Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Kérdés a tuningról (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Attesz


Attesz
aktív tag

Van 1 Abit Vh6II-es lapm benne 1 900-as cerka!
Probáltam tuningolni.
Az a problémám hogy 123 fsb-ig simán minden gond nélkül megy a dolog, de ha 124 vagy feljebb rakom (Pl:133) akkor a rendszer simán elindul feláll rendesen, de ha elinditok 1 játékot néhány másodperc után ujraindul a rendszer!
Lehet ezen segiteni valahogy??


Köszi

Attesz

(#2) g4dg3t válasza Attesz (#1) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Probalj meg kicsit tobb feszt (vcore) adni a prockonak...emeld a feszt 0.05V-al, ha normalis hutes van a prockon emelhetsz max +0.15V-ot is de tovabb ne nagyon!

(#3) Beck18


Beck18
tag

Abit VH6-II lapban egy 800Mhz-es cerka nálam 133on elindul és relatíve stabil (kipróbáltam fél órán át folyamatos 100%os terhelés mellett). ya és fesz. emelés nélkül csinálja mindezt.
Így 1066 Mhzen megy. Aztán próbaképp felraktam 150re, de itt már be se kapcsol a monitor, és csak úgy indul újra hogy tápkábel ki a gépből stb. ... :DDD


[Szerkesztve]

For Whom The Bell Tolls

(#4) Attesz


Attesz
aktív tag

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy szerintetek érdemes alaplapi BIOS-t frissiteni?
Jobb lesz tőle a gép??
Mi változhat a régihez képest???

Köszi

Attesz

(#5) PEPE85


PEPE85
senior tag

Mindenféleképpen érdemes BIOS-t frissíteni, mert lehet, hogy olyan plussz opciókat kapsz amitől lehet, hogy jobban tudod húzni a procid. Pl. több féle osztó beállítás a slot-oknak és még miegymás, de lehet, hogy semmiben nem fogsz javulást látni, de ártani nem árt.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#6) Zoltán


Zoltán
őstag

Melyik a jobb?:

-Celeron 366@550Mhz. Ebben az a jó, hogy 100Mhz az fsb
-Celeron 633Mhz. Ennek nagyobb az órajele, meg tud SSE-t, kevesebbet fogyaszt, de csak 66Mhz az fsb.

(#7) _Volkovy_ válasza Zoltán (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A 633-as Cerka,ezt 100 FSB-vel 950-re tudod applikálni..
Meg alapból is kevésbé melegszik.

(#8) Zoltán válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


Zoltán
őstag

Ha lehetne, akkor odaírtam volna ennek is a tuning Mhz-ét.... :(((

[Szerkesztve]

(#9) Alvin_ti4200 válasza Attesz (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tipikus VH6-II probléma, cseréld ki a RAM-okat, próbáld ki az összes sorrendet. Ha nem megy, akkor aszinkronban próbáld.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Kérdés a tuningról (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.