Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
340400 - 340301
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 341901 341900 - 341801 341800 - 341701 341700 - 341601 341600 - 341501 341500 - 341401 341400 - 341301 341300 - 341201 341200 - 341101 341100 - 341001 341000 - 340901 340900 - 340801 340800 - 340701 340700 - 340601 340600 - 340501 340500 - 340401 340400 - 340301 340300 - 340201 340200 - 340101 340100 - 340001 340000 - 339901 339900 - 339801 339800 - 339701 339700 - 339601 339600 - 339501 339500 - 339401 339400 - 339301 339300 - 339201 339200 - 339101 339100 - 339001 339000 - 338901 338900 - 338801 338800 - 338701 338700 - 338601 338600 - 338501 338500 - 338401 338400 - 338301 338300 - 338201 338200 - 338101 338100 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
vallas
őstag
-
semmiho
tag
-
parandroid
félisten
-
fulton
addikt
Ahhoz képest, hogy mennyire nem volt kedvem kimenni, tök jól esett a tekerés. Mondjuk atom szél fújt, de még ez is jól adta ki, hogy a rész távos szakasz megvolt a pofaszéllel, hazafelé meg lehetett hussanni szépen.
De azért a f.sz kivan ilyenkor, hogy amikor melózok, persze szépen süt a nap, aztán ahogy haladok a munka vége felé, persze hogy beborul. Rohadtul lehangoló ez a szürkeség.
Annyira nem rossz ez
télen mikor full felhős, ködös, nedves az egész mindenség is mellé 0 fok.. mire kitolod a bicot már sötétedik is.. + semmit sem látsz, ruha is hamar átnesvesedik..az mar kozelít 
-
(ex)Cat
senior tag
[Strava vs Garmin] pereskedés...
-
Toobee
veterán
Cube nem tudom hogy oldotta meg, de a kínai motyó bontható, nem kell szerelni, ha szeretnék spacert kivenni.
-
(ex)Cat
senior tag
Ahhoz képest, hogy mennyire nem volt kedvem kimenni, tök jól esett a tekerés. Mondjuk atom szél fújt, de még ez is jól adta ki, hogy a rész távos szakasz megvolt a pofaszéllel, hazafelé meg lehetett hussanni szépen.
De azért a f.sz kivan ilyenkor, hogy amikor melózok, persze szépen süt a nap, aztán ahogy haladok a munka vége felé, persze hogy beborul. Rohadtul lehangoló ez a szürkeség.
-
mauimagic
senior tag
Nemá...ennyiért kjúbot...geó lassan 5 évvel lemaradva? De legalább a kábelek szépen csokorba vannak szedve, hadd legyen 4 óra egy spacer átpakolás
Mondjuk lehet ez nem törik
-
zsola32
őstag
Úgy tudom az új Silexnek más a geója. (talán 2025-ös modell)
-
Ringman
félisten
Silex-et kell venni, ha ez "M" lenne már megvettem volna, hihetetlen kezes terepen, síkon sem lassabb mint a többi.
na nekem az még rosszabb

nagyon hosszú és magas, nem jó kombináció. a monstercrossomnak hasonló a geója, azt kevésbé szeretem, mint a nuroadot vagy a retro randonneaurt, a nagy trail nem igazán tetszikmeg a linkelnél is kormánycsapágyon keresztül megy el a kábel, az no-go.
-
Maximum1
őstag
szerintem a stucnihossz a kormányzásra nem annyira hat ki (gravelnél), volt ugyanazon a bringán 60-as és 100-as is, nem ég és föld a különbség, szokható simán, az eltérő trail az jobban érezhető (fork rake+fejcsőszög)
vagy raksz egy rövidebb(kisebb reach) kormányt, ha nem tetszik a rövidebb stucni
Silex-et kell venni, ha ez "M" lenne már megvettem volna, hihetetlen kezes terepen, síkon sem lassabb mint a többi.
-
pbors
tag
Az a Giant megoldas zsenialis. Par eve valamelyik Canyon montin volt hasonlo (nem sarvedo, hanem a karbonvazat vedte alulrol).
A gyorscsatlakozos fekkabelt mar varom en is, de a TRP nem eppen tegnapi megoldasa meg egyelore nem terjedt el (talan nem veletlenul). Ja nem, talan a Maguranak is van (a fekkarnal van a gyorscsatlakozo). Ha ezek elterjednek, akkor sokkal inkabb hajlanek egy integralt vazat venni. Bar a csapagykorrozio (Semmiho tudna errol meselni) meg a karbon villanyak (orszaguton/gravelnel) akkor is problema valamilyen szinten
Igen, a Magura Gustav-ra gondoltam.
De ha ez jó, gondolom pár év múlva megjelenik mindenkinél. -
Dark Archon
addikt
A Cube 2026-os festései gravel vonalon rendesen odavágnak!
Nekem ez nagyon adja.Hát igen, a színen kívül el van cseszve az egész. XS-nél is 522-es TT, és véletlenül sem 584-es kerékkel szerelve, ahhoz korrigált geometriával. Pedig gravelre még van is külsőből választék.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Ennyi pénzért tuti nem vennék már HT-t, annyi plusz karbantartása nincs a fullynak és jóval kényelmesebb is.
Tudom drága a Cube-on a váltás, de szerintem a többi cucc azért nem akkora extra rajta.
Ha lenne mindenhol flight attendant (dropperban is), akkor az kicsit joban magyarázná a cédulát. Azt nem látom, hogy gyárilag van-e benne wattmérő, de mondjuk legyen benne. Akkor se jó az ár.A csúcs merevfarúak mindig vetekedtek árban az össztelósokkal...okát én sem tudom, de ezt láttam.
Össztelós meg továbbra sem kell, ha bírnám még az első telót is elhagynám...de nem bírom (nyakam, csuklóim, meg egyáltalán mászni sziklás, gyökeres terepen kell az első, megszoktam) -
Ringman
félisten
Ha a reginek ugyanez a geometriaja lett volna mint az ujnak akkor mar reg lenne egy alattam
Nekem minden szempontbol jobban tetszik a regi, de sajnos pont 2 meret kozott vagyok, szoval vagy 90mm-es kormanyszar kellene (ami egy 73,5 fokos fejcsoszoggel kombinalva nem a legidealisabb), vagy max. alatetek + felfele (pozitivba) forditott kormanyszar, amit a hiusagom miatt nehezen tudok elkepzelni magamnak. De az uj integralt megoldast meg annyira sem, pedig abbol tokeletes lenne a kisebbik meret.szerintem a stucnihossz a kormányzásra nem annyira hat ki (gravelnél), volt ugyanazon a bringán 60-as és 100-as is, nem ég és föld a különbség, szokható simán, az eltérő trail az jobban érezhető (fork rake+fejcsőszög)
vagy raksz egy rövidebb(kisebb reach) kormányt, ha nem tetszik a rövidebb stucni
-
Csokicsibesz
aktív tag
Korábban még volt az a liquid red, az is tetszett.
...de ez a Phenix nagyon drága, ezt ha megkarcolnàm kardomba dőlnék azonnal
Ennyi pénzért tuti nem vennék már HT-t, annyi plusz karbantartása nincs a fullynak és jóval kényelmesebb is.
Tudom drága a Cube-on a váltás, de szerintem a többi cucc azért nem akkora extra rajta.
Ha lenne mindenhol flight attendant (dropperban is), akkor az kicsit joban magyarázná a cédulát. Azt nem látom, hogy gyárilag van-e benne wattmérő, de mondjuk legyen benne. Akkor se jó az ár. -
SteveAd
tag
Ja, persze, a 2018-as Anthem-en nekem is vannak ilyenek (mínusz a tag lock kábel).
De az új és high end már jó eséllyel villanyossal jönne.
Légteleníteni úgyis kell időnként, én legalábbis többször csináltam mint a kormánycsapágy cseréjét, meg persze abból is lehet olyat kapni ami kiszolgálja a bicaj élettartamát. De persze nincsenek illúzióim, nyilván még a 10K+ EUR-ba kerülő bringákból is kispórolják.
Jönnek azért lassacskán gyorscsatlakozós fékek is.
Amúgy persze legtöbb esetben az esztétikán kívül nincs értelme, bár nekem pl az új bringán jól jött, mert így a fejcsőre tudtam rakni egy Klickfix adaptert.
Hogy a csapágy mennyire fog beázni, az majd kiderül, mindenesetre az időjárás mostanában mindent megtett, hogy ezt alaposan leteszteljem.
A Giant ToughRoad egyébként ilyen szempontból a best ever: van egy hosszabb műanyag sárvédő az alsócsövön. Alig látszik, védi a vázat, véd téged a felfröccsenő cuccoktól, és három kábelnek van benne hely. És az egész lehet vagy 50g.Ezt a villanyakban extra lyuk megoldást viszont nem értem miért csinálják. Azt simán be lehetne vinni akár a stucniból. De amúgy nem gondolom hogy ez az egy furat strukturálisan bármi gondot okozna, mert mitől kapna ott nagy terhelést?
Az a Giant megoldas zsenialis. Par eve valamelyik Canyon montin volt hasonlo (nem sarvedo, hanem a karbonvazat vedte alulrol).
A gyorscsatlakozos fekkabelt mar varom en is, de a TRP nem eppen tegnapi megoldasa meg egyelore nem terjedt el (talan nem veletlenul). Ja nem, talan a Maguranak is van (a fekkarnal van a gyorscsatlakozo). Ha ezek elterjednek, akkor sokkal inkabb hajlanek egy integralt vazat venni. Bar a csapagykorrozio (Semmiho tudna errol meselni) meg a karbon villanyak (orszaguton/gravelnel) akkor is problema valamilyen szinten
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Korábban még volt az a liquid red, az is tetszett.
...de ez a Phenix nagyon drága, ezt ha megkarcolnàm kardomba dőlnék azonnal
-
SteveAd
tag
a régi aethos az fasza bringa volt, erre elrontják?
Ha a reginek ugyanez a geometriaja lett volna mint az ujnak akkor mar reg lenne egy alattam
Nekem minden szempontbol jobban tetszik a regi, de sajnos pont 2 meret kozott vagyok, szoval vagy 90mm-es kormanyszar kellene (ami egy 73,5 fokos fejcsoszoggel kombinalva nem a legidealisabb), vagy max. alatetek + felfele (pozitivba) forditott kormanyszar, amit a hiusagom miatt nehezen tudok elkepzelni magamnak. De az uj integralt megoldast meg annyira sem, pedig abbol tokeletes lenne a kisebbik meret. -
6030D
addikt
Ugyanezt néztem, durva az a kék szín.
Szerintem nem írtam, egyik cimbi az új gravelre (csak aszfaltharcos gép lesz) kerámiát rakatott, 50e Ft volt. Mondtam neki, hogy ennyi pénzt értelmes dologra is el lehetett volna költeni.
-
Ringman
félisten
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
Csokicsibesz
aktív tag
-
Maximum1
őstag
-
Ringman
félisten
Nekem azert van bowdenes hatsovaltom + dropper bowden + rugostag lock bowden. De ha haladsz a korral (elektromos minden is), akkor is szamolhatsz minimum egy legtelenitessel kormanycsapi csereje alkalmaval (raadasul ha pont meretre vagtad a fekkabelt, akkor az is csereerett lesz ha szetszeder-osszerakas utan levagod a tuskes szakaszt). Illetve (ahogy ezt korabban masok is irtak), a kabelbevezetesnel eleg sanszos, hogy a nedvesseg is hamarabb beszivarog a csapagyhoz.
Az uj Aethos (ahogy az SL8 is) amugy az elso feket is csapagyon belul viszi, emiatt meg a villanyakban van egy extra lyuk (ahol a kabel bemegy a villa bal labahoz), ami egy kikonnyitett karbon szerkezetnel nem epp a legjobb megoldas.
a régi aethos az fasza bringa volt, erre elrontják?
-
pbors
tag
Nekem azert van bowdenes hatsovaltom + dropper bowden + rugostag lock bowden. De ha haladsz a korral (elektromos minden is), akkor is szamolhatsz minimum egy legtelenitessel kormanycsapi csereje alkalmaval (raadasul ha pont meretre vagtad a fekkabelt, akkor az is csereerett lesz ha szetszeder-osszerakas utan levagod a tuskes szakaszt). Illetve (ahogy ezt korabban masok is irtak), a kabelbevezetesnel eleg sanszos, hogy a nedvesseg is hamarabb beszivarog a csapagyhoz.
Az uj Aethos (ahogy az SL8 is) amugy az elso feket is csapagyon belul viszi, emiatt meg a villanyakban van egy extra lyuk (ahol a kabel bemegy a villa bal labahoz), ami egy kikonnyitett karbon szerkezetnel nem epp a legjobb megoldas.
Ja, persze, a 2018-as Anthem-en nekem is vannak ilyenek (mínusz a tag lock kábel).
De az új és high end már jó eséllyel villanyossal jönne.
Légteleníteni úgyis kell időnként, én legalábbis többször csináltam mint a kormánycsapágy cseréjét, meg persze abból is lehet olyat kapni ami kiszolgálja a bicaj élettartamát. De persze nincsenek illúzióim, nyilván még a 10K+ EUR-ba kerülő bringákból is kispórolják.
Jönnek azért lassacskán gyorscsatlakozós fékek is.
Amúgy persze legtöbb esetben az esztétikán kívül nincs értelme, bár nekem pl az új bringán jól jött, mert így a fejcsőre tudtam rakni egy Klickfix adaptert.
Hogy a csapágy mennyire fog beázni, az majd kiderül, mindenesetre az időjárás mostanában mindent megtett, hogy ezt alaposan leteszteljem.
A Giant ToughRoad egyébként ilyen szempontból a best ever: van egy hosszabb műanyag sárvédő az alsócsövön. Alig látszik, védi a vázat, véd téged a felfröccsenő cuccoktól, és három kábelnek van benne hely. És az egész lehet vagy 50g.Ezt a villanyakban extra lyuk megoldást viszont nem értem miért csinálják. Azt simán be lehetne vinni akár a stucniból. De amúgy nem gondolom hogy ez az egy furat strukturálisan bármi gondot okozna, mert mitől kapna ott nagy terhelést?
-
SteveAd
tag
Nekem azert van bowdenes hatsovaltom + dropper bowden + rugostag lock bowden. De ha haladsz a korral (elektromos minden is), akkor is szamolhatsz minimum egy legtelenitessel kormanycsapi csereje alkalmaval (raadasul ha pont meretre vagtad a fekkabelt, akkor az is csereerett lesz ha szetszeder-osszerakas utan levagod a tuskes szakaszt). Illetve (ahogy ezt korabban masok is irtak), a kabelbevezetesnel eleg sanszos, hogy a nedvesseg is hamarabb beszivarog a csapagyhoz.
Az uj Aethos (ahogy az SL8 is) amugy az elso feket is csapagyon belul viszi, emiatt meg a villanyakban van egy extra lyuk (ahol a kabel bemegy a villa bal labahoz), ami egy kikonnyitett karbon szerkezetnel nem epp a legjobb megoldas.
-
SteveAd
tag
Szerintem egy Spark fejcsapágy cserénél még a legjobb szerelők is letérdelnek, hiába tudják kiszámlázni a vevőnek.
Speci gondolom reagál a Cervelora, ami most jött ki az új R5-tel. Picit csodálkozom is, hogy van ezeknek még piaca, én biztos S5-öt vagy Tarmacot vennék inkább. Igen, akkor is, ha az Alpok lábánál laknék.A Scott szervizre vszleg specialis arlista van
Racionalisan jobb az S5 meg a Tarmac, de en 50+oskent, keves wattal a labaimban, viszont sok szinttel a kornyeken jobba ertekelem az ilyen konnyu, nem tul aero mindenes orszagutikat. Igazabol egy Speci Roubaix lenne idealis ha gyartananak hagyomanyos, FutureShock-mentes valtozatot.
-
SteveAd
tag
Hát én a montiknál is egyre elterjedtebbnek látom, az újfelső polcosak leginkább ilyenek, nem?
Szerencsere nem. A Speci Epic 8 csak az S-Worksnel integralt, az osszes tobbi modell nem. Trek Top Fuel sem. Kisebb gyartoknal, manufakturaknal is trend a nem integralt (ld. Santa Cruz, Yeti, Allied CW. stb.; bar a Santa a Cervelo testvermarkaja a Ponnal). Szoval van remeny.
-
pbors
tag
Hát én a montiknál is egyre elterjedtebbnek látom, az újfelső polcosak leginkább ilyenek, nem?
Én is így látom, és éppen ezért nem is annyira értem a problémát. Mindössze egy fékvezeték van ott áthúzva minden más meg úgyis elektromos. Ha van egy fix konfigod, azért ahhoz baromi ritkán nyúlsz hozzá.
Gravel és országút dettó, csak ott még esetleg az első fék is ott megy be. -
Ringman
félisten
én ha tehetem, akkor minden kívül van/lesz elvezetve, sokkal egyszerűbb, főleg ha a teljes váltás is bovdenházban megy (persze első váltónál az nem játszik, de azt meg alapból nem szeretem)
(de marad az új váznál is az acél emiatt, úgy látszik) -
Hasaggymeg
Topikgazda
Hát én a montiknál is egyre elterjedtebbnek látom, az újfelső polcosak leginkább ilyenek, nem?
-
Ringman
félisten
Szerintem egy Spark fejcsapágy cserénél még a legjobb szerelők is letérdelnek, hiába tudják kiszámlázni a vevőnek.
Speci gondolom reagál a Cervelora, ami most jött ki az új R5-tel. Picit csodálkozom is, hogy van ezeknek még piaca, én biztos S5-öt vagy Tarmacot vennék inkább. Igen, akkor is, ha az Alpok lábánál laknék.az összes vázon belüli elvezetés az ördögtől való; a villanyakon bármit átvezetni meg az több mint bűn, hiba!
-
balintbaba
tag
Szerintem egy Spark fejcsapágy cserénél még a legjobb szerelők is letérdelnek, hiába tudják kiszámlázni a vevőnek.
Speci gondolom reagál a Cervelora, ami most jött ki az új R5-tel. Picit csodálkozom is, hogy van ezeknek még piaca, én biztos S5-öt vagy Tarmacot vennék inkább. Igen, akkor is, ha az Alpok lábánál laknék. -
KaLeun
senior tag
Rendőrség azt mondta kellene egy rendszám egyébként: íJ.
Nézd akik mostában idejönnek lakni azok többnyire ilyen bárók... Szóval nemegy régi egy-két szobás parasztház helyén ilyen kúria vagy kisebb kastély emelkedett ki a földből (ilyen egyszemélyes milliárdos cégek...).
Még a Google Maps-ot letiltják, és helyi seriffként viselkednek, értelmezésük szerint a környékbeli erdő, föld és út az ő tulajdonuk..
Rendszeres a fizikai fenyítés a szomszédok felé és az erőszaktól sem riadnak vissza... Az önkormányzatok a nem szól szám nem fáj fejem alapon léteznek. Nem egy országos hír is volt, habár ilyen történt itt valami szintem megemlítve.
Az ilyen átlalad javasolt panszok cenzűrálásra kerülnek, még a tértivevényes levelek is eltűnnek.
Benne vagyok bármiben és nem is félek senkitől. De fogalmazzunk úgy, hogy az átlagos jogorvoslat ebben az esetben nem értelmezhető.
Anekdota: egy ilyen mókus (volt kollégám megnevezése) egy domboldalban fölé épített egy helybelinek. Az első reakcióm noomális az ilyen hiszen a füst oda megy és a kár egy szikra is kipattanhat... Feépül a dolog és bekopogtat egy ügyvéd, hogy XY millió kártérítés, mert betegek a gyerekek és oda megy a füst... A szuperbónusz, hogy ugyanez egy helyi vagy százéves kicsi céggel is megtörtént.
Mindjárt megyek is a rendőrségre a kék-sárgával...
-
velizare
nagyúr
kéksárgát kell tölteni ez esetben is, vagy ha nem tudtok megegyezni, hogy ki a felelős, akkor rendőrt hívni a112-n a helyszínre, és onnan majd ők levezénylik.
-
Friczy
senior tag
Ha az alternatíva az, hogy a hülyéje kivasal, akkor azért ez nem rossz stratégia. Én is igyekszem mindig úgy elindulni, hogy ne kelljen sietnem. Nyilván nem mindenkit, de célszerű nem kikényszeríteni az elsőbbségadást. Hátha nem jön be.
-
KaLeun
senior tag
Én visszavinném a bringát
Őszintén megmondva elég sokáig keresgéltem (vagy millió oldalt és több tucat típust megnézve) és a végén erre jutottam.
Azzal a felütéssel vettem meg, hogy igazából valószínűleg alkatrész nem lesz hozzá vagy úgy kell vadászni hozzá és egy az egybe cserélnem kell mindent ha elkopik.
Erre ugyan nem számítottam, hogy még a legolcsóbb kínai bicajtól és teljesen el van vetenedve minden (pl. random csavarok, szerszámok).
Egyébként meglepően jó a minősége, pl. festés hibátlan sőt, tök alap dolog de nem rozsdásodnak a csavarok. Vagy ez az ATA kazetta, nem egy drágább (sőt felső kategóriás) SRAM előbb elkopott.
A "balesettel" kapcsolatban: volt egy átfolyás vagy 30 méter hosszan, itt ugye többnyire ilyen vörös agyagos-kavicsos a talaj és ezt mosta ki az útra az eső.
Részletezzem? Az illetővel soha semmilyen negatív (egyáltalán) kapcsolatom nem volt. Egyértelműen szándékos volt.
Új teló kuka, bicajt vagy egy évig kellett bizonygatnom, hogy nem szándékosan mártottam meg egy tonna sárban.
Nem akarok bosszút állni de egy két kellemetlen percet azért szeretnék szerezni az illetőnek.
Habár egyértelműen tudom ki volt milyen autóval, mivel bizonyítani nem tudom: ÍJ.
-
Friczy
senior tag
Nem. A Megyeri hídtól többé-kevésbé használható kerékpárút van Budapest határáig, onnan kifejezetten jó minőségű a dunakeszi révig. Utána váltakozva kerékpárút és kisforgalmú közút, de elég vegyes minőségben. Persze mentem már rajta 8 barra fújt kerékkel országútival, de nem túl nagy élmény.
-
zsocy
őstag
Mekkora a felni belső szélessége és mik az abroncs paraméterei?
Köszi mindenkinek a tanácsokat, még mindig tartja a levegőt a cucc. Rázogatom, forgatom, fújogatom. Összerakásnál a gumin lévő max nyomásra fújtam és úgy is hagytam 1 napig. Megvolt a két pattanás hang is minden fújásnál.
A tókört már 2 baron tettem meg vele, gond nélkül.Ez egy DT Swiss GR 1600 spline kerékszett, a belső szélessége 24 mm gyári tubeless ready. A gumi rajta 700x50c Pirelli Cinturato Gravel H tubeless ready az is.
A DT saját táblázata alapján is még beleesik ez a kombó az "optimal" kategóriába.
Hagyom akkor ahogy van, majd szépen beáll idővel benne a tej és akkor megnyugyszik.
Addig meg rakok alá valami kartont, mert ha ez kifolyik a padlóra akkor a bringával együtt mehetek a sufniba
-
SteveAd
tag
Erre gondolsz?
2,2M, ennyiért ki is nézhetne valahogy, nekem nem jött be, lehet az ára miatt.Nem, a videoban meg a regi/jelenlegi Aethos van, annak nem volt csapagyba integralva a kabelezese.
A kepen az utod van, talan ma (vagy holnap) fogjak hivatalosan bejelenteni
Olcsobb nem lesz, de cserebe dragabb igen.Viszont 580 g az 56-os vaz!
-
SteveAd
tag
Pedig ez már látszólag eldőlt, minden vezeték el lesz rejtve szem elől, ha tetszik nekünk, ha nem, a gyártók és szerelők pedig majd megoldják...egyik a működőképes kivitelezését, másik meg a szerelését, szervizelését.

#340349
dellfanboy...a honlapon azt írjabehatolás
miatt fejlesztés alatt áll...mintha csak Kovi lenne a rendszergazda.
Szerencsere montiknal ez nem ennyire lett divat (vagyis eleg nagy es hangos tiltakozas is volt), ezert eleg sok gyarto nem rejti csapagyba a vezetekeket.
De en orszagutin es bojkottalom ezt az "innovaciot" -
gbors
nagyúr
Nem tartok még ott a spirituális fejlődésben, hogy a kerekek lecserélésén gondolkodjak

Egyelőre az áttételeken töröm a fejem - nem sikerült még megtalálnom a jó megoldást arra, hogy alul kicsik legyenek a gapek, fent meg legyen tartalék mászáshoz. Még úgy sem, hogy a komplett váltó megy a levesbe - a jelenlegi 2x10-et vagy 1x11-et tud. -
Dark Archon
addikt
Vettem egy elektromos bicajt melóval kapcsolatban.
A hátsó fogaskerék meglazult, viszont a kazettára a normál szeszámok nem jók.
Sem a normál shimano, sram és egyik egzotikus régi szerszámom se megy rá.
Hát ugyan 12 körmös viszont olyan 26mm az ármérője.
Gyártóhoz (ATA) és a kerékpárhoz normál kézikönyv nincs. I support az elméletileg létező full manualt nem találja (pici ínglis szinten van).
Valami ötlet? Szerviz gyakorlatilag nem létezik max BP van.
Én visszavinném a bringát
-
zsamiatt
őstag
Elképzelni sem tudom hogyan lehetséges, hogy egy vadidegen fórumbejegyzése olyan reakciót vált ki, aminek következtében rosszat kell kívánni illetve egy virtuális emotikon fejét a falba verni, de ha bele kell menni, ám legyen.
Elfelejtettem kiemelni, de én nappalról beszélek. Az egész villogás addig tart, még kikerül a látótérből a kerékpáros, ami nem sok idő. Épp ezért villog, mert figyelmet szeretne vonzani. Tulajdonképpen ha megfigyeljük, rengeteg olyan szükséges rossz van amiről nem is hinnénk hogy a javunkat szolgálják. Melyik a jobb, ha 2-4 másodpercig kell nézni a körülbelül pár villantást, avagy áthajtani valakin, mert nem vettük észre? Szélsőséges szituáció, de szerintem elegen kutatták (pl. forrás: [link]) már a világban a villogó fény figyelemfelhívó hatásait (főleg olyan környezetben, ahol elég sok inger ér). Arról már nem is beszélve, hogy szerencsére nekem még frissek az autósiskolai tanok, ahol az egyik alapkő volt az, hogy állandóan vizsgáljuk ne csak az előttünk, hanem az egész körülöttünk lévő teret. Lehet tényleg velem van a baj, de miért rossz, ha ebben valaki segít? Azért annyira sokan nem használunk szerintem lámpát, hogy konstans villogás látszódjon a tükörben. Az én lámpámon a villogás fényereje is állítható, nyilván nem maxon használom, a gyakorisága közel sem stroboszkóp jellegű.az én véleményem az ha valaki nem lát egy 2m magas és kb félm-1m széles közlekedő tárgyat akor az a villogásól se fog észrevenni. (autóba ülve látom, hogy a tükör is sok embernél csak dísznek van) Másrészt meg azért kell mert belefutottam már olyan agybajnokba aki este meg szürkületnél is használta. Na most kerékpárral ha jössz szembe az nem 2-4 másodperc.
-
Viktor S
csendes tag
+1 a munkavédelmire. Több olyan szabványnak is meg kell felelniük, aminek egy sima napszemüvegnek nem, mégis olcsóbbak, mint egy sportszemüveg.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Pedig ez már látszólag eldőlt, minden vezeték el lesz rejtve szem elől, ha tetszik nekünk, ha nem, a gyártók és szerelők pedig majd megoldják...egyik a működőképes kivitelezését, másik meg a szerelését, szervizelését.

#340349
dellfanboy...a honlapon azt írjabehatolás
miatt fejlesztés alatt áll...mintha csak Kovi lenne a rendszergazda.
-
L4D1K
őstag
Igen én vagyok az aki áll a piros jelzésnél akkor is amikor nincs semmi és kerül ki a sok futár + akinek sietős / telibeszarja. Aztán megint kerülhetem ki őket 1 perc múlva.
A forgalom meg ugye: mindenki nagyobb, erősebb és hülyébb nálam. Nincs értelme vitatkozni mert a 2bites npc úgy sem érti
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Vettem egy elektromos bicajt melóval kapcsolatban.
A hátsó fogaskerék meglazult, viszont a kazettára a normál szeszámok nem jók.
Sem a normál shimano, sram és egyik egzotikus régi szerszámom se megy rá.
Hát ugyan 12 körmös viszont olyan 26mm az ármérője.
Gyártóhoz (ATA) és a kerékpárhoz normál kézikönyv nincs. I support az elméletileg létező full manualt nem találja (pici ínglis szinten van).
Valami ötlet? Szerviz gyakorlatilag nem létezik max BP van.
Ez az új magyar ATA?...jól kezdi ez is karrierjét , ha már külön célszerszámokat igényel a szerelése!
Nézd meg hátha segít. [link] -
dellfanboy
őstag
Vettem egy elektromos bicajt melóval kapcsolatban.
A hátsó fogaskerék meglazult, viszont a kazettára a normál szeszámok nem jók.
Sem a normál shimano, sram és egyik egzotikus régi szerszámom se megy rá.
Hát ugyan 12 körmös viszont olyan 26mm az ármérője.
Gyártóhoz (ATA) és a kerékpárhoz normál kézikönyv nincs. I support az elméletileg létező full manualt nem találja (pici ínglis szinten van).
Valami ötlet? Szerviz gyakorlatilag nem létezik max BP van.
ez az ATA gyártó nem az amit nemrég prómoztak, hogy magyar? és nincs normális support? wtf

-
Maximum1
őstag
-
Dark Archon
addikt
Hát ez!...bexarás, ilyent még csak nem is hallottam!
...ugyanakkor gyanúsan tiszta az a sütő, csak nem direkt cipősütésre vásároltad?!🤔🤭 -
parandroid
félisten
Ha baleset volt, akkor a rendőrségi helyszínelés, illetve a kitöltött kárbejelentő alapján az autós kgfb-je fizet. Ha nem forgalomban történt szándékos károkozás, akkor ügyvéd, feljelentés, polgári kártérítési per.
p
-
KaLeun
senior tag
Plusz kérdésem lenne. Ugyan már nem aktuális.
Ha valaki egy autó által széndékos kárt szenved (vadiúj milliós bicaj, ruha és teló) akkor hova fordulhat?
Mivel jogi és kerékpáros fórumokról és rendőrségről elküldtek anyámba.
-
KaLeun
senior tag
Vettem egy elektromos bicajt melóval kapcsolatban.
A hátsó fogaskerék meglazult, viszont a kazettára a normál szeszámok nem jók.
Sem a normál shimano, sram és egyik egzotikus régi szerszámom se megy rá.
Hát ugyan 12 körmös viszont olyan 26mm az ármérője.
Gyártóhoz (ATA) és a kerékpárhoz normál kézikönyv nincs. I support az elméletileg létező full manualt nem találja (pici ínglis szinten van).
Valami ötlet? Szerviz gyakorlatilag nem létezik max BP van.
-
SteveAd
tag
Ez a videó a saját oldalukon van, amit linkeltél.
Nehezen hiszem hogy ez a project tökéletesen megvalósítható.
Ha majd valakinek itt lesz ilyen akkor megkérjük számoljon be az eredményekről.Az oldal elott egy cikket linkeltem amiben az uj univerzalis valtorol volt szo. A gyarto oldalan jelenleg mas, regebbi (hasznos) termekek is vannak, csak azert tettem be.
Itt paran ertettek mirol van szo. De latom hogy te a szkeptikus polust kepviseled.
Mondjuk en is kivancsi lennek, hogy a gyakorlatban hogy mukodik, de jelenleg nincs szuksegem ilyen megoldasra, szoval en nem fogok beszamolni. De Mauimagicnek igaza van vszleg, es nem lesz tul olcso. -
Mezga Aladár
veterán
Megcsináltam a gravelen a tubelesst, Stans tejet és alis Bucklos szelepet használtam, szalag az a gyári DTswiss.
Igazából tartja a levegőt, minimálisan ereszthet csak, most 2 baron van. Szó nélkül bírta a velence tókört is.
Ami miatt a tubeless szakik véleményét kérem az az hogy ma délutánra megjelentek rajta ilyen fehér kicsapódások,kifolyások vagy micsodák.
Nyomás még mindig van, de ez akkor azt jelenti hogy ez nem sikerült, durrantsam rá újra a kompresszorral?
Vagy forgassam a kereket, pumpáljam ha kéri és jóvanazúgy?
Esetleg tegyek bele másik szalagot, vagy duplázzak rá a gyárira? Mert ez nekem egyértelműen tömítetlenségi szivárgásnak tűnik.
Mekkora a felni belső szélessége és mik az abroncs paraméterei?
-
Mezga Aladár
veterán
Ez a videó a saját oldalukon van, amit linkeltél.
Nehezen hiszem hogy ez a project tökéletesen megvalósítható.
Ha majd valakinek itt lesz ilyen akkor megkérjük számoljon be az eredményekről. -
MM
őstag
Megcsináltam a gravelen a tubelesst, Stans tejet és alis Bucklos szelepet használtam, szalag az a gyári DTswiss.
Igazából tartja a levegőt, minimálisan ereszthet csak, most 2 baron van. Szó nélkül bírta a velence tókört is.
Ami miatt a tubeless szakik véleményét kérem az az hogy ma délutánra megjelentek rajta ilyen fehér kicsapódások,kifolyások vagy micsodák.
Nyomás még mindig van, de ez akkor azt jelenti hogy ez nem sikerült, durrantsam rá újra a kompresszorral?
Vagy forgassam a kereket, pumpáljam ha kéri és jóvanazúgy?
Esetleg tegyek bele másik szalagot, vagy duplázzak rá a gyárira? Mert ez nekem egyértelműen tömítetlenségi szivárgásnak tűnik.
"Vagy forgassam a kereket, pumpáljam ha kéri és jóvanazúgy?"
Én sem vagyok szaki a témában, de szerintem érdemes 1x jobban felpumpálni, és utána kicsit úgy is használni, vagy jól megforgatni és kicsit rázogatni a biciklit közben. Ugyanezt alacsony nyomáson is. Aztán normál nyomáson is mehet, minél többet használod, annál jobb lesz. Eljut a tej olyan helyekre is, ahol korában nem járt. Ha használod pár hétig, előbb-utóbb beáll, és otthagyhatod egy hónapra is simán.
Csak Stans-el van tapasztalatom, de azzal több bringán is. Az egyik kerék felpattintás után olyan szar volt, hogy tej nélkül pár perc alatt 0-ra esett a nyomás. Eresztett a felni illesztésnél, a küllőknél, a gumi oldalánál (ahogy nálad is) meg a szelep mellett, szóval kb. mindenhol. Betoltam a tejet, utána még 3x estéről reggelre leeresztett. Mindig felfújtam normál nyomásra, megforgattam + rázogatás. Aztán használtam is rövid utakra, amíg be nem állt, utána bátran vittem hosszabbakra is. Most simán otthagyom 2-3 hétre, ezalatt 2,5 barról 1,6-ra esik le kb.
Az is hozzátartozik, hogy ez a "B" bringánál volt, így bátran kísérleteztem, illetve lehet, hogy előbb-utóbb megkezdi majd a tej a küllőanyákat, de ami nálad a gumi oldalánál van, az nem okozhat ilyen gondot.
-
Jester01
veterán
-
SteveAd
tag
Speci Aethos 2 erkezik. Kicsit kevesbe tarmacos geometria, cserebe kormanycsapagyban vezetett kabelezes
+ elso fek vezeteke a villanyakba megy mint az SL8-nal 

-
lsebestyen
addikt
Én tudom ajánlani, jó kis bicaj. Majd ha lejárom a 40es gumikat cserélem szélesebbre, de a Sramon 45ös van ahogy látom.
-
Csápájev
őstag
-
itouchfan
őstag
Gyári. Belsős rendszerről váltottam TL-re, minden ok vele, mostanában 2 hetente fújom. A felni maga elég nehéz de strapabíró. Mentem már vele durvább helyeken nem kímélve, nyolcas sincs benne.
Köszi, ez jó hír. Én a másik verzióval szemezek most, nem azzal mint ami neked van, hanem a Sram 1*12-es felszereltséggel. Majd holnap lehet írok egy gravel keresős posztot, de jövőre vannak tervek és leginkább ez fog meg továbbra is.
-
L4D1K
őstag
-
Csápájev
őstag
Átlátszó lidlis napszemüvegem kicsit torzít szerintem.
Ajánlanátok átlátszót így télre kb 10 ezres kategóriában? Jöhet bármilyen rendelős is. -
attiss66
senior tag
Újra elkezdtem a futást. Medicinroller már 750 egyszerre. Ilyen szálkás felsőtestre pályázok. A fej már stimmel.

-
attiss66
senior tag
Úgy látom egynéhány írásom nem tűri a nyomdafestéket .
-
Hasaggymeg
Topikgazda
-
komlo654
csendes tag
Köszi a választ, nekem is d100 van, de még nem jott el számomra a görgős időszak, nekem a sima van, nem a zwift cog változat, habár most elgondolkodtam hogy venni kellene hozza egy cogot
-
mauimagic
senior tag
Nem gondoltam volna, hogy ilyet kérek Tőled, de légyszi inkább metálospólós flood legyen, mint viccek! Thx
-
attiss66
senior tag
Itt meg készül a hamuban sült bontgácsa

Akit érdekel bővebben is:
How to: Heat mold Bont Cycling shoes
Videó, ha nem szeretsz, tudsz olvasni.Nekem is Bont Vaypor-os bringáscipőm van az utihoz. Ezt is meg kellett sütni. A legjobb bringáscipő utihoz.
"Videó, ha nem szeretsz, tudsz olvasni."
Én nem tudok olvasni, de a képeket szeretem nézegetni.
-
attiss66
senior tag
Voltam ma egy nyírbátori tüzéptelepen a sóhordó utcán, meszet akartam venni. De nem vót mész. A tulajnő olyan dagadék volt, hogy szerintem a sportról még nem is hallott, nemhogy bringázna vagy futna. És szerintem a meszet is ő ette meg(azé nem vót).
-
pbors
tag
Attól még lehetnének opciók. Mondjuk most megnéztem az újabb FastRoad modelleket, és némileg elkedvetlenítettek - össze-vissza van elöl 1x és 2x, 1M pénzig bezárólag mindegyiken a Tektro HD-R280 / 210 fékek, az AR2-esen 500-ért vszleg CUES 4000 váltó... Kezdek úgy tekinteni a Toughroadra, hogy jó kis platform, aztán meglátjuk, mit lehet belőle kihozni

Apa kezdődik!
A Toughroad alapvetően tényleg egy jó platform, amivel legtöbbet nyersz az egy jó kerékszett. Mondjuk egy DT GR 1600, vagy egy Mavic Allroad SL, de ez mondjuk helyből a bringa árának a fele.
-
Csápájev
őstag
Hát ez!...bexarás, ilyent még csak nem is hallottam!
...ugyanakkor gyanúsan tiszta az a sütő, csak nem direkt cipősütésre vásároltad?!🤔🤭Állítólag hétvégén sajtos papucs lesz náluk
-
lsebestyen
addikt
Gyári. Belsős rendszerről váltottam TL-re, minden ok vele, mostanában 2 hetente fújom. A felni maga elég nehéz de strapabíró. Mentem már vele durvább helyeken nem kímélve, nyolcas sincs benne.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Itt meg készül a hamuban sült bontgácsa

Akit érdekel bővebben is:
How to: Heat mold Bont Cycling shoes
Videó, ha nem szeretsz, tudsz olvasni.Hát ez!...bexarás, ilyent még csak nem is hallottam!
...ugyanakkor gyanúsan tiszta az a sütő, csak nem direkt cipősütésre vásároltad?!🤔🤭 -
Csápájev
őstag
Nyilván nem egy lámpa fogja megoldani a parasztságot.
Én amúgy sztem (hozzátok képest legalábbis
) a csíra bringás lehetek. Mert mindenkivel szemben előzékeny vagyok, birka türelmű és inkább elengedek mindenkit. Valahogy úgy vagyok vele hogy a forgalomban mindenkinek elsőbbsége van (akkor is ha nem) velem szemben - kevesebb a stressz. De 15 év bringás távlatban érzem a fejlődést az átlag autósoknál is. Jól sejtem, hogy nem budapesti vagy?

-
csidera
kezdő
Elképzelni sem tudom hogyan lehetséges, hogy egy vadidegen fórumbejegyzése olyan reakciót vált ki, aminek következtében rosszat kell kívánni illetve egy virtuális emotikon fejét a falba verni, de ha bele kell menni, ám legyen.
Elfelejtettem kiemelni, de én nappalról beszélek. Az egész villogás addig tart, még kikerül a látótérből a kerékpáros, ami nem sok idő. Épp ezért villog, mert figyelmet szeretne vonzani. Tulajdonképpen ha megfigyeljük, rengeteg olyan szükséges rossz van amiről nem is hinnénk hogy a javunkat szolgálják. Melyik a jobb, ha 2-4 másodpercig kell nézni a körülbelül pár villantást, avagy áthajtani valakin, mert nem vettük észre? Szélsőséges szituáció, de szerintem elegen kutatták (pl. forrás: [link]) már a világban a villogó fény figyelemfelhívó hatásait (főleg olyan környezetben, ahol elég sok inger ér). Arról már nem is beszélve, hogy szerencsére nekem még frissek az autósiskolai tanok, ahol az egyik alapkő volt az, hogy állandóan vizsgáljuk ne csak az előttünk, hanem az egész körülöttünk lévő teret. Lehet tényleg velem van a baj, de miért rossz, ha ebben valaki segít? Azért annyira sokan nem használunk szerintem lámpát, hogy konstans villogás látszódjon a tükörben. Az én lámpámon a villogás fényereje is állítható, nyilván nem maxon használom, a gyakorisága közel sem stroboszkóp jellegű. -
Toobee
veterán
Itt meg készül a hamuban sült bontgácsa

Akit érdekel bővebben is:
How to: Heat mold Bont Cycling shoes
Videó, ha nem szeretsz, tudsz olvasni. -
dom1n0
őstag
-
mauimagic
senior tag
Megtépik azokat az általában érintőre is záró légtelenítő dugókat mint állat (csakúgy mint pl. a radiátor torlószelepeket is) aztán úgy beállnak, hogy mikor nyitnád félő kitekerd a dugót is a radiátor végéből (csak erőkarral az imbuszkulcson tudod kinyitni).

Ilyenkor rutinból kazáncserét javasol a legtöbb szaki
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Megtépik azokat az általában érintőre is záró légtelenítő dugókat mint állat (csakúgy mint pl. a radiátor torlószelepeket is) aztán úgy beállnak, hogy mikor nyitnád félő kitekerd a dugót is a radiátor végéből (csak erőkarral az imbuszkulcson tudod kinyitni).

-
L4D1K
őstag
A legkritikusabbak meg amúgy is a tőlem jobbról elém kanyarodók. Ellenük ér a legtöbbet a villogó. Illetve elvileg a szemből előzők ellen is, de ezt nehéz megmondani, mert van az a seggfej, aki akkor is előz, ha autó jön szembe, és az villog neki, nemhogy akkor, ha bicikli...
p
Nyilván nem egy lámpa fogja megoldani a parasztságot.
Én amúgy sztem (hozzátok képest legalábbis
) a csíra bringás lehetek. Mert mindenkivel szemben előzékeny vagyok, birka türelmű és inkább elengedek mindenkit. Valahogy úgy vagyok vele hogy a forgalomban mindenkinek elsőbbsége van (akkor is ha nem) velem szemben - kevesebb a stressz. De 15 év bringás távlatban érzem a fejlődést az átlag autósoknál is. -
itouchfan
őstag
Köszi, ez jó tipp, erre hirtelen nem is gondoltam, hiszen speed layout be sincs állítva.
Ezt is ki fogom próbálni.Random kérdés, te a Van Rysel gravelen cserélted a kerékszettet vagy a gyárival mentél a derbin is? Ha igen, milyen? Köszi előre is
-
dom1n0
őstag
Ilyen spiater szeru anyagbol voltak, a boltos srac sejtelmesen annyit mondott amikor 1-et kertem, hogy vigyek megeggyet tartalekba azert.. Majd mondom neki legkozelebb, hogy jobban jarnanak a vevok ha 10-es csomagban arulnak

Tekerni?
Balra
-
mauimagic
senior tag
-
dom1n0
őstag
-
SteveAd
tag
Cannondale markaju a kulcs?
Nekem olyan is tort amit egy szerelo ajandekozott (gondolom volt egy nagy adagja)
-
dom1n0
őstag
Onnan vettem, abbol tort el 2/2
Az Obis birja meg
-
mauimagic
senior tag
a lanyomat kellett bekuldenem utanpotlasert az Obiba :DDD :F
Bejelöltem a hiba okát![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A radiátorlégtelenítőkulcs-, és kerékpárbeszerzési szabályok egyik közös eleme: Ne a Zobibú!
Vizes bótbó vedd, vazsból (alu), ne műanyagot. -
dom1n0
őstag
A kép alapján rá van durrantva, ha egyenletesen látod a gumi-felni vonalat, akkor ezzel nem lesz gond.
Szalag szintén nem lehet, mert akkor a nipliknél/szelep mellett fújna ki.Tippre a tipikus kókányoló vizes/fűtésszerelő duma kell ide:
Ne tessék aggódni, majd beáll, kicsit még gyöngyözik, aztán majd jóleszesz, na egymilliókettő lesz összesen, ez mán nyugdíjaskedvezménnyel...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De tényleg. A legtöbb TL kombóm sikersztori, de pl a Conti Raceking csinált ilyesmit pár napig, azóta is jó minden.Off: Ezek a radiator legtelenito kulcsok szandekosan tornek ilyen konnyen? Vagy csak kifogtam? 2/2 sikerult beletordelni a radiatorokba hetvegen, a lanyomat kellett bekuldenem utanpotlasert az Obiba
-
mauimagic
senior tag
Ja, a vízkő majd megoldja.
Majd felfűtés után megdagad a Loktály, azt megfogja
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
BTW lágyvíznél szokik is menni a pislogás a szakiknál, hogy nem áll be
...vagyis BWT... ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Hasaggymeg
Topikgazda
A kép alapján rá van durrantva, ha egyenletesen látod a gumi-felni vonalat, akkor ezzel nem lesz gond.
Szalag szintén nem lehet, mert akkor a nipliknél/szelep mellett fújna ki.Tippre a tipikus kókányoló vizes/fűtésszerelő duma kell ide:
Ne tessék aggódni, majd beáll, kicsit még gyöngyözik, aztán majd jóleszesz, na egymilliókettő lesz összesen, ez mán nyugdíjaskedvezménnyel...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De tényleg. A legtöbb TL kombóm sikersztori, de pl a Conti Raceking csinált ilyesmit pár napig, azóta is jó minden.Ja, a vízkő majd megoldja.
-
mauimagic
senior tag
Megcsináltam a gravelen a tubelesst, Stans tejet és alis Bucklos szelepet használtam, szalag az a gyári DTswiss.
Igazából tartja a levegőt, minimálisan ereszthet csak, most 2 baron van. Szó nélkül bírta a velence tókört is.
Ami miatt a tubeless szakik véleményét kérem az az hogy ma délutánra megjelentek rajta ilyen fehér kicsapódások,kifolyások vagy micsodák.
Nyomás még mindig van, de ez akkor azt jelenti hogy ez nem sikerült, durrantsam rá újra a kompresszorral?
Vagy forgassam a kereket, pumpáljam ha kéri és jóvanazúgy?
Esetleg tegyek bele másik szalagot, vagy duplázzak rá a gyárira? Mert ez nekem egyértelműen tömítetlenségi szivárgásnak tűnik.
A kép alapján rá van durrantva, ha egyenletesen látod a gumi-felni vonalat, akkor ezzel nem lesz gond.
Szalag szintén nem lehet, mert akkor a nipliknél/szelep mellett fújna ki.Tippre a tipikus kókányoló vizes/fűtésszerelő duma kell ide:
Ne tessék aggódni, majd beáll, kicsit még gyöngyözik, aztán majd jóleszesz, na egymilliókettő lesz összesen, ez mán nyugdíjaskedvezménnyel...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De tényleg. A legtöbb TL kombóm sikersztori, de pl a Conti Raceking csinált ilyesmit pár napig, azóta is jó minden. -
Hasaggymeg
Topikgazda
Megcsináltam a gravelen a tubelesst, Stans tejet és alis Bucklos szelepet használtam, szalag az a gyári DTswiss.
Igazából tartja a levegőt, minimálisan ereszthet csak, most 2 baron van. Szó nélkül bírta a velence tókört is.
Ami miatt a tubeless szakik véleményét kérem az az hogy ma délutánra megjelentek rajta ilyen fehér kicsapódások,kifolyások vagy micsodák.
Nyomás még mindig van, de ez akkor azt jelenti hogy ez nem sikerült, durrantsam rá újra a kompresszorral?
Vagy forgassam a kereket, pumpáljam ha kéri és jóvanazúgy?
Esetleg tegyek bele másik szalagot, vagy duplázzak rá a gyárira? Mert ez nekem egyértelműen tömítetlenségi szivárgásnak tűnik.
Bár tejesszaki nem vagyok éppen, ez biztos rá van pattanva és nem is szalaghiba, hisz a szalag nem is ott tömít.
...én ráfújnék és használnám, hátha helyrejön.🤔...jut eszembe, felfújtad legalább 1x rendesen, a megengedett maximum közelébe?
Új hozzászólás Aktív témák
-
340400 - 340301
355169 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 341901 341900 - 341801 341800 - 341701 341700 - 341601 341600 - 341501 341500 - 341401 341400 - 341301 341300 - 341201 341200 - 341101 341100 - 341001 341000 - 340901 340900 - 340801 340800 - 340701 340700 - 340601 340600 - 340501 340500 - 340401 340400 - 340301 340300 - 340201 340200 - 340101 340100 - 340001 340000 - 339901 339900 - 339801 339800 - 339701 339700 - 339601 339600 - 339501 339500 - 339401 339400 - 339301 339300 - 339201 339200 - 339101 339100 - 339001 339000 - 338901 338900 - 338801 338800 - 338701 338700 - 338601 338600 - 338501 338500 - 338401 338400 - 338301 338300 - 338201 338200 - 338101 338100 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Xbox tulajok OFF topicja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- E-roller topik
- Androidos fejegységek
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Egyre inkább ARM-osodik a 3DMark
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI Vector 16 HX AI Gamer notebook - Ultra 9 275HX 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070Ti 12GB W11
- ÚJ Dell Pro 16 Plus - 16" WUXGA IPS - Ultra 5 235U - 16GB - 512GB - Win11 PRO - 3 év garancia - HUN
- Honor 400 5G 512GB 8GB RAM Desert Gold Újszerű állapotban 2027.03.23-ig garanciával
- Haltomi M10 monitorállvány eladó
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Helix - i5-3427U I 4GB I 256SSD I 11,6" FHD Touch I Cam I W10 I Gar!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
télen mikor full felhős, ködös, nedves az egész mindenség is mellé 0 fok.. mire kitolod a bicot már sötétedik is.. + semmit sem látsz, ruha is hamar átnesvesedik..az mar kozelít

Össztelós meg továbbra sem kell, ha bírnám még az első telót is elhagynám...de nem bírom (nyakam, csuklóim, meg egyáltalán mászni sziklás, gyökeres terepen kell az első, megszoktam)



Nézd meg hátha segít.
...ugyanakkor gyanúsan tiszta az a sütő, csak nem direkt cipősütésre vásároltad?!🤔🤭



