Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Képernyő kikapcsolása x idő után (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mikuc


Mikuc
csendes tag

Hali!

Van fent egy XP-m. Fent van az SP 1-is. A következőre keresnék megoldást:
Most azt csinálja a gépem, hogy be van állitva, hogy 5 perc múlva ha nem használom a gépet kikapcsolja a monitort. :o
DE ez a sz....t XP NEM kapcsolja ki.!!Bármennyi időre is állitom be nem kapcsolja ki! Régebben is előfordult az ilyen de akkor is csak a rendszer visszaállitás segitett. De már kezdem a winfos bajait unni!
Esetleg van valakinek valamilyen ötlete mitől lehet ez a hiba, mert nem akarom hogy ha megy egész nap a gép a monitor is menjen pogyára.

Köszönöm

Acer Aspire 5920G

(#2) szoto


szoto
csendes tag

Nem esküszöm meg rá, hogy a képernyőre hatással van, de szerintem igen, na mindegy a lényeg, hogy a biosba nézd meg hogy engedélyezve van-e az energiatakarékos mód. Nincs jobb ötletem egyenlőre.

(#3) amargo válasza szoto (#2) üzenetére


amargo
addikt

Elvileg nekem is ez lett volna az 5letem. de ez csak akkor lehet ha egyáltalán nem akar kikapcsolni..
ha néha kikapcsol, akkor ott máshiba van.
Bár azt nem értem, ha tudod, hogy ott hagyod a gépet akkor a monitort magattól is kikapcsolhatod :)
a BIOS ban a Power management ben tudod megnézni a VGA ra vonatkozó beállításokat.. ha engedélyezve van moncsi altatása akkor alaplaptól függően(gondolom) suspended -nek vmilyen válfaja lesz ott off, on vagy hasonló.
itt tudod beállítani pl azt is, hogy a gépet lehessen e altatni.. mert ha alaplapilag letiltod.. akkor egy OP rendszer asszem nem birálhatja ezt felül. szerintem itt nézz körben ha egyáltalán nem kapcsol ki a monitorod.
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Képernyő kikapcsolása x idő után (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.