 15 szerintem, lehet osszekened magad, hidegbe meg szarabb, stb.
Gordulesi ellenallasban, kigyorsitasban, sulyban szerintem egy jo tpu, pl. aerothan race, tok hasonlo feeling mint a tubeless.
Persze ha megfogja eszrevetlenul a defektet, az nagy kirakysag, vita nem fer hozza. Ja meg igy nagyon szep az egyedi szelepsapka az is teny.
Nyilvan terepen mas a sztori, ott nehez is a butyl, hajlamosabb defektelni…szerk: es Tpunal nem kell matekolni mikor lett cserelve a lotyi, ratolteni, odafigyelni legyen otthon, stb.,stb.
Biztos, hogy összekened magad, meg - figyelj, fulton! - a ruhádat is
15-20 perc szenvedés alsóhangon, ja. Amire rájöttem utóbbi defektnél, hogy a legutolsó megoldásnak kell lennie annak, hogy megbontod a külsőt. -
(ex)Cat
senior tag
Ez a tubeless dolog a tpu korszakban outinal szerintem picit inkabb mar hit kerdese, iden 0 defektem volt, egyarant 0 tubeless es tpuval is
, de mindig volt/van nalam egy pot butyl meg tpu, amiket kicserelni tpu-rol tpu-ra nagysagrendileg 7 perc az ut mellett, szaraz, egyszeru feladat, ergo nem nagy kaland. (Jo leszedot kell hasznalni, kek schwalbet batran ajanlom mindenkinek).
Ha mar taknyolni kell a kimosassal torolgetni stb, ez inkabb 15 szerintem, lehet osszekened magad, hidegbe meg szarabb, stb.
Gordulesi ellenallasban, kigyorsitasban, sulyban szerintem egy jo tpu, pl. aerothan race, tok hasonlo feeling mint a tubeless.
Persze ha megfogja eszrevetlenul a defektet, az nagy kirakysag, vita nem fer hozza. Ja meg igy nagyon szep az egyedi szelepsapka az is teny.
Nyilvan terepen mas a sztori, ott nehez is a butyl, hajlamosabb defektelni…szerk: es Tpunal nem kell matekolni mikor lett cserelve a lotyi, ratolteni, odafigyelni legyen otthon, stb.,stb.
Ezzel teljesen egyetértek. Amikor még csak outiztam, én nem is nagyon agyaltam a TL szetten, egyszerűen elvoltam a butil belsőkkel és kész. Igaz volt olyan utam, ahol 3x is defektet szereltem
azon akkor azért nem sokat vigyorogtam, főlek, hogy épp egy téli, mínusz közeli időben volt, de nem ez volt a jellemző.A gravel óta van nálam TL megoldás, fél éve pedig mióta vettem egy másik kerékszettet az országútra, azt is így használom. (azon is 32-es azért a gumi) Szóval nekem ez bejött. De abszolút aláírom amit írsz.
Amúgy a fentebb említett Szlovák túra alatti szerelés, pont hasonló időben történt, mint amit írsz.
Jó mondjuk mínusz nem volt, csak 7 fok, eső és akkor már kb. 6 órája áztunk. Annyira nem éreztem lélekemelőnek a TL lötyi öblögetést, amikor amúgy is át voltam fagyva.
De ez ugye user error volt, hiszen ha az út előtt feltöltöm, akkor vélhetően nem lett volna gond vele. No meg a lényeg, hogy ettől még működött a dolog. Csak hát tovább tartott és kellemetlenebb volt, mint egy sima belső csere.[#341142 fulton] Én olyan lassan gyorsítok ki, hogy ezt nem érzékelem.
(de igazad lehet simán) -
dom1n0
őstag
Gyorsításban még jobb is a tpu kombó. Mert ha mégnézed, mennyi egy S TR? 280 gramm talán..28mm-ben + mondjuk 40 ml lötyi..320nál vagy. Egy gp5k 28mm 235 gr+ 24 gr tpu = 260gr. Ez a difi eléggé érezhető gyorsításban.

Meg úgy figyelembe véve hogy mennyi defekt van az embernek( pont a minap volt egy
) gondozas mentesebb, es nyaron tényleg pikpak egy utcai belső csere - es nincs trutyizás.Sulyban igen, de az S TR anyaga picit puhabb gumi erzesre, eleg jol halad, szerintem egalszagu. (Nem hiszem hogy vakteszten megmondanam..) Amire meg kivancsi lennek a TT gumijuk, UAE azzal megy, gondolom megvan az okuk ra
-
dom1n0
őstag
Szerintem outi eseten a legtobben nem a defekt es az ebbol fakado belso csere meg szereles végett mennek tubelessel, hanem a kenyelem miatt.
En 95kg-val 4 es 4.3 bar kozott megyek 30-as S TR-el. Azért a régi 7 Bar-okhoz kepest mar egy kicsit rosszabb minosegu uton is eg es fold a kulonbseg. Az h. nem kell a defekten izgulnom az csak plusz pro erv, de amig nincs rutin a tej azert tud meglepeteseket okozni, ezt alairom.TPU vs Tubeless kozott 2-3 psi elteresssel megyek, ez azert eleg hibahatar jellegu..

-
X Factor
addikt
Gyorsításban még jobb is a tpu kombó. Mert ha mégnézed, mennyi egy S TR? 280 gramm talán..28mm-ben + mondjuk 40 ml lötyi..320nál vagy. Egy gp5k 28mm 235 gr+ 24 gr tpu = 260gr. Ez a difi eléggé érezhető gyorsításban.

Meg úgy figyelembe véve hogy mennyi defekt van az embernek( pont a minap volt egy
) gondozas mentesebb, es nyaron tényleg pikpak egy utcai belső csere - es nincs trutyizás.Szerintem outi eseten a legtobben nem a defekt es az ebbol fakado belso csere meg szereles végett mennek tubelessel, hanem a kenyelem miatt.
En 95kg-val 4 es 4.3 bar kozott megyek 30-as S TR-el. Azért a régi 7 Bar-okhoz kepest mar egy kicsit rosszabb minosegu uton is eg es fold a kulonbseg. Az h. nem kell a defekten izgulnom az csak plusz pro erv, de amig nincs rutin a tej azert tud meglepeteseket okozni, ezt alairom. -
totron
addikt
Gyorsításban még jobb is a tpu kombó. Mert ha mégnézed, mennyi egy S TR? 280 gramm talán..28mm-ben + mondjuk 40 ml lötyi..320nál vagy. Egy gp5k 28mm 235 gr+ 24 gr tpu = 260gr. Ez a difi eléggé érezhető gyorsításban.

Meg úgy figyelembe véve hogy mennyi defekt van az embernek( pont a minap volt egy
) gondozas mentesebb, es nyaron tényleg pikpak egy utcai belső csere - es nincs trutyizás.True. De aki nem érzi, az nem érzi, kicsit irigylem is őket. Érző/szerencsétlen user esetén a nap végén mindig ott a vagy-vagy tematikája.
-
fulton
addikt
Ez a tubeless dolog a tpu korszakban outinal szerintem picit inkabb mar hit kerdese, iden 0 defektem volt, egyarant 0 tubeless es tpuval is
, de mindig volt/van nalam egy pot butyl meg tpu, amiket kicserelni tpu-rol tpu-ra nagysagrendileg 7 perc az ut mellett, szaraz, egyszeru feladat, ergo nem nagy kaland. (Jo leszedot kell hasznalni, kek schwalbet batran ajanlom mindenkinek).
Ha mar taknyolni kell a kimosassal torolgetni stb, ez inkabb 15 szerintem, lehet osszekened magad, hidegbe meg szarabb, stb.
Gordulesi ellenallasban, kigyorsitasban, sulyban szerintem egy jo tpu, pl. aerothan race, tok hasonlo feeling mint a tubeless.
Persze ha megfogja eszrevetlenul a defektet, az nagy kirakysag, vita nem fer hozza. Ja meg igy nagyon szep az egyedi szelepsapka az is teny.
Nyilvan terepen mas a sztori, ott nehez is a butyl, hajlamosabb defektelni…szerk: es Tpunal nem kell matekolni mikor lett cserelve a lotyi, ratolteni, odafigyelni legyen otthon, stb.,stb.
Gyorsításban még jobb is a tpu kombó. Mert ha mégnézed, mennyi egy S TR? 280 gramm talán..28mm-ben + mondjuk 40 ml lötyi..320nál vagy. Egy gp5k 28mm 235 gr+ 24 gr tpu = 260gr. Ez a difi eléggé érezhető gyorsításban.

Meg úgy figyelembe véve hogy mennyi defekt van az embernek( pont a minap volt egy
) gondozas mentesebb, es nyaron tényleg pikpak egy utcai belső csere - es nincs trutyizás. -
fulton
addikt
Gyakran saját magad trollja vagy, elveszed a munkánkat.
Hm..azért ahogy látom van még ott munka

Kiszálltam -
velizare
nagyúr
nyugodtan megtarthatják őket.
-
dom1n0
őstag
Ezzel nem értek egyet. Ha csak nincs atomra száradva a(z ex)lötyi, akkor az nem érdes. legalábbis semmiképp sem olyan szinten, hogy az egy belsőnek gondot okozzon.
Azt aláírom, hogy nem sima a felülete, de alapvetően nem kemény, úgyhogy én nem látom ezt ennyire problémásnak, mint ahogy te írod. Szerintem ha neked 1-2 km-en belül gondod volt vele, ott vmi más probléma jött elő. Esetleg az előző defektből visszamaradt vmi, vagy akármi. Vagy csak tényleg szerencsétlen eset volt.
Ez a tubeless dolog a tpu korszakban outinal szerintem picit inkabb mar hit kerdese, iden 0 defektem volt, egyarant 0 tubeless es tpuval is
, de mindig volt/van nalam egy pot butyl meg tpu, amiket kicserelni tpu-rol tpu-ra nagysagrendileg 7 perc az ut mellett, szaraz, egyszeru feladat, ergo nem nagy kaland. (Jo leszedot kell hasznalni, kek schwalbet batran ajanlom mindenkinek).
Ha mar taknyolni kell a kimosassal torolgetni stb, ez inkabb 15 szerintem, lehet osszekened magad, hidegbe meg szarabb, stb.
Gordulesi ellenallasban, kigyorsitasban, sulyban szerintem egy jo tpu, pl. aerothan race, tok hasonlo feeling mint a tubeless.
Persze ha megfogja eszrevetlenul a defektet, az nagy kirakysag, vita nem fer hozza. Ja meg igy nagyon szep az egyedi szelepsapka az is teny.
Nyilvan terepen mas a sztori, ott nehez is a butyl, hajlamosabb defektelni…szerk: es Tpunal nem kell matekolni mikor lett cserelve a lotyi, ratolteni, odafigyelni legyen otthon, stb.,stb.
-
(ex)Cat
senior tag
Akkor ez egy szerencsés eset.
Én csak azt látom amikor tubeless abroncsot szerelek, hogy mennyi trutyi ragad fel az abroncs belsejére és ez mennyire érdes.
Egy ilyen külsö+belső igazi orosz rulett!
De fulton-ról van szó, amennyi esze van, visz magával purhabot!
Ezzel nem értek egyet. Ha csak nincs atomra száradva a(z ex)lötyi, akkor az nem érdes. legalábbis semmiképp sem olyan szinten, hogy az egy belsőnek gondot okozzon.
Azt aláírom, hogy nem sima a felülete, de alapvetően nem kemény, úgyhogy én nem látom ezt ennyire problémásnak, mint ahogy te írod. Szerintem ha neked 1-2 km-en belül gondod volt vele, ott vmi más probléma jött elő. Esetleg az előző defektből visszamaradt vmi, vagy akármi. Vagy csak tényleg szerencsétlen eset volt.
-
stickermajom
addikt
-
fulton
addikt
-
mauimagic
senior tag
Nemtom mit szedsz, de szerintem vagy több legyen vagy kevesebb, mert ez így láthatóan nem használ
-
fulton
addikt
hanem lekapom és belsőt dobok bele hazáig ha nem akar zárni
Ahogy Móricka elképzeli, egy/két kilométeren belül tönkre megy a belső.Na mivan móricka?
hogy is képzelegsz akkor?
mégis megáll az a belső vagy nem ? Me egyre többen írják itt..szvsz tanicsá mester
ha még nem mondtam vóna iszom szavaid
Csak döntsd el mi legyen mert sürget az idő. Moricka
-
X Factor
addikt
De mikor 3 éve talicskázni kellett 40köbméter sittet, akkor simán eltoltam a fullos tajigát, felfelé is. Mondjuk akkor jól is néztem ki, a házfelújítás a legjobb edzés
Nem kell nagy szakértőnek lenni, hogy belásd: ez egetverő hülyeség.
Elég megnézni egy random 40+-os kőművest, hidegburkolót, nehéz fizikai munkást. A legtöbbnél ebben a korban már adott a gerincsérv, a többi mozgásszervi kopással együtt.
A komoly fizikai munka ugyanis elhasznál, leamortizál, csak az elb.sztt ámerikai filmekben néz ki úgy egy idősebb fizikai melós, mint Vin Dízel.Nézd ez sajnos a mai vilagban minden masra is igaz, nem kell fizikai melosnak lenni, az irodai (ulo) munka is ol.

En januarban benultam le kb 2-3 hétre, es ment el 2-3 hónap rehabra, csak h. visszatudjak ulni a bicora egyaltalan es elolrol kezdeni, egy comb izom szakadassal egybekotott dupla gerincservvel
Mert a core gyakorlatok buzisak, minek az, es mellette nem csinaltam mast mint melo (IT), hobbi (gaming), meg edzes meg bico. -
lsebestyen
addikt
Akkor ez egy szerencsés eset.
Én csak azt látom amikor tubeless abroncsot szerelek, hogy mennyi trutyi ragad fel az abroncs belsejére és ez mennyire érdes.
Egy ilyen külsö+belső igazi orosz rulett!
De fulton-ról van szó, amennyi esze van, visz magával purhabot!
Én most pont ebben vagyok, bár a héten remélem megérkezik az új TL szelep, aztán visszaalakítom tyúklesszre, miután kiszedtem a felniből a horpadást.
-
attiss66
senior tag
-
Toobee
veterán
Voltam bikefiten az Elves-szel az Ensportnál.
Beszéltünk kicsit a sportmúltról, mennyit megyek és mivel, illetve mik a célok. Utána néztek tartást, előre hajolást, ezzel kiderült rögtön mennyire jó/nem jó az alap.
cipő beállítás után megkaptam a pöttyöket, aztán ment egy kis tekerés. Csak a stoplin volt minimális állítás, illetve a nyeregmagasság ment lentebb fél cm-rel (most mm-re pontosan ott vagyok, mint a TCR-en voltam). Amúgy se volt semmi gondom, csak néha a térdemmel egy kis diszkomfort, itt javítottak a szögeken. Felsőtest tartásom elvileg kívül esik a normál tartományon, mert aero poziban nyomtam, de megdicsérték, hogy ez nagyon jó így. Három cipőmön is be lett állítva a stopli, 2 órán túl is szaladtunk. Sajnos a nyergeimre már nem maradt idő, de kaptam ígéretet, hogy ha kell, akkor két kontroll óra is mehet még. Végül a konyoklo sem került fel, így is várnia kellett már az utánam jövőnek. Kapok majd segítséget a TT méret választásban is, szóval összességében elégedett vagyok. Jó visszaigazolás is egyben, hogy nem jártam tévúton a bringa állítgatásával.
-
eddie1978
senior tag
-
Mezga Aladár
veterán
Azon lovagolsz, hogy elcsúsztam 5 km/h a villamos síneken?!
Ehhez mennyit kellett gondolkodnod?
Tényleg nem sok szorult beléd. -
attiss66
senior tag
A Carraro alumontimon Miche Primato Shimano hátsó fogaskeréksor van jelenleg, 14-15-16-17-18-19-21. Azt tapasztaltam, hogy még egy 13-as elférne(a hajtómű országúti Campagnolo 52-42). Persze ez könnyen megvalósítható ennél a lánckeréksornál, mert minden lánckereket külön ki lehet cserélni. Jelenleg van egy vadiúj Miche Primato sor 14-23-as.Ehhez veszek majd egy kezdő 13-ast az eBike-on [link] és egy 14-es köztest [link] és kész a vadiúj sor/13-14-15-16-17-18-19/. Hiába vettem 8-as sort, kiderült, hogy csak 7 lánckerék fér rá.

Amúgy mindig is ilyen fogaskeréksort akartam, amin minden lánckereket külön lehet cserélni, de a bótosok(és a bringaszerelők is, hogy az első 3-4 kicsit lehet cserélni, de a többi egybe van szegecselve) azt mondták, hogy nincs olyan. Ezek szerint nem ismerték a Miche Primato-t, vagy amikor kérdeztem, még nem gyártották .Ja, és a Temu-ról vett szerszámokkal már én cserélem a lánckerekeket.
-
fulton
addikt
Ha nem sürget az idő, akkor a belső lehet opció. Én munkába is ezzel járok, gyerekért megyek iskolába, meg a gyereket is úgy teszem le külön foglalkozásokra, hogy én addig tekerek, szóval nem késhetek.
Télen mondjuk nem lesz nagy élvezet fagyos kézzel lefejteni a gumit, kitörölni a trutyit, kivenni a szelepet, és beletenni a belsőt. Én ettől kaptam már @gyf@szt, azért is váltottam tubelessre.
1,5 év alatt meg ez már a 4. vágásos defektem volt (ebből 2 külső párezer km-esen kuka), szóval már biztosra megyek az inserttel.
Köszi! nem fogok még télen váltani, csak tavasszal, az új külsők inkább tavaszi/nyári gumik. Most ha megjön a kerék csak sima gp5k + tpu val fogom kipróbálni egyelőre, aztán megy vissza a DT. És tavasszal meg akkor kipróbálom ezt a tejes dolgot.
-
Dark Archon
addikt
Ezt kihagyom de köszi.
macerának ítélitek ha belsőt kell beletenni út közben? Gondolom ki kell kicsit mosni, zsepivel kitörölni (nem tudom mennyire ragacsos majd) majd beletanulok..
De a tervem az: a kis tüskés defekteket csak meg fogja majd ez is az is... ami meg nagyobb, nem fogok használni plug-ot , hanem lekapom és belsőt dobok bele hazáig ha nem akar zárni.Ha nem sürget az idő, akkor a belső lehet opció. Én munkába is ezzel járok, gyerekért megyek iskolába, meg a gyereket is úgy teszem le külön foglalkozásokra, hogy én addig tekerek, szóval nem késhetek.
Télen mondjuk nem lesz nagy élvezet fagyos kézzel lefejteni a gumit, kitörölni a trutyit, kivenni a szelepet, és beletenni a belsőt. Én ettől kaptam már @gyf@szt, azért is váltottam tubelessre.
1,5 év alatt meg ez már a 4. vágásos defektem volt (ebből 2 külső párezer km-esen kuka), szóval már biztosra megyek az inserttel.
-
Tin
veterán
ez biztosan így van.
A túlsúly csak hátrány.
hiszen még sikon is magasabb a pulzus ugyanolyan sebességnél (watton) mint amikor könnyebb voltam hiszen még az üléshez is több teljesítmény kell a testtől hát még a tekerésnél. valamint egy hosszabb ride-nál nehezebb visszaenni azt a kalória többletet amit elfogyasztok, ( vékonyabban kevesebb is elég volt, nem kellett annyira túlterhelni a gyomrot emésztést)aztán amikor mondjuk voltam 90 kiló de kevesebbet edzettem akkor is könnyebben mentem fel dombra, több szintemelekdést birtam mint 100 kilósan több edzéssel.
persze egy idő után túlsúlyosan is hozzájavul az állóképesség egy darabig javul az hogy mennyi szintet bir az ember, de általában kisebb sebesség társul ugyanahhoz az intenzitáshoz felfele csak max annyi hogy kevésbé fáradok el és ugyanúgy birom azt az össz szintemelekdést érzésre vagyhis nem halok meg jobban.A túlsúly mindenben hátrány, persze. A videót épp azoknak linkeltem, akik átélték vagy átélik, hogy milyen, amikor dacára annak, hogy sokat mennek, mégis úgy libbennek el mellette az egyébként nem kifejezetten edzett emberek az emelkedőn, mint a szél.
Síkon lehet, hogy magasabb a pulzus, de én azt vettem észre, hogy amikor sokat megyek és folyamatosan, akkor az is beáll alacsonyabbra, szóval ez nem feltétlenül igaz. Síkon emiatt kevésbé érzem hátrányát a plusz súlynak, inkább csak gyorsításkor, emelkedőn viszont exponenciálisan.
A videó meg épp az olyanoknak mutatja meg kézzelfoghatóan a plusz tömeg miatti nehézséget (és kifulladást) a gyakorlatban, akik sosem voltak igazán túlsúlyosak, így sosem érezték a saját bőrükön azt, hogy milyen gyilkos túlsúllyal mászni. Egy szint felett meg már nincs hová erősödni sem.
De persze, nyilván fogyjon le az ember, és a probléma megoldva. Még jobb, ha egyszerre fogy, és ezzel párhuzamosan erősödik is

A "darabiggal" egyetértek, én idén sokat gyúrtam kifejezetten a mászásra, a beosztásra, hogy megfogjam az elszálló pulzust, de ez csak egy szintig kivitelezhető, és nagyon kemény melóval. Fogyni meg sokkal "olcsóbb" és hatékonyabb.
-
flash-
veterán
valamint egy hosszabb ride-nál nehezebb visszaenni azt a kalória többletet amit elfogyasztok
Úgy érted könnyebb. Járulékos hatásként egyre jobban terhelődik a minden is, igen, de kitől hallottál már olyat, hogy többet mozogtam, de elég lesz nekem a kevesebb visszapótlás, önjutalmazás is...? A többi stimm.lehet rosszul fogalmaztam,tehát nagyobb súlyfelesleggel egy egész napos túrán többet kell ennem ahhoz képest mint amikor 20 kilóval könnyebb voltam, viszont az emésztésem meg attól hogy túlsúlyosabb vagyok nem jobb. Megyünk haverokkal egy túrára, délben nekik elég egy hamburger meg egy sültkrumpli én nekem meg még valami kell(ene) még érzem, de a gyomrom meg már tele. tehát gyakrabban kell ennem más megoldás nincs ami több megállást jelent vagy jobban felpakolt táskát de akkor is nehezebb, jobban szereti a gyomrom ha ritkábban eszek kissé többet. A gyakran kevesebbet lenne a jobb de egyszerüen ilyenkor nem birom magamba tuszkolni az ételt.
vagy mondjuk egy intenziv edzésre 90 kilósan egy gél elég volt 45 percre - egy órára, vagy 2 órára egy 7.5 decis ch italpor, most 25 kilóval nagyobb súllyal azok érezhetően hamarabb fogynak,viszont mivel több kulacsot nem tudok feltenni az országutira ezért ebben is hátrányban vagyok ,vagy "cipelek" port és megállok emiatt tölteni (aminek sosem lesz jó végeredménye mert nincs keverőm és eleve ezeket csak keverőtálbam lehet rendesen feloldani) vagy több gélt pakolok amihez meg ugyancsak több viz kell szóval itt visszatérek az első problémához.

elvileg izzadni is jobban izzad a túlsúlyos viszont én nálam ez nem így van, 30 évesen azért erősen izzadtam sportolásnál most 39 évesen érezhetően kevésbé. Ez nem tudom miért van.
-
fulton
addikt
Akkor ez egy szerencsés eset.
Én csak azt látom amikor tubeless abroncsot szerelek, hogy mennyi trutyi ragad fel az abroncs belsejére és ez mennyire érdes.
Egy ilyen külsö+belső igazi orosz rulett!
De fulton-ról van szó, amennyi esze van, visz magával purhabot!
"móricka" "amennyi esze van" : Úgy látom nálad még mindig piszka van, de remélem bringázni már megtanultál azóta aladár" nem esni kelni
szólj ha gondolod hozunk neked létre egy topikot sose késő... 
-
fulton
addikt
Akkor ez egy szerencsés eset.
Én csak azt látom amikor tubeless abroncsot szerelek, hogy mennyi trutyi ragad fel az abroncs belsejére és ez mennyire érdes.
Egy ilyen külsö+belső igazi orosz rulett!
De fulton-ról van szó, amennyi esze van, visz magával purhabot!
"ragad fel az abroncs belsejére és ez mennyire érdes." - ez nem hangzik jól, de majd kiderül - gondolom tejre válogatja melyik milyen(?).
-
Mezga Aladár
veterán
Nem feltétlenül. Nekem tavaly Szlovákiában volt defektem, amit nem fogott meg a tej - az én hülyeségem miatt volt, mert nem pótoltam még az utazás előtt, így nem is nagyon volt már benne - szétszedtük, amennyire tudtam kimostam a kulacsban levő vízzel, ment bele egy sima belső és következő napokban ezzel mentem. Szerintem itthon se azonnal szedtem szét, cseréltem ki, csak talán 1-2 hét múlva. A belsőnek semmi baja nem volt, a végén még azt is szépen letakarítottam és odaadtam egy havernak az egyik defekt alkalmával, nem volt gondja neki se.
Akkor ez egy szerencsés eset.
Én csak azt látom amikor tubeless abroncsot szerelek, hogy mennyi trutyi ragad fel az abroncs belsejére és ez mennyire érdes.
Egy ilyen külsö+belső igazi orosz rulett!
De fulton-ról van szó, amennyi esze van, visz magával purhabot!
-
fulton
addikt
Nem feltétlenül. Nekem tavaly Szlovákiában volt defektem, amit nem fogott meg a tej - az én hülyeségem miatt volt, mert nem pótoltam még az utazás előtt, így nem is nagyon volt már benne - szétszedtük, amennyire tudtam kimostam a kulacsban levő vízzel, ment bele egy sima belső és következő napokban ezzel mentem. Szerintem itthon se azonnal szedtem szét, cseréltem ki, csak talán 1-2 hét múlva. A belsőnek semmi baja nem volt, a végén még azt is szépen letakarítottam és odaadtam egy havernak az egyik defekt alkalmával, nem volt gondja neki se.
+1, ha meg olyan a lyuk: ahogy most is eljárok, teszek rá egy "tapaszt" belülről ideiglenesen hogy megtartsa a belsőt.
meg ahogy utána néztem a milkit tej semmi maró anyagot nem tartalmaz ami ártana arra a rövid időre a tpu-nak. de majd kiderül -
(ex)Cat
senior tag
hanem lekapom és belsőt dobok bele hazáig ha nem akar zárni
Ahogy Móricka elképzeli, egy/két kilométeren belül tönkre megy a belső.Nem feltétlenül. Nekem tavaly Szlovákiában volt defektem, amit nem fogott meg a tej - az én hülyeségem miatt volt, mert nem pótoltam még az utazás előtt, így nem is nagyon volt már benne - szétszedtük, amennyire tudtam kimostam a kulacsban levő vízzel, ment bele egy sima belső és következő napokban ezzel mentem. Szerintem itthon se azonnal szedtem szét, cseréltem ki, csak talán 1-2 hét múlva. A belsőnek semmi baja nem volt, a végén még azt is szépen letakarítottam és odaadtam egy havernak az egyik defekt alkalmával, nem volt gondja neki se.
-
Mezga Aladár
veterán
Ezt kihagyom de köszi.
macerának ítélitek ha belsőt kell beletenni út közben? Gondolom ki kell kicsit mosni, zsepivel kitörölni (nem tudom mennyire ragacsos majd) majd beletanulok..
De a tervem az: a kis tüskés defekteket csak meg fogja majd ez is az is... ami meg nagyobb, nem fogok használni plug-ot , hanem lekapom és belsőt dobok bele hazáig ha nem akar zárni.hanem lekapom és belsőt dobok bele hazáig ha nem akar zárni
Ahogy Móricka elképzeli, egy/két kilométeren belül tönkre megy a belső. -
totron
addikt
ez biztosan így van.
A túlsúly csak hátrány.
hiszen még sikon is magasabb a pulzus ugyanolyan sebességnél (watton) mint amikor könnyebb voltam hiszen még az üléshez is több teljesítmény kell a testtől hát még a tekerésnél. valamint egy hosszabb ride-nál nehezebb visszaenni azt a kalória többletet amit elfogyasztok, ( vékonyabban kevesebb is elég volt, nem kellett annyira túlterhelni a gyomrot emésztést)aztán amikor mondjuk voltam 90 kiló de kevesebbet edzettem akkor is könnyebben mentem fel dombra, több szintemelekdést birtam mint 100 kilósan több edzéssel.
persze egy idő után túlsúlyosan is hozzájavul az állóképesség egy darabig javul az hogy mennyi szintet bir az ember, de általában kisebb sebesség társul ugyanahhoz az intenzitáshoz felfele csak max annyi hogy kevésbé fáradok el és ugyanúgy birom azt az össz szintemelekdést érzésre vagyhis nem halok meg jobban.valamint egy hosszabb ride-nál nehezebb visszaenni azt a kalória többletet amit elfogyasztok
Úgy érted könnyebb. Járulékos hatásként egyre jobban terhelődik a minden is, igen, de kitől hallottál már olyat, hogy többet mozogtam, de elég lesz nekem a kevesebb visszapótlás, önjutalmazás is...? A többi stimm. -
fulton
addikt
Ezt kihagyom de köszi.
macerának ítélitek ha belsőt kell beletenni út közben? Gondolom ki kell kicsit mosni, zsepivel kitörölni (nem tudom mennyire ragacsos majd) majd beletanulok..
De a tervem az: a kis tüskés defekteket csak meg fogja majd ez is az is... ami meg nagyobb, nem fogok használni plug-ot , hanem lekapom és belsőt dobok bele hazáig ha nem akar zárni. -
Dark Archon
addikt
Már most bánom hogy kipróbálom a tyukbélnélkült... nem az én világnézetem. A gondolat hogy beszárítja a ruhámat.. nem optimális
Csak legyen meg a teszt időszak, megyek én vissza a jó öreg "GPMorgan" 5kra. Első kerékbe bátrabban használom, mert ott a váz megvéd, de a hátra... hálaisten a hátsó gumi am is sovány futás teljesítményű lesz hamar csereérett, és nagyon remélem hogy semmi különbséget nem fogok érezni a mostani kombóhoz képest, őszintén
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Toobee
veterán
Igen. FAQide vágó része
How can I wash the sealant off my clothes?
One of the main advantages of our sealant is that it is water-soluble. You can therefore rinse it off your tools and clothes with water. Make sure you wash the sealant off whilst it is still liquid – once dried up it is made to be strong and long-lasting – and therefore very difficult to remove from clothing. -
fulton
addikt
-
Toobee
veterán
Már most bánom hogy kipróbálom a tyukbélnélkült... nem az én világnézetem. A gondolat hogy beszárítja a ruhámat.. nem optimális
Csak legyen meg a teszt időszak, megyek én vissza a jó öreg "GPMorgan" 5kra. Első kerékbe bátrabban használom, mert ott a váz megvéd, de a hátra... hálaisten a hátsó gumi am is sovány futás teljesítményű lesz hamar csereérett, és nagyon remélem hogy semmi különbséget nem fogok érezni a mostani kombóhoz képest, őszintén
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Win Wing a megoldás
amúgy full jó outira is a tubeless. Milkit kijön meleg vízzel. -
(ex)Cat
senior tag
-
stickermajom
addikt
Már most bánom hogy kipróbálom a tyukbélnélkült... nem az én világnézetem. A gondolat hogy beszárítja a ruhámat.. nem optimális
Csak legyen meg a teszt időszak, megyek én vissza a jó öreg "GPMorgan" 5kra. Első kerékbe bátrabban használom, mert ott a váz megvéd, de a hátra... hálaisten a hátsó gumi am is sovány futás teljesítményű lesz hamar csereérett, és nagyon remélem hogy semmi különbséget nem fogok érezni a mostani kombóhoz képest, őszintén
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Én nem használom mosószerként, így nem okoz problémát a ruháknak.
-
(ex)Cat
senior tag
Már most bánom hogy kipróbálom a tyukbélnélkült... nem az én világnézetem. A gondolat hogy beszárítja a ruhámat.. nem optimális
Csak legyen meg a teszt időszak, megyek én vissza a jó öreg "GPMorgan" 5kra. Első kerékbe bátrabban használom, mert ott a váz megvéd, de a hátra... hálaisten a hátsó gumi am is sovány futás teljesítményű lesz hamar csereérett, és nagyon remélem hogy semmi különbséget nem fogok érezni a mostani kombóhoz képest, őszintén
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nekem még nem volt olyan gondom, hogy a tl lötyi befogta volna a ruhámat. Mondjuk nem is annyira jellemző, hogy olyan sokáig és olyan magasra tolja a folyadékot a nyomás, jellemzően gyorsabban megfogja, ill, inkább a váz, max nyeregtáska kap belőle. Azokat meg könnyű takarítani.
-
Mezga Aladár
veterán
Tegnap a Jászai Mari téri kerékpárúton kaptam a kerékbe egy 2 cm csavart.
Csavart kihúztam és mentem tovább.
Majd el felejtettem, tubeless a rendszer.
-
flash-
veterán
Could The World's Best Climber STILL Ride Uphill If He Weighed 125kg? (GCN, Youtube)
Ajánlott videó, amelyik már a többedik a témában náluk, de ez végre remekül megmutatja, hogy mennyire sokat számít a súly a mászásnál, és hogy a "normál" súlyú bringások fel sem fogják, hogy milyen kiemelkedő teljesítmény kell egy nagyobb/túlsúllyal rendelkező számára ugyanahhoz a mászáshoz. És persze lehet rögtön dagadtazni meg "foggyále"-zni, viszont az előzményvideókban bemutatott két különböző "hegyomlás" testépítő srácon nem éppen zsír, hanem sokkal inkább irdatlan mennyiségű izom "túlsúly" van. Érdemes megnézni azokat is, hogy dőltek ki szerencsétlenek.
ez biztosan így van.
A túlsúly csak hátrány.
hiszen még sikon is magasabb a pulzus ugyanolyan sebességnél (watton) mint amikor könnyebb voltam hiszen még az üléshez is több teljesítmény kell a testtől hát még a tekerésnél. valamint egy hosszabb ride-nál nehezebb visszaenni azt a kalória többletet amit elfogyasztok, ( vékonyabban kevesebb is elég volt, nem kellett annyira túlterhelni a gyomrot emésztést)aztán amikor mondjuk voltam 90 kiló de kevesebbet edzettem akkor is könnyebben mentem fel dombra, több szintemelekdést birtam mint 100 kilósan több edzéssel.
persze egy idő után túlsúlyosan is hozzájavul az állóképesség egy darabig javul az hogy mennyi szintet bir az ember, de általában kisebb sebesség társul ugyanahhoz az intenzitáshoz felfele csak max annyi hogy kevésbé fáradok el és ugyanúgy birom azt az össz szintemelekdést érzésre vagyhis nem halok meg jobban. -
szuszinho
őstag
én sokszor gondolok pozitívan a garmin szinkronizálásra, ezért nálam jól működik.
-
fulton
addikt
Már most bánom hogy kipróbálom a tyukbélnélkült... nem az én világnézetem. A gondolat hogy beszárítja a ruhámat.. nem optimális
Csak legyen meg a teszt időszak, megyek én vissza a jó öreg "GPMorgan" 5kra. Első kerékbe bátrabban használom, mert ott a váz megvéd, de a hátra... hálaisten a hátsó gumi am is sovány futás teljesítményű lesz hamar csereérett, és nagyon remélem hogy semmi különbséget nem fogok érezni a mostani kombóhoz képest, őszintén
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ZavaBalazs
őstag
-
csidera
kezdő
Reggel néha meg szoktam magam mérni, aztán a kora reggeli ZH után gyanúsan nagy volt a leadott teljesítmény (
), így hazaérve is megmértem magam.-=RelakS=-: Igen, egy kiadós kajálással nekem is helyrerázódik az ilyen pillanatnyi kiingás, de egy 2 hónapos vizsgaidőszakhoz már hetek kellenek. Azt is megfigyeltem az évek alatt, hogy télen pl. 3-4 kiloval kevesebb vagyok, mint nyáron.
Új hozzászólás Aktív témák
-
341200 - 341101
355434 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 343901 343900 - 343801 343800 - 343701 343700 - 343601 343600 - 343501 343500 - 343401 343400 - 343301 343300 - 343201 343200 - 343101 343100 - 343001 343000 - 342901 342900 - 342801 342800 - 342701 342700 - 342601 342600 - 342501 342500 - 342401 342400 - 342301 342300 - 342201 342200 - 342101 342100 - 342001 342000 - 341901 341900 - 341801 341800 - 341701 341700 - 341601 341600 - 341501 341500 - 341401 341400 - 341301 341300 - 341201 341200 - 341101 341100 - 341001 341000 - 340901 340900 - 340801 340800 - 340701 340700 - 340601 340600 - 340501 340500 - 340401 340400 - 340301 340300 - 340201 340200 - 340101 340100 - 340001 340000 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Androidos fejegységek
- E-roller topik
- Elektromos autók - motorok
- Parfüm topik
- AliExpress tapasztalatok
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen TV-t vegyek?
- DVD lemez tapasztalatok
- További aktív témák...
- Új! CompTIA Network+ Certification Kit Exam: N10-009 (Sybex Study Guide + Practice Tests)
- DJI Air 3s Fly More Combo + extrák - ÁRVÁLTOZÁS (-25.000.-)
- DJI Mini 4 pro Fly More Combo RC2 drón szett - ÚJ gép
- DJI Air 2s Fly More Combo drón szett - DJI RC kijelzős távirányítóval
- Eladó Bulova Hack 98A255 karóra
- M5! KÉSZLETKISÖPRÉSI ULTRAAKCIÓ!!! SPACE BLACK MacBook Pro 14" M5!!! 10C/10G 16GB 512GB Gar!
- APPLE MacMini 7,1,i5-4278U,8GB RAM,1TB,macOS Monterey
- 280 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti (ELKELT)
- 27% - ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO Alaplap!
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


).


Gyökeresen nem kellett változtatnom az étkezési szokásaimon (fehér helyett teljes kiőrlésű kenyér, tévé előtti nassolás elhagyása), és leadtam 20 kilót ~1 év alatt. Elsőre, máskor nem is próbálkoztam. A kulcsszó: akaraterő.
Mászni is könnyebb ugye. 🤭

