Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Gurulunk, WAZE?!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Rap, Hip-hop 90'
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: MárkaLánc
-
341000 - 340901
355434 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 341901 341900 - 341801 341800 - 341701 341700 - 341601 341600 - 341501 341500 - 341401 341400 - 341301 341300 - 341201 341200 - 341101 341100 - 341001 341000 - 340901 340900 - 340801 340800 - 340701 340700 - 340601 340600 - 340501 340500 - 340401 340400 - 340301 340300 - 340201 340200 - 340101 340100 - 340001 340000 - 339901 339900 - 339801 339800 - 339701 339700 - 339601 339600 - 339501 339500 - 339401 339400 - 339301 339300 - 339201 339200 - 339101 339100 - 339001 339000 - 338901 338900 - 338801 338800 - 338701 338700 - 338601 338600 - 338501 338500 - 338401 338400 - 338301 338300 - 338201 338200 - 338101 338100 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
parandroid
félisten
Ha a W/kg testsúlytól függetlenül elérhető lenne, akkor megfelelő edzéssel egy bármilyen tömegű (túlsúlyos) ember képes lenne hasonló teljesítményre, mint egy ideális tömeggel rendelkező, de ez nem így van.
Az ideális testsúly-zónában a magasabb ember több súllyal képes LEHET hasonló teljesítményre, mint egy alacsonyabb, kisebb tömegű ember, de a 120 kilós 190 centis "hegyomlás" testtömeg-indexe 33, vagyis I. fokú elhízás, miközben az ideális tömege 79 kg lenne. 40 kiló különbség, ezt sehol sem kompenzálod a teljesítménnyel. Vagyis sosem lehet azonos W/kg a két embernél, ha az egyik BMI-je sokkal magasabb.
A legjobb út persze a fogyás, meg az aero, meg a könnyű bringa, de ezek "ingyen" wattok.
A fizika alapján menne, de mint írtam, ehhez bődületes mennyisgű wattot kéne kitolni, ami kb lehetetlen. De ez állóképességi sportoknál mindenhol így van, nem csak a mászásnál. Sima futásnál, vagy síkon tekerésnél is ugyanezt kapod, hogy minél kisebb önsúly, és ahhoz képest minél több kitolt watt kell. Azaz anorexiás csont és bőr már kontraproduktív, a másik oldalon meg a fölöslegesen cipelt izom (vagy háj) akadályoz. Ez nem a bölcsek köve, semmi újdonság nincs ebben.
p
-
Friczy
senior tag
Ha szeretnék a kormány magasságon emelni kb 1-2 cm, akkor ennek van egy játéka és feljebb tudom húzni vagy vennem kell egy toldót?

Sose csináltam ilyet,de a nyíllal jelzett csavar kitekerése után azzal szembesültem,hogy ez nem lesz olyan egyszerű,mint gondoltam
még 1 képA nyíllal jelölt csavar kicsavarása önmagában még semmit sem lazít, kivéve azt a sapkát, ami alatta van, a stucnit két csavar fogja, ami oldalról megy bele. Viszont. a te kormányod maximumon van, legfeljebb az állítható stucnin tudsz valamennyit emelni, amihez azt a csavart kell kilazítanod, ami a kormány felé esik. Kérdés, hogy az mennyit emel, ráadásul a kormányt közelebb is hozza. Inkább próbáld megszokni az alacsonyabb kormányt, hosszabb távon jobban jársz vele.
-
Csápájev
őstag
-
Tin
veterán
Pont a W/kg a kulcskifejezés. Nyilván a 110kg-hoz más mennyiségű Watt kell, mint a feléhez. Ok, nagyobb izomtömeggel több wattot lehet kitolni, de ritka, hogy az az izomtömeg pont a megfelelő, és csak a megfelelő helyen van. Nem véletlen, hogy pont a hegyi etapoknál megy igazán a grammozás...
p
Ha a W/kg testsúlytól függetlenül elérhető lenne, akkor megfelelő edzéssel egy bármilyen tömegű (túlsúlyos) ember képes lenne hasonló teljesítményre, mint egy ideális tömeggel rendelkező, de ez nem így van.
Az ideális testsúly-zónában a magasabb ember több súllyal képes LEHET hasonló teljesítményre, mint egy alacsonyabb, kisebb tömegű ember, de a 120 kilós 190 centis "hegyomlás" testtömeg-indexe 33, vagyis I. fokú elhízás, miközben az ideális tömege 79 kg lenne. 40 kiló különbség, ezt sehol sem kompenzálod a teljesítménnyel. Vagyis sosem lehet azonos W/kg a két embernél, ha az egyik BMI-je sokkal magasabb.
A legjobb út persze a fogyás, meg az aero, meg a könnyű bringa, de ezek "ingyen" wattok.
-
Friczy
senior tag
-
fulton
addikt
Pont a W/kg a kulcskifejezés. Nyilván a 110kg-hoz más mennyiségű Watt kell, mint a feléhez. Ok, nagyobb izomtömeggel több wattot lehet kitolni, de ritka, hogy az az izomtömeg pont a megfelelő, és csak a megfelelő helyen van. Nem véletlen, hogy pont a hegyi etapoknál megy igazán a grammozás...
p
+1
-
parandroid
félisten
Semmilyen kiemelkedő teljesítmény nem kell egy nagyobb tömegű bringásnak a mászáshoz. Pont ugyanannyi w/kg kell hozzá, mint egy könnyebbnek. Az is lerágott csont, hogy attól, hogy felfújod az izmaid, nem lesz állóképességed.
Pont a W/kg a kulcskifejezés. Nyilván a 110kg-hoz más mennyiségű Watt kell, mint a feléhez. Ok, nagyobb izomtömeggel több wattot lehet kitolni, de ritka, hogy az az izomtömeg pont a megfelelő, és csak a megfelelő helyen van. Nem véletlen, hogy pont a hegyi etapoknál megy igazán a grammozás...
p
-
totron
addikt
Semmilyen kiemelkedő teljesítmény nem kell egy nagyobb tömegű bringásnak a mászáshoz. Pont ugyanannyi w/kg kell hozzá, mint egy könnyebbnek. Az is lerágott csont, hogy attól, hogy felfújod az izmaid, nem lesz állóképességed.
-
Tin
veterán
Semmilyen kiemelkedő teljesítmény nem kell egy nagyobb tömegű bringásnak a mászáshoz. Pont ugyanannyi w/kg kell hozzá, mint egy könnyebbnek. Az is lerágott csont, hogy attól, hogy felfújod az izmaid, nem lesz állóképességed.
Jaj, megszólalt a szakértő
Bocs, ha én inkább a tapasztalataimnak és az exprofi versenyzőknek hiszek, mint valakinek, aki akkora sincs, mint a 11 éves lányom. -
Dark Archon
addikt
Could The World's Best Climber STILL Ride Uphill If He Weighed 125kg? (GCN, Youtube)
Ajánlott videó, amelyik már a többedik a témában náluk, de ez végre remekül megmutatja, hogy mennyire sokat számít a súly a mászásnál, és hogy a "normál" súlyú bringások fel sem fogják, hogy milyen kiemelkedő teljesítmény kell egy nagyobb/túlsúllyal rendelkező számára ugyanahhoz a mászáshoz. És persze lehet rögtön dagadtazni meg "foggyále"-zni, viszont az előzményvideókban bemutatott két különböző "hegyomlás" testépítő srácon nem éppen zsír, hanem sokkal inkább irdatlan mennyiségű izom "túlsúly" van. Érdemes megnézni azokat is, hogy dőltek ki szerencsétlenek.
Semmilyen kiemelkedő teljesítmény nem kell egy nagyobb tömegű bringásnak a mászáshoz. Pont ugyanannyi w/kg kell hozzá, mint egy könnyebbnek. Az is lerágott csont, hogy attól, hogy felfújod az izmaid, nem lesz állóképességed.
-
Csápájev
őstag
Ha szeretnék a kormány magasságon emelni kb 1-2 cm, akkor ennek van egy játéka és feljebb tudom húzni vagy vennem kell egy toldót?

Sose csináltam ilyet,de a nyíllal jelzett csavar kitekerése után azzal szembesültem,hogy ez nem lesz olyan egyszerű,mint gondoltam
még 1 kép -
Tin
veterán
Could The World's Best Climber STILL Ride Uphill If He Weighed 125kg? (GCN, Youtube)
Ajánlott videó, amelyik már a többedik a témában náluk, de ez végre remekül megmutatja, hogy mennyire sokat számít a súly a mászásnál, és hogy a "normál" súlyú bringások fel sem fogják, hogy milyen kiemelkedő teljesítmény kell egy nagyobb/túlsúllyal rendelkező számára ugyanahhoz a mászáshoz. És persze lehet rögtön dagadtazni meg "foggyále"-zni, viszont az előzményvideókban bemutatott két különböző "hegyomlás" testépítő srácon nem éppen zsír, hanem sokkal inkább irdatlan mennyiségű izom "túlsúly" van. Érdemes megnézni azokat is, hogy dőltek ki szerencsétlenek.
-
gbors
nagyúr
Megvolt a Herend Gravel kör + 2x csúcs.
Nagyon király volt az út, volt benne a kiváló minőségű aszfalttal, a murván, zúzott kövön, füves réten, sáron át minden. Szóval tényleg élménydús volt az egész.
Ehhez + élményként hozzájárult az erős, metszően hideg szél és a saját hülyeségünk.
Reggel 9-kor úgy éreztük meleg lesz, ezért sima nyári szettben indultunk, egyedül egy ujjatlan aláöltöző volt extraként.
Hát nem volt meleg. A Kab hegyen és onnan lefelé - főleg ugye izzadtan - hát nem éreztem komfortosnak a dolgot. Ennél rosszabb már csak a Kőrishegyi ereszkedés volt

Na jó, aki hülye, az hülye ugye. Mindenesetre a túra nagyon szuper élmény volt!
Jól néz ki
Én is szemeztem vele (a legrövidebb távval), de végül a reggel 9-es startból visszaszámolva az 5-f6-os kelést nem vállaltam be 
-
mauimagic
senior tag
“sok szakasz még gyalog is necces lehet”
További 30 óra regenerálódást ír a Garmin.
Kellemes kultúrája van amúgy itt a montizásnak, nagyon sokan nyomják. Van rá pénz és az infrastruktúra is adott. De a tömegsport azért a hoki, az egyetlen és örök nekik.
Tíz perces gyalogos körben 4 hokipálya lesz kirakva hamarosan télire.Az errefelé megszokott montizás is adott? Ösvényekre, nem épített trail parkokra gondolok. Az utóbbi nekem nagyon idegen, kb úgy vagyok vele mint az "ipari sí" (pályasí) vs túrasí (felétek skimo).
Szal van "rendes" montis úthálózat is? Vagy úgyis elkap a grizli, úgyhogy nem divat?Azért az fasza lehet, hogy pár hét és jön a valódi tél felétek...szezononként több méter hóval...
Európa ezen a felén más a szitu...volt hogy rá voltam kattanva, mentem egy szezonban 30+ napot, de a klasszikus "szügyig érő szűzhó" szitut 1 kezemen meg tudtam számolni.
Biztos vennék egy Armada lécet, ha ott élnék, oda az a célszerszám![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Dark Archon
addikt
Sziasztok, 15 év után teljesen tönkrement a Shimano M086-os cípőm. (Konkrétan ma leszakadt a talpa.) Ez egy baromi jó cipő volt, mindenben tökéletes volt számomra, és körbenézve a piacon teljesen tanácstalan vagyok mit vegyek helyette. Látom mostanában valami tekerős megoldás van a racsnis helyett, kissé szkeptikus vagyok. Ez a racsnis megoldás a két tépőzárral tökéletes volt számomra, és tönkretehetetlen volt. Az a BOA rendszer meg eléggé kényesnek tűnik. De meggyőzhető vagyok.

Esetleg tudtok ajánlani valami hasonló cipőt? SPD rendszerű, és MTB-s, amiben besüllyesztve vannak a patentok, hogy lehessen benne gyalogolni is.
A BOA is már egy kiforrott megoldás, fő előnye, hogy menet közben is lehet szorítani, lazítani. Gyártónként ugyan eltér a kivitele, de a lényege ugyanaz.
Cipőből meg ma már Dunát lehet rekeszteni. Minden SPD rendszerű cipő süllyesztett, lehet benne gyalogolni. Nézz körül a Northwave, Sidi cipői közt, vagy, ha amúgy bejött a Shimano, akkor ott. Illetve a Decathlon cipői is jók (kivéve, ha széles a lábfejed).
-
stickermajom
addikt
Elmebeteg tempó...az a durva, hogy gondolom ezen a pályán is 40km/h körül van a profik átlagsebessége, a felvétel nem adja vissza, de sok szakasz még gyalog is necces lehet...nem emberek ezek
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Komoly tömeg volt az alsó szakaszon, látszik hogy arrafelé nem a botlábúak vergődése a tömegsport![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
“sok szakasz még gyalog is necces lehet”
További 30 óra regenerálódást ír a Garmin.
Kellemes kultúrája van amúgy itt a montizásnak, nagyon sokan nyomják. Van rá pénz és az infrastruktúra is adott. De a tömegsport azért a hoki, az egyetlen és örök nekik.
Tíz perces gyalogos körben 4 hokipálya lesz kirakva hamarosan télire. -
mauimagic
senior tag
Dumálás még azt mondom csak-csak, minden sportban megy az odaszólogatás. De a saját hibád után arra "ösztökélni" a másikat hogy hibázzon a világ egyik legveszélyesebb pályáján.. Na mindegy, sosem volt a kedvencem.
Itt van a győztes futam: [link] Teljesen beteg.

Elmebeteg tempó...az a durva, hogy gondolom ezen a pályán is 40km/h körül van a profik átlagsebessége, a felvétel nem adja vissza, de sok szakasz még gyalog is necces lehet...nem emberek ezek
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Komoly tömeg volt az alsó szakaszon, látszik hogy arrafelé nem a botlábúak vergődése a tömegsport![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
stickermajom
addikt
Az élsportban már az a csoda, hogy ha sportszerű valaki, emléxem 1x Katinka is azt nyilatkozta, hogy versenytársának a rajkőre álláskor azt súgta fülébe Beszéltem anyáddal, ő is nekem szurkol...vagyis semmi sem számít csakis a győzelem minden áron.
Dumálás még azt mondom csak-csak, minden sportban megy az odaszólogatás. De a saját hibád után arra "ösztökélni" a másikat hogy hibázzon a világ egyik legveszélyesebb pályáján.. Na mindegy, sosem volt a kedvencem.
Itt van a győztes futam: [link] Teljesen beteg.

-
(ex)Cat
senior tag
Megvolt a Herend Gravel kör + 2x csúcs.
Nagyon király volt az út, volt benne a kiváló minőségű aszfalttal, a murván, zúzott kövön, füves réten, sáron át minden. Szóval tényleg élménydús volt az egész.
Ehhez + élményként hozzájárult az erős, metszően hideg szél és a saját hülyeségünk.
Reggel 9-kor úgy éreztük meleg lesz, ezért sima nyári szettben indultunk, egyedül egy ujjatlan aláöltöző volt extraként.
Hát nem volt meleg. A Kab hegyen és onnan lefelé - főleg ugye izzadtan - hát nem éreztem komfortosnak a dolgot. Ennél rosszabb már csak a Kőrishegyi ereszkedés volt

Na jó, aki hülye, az hülye ugye. Mindenesetre a túra nagyon szuper élmény volt!
-
fulton
addikt
Az élsportban már az a csoda, hogy ha sportszerű valaki, emléxem 1x Katinka is azt nyilatkozta, hogy versenytársának a rajkőre álláskor azt súgta fülébe Beszéltem anyáddal, ő is nekem szurkol...vagyis semmi sem számít csakis a győzelem minden áron.
Ezzel nagyon nem tudok azonosulni...
-
fulton
addikt
-
attiss66
senior tag
Sokak szerint unalmassá tud tenni egy versenyt, ha a kimenetele már túl sokszor borítékolható, ez így volt korábban is (néhány amire csak èn emlékszem) Armstrong, Froome, vagy éppen Schumacher.
Vannak jó kis trükkök, amivel izgalmasabbá lehetne tenni a Pogacar-os versenyt. Flúgos futam rajzfilmből ötletek.
Megelőzni Pogácsát, aztán olajat önteni egy csövön keresztül elé az ülés alá szerelt szerkezetből , vagy aranyos kis rajzszegeket potyogtatni, vagy mellé érve kilőni az ugyancsak az ülés alá szerelt szerkezettel a küllők közé egy acélrudat, az is nagyon hatékony stb
-
dom1n0
őstag
Mai ride-ba beiktattam egy kis tesztet - hogy színesítsem az utat. Arra voltam kivancsi mekkora atl pulzussal jönnek adott "fix" teljesítményre beállva (24 dec-ében is csinaltam egy ilyet). Am a teszt alatt szembeszelem volt 15km/h írt.
Olyan 25 percig melegítettem be, utána:
10p 200watt, 10p 230watt, 10p 270 watt-on.
Némi adalék: idén mért max pulzusom 185 bpm volt. 172 bpm körul van a tejsavküszöb. 20p ftp tesztnél a 175, 176 bpm még tartható..de 178, 180 fölé billenve már elsavasodok az nem tartható.
300watt ot is szerettem volna megnézni, de elfogyott az út alólam - ahol 10percig folyamatosan tolhattam volna megszakítás nélkül. Majd máskor.
Jol kitesizted magad battya
Hasonlo 10 perces 230avg-re nekem 159atlagpulzus jott, ez a z3 vege nalam.
270 10 percre nem menne sajnos
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Én is csípem. Amúgy nem mindenki csípi. Van olyan komment, amiben azt írja az illető, hogy a Pogacar-os versenyek unalmasak(merthogy, ahol Pogi indul, ott már csak a 2.hely szabad
) és, ha látja, hogy egy versenyen Pogi is indul, nem nézi. 
Azért ez fura, hogy már a teljesítmény is negatívum egyesek szemében. Én is amondó vagyok, hogy hajtson , ahogy bír, gyűjtsön be minden trófeát. Vagy jószívűségből lassítson(hol van akkor a versenyszellem?!) ?
Azért kíváncsi lennék, hogy mi a "titka." Sok edzés(speciális), genetika, evés, ivás, pihenés, bringa...?Sokak szerint unalmassá tud tenni egy versenyt, ha a kimenetele már túl sokszor borítékolható, ez így volt korábban is (néhány amire csak èn emlékszem) Armstrong, Froome, vagy éppen Schumacher.
-
vallas
őstag
Hol jártatok, hogy olajkutat láttatok?
Ez Sárhidán volt az út mellett, ott látta meg Droidunk...
-
parandroid
félisten
Hol jártatok, hogy olajkutat láttatok?
Zalában akad még néhány működő. Ezzel együtt engem is meglepett, amikor ott bólogatott az út szélén, igy működés közben még nem láttam, meg is álltunk fotózni. Amugy a Zeg-Nagykanizsa-Letenye vonalon akad jopár belőlük.
p
-
attiss66
senior tag
Én is csípem. Amúgy nem mindenki csípi. Van olyan komment, amiben azt írja az illető, hogy a Pogacar-os versenyek unalmasak(merthogy, ahol Pogi indul, ott már csak a 2.hely szabad
) és, ha látja, hogy egy versenyen Pogi is indul, nem nézi. 
Azért ez fura, hogy már a teljesítmény is negatívum egyesek szemében. Én is amondó vagyok, hogy hajtson , ahogy bír, gyűjtsön be minden trófeát. Vagy jószívűségből lassítson(hol van akkor a versenyszellem?!) ?
Azért kíváncsi lennék, hogy mi a "titka." Sok edzés(speciális), genetika, evés, ivás, pihenés, bringa...? -
Hasaggymeg
Topikgazda
Az majd jövőre Whistlerből fog remélhetőleg.
Kivették a naptárból MSA-t '26-ra, helyette Whistler lesz csak Kanadában. Foglaltam szállást pár napra, jó lenne a környéken bringázni és megnézni a futamot, remélem összejön. Viszont lesz helyben Crankworx helyette szeptember elején, azt mindenképpen megnézem.Jó volt amúgy a verseny, remek 15-17 fok volt, napsütés egész nap. Volt minden: eszetlen tempó, bukások, barátokközt dráma.
Utóbbi szerintem kicsi sportszerűtlen is volt, ez alapból nem jellemző a sportra. Loic Bruni vezette kicsivel az összetettet Goldstone előtt, a délelőtti edzésen viszont bukott egy elég nagyot. Ennek ellenére tudva, hogy nem fog rajthoz állni, végigturnézta a social mediat azzal, hogy készen áll, fel is ment a felvonóval teljesen beöltözve, hogy Goldstone-nak ne legyen elég egy laza kör, abban bízva hogy hátha hibázik és bukik. Ő viszont kifújta mindenki orrát, ment egy hatalmasat. Ezt látva Bruni el se indult és meg sem jelent az összetett díjátadón hogy átvegye a második helyért járó érmet.
Mai bringázás elmarad, 4km-en 566 métert kellett ereszkedni, a térdeim és a combfeszítők sírva könyörögtek reggel a pihenésért.
Az élsportban már az a csoda, hogy ha sportszerű valaki, emléxem 1x Katinka is azt nyilatkozta, hogy versenytársának a rajkőre álláskor azt súgta fülébe Beszéltem anyáddal, ő is nekem szurkol...vagyis semmi sem számít csakis a győzelem minden áron.
-
fulton
addikt
Mai ride-ba beiktattam egy kis tesztet - hogy színesítsem az utat. Arra voltam kivancsi mekkora atl pulzussal jönnek adott "fix" teljesítményre beállva (24 dec-ében is csinaltam egy ilyet). Am a teszt alatt szembeszelem volt 15km/h írt.
Olyan 25 percig melegítettem be, utána:
10p 200watt, 10p 230watt, 10p 270 watt-on.
Némi adalék: idén mért max pulzusom 185 bpm volt. 172 bpm körul van a tejsavküszöb. 20p ftp tesztnél a 175, 176 bpm még tartható..de 178, 180 fölé billenve már elsavasodok az nem tartható.
300watt ot is szerettem volna megnézni, de elfogyott az út alólam - ahol 10percig folyamatosan tolhattam volna megszakítás nélkül. Majd máskor.
-
Intelligencs
őstag
Sziasztok, 15 év után teljesen tönkrement a Shimano M086-os cípőm. (Konkrétan ma leszakadt a talpa.) Ez egy baromi jó cipő volt, mindenben tökéletes volt számomra, és körbenézve a piacon teljesen tanácstalan vagyok mit vegyek helyette. Látom mostanában valami tekerős megoldás van a racsnis helyett, kissé szkeptikus vagyok. Ez a racsnis megoldás a két tépőzárral tökéletes volt számomra, és tönkretehetetlen volt. Az a BOA rendszer meg eléggé kényesnek tűnik. De meggyőzhető vagyok.

Esetleg tudtok ajánlani valami hasonló cipőt? SPD rendszerű, és MTB-s, amiben besüllyesztve vannak a patentok, hogy lehessen benne gyalogolni is.
-
Mezga Aladár
veterán
-
stickermajom
addikt
Minden sapka, vagy éppen hajpánt amit a füledre húzhatsz...sőt, akár egy ilyen is. [link]
Stickermajom...fentebbről nem látszott esetleg a Nagy Medve tó is?
Az majd jövőre Whistlerből fog remélhetőleg.
Kivették a naptárból MSA-t '26-ra, helyette Whistler lesz csak Kanadában. Foglaltam szállást pár napra, jó lenne a környéken bringázni és megnézni a futamot, remélem összejön. Viszont lesz helyben Crankworx helyette szeptember elején, azt mindenképpen megnézem.Jó volt amúgy a verseny, remek 15-17 fok volt, napsütés egész nap. Volt minden: eszetlen tempó, bukások, barátokközt dráma.
Utóbbi szerintem kicsi sportszerűtlen is volt, ez alapból nem jellemző a sportra. Loic Bruni vezette kicsivel az összetettet Goldstone előtt, a délelőtti edzésen viszont bukott egy elég nagyot. Ennek ellenére tudva, hogy nem fog rajthoz állni, végigturnézta a social mediat azzal, hogy készen áll, fel is ment a felvonóval teljesen beöltözve, hogy Goldstone-nak ne legyen elég egy laza kör, abban bízva hogy hátha hibázik és bukik. Ő viszont kifújta mindenki orrát, ment egy hatalmasat. Ezt látva Bruni el se indult és meg sem jelent az összetett díjátadón hogy átvegye a második helyért járó érmet.
Mai bringázás elmarad, 4km-en 566 métert kellett ereszkedni, a térdeim és a combfeszítők sírva könyörögtek reggel a pihenésért.
-
vallas
őstag
-
Dark Archon
addikt
Na, ma meg volt bőven az 1% :)
-
vallas
őstag
Parandroidnak kellett egy kis kenés a láncára, így megálltunk kenőanyagot vételezni...
Térgyes is volt:

A közös képet, csak fejtetőn illeszti be...
Persze, ha megforgatom, akkor is
-
totron
addikt
-
fulton
addikt
-
MC Pite
veterán
Oszi, teli montis ruhazkodasi kerdes:
A bib-bol nem engednek, ha raveszek egy alaoltozot az nem vizallo, ha raveszek egy turanadragot, akkor meg baromira csuszkalok a nyeregben. Teny, hogy nem kifejezett bringas hosszuval probaltam, viszont ha beruhazok egyre, akkor mar lehet betetest kellene. Van ajanlas, rockrider, ali stb.?Aldi, lidl, deca, vagy ezek vintiden. Vízállóság szerintem nem jó, azokba bekeizzadok (max melóbajáráshoz).
Vann hogy téli futónacit használok, az olcsóbb
.
Az elől szél álló még ok, de abba is jobban beleizzadok mint a simába. -
Hasaggymeg
Topikgazda
A hiba a szintben van, próbáld 10% -os emelkedőn legalább 80 csapás/perc pörgetéssel mert lesz azonnal nyomaték is.
-
rushty
őstag
Sziasztok!
Az milyen hiba, hogy elöl kis, középső tányéron nincs nyomaték átpörög a lánc, nagy tányérral (még
) lehet haladni? /Régi MTB-nek nevezett egyszerű belépő szintű "tesco"-féle bicikli./ -
eddie1978
senior tag
BIb fölé [link], szél és vízálló. Garantáltan nem fázol benne. Hidegebb időben egy aláöltöző még mehet alá. Nem emlékszem hogy csúszkáltam volna a nyeregben, mondjuk asszem 2x használtam. Amikor ez kell, én már nem igazán ülök bringára.
Hirdetem egy ideje már, de nincs nagy tolongás érte.
Mekkora a mérete annak amit hirdetsz?
-
Kro
tag
Oszi, teli montis ruhazkodasi kerdes:
A bib-bol nem engednek, ha raveszek egy alaoltozot az nem vizallo, ha raveszek egy turanadragot, akkor meg baromira csuszkalok a nyeregben. Teny, hogy nem kifejezett bringas hosszuval probaltam, viszont ha beruhazok egyre, akkor mar lehet betetest kellene. Van ajanlas, rockrider, ali stb.?BIb fölé [link], szél és vízálló. Garantáltan nem fázol benne. Hidegebb időben egy aláöltöző még mehet alá. Nem emlékszem hogy csúszkáltam volna a nyeregben, mondjuk asszem 2x használtam. Amikor ez kell, én már nem igazán ülök bringára.
Hirdetem egy ideje már, de nincs nagy tolongás érte.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Minden sapka, vagy éppen hajpánt amit a füledre húzhatsz...sőt, akár egy ilyen is. [link]
Stickermajom...fentebbről nem látszott esetleg a Nagy Medve tó is?
-
totron
addikt
Olyan jót tekertem este. Esős nap volt, este volt időm elugrottam egy oda vissza útra. Mivel nem igazán száradt fel az út, csak autóúton mentem, aztán ki az országútra és ott csapattam, nagyon jó volt
néhol a város fényei a távolban. 80%ban volt száraz nyomvonal, itt ott gurultam, hogy véletlen se verje fel a bicót (ahol sok volt a fa ott full nedves volt), tegnap lett megtakaritva lánc csere/kenés. A 45km-t megúszta felverődés nélkül
mikor hol kellett menjek, felező vonal.. nagyon jól jött a Varia. Annyira jó volt minden, a friss lánc, a pozi, a bringa, a ruha az este, és a nyomavonal fürkészés menet közben. Igy hogy mostmár sapkával járok nincs olyan szélzaj, tisztán hallani a kerekek morajlását menet közben - imádom. nagyon kiváncsi vagyok milyen lesz az új kerékszett hangja, már nagyon várom. Tpu-val jobban kijön am mint latex-el (utóbbi csendesebb- nekem bejövősebb a tpu)

Milyen sapka képes erre? Mostanában vannak olyan időjárások, mint tavasszal, enyhe, kifejezetten hangulatos esték.
-
(ex)Cat
senior tag
-
stickermajom
addikt
Egész sokan voltak ma Mecsek Enduron. Kövestetőről még a Balaton is látszott!
-
fulton
addikt
-
chatran
őstag
Lehet már mandulát szedni az etyeki mandulasoron? Tavaly mintha ilyentájt szedtem egy zacskóval.
-
itouchfan
őstag
Olyan jót tekertem este. Esős nap volt, este volt időm elugrottam egy oda vissza útra. Mivel nem igazán száradt fel az út, csak autóúton mentem, aztán ki az országútra és ott csapattam, nagyon jó volt
néhol a város fényei a távolban. 80%ban volt száraz nyomvonal, itt ott gurultam, hogy véletlen se verje fel a bicót (ahol sok volt a fa ott full nedves volt), tegnap lett megtakaritva lánc csere/kenés. A 45km-t megúszta felverődés nélkül
mikor hol kellett menjek, felező vonal.. nagyon jól jött a Varia. Annyira jó volt minden, a friss lánc, a pozi, a bringa, a ruha az este, és a nyomavonal fürkészés menet közben. Igy hogy mostmár sapkával járok nincs olyan szélzaj, tisztán hallani a kerekek morajlását menet közben - imádom. nagyon kiváncsi vagyok milyen lesz az új kerékszett hangja, már nagyon várom. Tpu-val jobban kijön am mint latex-el (utóbbi csendesebb- nekem bejövősebb a tpu)

Szép. Biztos volt már, de hány kg vagy és milyen magas, ha szabad tudni?
-
fulton
addikt
Olyan jót tekertem este. Esős nap volt, este volt időm elugrottam egy oda vissza útra. Mivel nem igazán száradt fel az út, csak autóúton mentem, aztán ki az országútra és ott csapattam, nagyon jó volt
néhol a város fényei a távolban. 80%ban volt száraz nyomvonal, itt ott gurultam, hogy véletlen se verje fel a bicót (ahol sok volt a fa ott full nedves volt), tegnap lett megtakaritva lánc csere/kenés. A 45km-t megúszta felverődés nélkül
mikor hol kellett menjek, felező vonal.. nagyon jól jött a Varia. Annyira jó volt minden, a friss lánc, a pozi, a bringa, a ruha az este, és a nyomavonal fürkészés menet közben. Igy hogy mostmár sapkával járok nincs olyan szélzaj, tisztán hallani a kerekek morajlását menet közben - imádom. nagyon kiváncsi vagyok milyen lesz az új kerékszett hangja, már nagyon várom. Tpu-val jobban kijön am mint latex-el (utóbbi csendesebb- nekem bejövősebb a tpu)

-
attiss66
senior tag
Azon gondolkodtam mostanában, hogy Pogacar egy kibaxott droid. Meg kéne röntgenezni és kiderülne
-
totron
addikt
#sztori_tim #gondviselés
A mai defekt önálló életre kelt, performansza keletkezett. Olyan lazára fogta a külső, hogy megbeszélték a belsővel, hogy ez utóbbit tolás közben világra segíti, hogy aztán az a sor és a küllők közé kígyózhassa-kuckózhassa be magát, majd' komplett masnit kötve magára. Nem lehet mindenhol csak úgy lemenni az út mellől, el kell caflatni egy leállóig, az úgy is halkabb, biztonságosabb is aztán, cserébe menet közben ilyenek történhetnek. Azt hinné az ember, hogy némi cibálás.exe megoldja a helyzetet, de nem. Viszont volt egy teljesen használható sniccer eldobva ott, így újból foroghatott a gépezet. -
mauimagic
senior tag
Oszi, teli montis ruhazkodasi kerdes:
A bib-bol nem engednek, ha raveszek egy alaoltozot az nem vizallo, ha raveszek egy turanadragot, akkor meg baromira csuszkalok a nyeregben. Teny, hogy nem kifejezett bringas hosszuval probaltam, viszont ha beruhazok egyre, akkor mar lehet betetest kellene. Van ajanlas, rockrider, ali stb.?rövid bib gatya fölé van ilyenem. 0 fok felett szerintem overkill, 10 fok felett meg felér egy guantanamo-i CIA vallatással, de vízálló és strapabíró.
Egyébként meg téli betétes gatya Aliról. Sokféle van, szélálló is, olcsó, jó. -
f_sanyee
senior tag
Oszi, teli montis ruhazkodasi kerdes:
A bib-bol nem engednek, ha raveszek egy alaoltozot az nem vizallo, ha raveszek egy turanadragot, akkor meg baromira csuszkalok a nyeregben. Teny, hogy nem kifejezett bringas hosszuval probaltam, viszont ha beruhazok egyre, akkor mar lehet betetest kellene. Van ajanlas, rockrider, ali stb.?Rockrider XC, bár már azt a modellt nem látom ami nekem van, gondolom nem lett rosszabb.
-
Dark Archon
addikt
Oszi, teli montis ruhazkodasi kerdes:
A bib-bol nem engednek, ha raveszek egy alaoltozot az nem vizallo, ha raveszek egy turanadragot, akkor meg baromira csuszkalok a nyeregben. Teny, hogy nem kifejezett bringas hosszuval probaltam, viszont ha beruhazok egyre, akkor mar lehet betetest kellene. Van ajanlas, rockrider, ali stb.? -
Blackhole13
senior tag
Oszi, teli montis ruhazkodasi kerdes:
A bib-bol nem engednek, ha raveszek egy alaoltozot az nem vizallo, ha raveszek egy turanadragot, akkor meg baromira csuszkalok a nyeregben. Teny, hogy nem kifejezett bringas hosszuval probaltam, viszont ha beruhazok egyre, akkor mar lehet betetest kellene. Van ajanlas, rockrider, ali stb.? -
velizare
nagyúr
nyilván nincs rajta anyagösszetétel, de marketing feliratként sem szerepel rajta, hogy ptfe, viszont úgy rendeltem.
-
-=RelakS=-
veterán
Nekem is beütött minap valami, felkeltem nyelni se tudtam annyira fajt a torkom, kicsi gyengeség érzet mintha lázas lennék de mégse, taknyolás, kis kohoges.. Nap vége fele elmentem tekerni 68km. Sok tea citrom+méz, Másnap egy neocitran meg este is, kövi nap javult tekertem 176 km. már alig éreztem nyeléskor. Rá való nap oké. (Kopkopkop)
Én már a számoktól is rosszul vagyok, hogy mennyit tekertél
-
laed
senior tag
Miért, úgy gondolod, hogy nem fog kenni?
Elárulom, fog. Én pl. simát használok; néha ráviszem, nincs vele gond.
De az is igaz, hogy nem kerülök vele Balatont.Webshopokban sajnos ilyen elkeverés előfordulhat, visszaküldeni meg nem érdemes.
-
fulton
addikt
Arra mit kéne inni, hogy szeptember elején valahogy megfáztam, és még mindig köhögöm fel a csigákat a tüdőmből?
Nekem is beütött minap valami, felkeltem nyelni se tudtam annyira fajt a torkom, kicsi gyengeség érzet mintha lázas lennék de mégse, taknyolás, kis kohoges.. Nap vége fele elmentem tekerni 68km. Sok tea citrom+méz, Másnap egy neocitran meg este is, kövi nap javult tekertem 176 km. már alig éreztem nyeléskor. Rá való nap oké. (Kopkopkop)
-
6030D
addikt
-
MC Pite
veterán
Itt jókat írtak, így vettem 32est, tpu-val.
¾ évig tök jó volt, majd a komfortos nyomás + 10 centis éles kátyú Pilisringen duplafelütést hozott.
A szokásos vegyes utakon kátyúk, szilánkok, kövek nem okoztak problémát, részben gondolom azért, mert elég jól idomul, de emlékeim szerint rollingresistancen is korrekt értékeket kapott a N.Ext.
Grip és puncture is legalább olyan mint a GP5Knál: [link] -
Hasaggymeg
Topikgazda
Kérdezd meg 666 fokhagymás kollégát, eddig biztos már talált valamit a metálos póló és chia mag után ami ezt is gyógyítja.
Zoliwrc...gyorskötözővel és PUR habbal vállvetve, ugyebár.
...végül a mikróműanyag és a poliuretán hab is környezetkárosító, így kimondhatjuk, hogy minden ami működik az egyben káros is a természetre.
-
Zoliwrc
aktív tag
-
-=RelakS=-
veterán
Arra mit kéne inni, hogy szeptember elején valahogy megfáztam, és még mindig köhögöm fel a csigákat a tüdőmből?
-
6030D
addikt
Strukturált edzés
...ki sem tudom mondani olyan mássalhangtótorlódással jár, nyelvem csak zé három tetején tudja abszolválni. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Látod, én meg 3 pálinka után is le tudtam írni.
Elkaptam valami f*sós vírust, kedd óta nem múlik, valami fertőtlenítést már kellett végezni. Ma egész jó, majd esze megtámogatom a szalonnasütéssel.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Strukturált edzés
...ki sem tudom mondani olyan mássalhangtótorlódással jár, nyelvem csak zé három tetején tudja abszolválni. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
stickermajom
addikt
-
6030D
addikt
Annak aki sajnálja rá a pénzt, igen. A cuccaim nagyrésze mind alsópolcos és legtöbbször használtan veszek alkatrészeket is. A “komolyabban”-t arra gondoltam, hogy időben többet rászánni, meg talán valami strukturáltabb edzéstervet követni a heti egyszer munkába bringázásnál.
Meg amikor elkezdi az ember a strukturált edzést, akkor azért van fejlődés, és ha nagyon menni akar utána, akkor fél évente (szezon előtt, végén) érdemes csinálni. Akkor már nem mindegy, hogy 28 vagy 55.
-
Szakbarbár
aktív tag
55eFt sok, ha komolyan akarsz edzeni
Annak aki sajnálja rá a pénzt, igen. A cuccaim nagyrésze mind alsópolcos és legtöbbször használtan veszek alkatrészeket is. A “komolyabban”-t arra gondoltam, hogy időben többet rászánni, meg talán valami strukturáltabb edzéstervet követni a heti egyszer munkába bringázásnál.
-
szuszinho
őstag
Két napot most bkv-ra ítéltem, hogy tudjak bringázni. Az már szandál szint?

Zoknival
-
parandroid
félisten
Northwave-nek vannak orszagútisnak kinéző spd cipői, nekem valami régebbi ghost van, benne van már 10k+ km, nagyon szeretem.
Meg is van, ilyen az enyém: [NORTHWAVE GHOST XCM]. Nyilván kifutott típus, de vannak utódmodellek, gondolom, azok sem szarabbak.
p
-
stickermajom
addikt
Remélem te bringával mész, abban a πcsányi országban nincsenek is normális távolságok
[link] Toobee + balintbaba...jó nektek, én ma megáztam a 6 °C fokban.
Na majd pont én megyek bringával, még a 20km-hez is segítség kell.
El kell tanulnom amúgy ezt a fotózkodás dolgot tőletek. Mióta megvan a csalós szerintem nem csináltam róla képet.

-
Hasaggymeg
Topikgazda
PTFE, teflon és társai; én kerülném! Ezek a gyakorlatilag soha le nem bomló anyagok nem csak számos súlyos betegségért, de a természet helyreállíthatatlan károsodááért is felelősek. Csak egy keresés a PubMed-en, temérdek tudományos publikációt találhatsz erről, ha érdekel (ad-hoc csak beírtam valamit, szerintem létezhet jóval hatékonyabb keresés is rá): https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=PTFE+food+cancer
Inkább Waxolnék a helyedben!
Hát most elkeserítettél, mert ezer éve ezt használom, megelégedéssel...láncra, becsúszóra, váltóra.
...inkább elkezdem visszavinni a flakonokat, az ér?!
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Nincs messze, ~3 óra kocsival. Megyünk a családdal. A múlt heti amerikai futam is ennyi lett volna, de egy hét távollét után nem mertem benyögni, hogy akkor én most megint leléptem.
Remélem te bringával mész, abban a πcsányi országban nincsenek is normális távolságok
[link] Toobee + balintbaba...jó nektek, én ma megáztam a 6 °C fokban.
-
Dark Archon
addikt
Ensport-ról jut eszembe, most valami új, komplex tesztet csinálnak már csak csillagászati összegért. Kár, pedig szerettem volna menni pulzus zóna bemérésre ősszel. A jövő évet megpróbálnám komolyabban venni edzés szempontból és a téli felkészüléshez jól jött volna egy mérés.
55eFt sok, ha komolyan akarsz edzeni
-
Szakbarbár
aktív tag
Nincs rajta vattmérő.
Szerintem nem is lesz, mert csak elvenne az élményből.Kérdésedre a válasz: ha valaki rákérdez, hogy mennyi az ftp-d, akkor a válasz mindig az, hogy a kérdező eftépéje plusz 10!
Topikból lszi ne kerüljön ki a balintbaba-method™, nem szeretném én elvenni az Ensport félék kenyerét.majom: Itt kurva nagy szárazság van, hét elején sokkal jobb volt. Nem is nagyon emlékszem ilyen száraz őszre, de az legalább jó benne, hogy sokat lehet menni.
Ensport-ról jut eszembe, most valami új, komplex tesztet csinálnak már csak csillagászati összegért. Kár, pedig szerettem volna menni pulzus zóna bemérésre ősszel. A jövő évet megpróbálnám komolyabban venni edzés szempontból és a téli felkészüléshez jól jött volna egy mérés.
-
Toobee
veterán
Vótam, adta!
45 kili, 1050 szint, 18 és feles átlag, VATT: az olvasó eftépéje mínusz 10.
Lefele már vigyázni kell, mert a trail zombi kijárogat az erdőbe, és telerakja az ösvényeket a fák leveleivel.
Mecsek is jó volt, csak nagy a por.
-
balintbaba
tag
megörültem az ingyen ftp tesztnek, erre rejtve van a watt straván
most így honnan fogom megtudni? 🥺Nincs rajta vattmérő.
Szerintem nem is lesz, mert csak elvenne az élményből.Kérdésedre a válasz: ha valaki rákérdez, hogy mennyi az ftp-d, akkor a válasz mindig az, hogy a kérdező eftépéje plusz 10!
Topikból lszi ne kerüljön ki a balintbaba-method™, nem szeretném én elvenni az Ensport félék kenyerét.majom: Itt kurva nagy szárazság van, hét elején sokkal jobb volt. Nem is nagyon emlékszem ilyen száraz őszre, de az legalább jó benne, hogy sokat lehet menni.
-
stickermajom
addikt
-
velizare
nagyúr
Tessék, belsős verzióban illetve tubeless.
Tapadásban, gördülésben nem érzek különbséget, ellenben kicsit komfortosabb (nyilván nem egetrengető).
A GP5K 2 év után ripityára repedezése után inkább körülnéztem másutt is. Azontúl nem volt bajom a contival. De a második bringára ez így nem pálya, meglátjuk jobb lesz e ilyen téren a Vittoria. Plusz ebből van 34es is - így végre eléri mérve a 32mm-t az oldschool felnimen is.
defektek? várost hogy bírja?
-
stickermajom
addikt
Vótam, adta!
45 kili, 1050 szint, 18 és feles átlag, VATT: az olvasó eftépéje mínusz 10.
Lefele már vigyázni kell, mert a trail zombi kijárogat az erdőbe, és telerakja az ösvényeket a fák leveleivel.
Itt is járt a rohadék tegnap, el is tévedtem lefele.
Srác jött a lombfúvóval, mára tökéletes lett. Se levelek se por, mert szerdán volt egy kiadós eső is. -
ZavaBalazs
őstag
Vótam, adta!
45 kili, 1050 szint, 18 és feles átlag, VATT: az olvasó eftépéje mínusz 10.
Lefele már vigyázni kell, mert a trail zombi kijárogat az erdőbe, és telerakja az ösvényeket a fák leveleivel.
megörültem az ingyen ftp tesztnek, erre rejtve van a watt straván
most így honnan fogom megtudni? 🥺 -
-=RelakS=-
veterán
Vajon a bike24.com miért írja a legtöbb kenőanyagra, hogy magyarországra nem szállítható?
Pl Squirt csöpis viasz, amit a bike-discount.de boldogan szállít.Amúgy aki inkább főzi a láncot, a Squirttől megjelent a performance hot wax, szóval már ezzel is lehet főzni

-
X Factor
addikt
Gyorsan csekkoltam, Bike24-en és BD-n is a GP5000 a legnépszerűbb gumi, akkor itt mi kollektvívan nagyon át vagyunk verve európaiak.
Én abban nem hiszek, hogy ennyire hülye lenne a piac.Nem védeni akarom a GP5000-et, nyáron 1500 km után kukáztam egy hátsót, de valaki lszi linkeljen hasonlóan jó defektvédelemmel ellátott, jó gördülési ellenállású, jól tapadó gumit. A 70-80 eurósok nem érnek, mert annak az árából majdnem kettő GP5000 is kijön.
Mondjuk nekem az is szamit, h. hookles karbon felnire, nem jo az osszes kopeny.
s tr pont oda is jo "sajnos" -
balintbaba
tag
Vótam, adta!
45 kili, 1050 szint, 18 és feles átlag, VATT: az olvasó eftépéje mínusz 10.
Lefele már vigyázni kell, mert a trail zombi kijárogat az erdőbe, és telerakja az ösvényeket a fák leveleivel.
-
semmiho
tag
PTFE, teflon és társai; én kerülném! Ezek a gyakorlatilag soha le nem bomló anyagok nem csak számos súlyos betegségért, de a természet helyreállíthatatlan károsodááért is felelősek. Csak egy keresés a PubMed-en, temérdek tudományos publikációt találhatsz erről, ha érdekel (ad-hoc csak beírtam valamit, szerintem létezhet jóval hatékonyabb keresés is rá): https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=PTFE+food+cancer
Inkább Waxolnék a helyedben!
-
fulton
addikt
Tudok olyan cipőt ami országúti de spd-s, és van némi járo felület kiemelkedése, pl 2 oldalt kevés, meg elől hátul - a talpán es könnyebb mint a shimano rx801 ami 46 méretben 560 gramm/par ( az enyém stoplival(stopli:51gramm) 47-es méretben konkréták kereken 700 gramm). Shimano Rx801
-
zsola32
őstag
Sziasztok
Használ valaki a csoportban Mavic Ksyrium 30 disc kerékszettet?Olcsóbb mint a DT, elméletileg jár hozzá QR adapter, de a helyi bringabolt szerint gyengébb mint egy hasonló DT kerékszett.
Én adapterekkel használnám, a DT-nél az plusz lové sajnos.Jöhet róla bármi infó, köszönöm.
(elkészült a GRX Merida Speeder, a 3x8-as szett lekerült róla, és 2x11-es GRX lett helyette. Így most kellene néznem valami +kerékszettet anya bringájára)
-
MC Pite
veterán
Gyorsan csekkoltam, Bike24-en és BD-n is a GP5000 a legnépszerűbb gumi, akkor itt mi kollektvívan nagyon át vagyunk verve európaiak.
Én abban nem hiszek, hogy ennyire hülye lenne a piac.Nem védeni akarom a GP5000-et, nyáron 1500 km után kukáztam egy hátsót, de valaki lszi linkeljen hasonlóan jó defektvédelemmel ellátott, jó gördülési ellenállású, jól tapadó gumit. A 70-80 eurósok nem érnek, mert annak az árából majdnem kettő GP5000 is kijön.
Tessék, belsős verzióban illetve tubeless.
Tapadásban, gördülésben nem érzek különbséget, ellenben kicsit komfortosabb (nyilván nem egetrengető).
A GP5K 2 év után ripityára repedezése után inkább körülnéztem másutt is. Azontúl nem volt bajom a contival. De a második bringára ez így nem pálya, meglátjuk jobb lesz e ilyen téren a Vittoria. Plusz ebből van 34es is - így végre eléri mérve a 32mm-t az oldschool felnimen is.
-
SteveAd
tag
Gyorsan csekkoltam, Bike24-en és BD-n is a GP5000 a legnépszerűbb gumi, akkor itt mi kollektvívan nagyon át vagyunk verve európaiak.
Én abban nem hiszek, hogy ennyire hülye lenne a piac.Nem védeni akarom a GP5000-et, nyáron 1500 km után kukáztam egy hátsót, de valaki lszi linkeljen hasonlóan jó defektvédelemmel ellátott, jó gördülési ellenállású, jól tapadó gumit. A 70-80 eurósok nem érnek, mert annak az árából majdnem kettő GP5000 is kijön.
+1
-
Jester01
veterán
Gyorsan csekkoltam, Bike24-en és BD-n is a GP5000 a legnépszerűbb gumi, akkor itt mi kollektvívan nagyon át vagyunk verve európaiak.
Én abban nem hiszek, hogy ennyire hülye lenne a piac.Nem védeni akarom a GP5000-et, nyáron 1500 km után kukáztam egy hátsót, de valaki lszi linkeljen hasonlóan jó defektvédelemmel ellátott, jó gördülési ellenállású, jól tapadó gumit. A 70-80 eurósok nem érnek, mert annak az árából majdnem kettő GP5000 is kijön.
Hja, egyes véleményt író vásárlók már annak is örülnek ha 5000km-t elmegy egy gumi. Már ha nem rögtön a vásárlás után adja az 5 csillagot amikor még fogalma sincs a tartósságról. Meg nem is mindenki teker 20 ezret egy évben, ha 2-3 évente kell cserélni a külsőt az neki már jó.
-
lsebestyen
addikt
Gyorsan csekkoltam, Bike24-en és BD-n is a GP5000 a legnépszerűbb gumi, akkor itt mi kollektvívan nagyon át vagyunk verve európaiak.
Én abban nem hiszek, hogy ennyire hülye lenne a piac.Nem védeni akarom a GP5000-et, nyáron 1500 km után kukáztam egy hátsót, de valaki lszi linkeljen hasonlóan jó defektvédelemmel ellátott, jó gördülési ellenállású, jól tapadó gumit. A 70-80 eurósok nem érnek, mert annak az árából majdnem kettő GP5000 is kijön.
Na ez. Én még írtam is ide, hogy el kéne engednem, de nem volt jobb alternatíva, megint azt rendeltem.
-
balintbaba
tag
Gyorsan csekkoltam, Bike24-en és BD-n is a GP5000 a legnépszerűbb gumi, akkor itt mi kollektvívan nagyon át vagyunk verve európaiak.
Én abban nem hiszek, hogy ennyire hülye lenne a piac.Nem védeni akarom a GP5000-et, nyáron 1500 km után kukáztam egy hátsót, de valaki lszi linkeljen hasonlóan jó defektvédelemmel ellátott, jó gördülési ellenállású, jól tapadó gumit. A 70-80 eurósok nem érnek, mert annak az árából majdnem kettő GP5000 is kijön.
-
Friczy
senior tag
ha mar a hangtalan müködés: en is, meg nyilvan sokan azt élvezzük benne
...vagy nem mentek/megyünk elég gyorsan, hogy fütyüljön a fülünkbe a menetszél ?
az elmult napok reggeli hidegjeiben spaka, vékony csösál duó meglepö hanghatásokkal járt, fejpozícióval lehetett játszani, hogy hogyan duruzsol, fütyül vagy épp csend van
Nekem a Casco Speedairo sisak szokott ilyen hanghatásokat okozni.
-
fulton
addikt
Rendben van a kopásjelző.
A repedés nálam is van de ez csak a külső gumi réteg, a belső szövet szerkezet rendben van.
Azt azért hozzáteszem, hogy sokáig ez első gumi volt, talán 12.000km ha jol emlékszem. Utana raktam fel hátra. Csak hátul hasznalat mellett ennyit nem megy el.
Nekem a pirelli is repedt alig 3 honap utan. Gond nelkul hasznaltam 10.000 ret.Viszont ettől függetlenül hamarosan cserélem es vegleg selejtezem. Helyette télére felrakom (szintén hátulra) a nyáron oldalfalserült (vágás) -majd javított gumit, amiben csak 2500km volt még. Aztán ha beválik akkor használom egész téli szezonban. ( mivel azt nyáron már nem fogom használni, nyáron csak egészséges gumit..)
-
fulton
addikt
Rendben van a kopásjelző.
A repedés nálam is van de ez csak a külső gumi réteg, a belső szövet szerkezet rendben van.
Azt azért hozzáteszem, hogy sokáig ez első gumi volt, talán 12.000km ha jol emlékszem. Utana raktam fel hátra. Csak hátul hasznalat mellett ennyit nem megy el.
Nekem a pirelli is repedt alig 3 honap utan. Gond nelkul hasznaltam 10.000 ret.Megnéztem, az egyik gp5k csak hatul hasznalva 10.866km ment..annál a vegen egy fekezés kinyirta..szövet kilatszott akkor csereltem.
-
Triathlete
senior tag
Borzasztóak szerintem is. Nálam ötezret nem mentek el. Vagy szétreped, rosszabb esetben elkezd mállni. Pirelliket használok edzésre, ezek jók de semmi extra. Versenyre Michelin Power Cup. Korábban az Ultremo ZX volt az egyetlen aminél éreztem, hogy na ez többet tud mint a többiek. Évek óta nem láttam sehol...
-
fulton
addikt
Rendben van a kopásjelző.
A repedés nálam is van de ez csak a külső gumi réteg, a belső szövet szerkezet rendben van.
Azt azért hozzáteszem, hogy sokáig ez első gumi volt, talán 12.000km ha jol emlékszem. Utana raktam fel hátra. Csak hátul hasznalat mellett ennyit nem megy el.
Nekem a pirelli is repedt alig 3 honap utan. Gond nelkul hasznaltam 10.000 ret. -
Napfénysüti
nagyúr
GP5000 AS TR-rel én se vagyok annyira kibékülve, főleg az árát tekintve. Az elődei se voltak már olyan jók. Utoljára a GP4000 belsős verziója volt ami hozta azt amire számítottam.
A Vittoria Corsa Next TLR viszont ár/értékben sokkal jobban bejön.
Új hozzászólás Aktív témák
-
341000 - 340901
355434 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 341901 341900 - 341801 341800 - 341701 341700 - 341601 341600 - 341501 341500 - 341401 341400 - 341301 341300 - 341201 341200 - 341101 341100 - 341001 341000 - 340901 340900 - 340801 340800 - 340701 340700 - 340601 340600 - 340501 340500 - 340401 340400 - 340301 340300 - 340201 340200 - 340101 340100 - 340001 340000 - 339901 339900 - 339801 339800 - 339701 339700 - 339601 339600 - 339501 339500 - 339401 339400 - 339301 339300 - 339201 339200 - 339101 339100 - 339001 339000 - 338901 338900 - 338801 338800 - 338701 338700 - 338601 338600 - 338501 338500 - 338401 338400 - 338301 338300 - 338201 338200 - 338101 338100 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Tanévzáróra igyekeznek a hardverek
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- 25 napos üzemidőt és szuperfényes kijelzőt ígér a Vivo okosórája
- Urak/hőgyek, nem akar valaki klasszikus Doomot játszani multiban?
- ZIDOO médialejátszók
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- AliExpress tapasztalatok
- iPhone topik
- További aktív témák...
- Új! CompTIA Security+ Certification Kit: Exam SY0-701 (Sybex Study Guide + Practice Tests)
- Practice of System and Network Administration - DevOps and other Best Practices for Enterprise IT
- DJI Mini 4 pro Fly More Combo RC2 drón szett - ÚJ gép
- DJI Goggles 3 FPV drón szemüveg
- DJI Mini 5 Pro + ND filter szett
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Én is szemeztem vele (a legrövidebb távval), de végül a reggel 9-es startból visszaszámolva az 5-f6-os kelést nem vállaltam be



Térgyes is volt:
Persze, ha megforgatom, akkor is


rá merjem fújni a láncra?
Elkaptam valami f*sós vírust, kedd óta nem múlik, valami fertőtlenítést már kellett végezni. Ma egész jó, majd esze megtámogatom a szalonnasütéssel.
