Hirdetés
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
340000 - 339901
355076 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 341901 341900 - 341801 341800 - 341701 341700 - 341601 341600 - 341501 341500 - 341401 341400 - 341301 341300 - 341201 341200 - 341101 341100 - 341001 341000 - 340901 340900 - 340801 340800 - 340701 340700 - 340601 340600 - 340501 340500 - 340401 340400 - 340301 340300 - 340201 340200 - 340101 340100 - 340001 340000 - 339901 339900 - 339801 339800 - 339701 339700 - 339601 339600 - 339501 339500 - 339401 339400 - 339301 339300 - 339201 339200 - 339101 339100 - 339001 339000 - 338901 338900 - 338801 338800 - 338701 338700 - 338601 338600 - 338501 338500 - 338401 338400 - 338301 338300 - 338201 338200 - 338101 338100 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-04-23 19:33 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
parandroid
félisten
Kisebb és vékonyabb, azt is el tudom képzelni, hogy a sima betét jobban mrgszívja magát vízzel, passz, nem úsztam még bringás gatyában
[kép] itt a dekás trisuit betétje, kb fele vastagságú, az én alis mezemben csak mutatóba van 3 mm párna.Plusz ugye futásnál sem mindegy, hogy mekkora, meg milyen kialakítású a pelenka. Sima bringás gatyában letolni egy maratont (4k úszás, meg 180k bringa utany) azért nem egy nagy élmény.
p
-
MC Pite
veterán
Na így kemény a 90km
Börzsöny Ring: Jó volt idén is
Hogy én hogy gondolkoztam nemrég azon hogy fitnessel vagy gravellal menjek... Az út 75-80% a gravelt kívánja inkább; plusz beírtam magamnak megjegyzésbe hogy a smooth gravel vagy average pavement nyomás is kicsit sok volt (2.2/2.4). -
stickermajom
addikt
Szerintem meg Thule és Tree Frog is bohóckodás egy dedikált outdoor járműhöz képest. Valamit magára adó kerékpáros kerégpárszállítója nálam egy VW ID Buzznál kezdődik.
Akartam mondani hogy a Thule és a nemthule is szar, csak a 1UP ami jó (egy rosszabb napon a Küat is megteszi). Ráadásul drágább is, mint a Thule, szóval a sznobsági versenyben is előkelő helyen végez.
Bónuszpont ha valami overlanding Highlanderre rakod. -
zsocy
őstag
Szerintem meg Thule és Tree Frog is bohóckodás egy dedikált outdoor járműhöz képest. Valamit magára adó kerékpáros kerégpárszállítója nálam egy VW ID Buzznál kezdődik.
Tudod mit, igazad van
De akkor már valami ilyenben gondolkodnék, ez szerintem tényleg elmegy bárhová ezen a bolygón. Én hiszek a villanyban, az ID Buzz az egyik kedvencem, de ha lemerül a Pamír hegységben akkor nem töltöd fel bárhol. Amúgy olyan tempóban megyünk fel árban hogy a Thule zsebpénznek tűnik már, egyre jobb ajánlatnak tűnik
-
balintbaba
tag
Egy Cannondale Moterra 1-re bármikor rányomorodnék

Amúgy meg eleve akinek vonóhorgos szállítója van az hülyeséget csinál, amióta megláttam a fényt a Treefrog vákumos tartóval már nem is kellene horgos Thule
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Maximum1, a szappanos víz is segít, a videóban Sid szárazon rakja
befel, ott lehet érdemes kihúzgálni a gumit, de ha csúszik a kerék széle akkor jobban kipattan fújásnál is.Szakbarbár, a Decában a lánc az csak rebrand termék, nekem is KMC volt amit ott vettem. Nincs is neki semmi baja.
Szerintem meg Thule és Tree Frog is bohóckodás egy dedikált outdoor járműhöz képest. Valamit magára adó kerékpáros kerégpárszállítója nálam egy VW ID Buzznál kezdődik.
-
zsocy
őstag
Nekem a tetőre kell, és tényleg tervezek venni 2 db Pro Ride-ot.

f_sanyee...néhai apám valamikor back is 1985 tényleg azt mondta mikor egy óvatlan pillanatban meglátott egykerekezni, hogy
Fiam, ha neked elég egy kerék én kiszerelem a másikat!
...és az nála nem vicc volt, hanem fenyegetés, hogy hagyjam abba a bohóckodást.
mauimagic...szeget ütöttél fejembe mert mi van, ha Ágyúvölgyiek azért gyártanak direkt ropi vázakat, hogy villanyra nyomorítsanak mindenkit.
Egy Cannondale Moterra 1-re bármikor rányomorodnék

Amúgy meg eleve akinek vonóhorgos szállítója van az hülyeséget csinál, amióta megláttam a fényt a Treefrog vákumos tartóval már nem is kellene horgos Thule
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Maximum1, a szappanos víz is segít, a videóban Sid szárazon rakja
befel, ott lehet érdemes kihúzgálni a gumit, de ha csúszik a kerék széle akkor jobban kipattan fújásnál is.Szakbarbár, a Decában a lánc az csak rebrand termék, nekem is KMC volt amit ott vettem. Nincs is neki semmi baja.
-
ZavaBalazs
őstag
A rohadt sok bugra gondolsz ami van benne? A fenix 7 biztosan.
En buzztracket hasznalok ezzy4t vonohorgon. Semmi penzert nem cserelnem le. Osszecsukhato, remekul birja a nagy tempot is. 4 bringat frankon szallitok vele. Meg van 2 vagy 3 eve semmi baja. A baratok is allandoan kolcson kerik.
Thule mindig is tul arazott volt. Es ez nem filer baszas. De ha van jobb, olcsobban akor minek megvenni a dragabbat?Mas: tratlon nadrag pelus resze miben masabb egy sima bringas gatyahoz kepest? Van egyatalan kulonbseg a benne levo pelus mereteben, anyagaban?
Kisebb és vékonyabb, azt is el tudom képzelni, hogy a sima betét jobban mrgszívja magát vízzel, passz, nem úsztam még bringás gatyában
[kép] itt a dekás trisuit betétje, kb fele vastagságú, az én alis mezemben csak mutatóba van 3 mm párna. -
Szakbarbár
aktív tag
Üdv!
A Decathlonos saját márkás láncok milyen minőséget képviselnek? Van innen valakinek tapasztalata velük? Amit vettem 10 sebességes láncot a KMC gyártja. Kiváncsi vagyok mennyire lesz tartós.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Nekem a tetőre kell, és tényleg tervezek venni 2 db Pro Ride-ot.

f_sanyee...néhai apám valamikor back is 1985 tényleg azt mondta mikor egy óvatlan pillanatban meglátott egykerekezni, hogy
Fiam, ha neked elég egy kerék én kiszerelem a másikat!
...és az nála nem vicc volt, hanem fenyegetés, hogy hagyjam abba a bohóckodást.
mauimagic...szeget ütöttél fejembe mert mi van, ha Ágyúvölgyiek azért gyártanak direkt ropi vázakat, hogy villanyra nyomorítsanak mindenkit.
-
fulton
addikt
-
mauimagic
senior tag
Bennem biztosan nincs gyűlölet az ebike-osokkal szemben, sőt, valahol örülök is neki, hogy a 800mm-es evezőikkel tisztogatják az utakat a belógó ágaktól, így én simán elférek.
Nekem is lesz egyszer, ha végre rendesen lenyomorodok/megöregszem
-
f_sanyee
senior tag
-
Friczy
senior tag
-
chubby2o6
senior tag
Síkon tengely nélkül is tudsz menni?
-
fulton
addikt
-
Đusty
addikt
Nekem nincs Ájfonim me drága, de egy Tuléra összekaparom a pénzt ha addig élek is!
Nekem ez jobban tetszik:
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Nekem nincs Ájfonim me drága, de egy Tuléra összekaparom a pénzt ha addig élek is!
-
Napfénysüti
nagyúr
Kezdem szarul érezni magam. Van Thule tartóm, Garmin (kar)órám, de hála égnek nincs Iphoneom. Szóval csak kétharmad részben gyűlölhetnek.
-
Maximum1
őstag
Köszi, jó volt, végre nem porzott, tubelesítés is sikerült, próbakört kibírta.
A nagy thule, garmin, ájfon stb... leszólásához még csatolok egy ebájkos képet, hogy teljes legyen a gyűlölet cunami.


Napfénysüti
Nekem csak Thule nincs, a többi már megvan.
-
zsamiatt
őstag
"e hiába akarok én jót Garmin fanoknak ugyebár, ahol szintén csak a márkanevet, meg a hájpot fizeted meg."
Apa kezdődik.
Tényleg csak a hájp meg a márkanév, ugye? A világon semmi innováció vagy tökölés nélküli működés (hassle free operation) nincs azokkal, mindenki hülye aki olyat vesz, csak te vagy helikopter...A Thule igenis jobb. Átgondoltabb, könnyebben kezelhető, ha bármi gond van könnyebben garizható eszköz. Az hogy drágább mint a többi az csak egy része az egésznek.
Én pl. megtanultam hogy az a drága amit megveszek olcsón, aztán nem okoz örömet, nehézkes, szívok vele és végül lecserélem a drágábbra. Ha eleve ott kezdek akkor spórolok pénzt és időt is.Plusz az ismert márka tényleg könnyebben eladható utána mint egy noname.
A rohadt sok bugra gondolsz ami van benne? A fenix 7 biztosan.
En buzztracket hasznalok ezzy4t vonohorgon. Semmi penzert nem cserelnem le. Osszecsukhato, remekul birja a nagy tempot is. 4 bringat frankon szallitok vele. Meg van 2 vagy 3 eve semmi baja. A baratok is allandoan kolcson kerik.
Thule mindig is tul arazott volt. Es ez nem filer baszas. De ha van jobb, olcsobban akor minek megvenni a dragabbat?Mas: tratlon nadrag pelus resze miben masabb egy sima bringas gatyahoz kepest? Van egyatalan kulonbseg a benne levo pelus mereteben, anyagaban?
-
Napfénysüti
nagyúr
Full! Önmagában fotokon nem tetszett ez a kerek de igy bringaval kiadja!
Nekem a kerék tetszik de bevallom őszintén a váz nem az én világom.
-
chubby2o6
senior tag
Arra esetleg van valakinek tippje, hogy hogyan tudom kiszedni az átütőt, aminek van egy ilyen gyorsszár jellegű vége amivel lehetne tekerni a tengelyt nyitott állásban, viszont most nem "kap bele" a benne lévő racsinba (?, vagy mi van benne). Sajnos nem tudom mi történt. Amikor beraktam a bringát kocsiba szállításhoz, akkor simán ki tudtam szedni a kereket, amikor meg mentünk volna group ride-ra, a tengelyt már valaki berakta, de most se ki se be nem mozdul. A tengelyben nincs imbusznak hely sajnos
. -
parandroid
félisten
-
lsebestyen
addikt
-
Toobee
veterán
Ha meglesz a TT, akkor ugye lebontod ezt a könyöklőtornyot erről? Anélkül tényleg nagyon szép bicikli lenne.
p
-
INTELligent
senior tag
Arra esetleg van valakinek tippje, hogy hogyan tudom kiszedni az átütőt, aminek van egy ilyen gyorsszár jellegű vége amivel lehetne tekerni a tengelyt nyitott állásban, viszont most nem "kap bele" a benne lévő racsinba (?, vagy mi van benne). Sajnos nem tudom mi történt. Amikor beraktam a bringát kocsiba szállításhoz, akkor simán ki tudtam szedni a kereket, amikor meg mentünk volna group ride-ra, a tengelyt már valaki berakta, de most se ki se be nem mozdul. A tengelyben nincs imbusznak hely sajnos
. -
6030D
addikt
Aki kemény, az kemény.
-
gbors
nagyúr
Igen, és pont ez a probléma - olyasvalamin ironizáltál, ami nem létezett. Így viszont ez csak feleseleges feszültségkeltés, teljesen mindegy, milyen tálalásban.
Na piss.... izé, peace. -
(ex)Cat
senior tag
Értem. Tegyük fel, hogy
irigyisztánba
(így, kisbetűvel kell írni?
) látogatsz mondjuk kocsival, akkor az úgy működik, hogy minden normális kerékvágásban megy, de mondjuk Győrnél hív valaki telefonon... akkor már cikinek érzed felvenni az iPhone-t?
Vagy azért nem, mert akik az autóban ülnek, azok nem irigyisztáni lakosok?
Mi a helyzett azzal, ha pl Berlinben vagy egy étteremben, kiderül, hogy magyar a pincér, majd később megcsörren az iPhone? Ilyenkor hogy döntöd el hogy ciki e?
Szal lokáció-, vagy közönségfüggő a dolog?
</s>Szerintem te is tisztában vagy vele, hogy egyik ilyen jellegű megnyilvánulás sem lokáció függő. Van aki szerint túlárazott a szar a Garmin/iPhone/Thule/f.szomtudjami, van aki meg úgy van vele, hogy mindaz amit ezért kap, neki pont megéri. Aztán van amikor az a két szempont pusztán azért kelt feszültséget, mert az egyik nem tudja megérteni, hogy másiknak miért jó az, ami neki nem. Ennyi a történet szerintem.
Én szeretem a Garminom, az iPhone-om, Thule nincs mert vonóhorgom sincs. Amúgy meg bassza meg mindenki, aki nem úgy gondolkodik, ahogy akar
-
mauimagic
senior tag
Amúgy nekem mindegy, nekem nincs biciklitartóm, én ha valahova megyek, ott veszek egy biciklit, hogy ne kelljen vinni.
Almás telefon meg ugye folyamatosan a baszogatott kategória irigyisztánban, néha nekem ciki elővenni, pedig aztán lásd a lent leírtakat. Szerencsére felénk az ilyesmi nem téma. Garmin dettó. Amúgy abból indult az egész, hogy jött a sértésnek szánt prekoncepció, hogy a thulésoknak biztos mind garminja van, vagy valami ilyesmi.
p
Értem. Tegyük fel, hogy
irigyisztánba
(így, kisbetűvel kell írni?
) látogatsz mondjuk kocsival, akkor az úgy működik, hogy minden normális kerékvágásban megy, de mondjuk Győrnél hív valaki telefonon... akkor már cikinek érzed felvenni az iPhone-t?
Vagy azért nem, mert akik az autóban ülnek, azok nem irigyisztáni lakosok?
Mi a helyzett azzal, ha pl Berlinben vagy egy étteremben, kiderül, hogy magyar a pincér, majd később megcsörren az iPhone? Ilyenkor hogy döntöd el hogy ciki e?
Szal lokáció-, vagy közönségfüggő a dolog?
</s> -
parandroid
félisten
Nem a thulésok szólták le a többieket, hanem a nem thulésok baszogatják a thulésokat.
Ilyen nem volt, én úgy emlékszem Archon kolléga leírta, hogy elhiszi hogy jobb a Thule, csak nem éri meg a felárat...
Bizonygatást, hogy jobb lenne bármi bárminél, én nem láttam, csak a Thule tartós hsz-eknél...amit én írtam meg nyilván nem kell komolyan venni, remélem nem kell itt is /s a hsz-ek végére...
Garmin, iPhone téma meg a hsz-ed alapján inkább Benned hagyhatott valami régi feszültséget, mert egyébként nemtom hogy jön ide...
Amúgy nekem mindegy, nekem nincs biciklitartóm, én ha valahova megyek, ott veszek egy biciklit, hogy ne kelljen vinni.
Almás telefon meg ugye folyamatosan a baszogatott kategória irigyisztánban, néha nekem ciki elővenni, pedig aztán lásd a lent leírtakat. Szerencsére felénk az ilyesmi nem téma. Garmin dettó. Amúgy abból indult az egész, hogy jött a sértésnek szánt prekoncepció, hogy a thulésoknak biztos mind garminja van, vagy valami ilyesmi.
p
-
Toobee
veterán
-
mauimagic
senior tag
Nem a thulésok szólták le a többieket, hanem a nem thulésok baszogatják a thulésokat. Garminnal is mindig ez megy, aki megvette a garmint, az leszarja, hogy más wahúval jár (vagy brytonnal, vagy hammerheadddel), legyen vele boldog, csak ne lenne ez a kényszeres bizonygatás, hogy az mennyivel jobb, mint a garmin (melyik garmin?). Ha meg már előjött az iphone, soha eszembe sem jutott, hogy ciki, aki nem olyannal jár, egyszerűen csak utálom az androidot, mint a rendszert, felőlem használja, aki akarja, én nem szeretem (sok szempontból az ios-t sem, de nekem ez a ksiebbik rossz). Sőt, egy prémium droidos cucc tuti biztos, hogy hardveresen előrébb tart, ráadásul szerintem generell drágább is, mint az én szakadt sima iphone-om, amit 3 évente cserélgetek egy másik kifutott alapmodellre. Szóval, ja, státuszszimbólum...
p
Nem a thulésok szólták le a többieket, hanem a nem thulésok baszogatják a thulésokat.
Ilyen nem volt, én úgy emlékszem Archon kolléga leírta, hogy elhiszi hogy jobb a Thule, csak nem éri meg a felárat...
Bizonygatást, hogy jobb lenne bármi bárminél, én nem láttam, csak a Thule tartós hsz-eknél...amit én írtam meg nyilván nem kell komolyan venni, remélem nem kell itt is /s a hsz-ek végére...
Garmin, iPhone téma meg a hsz-ed alapján inkább Benned hagyhatott valami régi feszültséget, mert egyébként nemtom hogy jön ide...
-
parandroid
félisten
Nekem Pro-User van. Biztosan több idő feltenni a bringákat rá, mint a high end Thuléra, úgy 5 perccel irányonként.
Bemutatóteremben megnéztem mi a kínálat, ott azt a döntést hoztam, hogy nekem nem ér meg 150 ropit az az évente 10-20 perc, amit így megspórolnék, mert szarrágó vagyok.
Igaz, a karbon vázzal, felnivel még csövesebb az egész, mert védőszigetelést rakok a vázhoz, felnihez, világégés...
Úgy szoktam, hogy a nejem áll be a kempingbe kocsival, ne engem jegyezzen meg a sok Thulés, az már sok lenne az önbecsülésemnek. Éjfél körül, álruhában jövök be ilyenkor mindig, reménykedve, hogy másnapra elfelejti mindenki a kínos közjátékot
Nem a thulésok szólták le a többieket, hanem a nem thulésok baszogatják a thulésokat. Garminnal is mindig ez megy, aki megvette a garmint, az leszarja, hogy más wahúval jár (vagy brytonnal, vagy hammerheadddel), legyen vele boldog, csak ne lenne ez a kényszeres bizonygatás, hogy az mennyivel jobb, mint a garmin (melyik garmin?). Ha meg már előjött az iphone, soha eszembe sem jutott, hogy ciki, aki nem olyannal jár, egyszerűen csak utálom az androidot, mint a rendszert, felőlem használja, aki akarja, én nem szeretem (sok szempontból az ios-t sem, de nekem ez a ksiebbik rossz). Sőt, egy prémium droidos cucc tuti biztos, hogy hardveresen előrébb tart, ráadásul szerintem generell drágább is, mint az én szakadt sima iphone-om, amit 3 évente cserélgetek egy másik kifutott alapmodellre. Szóval, ja, státuszszimbólum...
p
-
Toobee
veterán
Nekem Pro-User van. Biztosan több idő feltenni a bringákat rá, mint a high end Thuléra, úgy 5 perccel irányonként.
Bemutatóteremben megnéztem mi a kínálat, ott azt a döntést hoztam, hogy nekem nem ér meg 150 ropit az az évente 10-20 perc, amit így megspórolnék, mert szarrágó vagyok.
Igaz, a karbon vázzal, felnivel még csövesebb az egész, mert védőszigetelést rakok a vázhoz, felnihez, világégés...
Úgy szoktam, hogy a nejem áll be a kempingbe kocsival, ne engem jegyezzen meg a sok Thulés, az már sok lenne az önbecsülésemnek. Éjfél körül, álruhában jövök be ilyenkor mindig, reménykedve, hogy másnapra elfelejti mindenki a kínos közjátékot
Nekem is pro user van. Azért nem kellemes érzés, mikor nézed a visszapillantót és nem látod a bringát. Az a befogató pofa szart se ér olyan vázhoz, ami nem kör keresztmetszet. Szerencsére a hevederek fogták a bicajt, így nem hagytam el. Legközelebb nem leszek spúr…
-
gbors
nagyúr
Semmi ilyen nem volt, nem kell csinálni a műsort
Néhány Thule- tulaj leírta, hogy elégedett a cuccal, az már csak nem baj?
Egyébként én sokat nézegettem a 4-es Peruzzo-t, nekem a Velocompact 922 sokkal masszívabbnak tűnik, és a hivatalos terhelhetősége szerint is rakhatok rá e-bike-ot. Nekem ez megért +40 ezret, ha valakinek nem, az is OK, de sztem nem ettől leszek sznob. -
mauimagic
senior tag
Nekem Pro-User van. Biztosan több idő feltenni a bringákat rá, mint a high end Thuléra, úgy 5 perccel irányonként.
Bemutatóteremben megnéztem mi a kínálat, ott azt a döntést hoztam, hogy nekem nem ér meg 150 ropit az az évente 10-20 perc, amit így megspórolnék, mert szarrágó vagyok.
Igaz, a karbon vázzal, felnivel még csövesebb az egész, mert védőszigetelést rakok a vázhoz, felnihez, világégés...
Úgy szoktam, hogy a nejem áll be a kempingbe kocsival, ne engem jegyezzen meg a sok Thulés, az már sok lenne az önbecsülésemnek. Éjfél körül, álruhában jövök be ilyenkor mindig, reménykedve, hogy másnapra elfelejti mindenki a kínos közjátékot
-
mauimagic
senior tag
Huhh látom eléggé eszkalálódott itt a brinaszállítóháború, olyan szinten ciki nem svédre rakni a bringát, mintha mittomén valakinek nem Ályfónja van. Sok nyomorult úgysem érti miről beszélsz, míg ki nem próbálja...
sent from my BlackBerry -
mauimagic
senior tag

tubeless pro tipp, ha nem megy fel és "csak" műhelypumpád van.
Nekem így sikerült rátenni, már majdnem feladtam.Valaki volt a pilisben? nagyon dagonya?
Valaki volt a pilisben? nagyon dagonya?
Nem vészes. Nagy szárazság volt a csütörtöki eső előtt, alig van sár. -
Maximum1
őstag

tubeless pro tipp, ha nem megy fel és "csak" műhelypumpád van.
Nekem így sikerült rátenni, már majdnem feladtam.Valaki volt a pilisben? nagyon dagonya?
-
Mezga Aladár
veterán
há' de most tényleg... én ahelyett, hogy fél méterrel messzebbre tenném a Wahoot a kormányon, inkább multifokális szemüveget fogok csináltatni.
De nekem csak az olvasáshoz kell szemüveg.
Ezért nem fogok a napszemüveg alatt dioptriás lencsét hordani.
+ a navigáció is jobban használható nagyobb képernyőn.
Majd ha 60 felé közeledsz akkor gondolj erre a beszélgetésre!
Nyáron Szlovéniában találkoztam egy magyar ultrabringással.
Beszélgettünk amíg az utunk egy irányba mutatott.
Ami ide kapcsolódik, Ő a Garmin 530 cserélte 1040-re pontosan azért amiért én. -
Mezga Aladár
veterán
Homasitát valahogy nekem sem jutna eszembe venni, pedig most direkt utánanéztem, amúgy '90-ben alakult magyar vállalat. Valószínűleg kínai koprodukciós termékekkel, de attól még nem lesz probléma a garanciával vagy alkatrészekkel.
Ugyanakkor jobban beleásva magam, EZ ennyi pénzért ingyen van, bevállalnám. Zárható vázbilincs, 45 kg terhelhetőség, dönthető, jónak tűnő karos vonóhorogra rögzítés. Meg nem kell a kerekek alá állítgatni a tartót, mint az enyémen. De a 3-as verziója is "csak" 145 ezer itt.
#339955Mezga Aladár: há' de most tényleg... én ahelyett, hogy fél méterrel messzebbre tenném a Wahoot a kormányon, inkább multifokális szemüveget fogok csináltatni.
há' de most tényleg... én ahelyett, hogy fél méterrel messzebbre tenném a Wahoot a kormányon, inkább multifokális szemüveget fogok csináltatni.
De nekem csak az olvasáshoz kell szemüveg.
Ezért nem fogok a napszemüveg alatt dioptriás lencsét hordani.
+ a navigáció is jobban használható nagyobb képernyőn.
Majd ha 60 felé közeledsz akkor gondolj erre a beszélgetésre!
-
Dark Archon
addikt
Nem, nem ezt akartam mondani.
Inkább azt, hogy a Thule jól kitalált, egyszerűen jobb használni.
Ez nem véletlen van így, hanem azért mert tesztelik, fejlesztik, ami meg pénzbe kerül. Van aki ezt meg akarja fizetni, és van aki nem, de én ebből a megfontolásból nem gondolom túlárazottnak.
A Peruzzo-t például én is megbízhatónak tartom, tapasztalatom nincs vele, de az biztos hogy a Homasita helyett én is azt venném, pláne olcsóbban.Homasitát valahogy nekem sem jutna eszembe venni, pedig most direkt utánanéztem, amúgy '90-ben alakult magyar vállalat. Valószínűleg kínai koprodukciós termékekkel, de attól még nem lesz probléma a garanciával vagy alkatrészekkel.
Ugyanakkor jobban beleásva magam, EZ ennyi pénzért ingyen van, bevállalnám. Zárható vázbilincs, 45 kg terhelhetőség, dönthető, jónak tűnő karos vonóhorogra rögzítés. Meg nem kell a kerekek alá állítgatni a tartót, mint az enyémen. De a 3-as verziója is "csak" 145 ezer itt.
#339955Mezga Aladár: há' de most tényleg... én ahelyett, hogy fél méterrel messzebbre tenném a Wahoot a kormányon, inkább multifokális szemüveget fogok csináltatni.
-
Mezga Aladár
veterán
Egyértelmű, hogy akkor szemüveg csináltatása helyett a tévét kell a kormányra rögzíteni
Ez egy p&r&szt benyögés volt!
-
pbors
tag
Értem, tehát a legolcsóbb meg a Thule közt már nem is lehet átmenet szerinted... veszi itt mindenki a kínai bringákat, mezeket, meg minden sz*rt, de szállítóból, abból aztán a csúcs kell, nehogymá' olasz gyártmány legyen
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
#339942Mezga Aladár: nekem mondjuk mindegy, évekkel (10+) ezelőtt vettem 70 ezerért egy Menabót (Thule akkor is 1,5x áron ment), arra az évi 4-5 szállításra teljesen jó. El se hinnéd, de ez is hibátlanul működik. Nem egy bonyolult szerkezetek. De hiába akarok én jót Garmin fanoknak ugyebár, ahol szintén csak a márkanevet, meg a hájpot fizeted meg.
Arra viszont kifejezetten kíváncsi lennék, hogy ugyan mi a bánattal kellene visszamenőleg kompatibilisnek lennie?
Nem, nem ezt akartam mondani.
Inkább azt, hogy a Thule jól kitalált, egyszerűen jobb használni.
Ez nem véletlen van így, hanem azért mert tesztelik, fejlesztik, ami meg pénzbe kerül. Van aki ezt meg akarja fizetni, és van aki nem, de én ebből a megfontolásból nem gondolom túlárazottnak.
A Peruzzo-t például én is megbízhatónak tartom, tapasztalatom nincs vele, de az biztos hogy a Homasita helyett én is azt venném, pláne olcsóbban. -
Dark Archon
addikt
De vajon miért akarna eladni bárki is egy Garmint?

Sajnos, az évek száma nő, bizonyos körülmények között nem jól láttam a kijelzőt.
830 ment 1050 jött.Egyértelmű, hogy akkor szemüveg csináltatása helyett a tévét kell a kormányra rögzíteni
-
Mezga Aladár
veterán
De vajon miért akarna eladni bárki is egy Garmint?
#339949zsocy: elhiszem, hogy a Thule jobb, csak nem feltétlen éri meg a felárat. Ugyanaz, mint a Garmin, ha én nem akarom kifizetni a Connectet mellé, mert van rá 100 másik alkalmazás.
Innováció meg hangzatos, de mára már teljesen üres marketing maszlag. Egyedül a Wahoo volt innovatív a képernyő alatti 3 gombbal. A készülék aljára tenni gombokat, ahol a legtöbb felfogatási esetben ütközik a kezelés a stucnival, az aztán innovatív.
De vajon miért akarna eladni bárki is egy Garmint?

Sajnos, az évek száma nő, bizonyos körülmények között nem jól láttam a kijelzőt.
830 ment 1050 jött. -
Dark Archon
addikt
De hiába akarok én jót Garmin fanoknak ugyebár, ahol szintén csak a márkanevet, meg a hájpot fizeted meg.
Na meg a szoftveres hátteret.
És azt, hogy az aprón igen hamar eladható!
Arra viszont kifejezetten kíváncsi lennék, hogy ugyan mi a bánattal kellene visszamenőleg kompatibilisnek lennie?
Pl arra, hogy a 20 éves (Volvo felirattal) Thule ProRide 598 simán felszerelhető a 3 éve vásárolt keresztlécre az új karbon kompatibilis 598 mellé.De vajon miért akarna eladni bárki is egy Garmint?
#339949zsocy: elhiszem, hogy a Thule jobb, csak nem feltétlen éri meg a felárat. Ugyanaz, mint a Garmin, ha én nem akarom kifizetni a Connectet mellé, mert van rá 100 másik alkalmazás.
Innováció meg hangzatos, de mára már teljesen üres marketing maszlag. Egyedül a Wahoo volt innovatív a képernyő alatti 3 gombbal. A készülék aljára tenni gombokat, ahol a legtöbb felfogatási esetben ütközik a kezelés a stucnival, az aztán innovatív.
-
dom1n0
őstag
"e hiába akarok én jót Garmin fanoknak ugyebár, ahol szintén csak a márkanevet, meg a hájpot fizeted meg."
Apa kezdődik.
Tényleg csak a hájp meg a márkanév, ugye? A világon semmi innováció vagy tökölés nélküli működés (hassle free operation) nincs azokkal, mindenki hülye aki olyat vesz, csak te vagy helikopter...A Thule igenis jobb. Átgondoltabb, könnyebben kezelhető, ha bármi gond van könnyebben garizható eszköz. Az hogy drágább mint a többi az csak egy része az egésznek.
Én pl. megtanultam hogy az a drága amit megveszek olcsón, aztán nem okoz örömet, nehézkes, szívok vele és végül lecserélem a drágábbra. Ha eleve ott kezdek akkor spórolok pénzt és időt is.Plusz az ismert márka tényleg könnyebben eladható utána mint egy noname.
“Én pl. megtanultam hogy az a drága amit megveszek olcsón, aztán nem okoz örömet, nehézkes, szívok vele és végül lecserélem a drágábbra. Ha eleve ott kezdek akkor spórolok pénzt és időt is.”
Pontosan.
-
zsocy
őstag
Értem, tehát a legolcsóbb meg a Thule közt már nem is lehet átmenet szerinted... veszi itt mindenki a kínai bringákat, mezeket, meg minden sz*rt, de szállítóból, abból aztán a csúcs kell, nehogymá' olasz gyártmány legyen
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
#339942Mezga Aladár: nekem mondjuk mindegy, évekkel (10+) ezelőtt vettem 70 ezerért egy Menabót (Thule akkor is 1,5x áron ment), arra az évi 4-5 szállításra teljesen jó. El se hinnéd, de ez is hibátlanul működik. Nem egy bonyolult szerkezetek. De hiába akarok én jót Garmin fanoknak ugyebár, ahol szintén csak a márkanevet, meg a hájpot fizeted meg.
Arra viszont kifejezetten kíváncsi lennék, hogy ugyan mi a bánattal kellene visszamenőleg kompatibilisnek lennie?
"e hiába akarok én jót Garmin fanoknak ugyebár, ahol szintén csak a márkanevet, meg a hájpot fizeted meg."
Apa kezdődik.
Tényleg csak a hájp meg a márkanév, ugye? A világon semmi innováció vagy tökölés nélküli működés (hassle free operation) nincs azokkal, mindenki hülye aki olyat vesz, csak te vagy helikopter...A Thule igenis jobb. Átgondoltabb, könnyebben kezelhető, ha bármi gond van könnyebben garizható eszköz. Az hogy drágább mint a többi az csak egy része az egésznek.
Én pl. megtanultam hogy az a drága amit megveszek olcsón, aztán nem okoz örömet, nehézkes, szívok vele és végül lecserélem a drágábbra. Ha eleve ott kezdek akkor spórolok pénzt és időt is.Plusz az ismert márka tényleg könnyebben eladható utána mint egy noname.
-
Mezga Aladár
veterán
Értem, tehát a legolcsóbb meg a Thule közt már nem is lehet átmenet szerinted... veszi itt mindenki a kínai bringákat, mezeket, meg minden sz*rt, de szállítóból, abból aztán a csúcs kell, nehogymá' olasz gyártmány legyen
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
#339942Mezga Aladár: nekem mondjuk mindegy, évekkel (10+) ezelőtt vettem 70 ezerért egy Menabót (Thule akkor is 1,5x áron ment), arra az évi 4-5 szállításra teljesen jó. El se hinnéd, de ez is hibátlanul működik. Nem egy bonyolult szerkezetek. De hiába akarok én jót Garmin fanoknak ugyebár, ahol szintén csak a márkanevet, meg a hájpot fizeted meg.
Arra viszont kifejezetten kíváncsi lennék, hogy ugyan mi a bánattal kellene visszamenőleg kompatibilisnek lennie?
De hiába akarok én jót Garmin fanoknak ugyebár, ahol szintén csak a márkanevet, meg a hájpot fizeted meg.
Na meg a szoftveres hátteret.
És azt, hogy az aprón igen hamar eladható!
Arra viszont kifejezetten kíváncsi lennék, hogy ugyan mi a bánattal kellene visszamenőleg kompatibilisnek lennie?
Pl arra, hogy a 20 éves (Volvo felirattal) Thule ProRide 598 simán felszerelhető a 3 éve vásárolt keresztlécre az új karbon kompatibilis 598 mellé. -
Dark Archon
addikt
A túlárazottságot a piac dönti el, de ezek már valamiért nagyonsok éve a golden standard ezen a piacon.
Maradjunk annyiban hogy te személy szerint fillérba… akarom mondani szeretsz spórolni.
Van Thule és Mont Blanc vonóhorgos szállítóm is, ég és föld a kettő.
Ettől függetlenül elfogadom ha valaki azt mondja, hogy megveszi a legolcsóbbat, aztán max többet szív vele, lassabban megy, stb.Értem, tehát a legolcsóbb meg a Thule közt már nem is lehet átmenet szerinted... veszi itt mindenki a kínai bringákat, mezeket, meg minden sz*rt, de szállítóból, abból aztán a csúcs kell, nehogymá' olasz gyártmány legyen
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
#339942Mezga Aladár: nekem mondjuk mindegy, évekkel (10+) ezelőtt vettem 70 ezerért egy Menabót (Thule akkor is 1,5x áron ment), arra az évi 4-5 szállításra teljesen jó. El se hinnéd, de ez is hibátlanul működik. Nem egy bonyolult szerkezetek. De hiába akarok én jót Garmin fanoknak ugyebár, ahol szintén csak a márkanevet, meg a hájpot fizeted meg.
Arra viszont kifejezetten kíváncsi lennék, hogy ugyan mi a bánattal kellene visszamenőleg kompatibilisnek lennie?
-
pbors
tag
A Peruzzo vagy Menabo szállítóit is érdemes megnézni. Nem kell a túlárazott Thulét megvenni.
A túlárazottságot a piac dönti el, de ezek már valamiért nagyonsok éve a golden standard ezen a piacon.
Maradjunk annyiban hogy te személy szerint fillérba… akarom mondani szeretsz spórolni.
Van Thule és Mont Blanc vonóhorgos szállítóm is, ég és föld a kettő.
Ettől függetlenül elfogadom ha valaki azt mondja, hogy megveszi a legolcsóbbat, aztán max többet szív vele, lassabban megy, stb. -
Toobee
veterán
Ha meglesz a TT, akkor ugye lebontod ezt a könyöklőtornyot erről? Anélkül tényleg nagyon szép bicikli lenne.
p
Persze, meg amúgy is leveszem. Csak kijátszom vele magam. Tegnap csak a szél miatt hagytam fent, kiváncsi voltam mennyire rángat könyöklőn. Nem nagy valami levenni, felrakni: 4 db 5-ös imbusz, a pozíció is jól adja magát szóval nem sok idő. 5 Nm-re lehet húzni max, 4,5-re lőttem be. Elég flexibilis a cucc, nagyobb darab bringás cimbi meg is lepődött rajta. Nekem egyelőre nincs vele minőségi aggodalmam, de ez a bilincses megoldás biztosan nem a legjobb. Sokkal szimpatikusabbak azok, ahol van csavarhely a kormányban. Azért vettem ezt elsőre és nem rögtön a TT-t, mert sosem mentem még könyöklős bicajjal. Alaptalan volt a félelmem, mehetett volna egyből az Amanyar és akkor a TCR átépítést is megspórolom magamnak.
-
Mezga Aladár
veterán
Nagyon futurisztikus!
...mennyire bírod kihajtani síkon, szélcsenben? 65? 70?Az igazi időfutam bringások nagy darabok jó nagy izomtömeggel. Na ők tudnak pl 55/60 km/h átlagot menni síkon 20/30 km távon. (Pl: Ganna)
Toobee kicsi, ő inkább hegy menő alkat. -
Mezga Aladár
veterán
A Peruzzo vagy Menabo szállítóit is érdemes megnézni. Nem kell a túlárazott Thulét megvenni.
Nem kell a túlárazott Thulét megvenni.
Én 3 éve a THULE PRORIDE 598-at használom.
Pluszban van itthon még egy 20 éves tetőszállítós (Volvo felirattal) Thule ProRide 598 is.
Hibátlanul müxik a mai napig.Én maximálisan ajánlom a támogatásért a visszamenőleges kompatibilitásért és a magas minősége miatt.
-
Dark Archon
addikt
A Peruzzo vagy Menabo szállítóit is érdemes megnézni. Nem kell a túlárazott Thulét megvenni.
-
parandroid
félisten
Köszönöm szépen! Azt hiszem jöhet a TT vázszett is tőlük, amolyan téli projektnek. Októberi bikefitet megvárom, mert nem tudom eldönteni, hogy melyik méret lesz a jó nekem (pont határon vagyok, én a kisebb felé mozdulnék inkább, de egyáltalán nem értek hozzá, TT bicajon se ültem még soha).
Azt full kínai cuccokkal tervezem, hajtás és váltás is. Talán gumi, amiből nem tudsz egyelőre hiend kínait venni.Ha meglesz a TT, akkor ugye lebontod ezt a könyöklőtornyot erről? Anélkül tényleg nagyon szép bicikli lenne.
p
-
dom1n0
őstag
Nagyon futurisztikus!
...mennyire bírod kihajtani síkon, szélcsenben? 65? 70?Irrealis 70 sikon plane egyedul

Top Tour szakaszgyoztes sprinterek ernek el 70-et szelvedett felvezetes stb utan, ugy szamolj
-
Toobee
veterán
Most nem percek, vagy akár hosszú 10-20 másodpercekre, hanem úgy egyáltalán, ha odanézel látod stabilan a mérőn.
Erős hátszélben mentem 10 percre 44-es átlagot, de ahhoz már 246 watt kellett. Ettől gyorsabban az én képességeimmel nem igazán lehet vele menni. 50 körül meg lehet tekerni, de 60-70 az lehetetlen kategória síkon.
-
Hasaggymeg
Topikgazda
Most nem percek, vagy akár hosszú 10-20 másodpercekre, hanem úgy egyáltalán, ha odanézel látod stabilan a mérőn.
-
fulton
addikt
Nagyon futurisztikus!
...mennyire bírod kihajtani síkon, szélcsenben? 65? 70?kizárt lejtő nélkül... síkon szelcsendben meg aztán plane..
Még a 40-50 is kihívas nem hogy 65 meg 70...attol hogy van egy aerobb optimalizalt vaz meg 50es kerék nincs csoda..nagyon minimális wattokrol beszélünk itt ami eltörpül a mellett ami 65km/h hoz kéne sikon.... -
Hasaggymeg
Topikgazda
Megvolt az első kör az új kerekekkel. Ekkora szélben nem mentem még (30-as átlag 40 wattal többet kért, mint általában, 37-43 km/h lökéseket ír az intervals), de végig jól kontrollálható volt. Első 20 km végig oldalszél, brutál lökésekkel. Plusz rohadt jól néz ki az oil slick küllőanyákkal forgás közben.
karoo Garmin betét egyik füle letört, bálamadzaggal orvosoltam, még meg nem jön a cseredarab.
Nagyon futurisztikus!
...mennyire bírod kihajtani síkon, szélcsenben? 65? 70? -
Steady74
addikt
Szia,
Én inkább kicsit többet rászánnék és vennék egy ilyet:
https://shop.timarauto.hu/thule-euroway-g2-922-10170
Az a Homasita lehet hogy jó, de az csak akkor derül ki, ha megvetted, és esetleg elhagytál róla egy bringát…
A Thule-val viszont bringaszállító ügyben még nem sikerült melléfognom.
Ha elég a kettes szállító, az pont ugyanolyan árban van mint az általad linkelt.Köszönöm, megnézem. Mindenképpen kell a 3. hely, mert ha a gyereknek is hozni kell a bicóját, akkor meg vagyok lőve. Alacsony vagyok egy magas autóhoz
így a tetőcsomagtartó nem játszik, mint opció az esetleges harmadik bicónak. -
pbors
tag
Sziasztok. Vonóhorogra szerelhető kerékpárszállítót néztem ki, vásárlás előtt kérném a tanácsotokat, érdeme-s megvenni. Általában kettő, nagyon ritka esetben 3 kerékpár szállítása lenne, országon belül. Kettő Merida és egy olcsóbb bicó, kb 16-16-19 kg tömegekkel. Évente 4-5 alkalommal kerülne felszerelésre ez. Köszi a tippeket, javaslatokat.
Szia,
Én inkább kicsit többet rászánnék és vennék egy ilyet:
https://shop.timarauto.hu/thule-euroway-g2-922-10170
Az a Homasita lehet hogy jó, de az csak akkor derül ki, ha megvetted, és esetleg elhagytál róla egy bringát…
A Thule-val viszont bringaszállító ügyben még nem sikerült melléfognom.
Ha elég a kettes szállító, az pont ugyanolyan árban van mint az általad linkelt. -
Steady74
addikt
Sziasztok. Vonóhorogra szerelhető kerékpárszállítót néztem ki, vásárlás előtt kérném a tanácsotokat, érdeme-s megvenni. Általában kettő, nagyon ritka esetben 3 kerékpár szállítása lenne, országon belül. Kettő Merida és egy olcsóbb bicó, kb 16-16-19 kg tömegekkel. Évente 4-5 alkalommal kerülne felszerelésre ez. Köszi a tippeket, javaslatokat.
-
Toobee
veterán
Köszönöm szépen! Azt hiszem jöhet a TT vázszett is tőlük, amolyan téli projektnek. Októberi bikefitet megvárom, mert nem tudom eldönteni, hogy melyik méret lesz a jó nekem (pont határon vagyok, én a kisebb felé mozdulnék inkább, de egyáltalán nem értek hozzá, TT bicajon se ültem még soha).
Azt full kínai cuccokkal tervezem, hajtás és váltás is. Talán gumi, amiből nem tudsz egyelőre hiend kínait venni. -
(ex)Cat
senior tag
Megvolt az első kör az új kerekekkel. Ekkora szélben nem mentem még (30-as átlag 40 wattal többet kért, mint általában, 37-43 km/h lökéseket ír az intervals), de végig jól kontrollálható volt. Első 20 km végig oldalszél, brutál lökésekkel. Plusz rohadt jól néz ki az oil slick küllőanyákkal forgás közben.
karoo Garmin betét egyik füle letört, bálamadzaggal orvosoltam, még meg nem jön a cseredarab.
Itt is azt mondom, hogy nagyon állat az új kerékszett!
(meg úgy általában az egész gép
) -
Toobee
veterán
Megvolt az első kör az új kerekekkel. Ekkora szélben nem mentem még (30-as átlag 40 wattal többet kért, mint általában, 37-43 km/h lökéseket ír az intervals), de végig jól kontrollálható volt. Első 20 km végig oldalszél, brutál lökésekkel. Plusz rohadt jól néz ki az oil slick küllőanyákkal forgás közben.
karoo Garmin betét egyik füle letört, bálamadzaggal orvosoltam, még meg nem jön a cseredarab.
-
6030D
addikt
Na várjál, de melyik zebálykmérnökúr? Zebálykom is van, mérnök is vagyok.
Úr!
-
parandroid
félisten
Na várjál, de melyik zebálykmérnökúr? Zebálykom is van, mérnök is vagyok.
Szorul a hurok, nyuszika!
p
-
stickermajom
addikt
-
mauimagic
senior tag
Nem tesz jót neked ez a kenyszerpihenő, lassan akkora cinikus bunkó leszel, mint én. Mikor kezdhetsz végre görgőzni?
Most olvastam vissza 2 napot, és volt itt feszkó rendesen, az ellenállas is hasztalan, szerencsére nagy nehezen leföldeltétek magatokat, és sikerült elvezetni.
p
Remélem jövő 7en, úgyhogy egyszerűbb lenne ha addig valaki bannoltattattna a Főnivel
-
parandroid
félisten
YT-nak ennyi volt.
YT Shuts Its DoorsVárható volt. A vége nagyon csúnya volt már, remélem az előre fizető vevőket sikerült még kártalanítani. Nekem meg igy mar sosem lesz Szeptre-m.

p
-
parandroid
félisten
Nem tesz jót neked ez a kenyszerpihenő, lassan akkora cinikus bunkó leszel, mint én. Mikor kezdhetsz végre görgőzni?
Most olvastam vissza 2 napot, és volt itt feszkó rendesen, az ellenállas is hasztalan, szerencsére nagy nehezen leföldeltétek magatokat, és sikerült elvezetni.
p
-
Toobee
veterán
YT-nak ennyi volt.
YT Shuts Its Doors -
mauimagic
senior tag
Mellékeltem a zebálykmérnökúr bike setupját,
ha esetleg nem lenne egyértelmű ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

@Friczy: Igen, ezzel szerintem a legtöbb topiklakó tisztában van.

-
Friczy
senior tag
Nagyon szépen kigyűjtötted gratulálok!
Attól még a valóság az, hogy ugyanazok az alkatrészek a linkelt bringán (fék, teló, hajtókar), mint bármilyen analóg megfelelőjén...
Sima trekkingnél V fék...szerintem tényleg ne erőlködj, hol látsz ilyet új bringák között?
Tudomtudom, a Magyar Santa Cruz (Neuzer) meg az Auchan kínálatában még lehet találni, de a kiindulási kategória nem a 89.990-es szegmens volt, ha jól emlékszem
Konkrét kérdés:
A linkelt bringán légyszíves jelöld be nekem az ebike specifikus alkatrészeket, hadd tanuljak!
A hajtókar lehet az, de a fék, amit konkrétan kiemeltél egy kuttyaközönséges MT200... vagy ebike specifikus olajjal szállítja a Sh! ?
Cube Nuroad e-bike-om van, a felszereltség gyakorlatilag megegyezik ugyanannak a bringának a nem e-bike verziójával, egyetlen kivétel a váz, ami érthető, mert el kell férnie az akkunak és a motornak.
-
arcitec
addikt
a Cube minden bringáját DIN+120%-al teszteli. szóval ha azt írják egy random bringára, hogy a megengedett systemweight annál a típusnál 120 kiló (bringa, rider, csomagok) akkor ők 120*1,2 azaz 144 kilóval tesztelték (1 millió kerékfordulatig, ahol minden egyes fordulat = egy ütés) és ennek semmi köze az ebike szabványhoz például
szépek ezek a szabványok, de inkább minimumként működnek, nem konkrét értékként.
a fenti példa is mutatja, hogy simán lehet olyan Cube modell, ami egy random ebike-hoz képest nagyobb terheléssel lett tesztelve. és a Cube csak az, amiről biztosan tudom, hogy mit és hogy tesztel, de mások is lehetnek ilyenekE szerint hiába írtam le a szabványt amit figyelembe kell venniük.
EN 15194 (ebike) minden ISO 4210(hagyományos) vizsgálatot is tartalmaz. Ez a német szabvány. Az is írtam nyilván nem minden elem az ami erősebb mint egy normál bringán.
Nem értjük egymás gondolatait - mondjuk én értem mi a rugózás tárgya -
.... UFF.
-
SteveAd
tag
Pár éve nekem is kellett volna valami onnan de a drága posta miatt nem rendeltem.
Amúgy a Bringaland most bevezette a Castelli árgaranciát (Ha EU webshopban olcsóbb valami, annyiért adják. Ez elég szimpatikus lépés)
-
f4lcon
addikt
Értem én azt amit írsz, de ott van az is ami azt mutatja, hogy erősebb kritériumok vonatkoznak. Nem kéne már a bowden milyenségén rugózni.
EN 15194 (ebike) minden ISO 4210(hagyományos) vizsgálatot is tartalmaz.
Nem kell ezt úgy kiforgatni, mint ahogy az ki lett. Aki érti az érti aki meg nem az inkább nézzen jobban utána mint itt rugózni a semmin. Nem ragozom tovább, ha a gondolkodás és pláne kreatív gondolkodás itt nem megy, - mindenkinek - az sajnálatos.
Persze akinek nem inge nem veszi magára és pláne nem neked írtam...(a fenti mondatot).a Cube minden bringáját DIN+120%-al teszteli. szóval ha azt írják egy random bringára, hogy a megengedett systemweight annál a típusnál 120 kiló (bringa, rider, csomagok) akkor ők 120*1,2 azaz 144 kilóval tesztelték (1 millió kerékfordulatig, ahol minden egyes fordulat = egy ütés) és ennek semmi köze az ebike szabványhoz például
szépek ezek a szabványok, de inkább minimumként működnek, nem konkrét értékként.
a fenti példa is mutatja, hogy simán lehet olyan Cube modell, ami egy random ebike-hoz képest nagyobb terheléssel lett tesztelve. és a Cube csak az, amiről biztosan tudom, hogy mit és hogy tesztel, de mások is lehetnek ilyenek -
arcitec
addikt
Értem én azt amit írsz, de ott van az is ami azt mutatja, hogy erősebb kritériumok vonatkoznak. Nem kéne már a bowden milyenségén rugózni.
EN 15194 (ebike) minden ISO 4210(hagyományos) vizsgálatot is tartalmaz.
Nem kell ezt úgy kiforgatni, mint ahogy az ki lett. Aki érti az érti aki meg nem az inkább nézzen jobban utána mint itt rugózni a semmin. Nem ragozom tovább, ha a gondolkodás és pláne kreatív gondolkodás itt nem megy, - mindenkinek - az sajnálatos.
Persze akinek nem inge nem veszi magára és pláne nem neked írtam...(a fenti mondatot). -
f4lcon
addikt
Az azért is van - többek közt - már ami a "bu*ivastag külsőket" illeti (gondolom 55" körüli)
szóval a lényeg, hogy az ebike építési szabvány erősebb "felépítményt" követel meg mint egy pár kilós outi. A nagyobb súly okán, nem feltétlen az e-motor miatt, de az is bejátszik nyilván a 85Nm meg tudja rángatni. Mindennek erősebbnek kell lennie, mint ülés, kormány, váz, kerék.... Ez van ...
vannak olyan termékek, amik eddig is kereskedelmi forgalomban voltak, és módosítás nélkül kerülnek ebike-okra - mert elég erősek, strapabíróak, stb ahhoz, hogy mindegy legyen, hogy hagyományos, vagy ebik-ra van szerelve.
-
Jester01
veterán
-
dom1n0
őstag
Sajnos ami nekem kell, a Jedinel kaphato, BD, Bike24 nem jatszik most.
Meg futok egy kort a Grintaban azert, hatha…A kinai dolgokkal versenyezni kellene szerintem, mint belenyugodni, de persze ki-hogy latja.
-
arcitec
addikt
Megállapítható, hogy vannak akik a tutit is ki tudják forgatni, ha meg nem értik mi is lenne a lényeg, meg pláne. De hát nem lehet mindenki tökéletes.......
-
SteveAd
tag
Kétlem, hogy reális a Jedi sportnál hogy 30 eur-ért küldenek egy szelepsapkát el a messzi németországból leszerződve csillió csomagra, miközben én Kis Miska 3300-ért tudom nekik visszaküldeni szerződés minden nélkül.
Keményen keresnek ezen is.
Kína meg jól tudja hogy lehet piacot építeni (szerezni), és sejtem hogy eljön a nap amikor ők is keresni fognak majd a szállításon, de pont ezért kéne verseny velük.
Ahogy a kínai autóknál is ha megnézzük, fele annyiért adnak tele extrázott autókat elég jónak tűnő?? minőségben, az EU-ban kijövő modelleknél meg lassan még mindig ott tartunk hogy fizetős ha nem kurblis ablakot szeretnél.
De az is érdekes számomra, hogy haldoklik a német autóipar, stb, mégis Jörgen meg Jürgen igazgatók milliárdos bónuszt kapnak. Na mindegy csak hangosan szenvedtem megint
Jedi Sports? Rendelj a Sithektől
Amúgy az etalon Bike24nek talán 6 euro egy minimális ertekhatar felett és max 3-4 nap alatt megjon BP-re. Meg árgarancia is van.
A micimackos árak hosszú távú hatását Maui kifejtettem, de ezt a rövidlátó fogyasztók általában elfelejtik.
-
mauimagic
senior tag
Csak röviden írom, a részleteknek, meg utána lehet nézni.... (már akinek ...
).....
A pedelec szabvány (EN 15194) minden ISO 4210 vizsgálatot tartalmaz, de nagyobb terhelési értékekkel, és még hozzájönnek az elektromos rendszer biztonsági vizsgálatai.
Ezért mondhatjuk, hogy a pedelec előírás szigorúbb, mint a sima trekkingé.
De hogy tudatlannak ne legyen kiforgatva:
3. Fékek
ISO 4210: meghatározza a fékek hatásosságát (féktávolság, hőterhelés).
EN 15194: a fékeket nagyobb sebességről és nagyobb rendszer-súlyról is tesztelni kell, mivel a pedelec tipikusan 3–5 km/h-val gyorsabb átlagtempót megy, mint a tisztán trekking kerékpár.
Ezért van az, hogy a pedelec trekkingek szinte mindig tárcsafékkel jönnek, míg a sima trekkingnél még előfordul V-fék.
4. Hajtáslánc és csapágyazás
ISO 4210: alapvető hajtómű-terhelési vizsgálatok.
EN 15194: a motor segédnyomatéka miatt a láncnak, lánckeréknek, középcsapágynak tartósabban kell bírnia a plusz erőt.
Emiatt sok pedelec e-bike specifikus alkatrészeket (pl. Shimano STEPS lánc, megerősített hajtómű) kap.
És nyilván van még ott ahol mindenkinek elérhető, mielőtt még gondolkodás nélkül
bármit is gondolna, bár jobb lenne ha tudna ... csacska macska ...![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nagyon szépen kigyűjtötted gratulálok!
Attól még a valóság az, hogy ugyanazok az alkatrészek a linkelt bringán (fék, teló, hajtókar), mint bármilyen analóg megfelelőjén...
Sima trekkingnél V fék...szerintem tényleg ne erőlködj, hol látsz ilyet új bringák között?
Tudomtudom, a Magyar Santa Cruz (Neuzer) meg az Auchan kínálatában még lehet találni, de a kiindulási kategória nem a 89.990-es szegmens volt, ha jól emlékszem
Konkrét kérdés:
A linkelt bringán légyszíves jelöld be nekem az ebike specifikus alkatrészeket, hadd tanuljak!
A hajtókar lehet az, de a fék, amit konkrétan kiemeltél egy kuttyaközönséges MT200... vagy ebike specifikus olajjal szállítja a Sh! ?
-
stickermajom
addikt
a Saint M821, de azzal meg embert lehet ölni olyan súlya van
...Akkor csatlakozok #339856vlevi kollégához, a villany elbírja, sőt, lefelé még jól is jöhet a + súly.
Ami az oldalmozgást illeti bár teljesen más műfajon, de én is nagytüskésről jöttem és elején lazára állítva a becsatolást volt is néhány akaratlan, gyors ki-becsatolás nagyon rázós lefeléken, de megszoktam. 
#339864
Dark Archon...innen Bezostól lehet nyugodtan vásárolni, megbíz6ó? Mármint nem arra gondolok, hogy ő maga, aki otthagyta feleségét egy bemondónőért, vagy eljátszotta ország-világnak a Kéjti Peri az űrben című filmet, hanem áruháza
, nem olyan mint az e-mag, mely összegyűjt minden suttyó eladót majd az esetleges garanciális igényedet feldughatod seggedbe. 
"a villany elbírja, sőt, lefelé még jól is jöhet a + súly.
"Nem értek egyet.
Nem kell grammozni, de azért sok kicsi sokra megy. Nem véletlenül nem vettem valami fullpower szörnyet, nem tankot szeretnék vezetni, hanem keresem a montis érzést. E-Trekkingre persze mehet a PB palack, ott sok kezelésről nincs szó.Véletlen ki-be csatolás nem fordult még elő meglepő módon, pedig gyengére van állítva. Csak az a fránya float lenne kisebb.
-
arcitec
addikt
Csak röviden írom, a részleteknek, meg utána lehet nézni.... (már akinek ...
).....
A pedelec szabvány (EN 15194) minden ISO 4210 vizsgálatot tartalmaz, de nagyobb terhelési értékekkel, és még hozzájönnek az elektromos rendszer biztonsági vizsgálatai.
Ezért mondhatjuk, hogy a pedelec előírás szigorúbb, mint a sima trekkingé.
De hogy tudatlannak ne legyen kiforgatva:
3. Fékek
ISO 4210: meghatározza a fékek hatásosságát (féktávolság, hőterhelés).
EN 15194: a fékeket nagyobb sebességről és nagyobb rendszer-súlyról is tesztelni kell, mivel a pedelec tipikusan 3–5 km/h-val gyorsabb átlagtempót megy, mint a tisztán trekking kerékpár.
Ezért van az, hogy a pedelec trekkingek szinte mindig tárcsafékkel jönnek, míg a sima trekkingnél még előfordul V-fék.
4. Hajtáslánc és csapágyazás
ISO 4210: alapvető hajtómű-terhelési vizsgálatok.
EN 15194: a motor segédnyomatéka miatt a láncnak, lánckeréknek, középcsapágynak tartósabban kell bírnia a plusz erőt.
Emiatt sok pedelec e-bike specifikus alkatrészeket (pl. Shimano STEPS lánc, megerősített hajtómű) kap.
És nyilván van még ott ahol mindenkinek elérhető, mielőtt még gondolkodás nélkül
bármit is gondolna, bár jobb lenne ha tudna ... csacska macska ...![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Weareus
addikt
Összetört váz?
Köllött neked kányondééél...
-
fulton
addikt
Teljesen vállalható szerintem, és ahogy néztem picit szerencse függő is a dolog, mert feladták, aztán pihent majd egy hetet mielőtt a hajó elindult vele, onnantól kezdve meg bő egy hét múlva meg is jött:
Szerintem ár-érték arányba elég jó dealnek számít a 9velo, a Lightbicycle is elég fasza, de ezek a többhetes szivatások nem túl szimpik számomra.
Ami még foglalkoztatja a fantáziámat, hogy kéne egy elől 50-55 hátul 65-ös szett, úgyis rengeteget megyek síkon, kérdés a valóságban mit hozna...Farsports evo kerekei pl. Van ilyesmi opciójuk .Bar mondjuk azok sajátmatricázott wheelsfar - ahol "logo" nelkül olcsóbban is megkapod. Rendelési idő korrektnek tudom ott. Es gyanítom kicsit jobb support lehet a farsports név mögött..
-
dom1n0
őstag
Gondolom ha egy webshop €30-ért szállítana valamit, amit a többi €6-10 körül (bike24, bike-discount), akkor nem onnan venném, ennyi. Lehet megégették magukat mimogyorókkal és beárazták a kockázatot, vagy 1000 más ok is.
Az, hogy Kis Miska mondjuk €7-ért felad valamit, az egy dolog...
A mocskosprüsszeli multinak meg mondjuk belekerül €4-5-be...maga a szállítás...
Kis Miska megrendeli, utána Oleg a raktáros megkeresi a raktárban €22.50/óráért, aztán Saiid becsomagolja €16.80-as órabérben, a 47.000m²-es csarnoknak nem tudom mennyi fajlagos költsége van a szelepsapkára leetítve, de gondolom az sincs ingyen, van ugye irodai személyzet nem kevés kicsit jobban keresnek, bele kell kalkulálni, hogy Kis Miska át sem veszi, nem ilyen színt képzelt el, visszaküldené, stb., és a végén ott vannak ugye a részvényesek is, ők sem akarnak szarul járni, meg a CEO-nak is ki kell szúrni a szemét valamivel...Mivel a hanyatlónyugaton van szabad piaci verseny (idióták
), és a szektorban a BD elég agresszív árazást alkalmaz, ezért úgy gondolom, hogy az ő áruknál (€9.99) sokkal olcsóbban nem lehet megoldani ide a szállítást.Igen én is így gondolom a folyamatot, a végén pont ez drágítja meg jelentősen.
Az én olvasatomban a szállítás, közlekedés, autópályakarbantartás, és hasonló egész közösségeket érintő szolgáltatások eleve nonprofit (valós...) alapítással és működési modellel alakulnának és működnének.
Mivel ráadásul ez egy nagy közösség, lehete adni melót megváltozott képességűeknek, stb, stb, illetve ha ez nem országonkénti dolog lenne hanem egy nagy EU-t lefedő valami, vélhetően elég versenyképes is lehetne.
-
mauimagic
senior tag
Kétlem, hogy reális a Jedi sportnál hogy 30 eur-ért küldenek egy szelepsapkát el a messzi németországból leszerződve csillió csomagra, miközben én Kis Miska 3300-ért tudom nekik visszaküldeni szerződés minden nélkül.
Keményen keresnek ezen is.
Kína meg jól tudja hogy lehet piacot építeni (szerezni), és sejtem hogy eljön a nap amikor ők is keresni fognak majd a szállításon, de pont ezért kéne verseny velük.
Ahogy a kínai autóknál is ha megnézzük, fele annyiért adnak tele extrázott autókat elég jónak tűnő?? minőségben, az EU-ban kijövő modelleknél meg lassan még mindig ott tartunk hogy fizetős ha nem kurblis ablakot szeretnél.
De az is érdekes számomra, hogy haldoklik a német autóipar, stb, mégis Jörgen meg Jürgen igazgatók milliárdos bónuszt kapnak. Na mindegy csak hangosan szenvedtem megint
Gondolom ha egy webshop €30-ért szállítana valamit, amit a többi €6-10 körül (bike24, bike-discount), akkor nem onnan venném, ennyi. Lehet megégették magukat mimogyorókkal és beárazták a kockázatot, vagy 1000 más ok is.
Az, hogy Kis Miska mondjuk €7-ért felad valamit, az egy dolog...
A mocskosprüsszeli multinak meg mondjuk belekerül €4-5-be...maga a szállítás...
Kis Miska megrendeli, utána Oleg a raktáros megkeresi a raktárban €22.50/óráért, aztán Saiid becsomagolja €16.80-as órabérben, a 47.000m²-es csarnoknak nem tudom mennyi fajlagos költsége van a szelepsapkára leetítve, de gondolom az sincs ingyen, van ugye irodai személyzet nem kevés kicsit jobban keresnek, bele kell kalkulálni, hogy Kis Miska át sem veszi, nem ilyen színt képzelt el, visszaküldené, stb., és a végén ott vannak ugye a részvényesek is, ők sem akarnak szarul járni, meg a CEO-nak is ki kell szúrni a szemét valamivel...Mivel a hanyatlónyugaton van szabad piaci verseny (idióták
), és a szektorban a BD elég agresszív árazást alkalmaz, ezért úgy gondolom, hogy az ő áruknál (€9.99) sokkal olcsóbban nem lehet megoldani ide a szállítást. -
Ringman
félisten
Nem, ez 56-os, 90-es stucnival.
És nagyon úgy tűnik kell rendelnem egy 15mm offsetes üléscsövet hozzá, mert nem nagyon akar kijönni a megfelelő üléspozi anélkül.Most a nagy gyártók már abba az irányba mennek, hogy előlre egy picit kisebb pl. 57-es magasság, hátra meg egy hajszállal nagyobb 64-es, új S5 is már így jön, persze ott a vázgeo is ki van hegyezve erre.
nekem meg az az egyéni bajom a bringákkal, hogy egyre meredekebb a nyeregcső és mellé egyre magasabb a bringa. (560 mm-es felsőcsövű nuroad jött 90-es stucnival)
a fotón lehet a magas fejcső azért zavart meg, mert gravelhez vagyok szokva, ott meg 400 a villa beép. magassága, így a fejcső alacsonyabb.
-
csidera
kezdő
Úgy érted saját sírjukat ássák a cégek azzal, hogy nem hajlandók veszteségesen kiküldeni csomagot? Vagy az EU-nak kéne fizetnie a szállítást a közösségen belül?
Ne felejtsük már el, hogy nincs ingyenebéd, a $0.25-be kerülő alis szelepsapka azért kerül ennyibe nekünk, mert kommunista Micimackó barátunk fizeti a szállítást.
Ezt gazdasági háborúnak hívják, még 50 éve is simán átcsaptak az ilyenek valódi fizikai konfliktusokká, csak azóta az EU elvesztette a legelemibb védekező mechanizmusait is, tátott szájjal nézi végig mi történik.Persze nekünk fogyasztóknak ez csak jó, hiszen $0.25-ért házhoz jön a Zájronmélydönös szelepsapka...leszünk emiatt még szopóágon...
Épp ennek a témának jártam utána még a múltkor, hogy vajon hogyan tudják ilyen alacsonyan tartani az árakat. Ami tény és való az az, hogy pl. a hagyományos utasszállító repülők csomagterét kedvezményesen meg szokták tölteni. Ha egy Európába tartó gépnek a csomagtere mondjuk csak félig telik meg az utasok poggyászaival, nyilván megéri a légitársaságnak kedvezményesen elszállítani pár kütyüt.
A másik az már csak feltételezés, de eljátszottam a gondolattal, hogy egy 1,4 milliárdos országban azért a rabok száma sem elhanyagolható. Látva a hagyományos munkakörülményeket, simán elképzelhetőnek tartom, hogy gazdaságilag hasznosítják a rabokat. Naívan szeretném azt hinni, hogy a gyerekmunkáról már leszokott a világ, de legalább Kína. -
dom1n0
őstag
Úgy érted saját sírjukat ássák a cégek azzal, hogy nem hajlandók veszteségesen kiküldeni csomagot? Vagy az EU-nak kéne fizetnie a szállítást a közösségen belül?
Ne felejtsük már el, hogy nincs ingyenebéd, a $0.25-be kerülő alis szelepsapka azért kerül ennyibe nekünk, mert kommunista Micimackó barátunk fizeti a szállítást.
Ezt gazdasági háborúnak hívják, még 50 éve is simán átcsaptak az ilyenek valódi fizikai konfliktusokká, csak azóta az EU elvesztette a legelemibb védekező mechanizmusait is, tátott szájjal nézi végig mi történik.Persze nekünk fogyasztóknak ez csak jó, hiszen $0.25-ért házhoz jön a Zájronmélydönös szelepsapka...leszünk emiatt még szopóágon...
Kétlem, hogy reális a Jedi sportnál hogy 30 eur-ért küldenek egy szelepsapkát el a messzi németországból leszerződve csillió csomagra, miközben én Kis Miska 3300-ért tudom nekik visszaküldeni szerződés minden nélkül.
Keményen keresnek ezen is.
Kína meg jól tudja hogy lehet piacot építeni (szerezni), és sejtem hogy eljön a nap amikor ők is keresni fognak majd a szállításon, de pont ezért kéne verseny velük.
Ahogy a kínai autóknál is ha megnézzük, fele annyiért adnak tele extrázott autókat elég jónak tűnő?? minőségben, az EU-ban kijövő modelleknél meg lassan még mindig ott tartunk hogy fizetős ha nem kurblis ablakot szeretnél.
De az is érdekes számomra, hogy haldoklik a német autóipar, stb, mégis Jörgen meg Jürgen igazgatók milliárdos bónuszt kapnak. Na mindegy csak hangosan szenvedtem megint
Új hozzászólás Aktív témák
-
340000 - 339901
355076 - 354001 354000 - 352001 352000 - 350001 350000 - 348001 348000 - 346001 346000 - 344001 344000 - 342001 342000 - 341901 341900 - 341801 341800 - 341701 341700 - 341601 341600 - 341501 341500 - 341401 341400 - 341301 341300 - 341201 341200 - 341101 341100 - 341001 341000 - 340901 340900 - 340801 340800 - 340701 340700 - 340601 340600 - 340501 340500 - 340401 340400 - 340301 340300 - 340201 340200 - 340101 340100 - 340001 340000 - 339901 339900 - 339801 339800 - 339701 339700 - 339601 339600 - 339501 339500 - 339401 339400 - 339301 339300 - 339201 339200 - 339101 339100 - 339001 339000 - 338901 338900 - 338801 338800 - 338701 338700 - 338601 338600 - 338501 338500 - 338401 338400 - 338301 338300 - 338201 338200 - 338101 338100 - 338001 338000 - 336001 336000 - 334001 334000 - 332001 332000 - 330001 330000 - 328001 328000 - 326001 326000 - 324001 324000 - 322001 322000 - 320001 320000 - 318001 318000 - 316001 316000 - 314001 314000 - 312001 312000 - 310001 310000 - 308001 308000 - 306001 306000 - 304001 304000 - 302001 302000 - 300001 300000 - 298001 298000 - 296001 296000 - 294001 294000 - 292001 292000 - 290001 290000 - 288001 288000 - 286001 286000 - 284001 284000 - 282001 282000 - 280001 280000 - 278001 278000 - 276001 276000 - 274001 274000 - 272001 272000 - 270001 270000 - 268001 268000 - 266001 266000 - 264001 264000 - 262001 262000 - 260001 260000 - 258001 258000 - 256001 256000 - 254001 254000 - 252001 252000 - 250001 250000 - 248001 248000 - 246001 246000 - 244001 244000 - 242001 242000 - 240001 240000 - 238001 238000 - 236001 236000 - 234001 234000 - 232001 232000 - 230001 230000 - 228001 228000 - 226001 226000 - 224001 224000 - 222001 222000 - 220001 220000 - 218001 218000 - 216001 216000 - 214001 214000 - 212001 212000 - 210001 210000 - 208001 208000 - 206001 206000 - 204001 204000 - 202001 202000 - 200001 200000 - 198001 198000 - 196001 196000 - 194001 194000 - 192001 192000 - 190001 190000 - 188001 188000 - 186001 186000 - 184001 184000 - 182001 182000 - 180001 180000 - 178001 178000 - 176001 176000 - 174001 174000 - 172001 172000 - 170001 170000 - 168001 168000 - 166001 166000 - 164001 164000 - 162001 162000 - 160001 160000 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Sport, életmód, utazás, egészség
- Kerékpárosok, bringások ide!
- (kiemelt téma)
- Asus ROG Strix GAMER PC! Ryzen 3700X / GTX 1660 Ti / 16GB DDR4 / 512GB NVMe
- ÚJ/BONTATLAN Microsoft Surface Laptop 7 ULTRA 7 32GB 1TB
- Samsung Galaxy Watch6 44mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- Apple iPhone 11 64 GB Fehér 1 év Garancia 100% akkumulátor Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
De akkor már valami


(szerintem)
igy meghiusult a dolog e van. Helyette mentem egy sik haladós 87km karikát
.




