Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #11666432


#11666432
törölt tag

hi!

Lenne egy kérdésem. Néha XP SP1 alatt bejön egy ilyen ablak: Registry problems found, to recover it please visit www.win32reg.com. vagy www.fixxp.com. Ezek nagybetűvel jelennek meg. Pontos üzenetet este írok. Nem tudja akkor valaki, hogy mi lehet? Spyware, vagy esetleg vírus? Előre is kösz mindenkinek.

Üdv

Freeman

(#2) The DJ válasza #11666432 (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Spyware valószínűleg.

Futtass AdAware és SpyBot Search&Destroy progikat csökkentett módban + ajánlott egy jó tűzfal (Pl. Agnitum Outpost) és egy megbízható vírusírtó.
Kicsi, gyors, ingyenes: Avast

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) bobsys válasza #11666432 (#1) üzenetére


bobsys
addikt

screenshotot tudsz majd nyomni? ez netezés közben jön be vagy csak úgy defaultból mikor még semmi böngésző nem megy (csak online vagy)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4) #11666432


#11666432
törölt tag

Nvidia beépített tűzfalam van. Avast az egy kémprogram kereső? Az ablak úgy általában jön be, mikor van kedve. Most letiltottam az összes Windows alkalmazást, hogy ne férhessen hozzá a nethez, hátha nem fog bejönni. Ha letiltom a tűzfalban ezeket a M$ alkalmazásokat (System32 mappában vannak pl. ftp.exe, tftp.exe, svchost.exe), akkor egy idő után az egyik svchost alkalmazás 99%on dolgozik folyamatosan. Lehet hogy ez a két dolog összefügg (ablak, svchost folyamatos munkája).

(#5) #11666432 válasza The DJ (#2) üzenetére


#11666432
törölt tag

este lefuttatom akkor azt az avastot.

(#6) The DJ válasza #11666432 (#4) üzenetére


The DJ
addikt

Az Avast egy vírusírtó, ami már jó ideje hatékonyan teszi a dolgát nálam.
Nem kell semmit letiltanod, ha megcsinálod, amiket mondtam és beszerzel egy jobb tűzfalat valamint vírusírtót a géped máris biztonságban lesz.
Ami nálad jelentkezik az pont annak az esete, hogy szép kis reklámablakokat hajigál fel a monitorodra véletlenszerűen...erre találták ki az általam említett 2 programot.
De csökkentett módban futtasd, úgy érnek valamit.
AdAware-nél pedig válassz deep system scan módot.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) #11666432 válasza The DJ (#6) üzenetére


#11666432
törölt tag

Szerintem valami telepített program rakta fel, talán a MSNPlus?
Vírusirtót nem fogok felrakni, elsőnek megpróbálkozok egy adawarrel deep scanbn
este írok
kösz

üdv

Freeman

(#8) The DJ válasza #11666432 (#7) üzenetére


The DJ
addikt

MSN Plus csak a saját engedélyeddel telepít fel ''szemetet'', mert ha telepítéskor csak kattingatsz a next-re, akkor alapból ilyenekkel együtt installálódik...

Vírusírtó pedig szvsz nem sokáig marad tiszta a géped még ha ezt most ideiglenesen sikerül is leírtanod majd. :(

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) Benmartin válasza #11666432 (#4) üzenetére


Benmartin
senior tag

az svchostot nem tudod letiltani mert anélkül nem megy a rendszer egyébként semmi köze a nethez de az is fontos hogy sok vírus előszerettel bolondítja meg.

(#10) #11666432 válasza Benmartin (#9) üzenetére


#11666432
törölt tag

Egyszer leállítottam azt az svchostot, ami 99%on ment, és kijött egy ablak, miszerint a Távoli eljáráshívás (RPC) blablabla miatt 1 perc múlva újraindul a gépem.

(#11) #11666432


#11666432
törölt tag

Megvan, Ad-aware 6 leszedte a férget, de nem tudom mi rakhatta fel. Warezokat nem szoktam látogatni, úgyhogy nemtom.

Ha még valakinek van hasonló problémája, akkor ezért készült a topic.

Szerintetek melyik a legjobb spyware irtó program?

(#12) Pompi válasza #11666432 (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Ha még valakinek van hasonló problémája, akkor ezért készült a topic.''

Ahogyan ezek is :DDD [link]

Feel Good Inc.

(#13) Benmartin válasza #11666432 (#11) üzenetére


Benmartin
senior tag

a spysweeper csak kár hogy nem ingyenes.

(#14) Batman


Batman
őstag

Topicot átneveztem, így a keresővel jobban meg lehet találni, és akkor ezentúl ide gyűjtjük a különböző spyware-s problémákat.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#15) #11666432 válasza Batman (#14) üzenetére


#11666432
törölt tag

kösz, szóval várjuk a hasonló hozzászólásokat.

(#16) Pompi válasza Batman (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi, akkor most már lesz hova irányítani az embereket ;)

Feel Good Inc.

(#17) #11666432


#11666432
törölt tag

Megvan a kép. Lefuttattam egy deep scant ad-awarerral, de még mindig csinálja.
[link]

[Szerkesztve]

(#18) #11666432


#11666432
törölt tag

Hogy lehetne leszedni? Bár elég rég adta ki utoljára.

(#19) Benmartin válasza #11666432 (#17) üzenetére


Benmartin
senior tag

registry cleaner azt még nem futattál?

(#20) #11666432 válasza Benmartin (#19) üzenetére


#11666432
törölt tag

Nem futtattam, de az AD-awarenak le kellett volna szednie.

(#21) Benmartin válasza #11666432 (#20) üzenetére


Benmartin
senior tag

az ad-aware nem registry cleaner. azt ajánlom tölts le egyet és vizsgáld át vele a géped!

(#22) #11666432 válasza Benmartin (#21) üzenetére


#11666432
törölt tag

Ok, este meglesz.

(#23) fifi_addict


fifi_addict
tag

Ne felejtsd el kikapcsolni a xp-ben a system recovery-t scan előtt. onnan visszajön, ugyanis, egy átlagos spyware, ha már elég régóta fenn van a gépen.

...........................???

(#24) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Leírok ide én is egy tanúlságos esetet:

Haverommal történt a napokban, hogy beszívott egy gyönyörűséges spywaret, aminek az lett az eredménye, hogy jelenleg egy kiirthatatlan vírus van a gépén.
A történet ott kezdődött, hogy valahogyan ellátogatott az www.updateyoursystem.com oldalra. Az oldal felhívta a arra figyelmét, hogy a gépe fertőzött. Ő ezt naív módon el is hitte, és letöltötte a linken található spyaxe nevű irtóprogramot.
És itt kezdődtek a gondok... :(
A spyaxe írtását nagy nehezen sikerült megcsinálni (remélem), de valami féreg (Win32:Hoaxalarm) egyfolytában bekerül a Windows\System32\1024 mappába.
Eddig a következőket tettem:
- rendszervisszaállító pont kikapcs
- indítás csökkentett módban
- Avast futtatás (boot idejű kereséssel)
- Ad-aware SE Personal
- Spybot Search and Destroy
- CCleaner
- Hijack This
- CWshredder
- manuális törlés
Minden a legfrissebb adatbázisokkal. Nagyon sok szemetet kiirtottam, de ezt a valamit hiába találom meg és irtom, a legközelebbi indításnál szintén ott lesz. :(

Az eredmény a következő: amíg a gép nincs net közelben, minden szép és jó. Viszont abban a pillanatban, hogy csatlakoztatom a kábelt a vírus megjelenik a fent említett mappában. Avast természetesen beriaszt és törli is, de ez nem állapot.
A Hijack This és az Avast az egyetlen, ami képes felisermi ezt az izét, de írtani sehogy sem tudom...
Egyébként róla lenne szó:
Avast:
C:\WINDOWS\system32\1024\ld5EB7.tmp\[UPX]
Hijack This:
O2 - BHO: HomepageBHO - {7caf96a2-c556-460a-988e-76fc7895d284} - C:\WINDOWS\system32\hpB3DA.tmp

Rohadtul nem tudom, hogy ez milyen összetett fertőzés lehet, de hogy nem csak sima vírus, az is biztos. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#25) gr. dracula válasza Gh0sT (#24) üzenetére


gr. dracula
csendes tag

Hmmm! Nagyon ismerős a szitu....
Pont tegnap kaptam be én is ezt a....
Írtam is egy forgalamasabb fórumba, de ott se tudtak segíteni. Azért leírom ide is a tegnapi hozzászólásomat, hátha esetleg valaki tudja mi a teendő:

''Sziasztok!
Megint egy problémával állok elő...
Remélem azért eljön az az idő, amikor majd én is tudok segíteni másoknak...Ám most ismételten a Ti segítségeteket kérem...
Szóval, problémám a következő:

Egyik napról a másikra ellepték a gépemet a rendszer üzenetek...amik szerintem nem azok, csak annak álcázott marketingfogás. A tálcámon kis srága háromszögek felkiáltójellel és pirosan villogó kis ikonok jelennek meg és ilyen üzenetek fűződnek hozzájuk:
''Your computer is infected!''
''Windows has detected spyware infection.''
''It is recomended to use special antispyware tools to prevent data loss. Windows will now download and install the most up-to-date antispyware for you. Click here to protect your computer from spyware.''

Persze mikor odakattintok, hiába várom a Microsoft oldalát...helyette valami SpyAxe, SpyTrooper, meg minden féle fizetős proginak a honlapjára visz...És egyszerűen nem tudom őket kilőni...
Segítsetek!
Első nekifutásban gyorsan felraktam a Microsoft AntiSpyware-t (tudom előbb kellett volna), talált is pár nem a gépemre való dolgot, de ezeket az előugró, szünni nem akaró hülyeségeket az sem tudta eltávolítani...
Az internet explorerem például nem akarta megnyitni a prohardver.hu-t...most is operát használok. Sőt! Kezdőoldalnak betett valami http://www.yoursystemupdate.com/ hülyeséget, és ezt se tudom kiszedni belőle...

Ha esetleg valaki találkozott már hasonló problémával és sikerüt leküzdenie, kérem segítsen...
Előre is köszönöm!
Mi a megoldás?''

Élj úgy mint nemakárki, és halj meg úgy mint bárki!

(#26) Gh0sT válasza gr. dracula (#25) üzenetére


Gh0sT
addikt

A Spyaxe-et elvileg el tudtam távolítani, abban ha gondolod tudok segíteni. Ma este a vírus ellen veszem fel a küzdelmet. Később még jelentkezem... Ha nem jönnék vissza, akkor én is megfertőződtem... :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#27) gr. dracula válasza Gh0sT (#26) üzenetére


gr. dracula
csendes tag

El tudtad távolítani? Isten vagy!
Lécci mond el hogy kell... mert már agyamra megy!
Köszi! ;)

Élj úgy mint nemakárki, és halj meg úgy mint bárki!

(#28) mikado


mikado
tag

Sok bajtól kimélhetnétek meg magatokat, ha a legalapvetőbb win beállításokra szánnátok némi időt.
Pl.:
Rendszergazda felhasználói jogokkal nem netezünk.
Megoldás: kell egy rendszergazda jogosultságú user, jelszóval ! (gyk: vele fogsz tudni telepíteni progikat.
kell továbbá egy ''mezei'' user aki nem rendelkezik telepítési jogosultsággal. (gyk: ezt használod a mindennapi dolgaidhoz.netezés, játék stb...)
''vendég'' user nem engedélyezett!
ezzel, + egy tűzfallal máris a férgek 99%-át távol tudjátok tartani.

Ez xp-re vonatkozik

[Szerkesztve]

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#29) Gh0sT válasza gr. dracula (#27) üzenetére


Gh0sT
addikt

[link]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#30) slapec


slapec
tag

Sziasztok!

Szerdán kaptam egy vadiúj gépet, és máris beszívtam egy spyware-t.
Volt már ilyen máskor is, de azokat elöbb-vagy utóbb sikerült eltávolítani, ezt viszont nem sikerült.
(kép: http://www.kepfeltoltes.hu/view/051217/spyware_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
Külföldi oldalakon járkáltam, aztán egyszercsak ZA, és M$ AntiSpyware elkezdett visítani, hogy spyware-k, meg programok ki akarnak jutni a netre, mondom mindent megtiltani, de ez akkor is bejött. Feltelepült egy spyware eltávolító program is (a képen rajta van) aminek semmi haszna nincs.
Lefuttattam Ms AntiSpyware-t, és Ad-aware-t. Mindkettő talált ezt-azt, csak a keresett bűnöst nem sikerült elkapniuk.
(Próbáltam többször keresni, de nem találtak egy darab kémprogramot se)

Ha tud valaki, legyen szives segítsen
előre is köszi

(#31) Benmartin válasza slapec (#30) üzenetére


Benmartin
senior tag

spysweeperrel próbáltad?

(#32) slapec válasza Benmartin (#31) üzenetére


slapec
tag

nem :B kipróbálom

(#33) slapec


slapec
tag

kipróbáltam, talált ezt-azt, a spyware viszont megmaradt :(
(frissítve is lett)

(#34) Calibos válasza gr. dracula (#25) üzenetére


Calibos
addikt

nekem is valami hasonlóan bosszantó üzenetem volt!

Nekem csak a XP újrainstallálás segített, bár tény elég régóta használtam már és tele volt szemétel az XP-ém. Tudom nem nagy segitség :((



(#35) slapec


slapec
tag

igazából még csak 2 napos az xp-m, akár reinstallálhatnák is, gyakorlatilag nem lenne semmi veszteni valóm :D
de csak van más megoldás is..

(#36) Calibos


Calibos
addikt

tegnap felraktam az XP-Antispyt, bár sem vírus és kémprogram eltávolító nincs benne de aki ismeri tudja hogy miket tud!

Szerintem vannak benne hasznos dolgok amiket érdemes aktiválni és köze van a védelemhez.

Kíváncsi vagyok, kinek mi a véleménye erről (én nekem eleve a Messenger tiltás miatt megérte alkalmaznom)???

(#37) akasp válasza Gh0sT (#24) üzenetére


akasp
senior tag

Figyu Ghost! Nem veszed észre, hogy tmp a kiterjesztése??
És akkor az összes helyben tárolt adatot, cookie-kat, meg minden xart torolj. És tégy fel egy emberibb virusirtot. Pl. Nod32 és spy irtot: microfos antispyware real protection is van benne, meg a registryket is átvizsgálja. Ha még mindig ottvan, akko a fontos cuccokat kulon vinyóra, aztán format c. Ennyi

[Szerkesztve]

(#38) matuu


matuu
tag

Van valami masik olyan Anti-spyware progi a Microsoft Antin kivul ami rendelkezik rezidens vedelemmel?

Probaltam mar a Spybot-ot meg az Ad-aware-t is, de sokkal jobb lenne valami olyan ami foyamatosan figyeli, hogy mi megy vegbe. Otlet? :R

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#39) KKrisz!


KKrisz!
tag

Hali mindenkinek!

VAn egy kis gondom. A Widows minden bekapcsoláskor ezt adja be! Már lefuttattam a TrendMicro virusírtót, de semmit nem talált. Futattam még Ad-Aware SE Personal-t, talált pár cuccot, de azokat letöröltem. Hogyan tudnám ezt az hátteret eltüntetni???
Ja és a Windows csinálja ezt egyébként vagy valami más progi?
[kép]

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#40) kiskacz


kiskacz
senior tag

Sziasztok!

Azt hiszem az origo szoftverbázisáról töltöttem le /free és rendszeresen frissíti magát/ a Spyware Terminator-t. Az ad-awere-vel közösen, szerintem elég jó védelmet nyút, ráadásul a terminátor folyamatosan fut és ''szigetetel''.

Tudom, hogy két azonos feladatot ellátó progi nem a legjobb 1 rendszeren, de nálam műxik.

Üdv!

Huawei Mate 8

(#41) sebipayne


sebipayne
tag

Hello mindenki! Én Firefox böngészőt használok,de megvan az Internet Explorer 6 is.
Történt hogy kistesóm (gondolom vmi játék után nézve) letöltött egy ActiveX vezérlőt, és feltelepült egy Yahoo Toolbar az IE-ba.
Na gondoltam lesz vmi haszna, belevan építve vmi Anti-Spy (de lekellett hozzá tölteni plusszba :((( ), lefuttattam, és talált is 1-2 Adware-t meg akármit. Na most ez szerintetek jó védelem, vagy mégis inkább szerezzek be vmi normális progit? :F

[Szerkesztve]

(#42) akasp


akasp
senior tag

Ja, mindenképpen szerezz be egy nod32-t és egy spy irtót is.

(#43) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Azért belinkelem ide is, hátha segít pár emberen.
[link]
Esetleges megoldások egyike(nekem működött):

1024 dir
msvol.tlb
ld****.tmp
ncompat.tlb
mssearchnet.exe
nvctrl.exe
mscornet.exe
hp***.tmp
ts.ico
ot.ico
ioctrl.dll
svchosts.dll
C:\Program Files\SpyAxe
C:\Windows\System\1024
C:\Windows\System32\1024
spyaxe.exe

Fentieket kikapcsolt rendszervisszaállítással, csökkentett módban, keresővel rejtetteket is keres beállítással keressük és töröljük!!!
Spy Sweeper-t, Ad-Aware-t futtassuk le(ebben a sorrendben!), töröljük a találtakat. Ha Spy Sweeper talál hijacker-cookiekat(pl.: 2o7.net , a , belnk , toplist , yieldmanager) valamint pl.: security2k, searchbar.html hijackert, az explorer visszaállításához esetleg segítség:
[link] vagy:
[link]
A Spy Sweeper online elég jó leírást ad a károkozókról.
Nekem a következők voltak fenn:
2o7.net cookie
a cookie
belnk cookie
toplist cookie
yieldmanager cookie
searchbar.html hijacker
security2k hijacker
spyaxe.exe
antivirus gold hamis av progi
trojan-downloader-zlob

+amit csak a Panda ActiveScan talált és szedett le: trojan.ByteVerify
Úgyhogy futtassuk le azt is. Lemezkarbantartóval töröljünk minden ideiglenes fájlt és internetfájlt. Állítsuk be, hogy az ideiglenes netfájlokat kilépéskor törölje az explorer.
Kb. ezen a ponton futtassunk végig minden keresőt még 1szer teljes scannel.
Nekem innentől minden ok. Csak majd a Spy Sweepert kell 2hetente leirtanom registryből is, majd újratelepíteni.

BS

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#44) Calibos válasza matuu (#38) üzenetére


Calibos
addikt

A mostani vírusirtókba már be van építve (Norton 2006 elég gyenge, nem ajánlatos) .
Kaspersky elég jó



Próbálkozz talán még Spy Sweeper nevű programmal van aki erre esküszik.


(#45) Calibos válasza sebipayne (#41) üzenetére


Calibos
addikt

ha az XP-Antispyt felrakod akkor letilthatod benne ActiveX vezérlőket. Így nem kell aggódni a kisöccsi miatt! :)

Amúgy a kérdésedre: nem ismerem a szóban forgó programot!



[Szerkesztve]

(#46) kiskacz


kiskacz
senior tag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de... : Én is próbálkoztam az aktívx vezérlők tiltásával, ha jól emlékszem alapból így áll fel ''ajánlott'' módban a progi, de akkor gondom volt több internet oldallal, ill. alkalmazással ami használta!

Vagy csak én látom rosszul?:F

Huawei Mate 8

(#47) Benmartin válasza kiskacz (#46) üzenetére


Benmartin
senior tag

nem ha az activex vezérlőket letiltod tényleg gondok lesznek az internettel.

(#48) benjo123


benjo123
csendes tag

Hogyha kerestek akármilyen programot akkor nézzétek meg a [link]- t ott biztos, hogy megtaláljátok!!!

[Szerkesztve]

(#49) róland válasza sebipayne (#41) üzenetére


róland
veterán

MS AntiSpyware.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#50) róland válasza Benmartin (#47) üzenetére


róland
veterán

Hajrá alternatív böngészők. Nem támogatják az ActiveX vezérlőket (melyek mellesleg a vírus/kémprogram mizéria fő okozói).

Firefox terjedése miatt talán egyre több oldalról írtják ki ezt a hülye ActiveX vezérlőt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.