Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Kék fényű egér - házilag? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

A kérdésem a következő:

Próbált már valaki LED-et cserélni optikai egérben. Én szeretném a Genius Netscroll+ Eye PS2-es egeremben a LED-et vörösről kék fényüre cserélni, csak nem akarok hozzáfogni, amíg nem vagyok biztos az eredményben.

Tudom, hogy felesleges hülyeségnek hangzik sokaknak, de én azért megpróbálom, ha van értelme. Szerintem királyul fog kinézni.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) Kriza


Kriza
őstag

Én ezt nem így írtam: ''KÉk fÉnyŰ egÉr - házilag???''
Na mindegy!

Egyébként a műszaki részletekbe ne menjünk bele, mert értek az elektronikához. Egyszerűen azt nem tudom, hogy az optikai vevő a kék fény hullámhosszára is érzékeny-e.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) tildy válasza Kriza (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Valahol mar olvastam rola, hogy csinaltak ilyet, de talan nem veletlenul voros az az eger....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) zsoltee10 válasza tildy (#3) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az mindegy milyen színű a megvilágítás. Csak a led legyen ugyanolyan paraméterekkel rendelkező, de ez nem probléma ezekszerint mert Kriza vágja az elektronikát. :) Tényleg mindegy milyen színű. Láttam konkrétan egy Logitech bj69-es egyszerű egérkében kicserélték kékre, és működött. Meg nem tom mondani, hogy hol, de tényleg láttam.

(#5) bdav válasza tildy (#3) üzenetére


bdav
őstag

lehet h. a vörös led olcsóbb (nemtudom, de lehet)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#6) tildy válasza bdav (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudomásom szerint a vörösnél belenyúlik az infra szintartomanyba is.Volt valahol rola egy cikk, mar nem tom hol, irtak is , hgoy kekkel is mukodik, kerdes csak az, hogy az erzekenysege is marad e ugyanolyan.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) drpele válasza Kriza (#1) üzenetére


drpele
senior tag

valamelyik modder oldalon olvastam, hogy cserélték az ms optikai egér lefjeit kékre...
És az egér utána is korrektül működött, ráadásul nagyon cool kinézete lett :DDD

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#8) Pötyi


Pötyi
őstag

Nagy kaland kiforrasztani egy ledet, meg be a helyére egy másikat... Körülbelül két és fél perces munka...

Adjam kölcsön a tűhegyű Weller pákámat? :D

QNX is cool!

(#9) drpele válasza drpele (#7) üzenetére


drpele
senior tag

optikai egér ledjeit...
Már írni sem tudok :DDD

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#10) Kriza válasza bdav (#5) üzenetére


Kriza
őstag

A kék led kb 10-szer olyan DRÁGA, mint a vörös, tehát lehet ez a szempont. Meg az infra tartomány is. Mindegy, kipróbálom, aztán majd megírom, mi az eredmény.

Egyébként elektrotechnikus vagyok, és a LED paraméterei ilyen alkalmazásnál nem igazán számítanak, mert a ''világító'' LED-ek gyakorlatilag ugyanolyanok. (Kis eltérés az áramban, nyitófeszben, diff. ellenállásban nem jelentős) A lényeg, hogy nagy fényerejű legyen.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#11) Kriza válasza Pötyi (#8) üzenetére


Kriza
őstag

Garis egeret nem akarok pákával izgatni, amíg nem biztos az eredmény, meg lehet, hogy mást is érdekel a téma.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#12) Kriza válasza Kriza (#11) üzenetére


Kriza
őstag

OFF
Ha-ha-ha! Közben TAG lettem!!!!!!!!!!!!

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
ON

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) VladimirR válasza Kriza (#11) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1. http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=2317
2. A gari mindenképpen ugrik ha ezt megcsinálod

Én a Logitec M-BJ69 egeremben cseréltem kékre. Nem kaptam azonos fényerejű LED-et, de a gyengébbel sem romlott a pontosság. Egyébként télleg 2 perc.

(#14) Kriza válasza VladimirR (#13) üzenetére


Kriza
őstag

Köszönöm, ez egy értelmes hozzászólás volt.

A gari ugrik, ha látszik a berhelés, de ha visszarakom az eredeti ledet, szerintem nem fognak belenézni. Amúgy is össz 3200HUF volt.

Azt tudom, hogy max 2 perc, szoktam barkácsolni.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#15) VladimirR válasza Kriza (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Ha helyben nem is néznek bele, a szervizben biztos észreveszik (azt ne hidd hogy egyből újat kapsz, hetekig ülnek rajta :( ), mert szerintem képtelenség úgy visszaforrasztani az eredetit, hogy ne lehessen észrevenni a cserét (bár lehet hogy csak az én kezeim sz@rok ehhez).

Amúgy a genius nem csak lefelé világít? Havernak is ilyesmi van és azon nem látszana semmi ha kicserélné.

(#16) VladimirR válasza VladimirR (#15) üzenetére


VladimirR
nagyúr


Mint mar fentebb irtam, nem sikerult megfelelo fenyereju ledet talalni. Arra gondoltam, hogy nincs-e valami ellenallas, aminek cserejevel, emelni lehetne a feszt a ledben(meg nem neztem meg). Es ha emelem, az nem tesz kart valamiben(leginkabb az IC-t feltem)?

(#17) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Nekem a(z általam is) sokat szidott Microsofttól jött az egérkém. Nem látom értelmét a LED cserének, hisz ennek a típusnak az egész talpa átlátszó piros, tehát kék LED-del legjobb esetben is bugyilila színt kapnék... Viszont ez az egér hátra is világít, és kékkel tényleg cool lenne!!!

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#18) VladimirR válasza dr. rozmark (#17) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Nalam mar ki an cserelve a led, szepis meg minden, csak kicsit gyengebb, mint az eredeti.

(#19) LukE válasza VladimirR (#18) üzenetére


LukE
veterán

használtad azóta;]?
(asszem inkább megyek aludni:D)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) VladimirR válasza LukE (#19) üzenetére


VladimirR
nagyúr

most is azt hasznalom ''vazelin''

(#21) Attyo


Attyo
tag

Ez a LED csere engem is érdekelne. De én még addig sem jutottam, hogy az egér talpát levegyem. :O Aműgy egy BTC gyártmányú (magyarul noname) egerem van, 2500 FT volt. Abban szeretnék cserélni LED-et. Vki leírhatná a LED paramétereit. Örülnék neki. Hogy kell egyáltalán leszedni az egér talpát?????????????? :)) Próbáltam már bicskával lepattintani, de nem jött le. :O

(#22) Attyo


Attyo
tag

OFF
tiszta hülye vagyok. Ilyenekkel foglalkozom, amikor éppen fizikát kellene tanulnom a holnapi vizsgára!!!!!!!!!!! Agyilag teljesen topa vagyok már. 3 hete nem a ludtam egy normálisat. :O :O :O :O :O
ON
LED paramétereknél ilyenekre gondoltam: típus, milyen fesz kell neki.... A többit gondolom TI tudjátok. :))

(#23) VladimirR válasza Attyo (#21) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Kicsit fentebb belinkeltem egy hirt. Abben logitech egerrol van szo, de szerintem nem sok elteres van a ledek kozt. Ha nem akarsz vakon probalkozni, szereez egy multimetert, es ugy ki tudod merni.

(#24) VladimirR válasza Kriza (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Nezzenek oda, en is... :):):)

(#25) Attyo válasza VladimirR (#23) üzenetére


Attyo
tag

Köszi, majd megpróbálom. De még mindig nem jöttem rá, hogy jön le az egér talpa. :O :O A talp ragasztva van, vagy csak simán le kell pattintani??????????

(#26) VladimirR válasza Attyo (#25) üzenetére


VladimirR
nagyúr

logitechet csavarozzak, a tobbit nemtom

(#27) ehh válasza Kriza (#12) üzenetére


ehh
csendes tag

én meg lelkes újonc
pont most:))

(#28) VladimirR válasza Attyo (#25) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Esetleg ha van az aljan matrica, nezz be ala, gyakraj rejtik el igy a csavarokat...

(#29) Atom


Atom
aktív tag

Most ez végülis mire jó? :) a kék a kedvenc szinetek vagy mi? én zöldet akarok :D

Konfig: Már nincs

(#30) Grigorisz válasza Kriza (#1) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Nekem nem igazán jött be a csere, (Logitech egéren, bár ennek nem hiszem hogy sok köze lenne hozzá) fekete asztallapon nem működött. Viszont a gyári ledre vigyázz, nehéz ekkora fényerejűt beszerezni.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#31) VladimirR válasza Atom (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valamicsket egyedive teszi, bar a kek telleg nem a legjobb avlasztas (volt) belatom, mert mindenki ojant akar. lehet ki is cserelem. A bej az, hogy nem tul nagy a valasztek.

(#32) ehh válasza Kriza (#1) üzenetére


ehh
csendes tag

csatlakozomazelőttemszólóhoz
:)):)):)):)):))

(#33) Vitus válasza ehh (#32) üzenetére


Vitus
őstag

Úgy látom Krizanak nem sikerülhetett a beavatkozás mert egy hónapja nem írt :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#34) joghurt válasza Grigorisz (#30) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy nem jó ez a katalógus, ami itt van előttem :)), de valamiért itt ugyanabból a típusból mindig a kékeknek van a legnagyobb fényereje. Szóval lehet, hogy nem kellő választékkal rendelkező boltban próbálkoztál, ha szerinted nehéz ekkora fényerejűt beszerezni. :)

Megjegyzés: Igenis okozhat problémát a hullámhossz, mert az optoelemek (fotodióda vagy -tranzisztor) 850 és 950 nm közötti tartományban virgonckodnak, ami bőven infra. A kék ettől annyira messze van (470 nm), hogy ott már a fotodióda nem izgul be annyira ugyanakkora (vagy nagyobb) fényerő esetén sem.

Még egy megjegyzés: A kék ledeknek nagyobb a nyitófeszültsége, mint a pirosaknak (tipikusan 3,5 vs 1,8...2 V), tehát ugyanakkora tápfeszültség és előtétellenállás esetén közel fele akkora áram fog a kék leden folyni, mint amekkora a piroson. Esetleg ez is okozhatja a gyatrább működést.

A tej élet, erő, egészség.

(#35) vernyul


vernyul
tag

A geniusbol van kék is gyárilag ugyhogy nem éri meg a bajlódás szvsz

What kind of Csatahajo?

(#36) VladimirR válasza joghurt (#34) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Az optikai egerben ccd van, aminek szerintem mindegy milyen szinu fenyt kap ....... azthiszem

(#37) joghurt válasza VladimirR (#36) üzenetére


joghurt
addikt

Úgy látszik, törlődött a hozzászólásom. :((

CCD vagy CMOS. De a CCD-nek sem mindegy, milyen színű fényt kap, és véletlenül szintén 800 nm körül van a maximuma. A kék fényre kb. tizedannyira érzékeny, mint a pirosra.

A tej élet, erő, egészség.

(#38) VladimirR válasza joghurt (#37) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Es a gyarilag kek genius netscroll + eye (vagy mi?)

(#39) raven10011 válasza VladimirR (#38) üzenetére


raven10011
senior tag

Ez engem is érdekelne, hogy a Geniusnak melyik a kék ledes típusa, mert én is tervezgetem optikai egér beszerzését és kék ledesre alakítását, de a leg1xűbb eleve kékledeset vásárni.
Mindenképpen Genius-t vennék, mert mostanában ezeket gyűjtöm :)) (bill, scanner, hangfal)

OFF
A kék led mániához meg én csak annyit tudok mondani, hogy nekem eleve ilyen kék-fehér a teljes konfigom (Genius Comfy KB-19e a baloldali kék műanyag alatt 2db kék leddel, kék-fehér modolt nagyház kékfényű ventikkel és némi fehér ledes megvilágítással a kék részeken) így én mindenképpen a kék mellett teszem le a voksom. Piros, vagy zöld világítás nálam a kék-fehér színek miatt nem nézne ki jól, de egyszínű vagy átfestett ház esetén én is mindenképpen kerülném a kék világítást.
ON

[Szerkesztve]

financenewbie.com

(#40) CuKoR


CuKoR
senior tag

Nekem MS Intellimouse Explorer van és egy olyan matrica alatt van a csavar amit nem lehet leszedni
nem tudna valaki egy ilyen MS egeret mutatni belüröl mer van még rá 9 hó gari éns nem akarom szétbarmolni de ha müködne ez a ledcsere akkor leáztatnám a matricát!

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#41) burgatshow válasza CuKoR (#40) üzenetére


burgatshow
veterán

Vizi patkány! :DDD

(#42) slapec


slapec
tag

Optikait golyósra :)

(#43) raven10011 válasza slapec (#42) üzenetére


raven10011
senior tag

Próbált már valaki ledet szerelni a golyós egerébe? Várom a tapasztalatokat :))

financenewbie.com

(#44) #21346560


#21346560
törölt tag

Igen, bár nem sok értelme lett a végén.....mindenhol világított, végülis nem nézett ki rosszul de 1 idő után rájöttem, hogy nem sok értelme volt :p
Csak a meló volt vele, aztánnem is használom már ;)

(#45) raven10011 válasza #21346560 (#44) üzenetére


raven10011
senior tag

És hogyan oldottad meg, hogy ne zavarja be a kis fényérzékelőket a led fénye?

financenewbie.com

(#46) Esmein


Esmein
nagyúr

Elmentem a LES-be és vettem 2 ledet. Bemegyek, mondom nagy fényerejű ledet szeretnék. Mondom fehér lenne a legjobb, kb 2000 mcd felett(microcandela). Aszondja, látom ért a témához, van 8000-es.( brutalis ). Mondonm oke, mennyi lesz, jé csak 1*500-as. Kék is van 4000-es ? 250ért ? elhozom. Itthon egér szét, piros ki fehér be, nyákot szétszaggat(Grrr !), rézszállal szakadás áthidal, összerak, szétszed árnyékolás leszed, összerak. WoW. Műkszik, gurul kiraly. Az egér alja nagyon halványan kékes, átlátszó, igy a fehér fénnyel egy halvány kék árnyalatot kapok. Nagyon jól néz ki, de azért eltettem a pirosat is. Lehet vagy 15000 mcd.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#47) Latsza válasza Esmein (#46) üzenetére


Latsza
aktív tag

Hali a dologhoz értő egyének :))
Ezekszerint nem mindegy hogy milyen LEDet rakok az eredeti helyére...
Mit mondtok, egy nagy fényerejű, 12V-os kék LED működne az egérben vajh'? Mijét kell megmérni hogy passzoljon az egér eredeti LEDjének helyére?
Még csak hozzáérintgettem a kéket a piroshoz párhuzamban, nem tett kárt a sajtevőmben, kéne valaki, aki tudna az elméleti részében segiteni, a gyakorlatot (forrasztást) meg tudom csinálni...
Meg akarom csinálni faszályosra aa zegerem'!;]

Az mcd amugy a LED-nek mien tulajdonságát akarja mutatni?

[Szerkesztve]

(#48) Gangxters


Gangxters
csendes tag

Sziasztok!

Egyszerűbb lenne ha a gyártók végre létrehoznának egy olyan optikai egeret amelyben a ledet egyszerűen ki lehet venni és helyére lehet tenni a másikat mint egy csipeszt.

(#49) gabi133 válasza Gangxters (#48) üzenetére


gabi133
aktív tag

Nemtudom, asszem kérdeztem már a számtech boltban, hogy lehet-e gyárilag kék ledes optikai egeret venni, és azt mondták, hogy igen!:D

(#50) gabi133


gabi133
aktív tag

Ja! Akartam kérdezni, nem tud valaki véletlenül REVOLTEC LIGHTMOUSE PRECISION egeret (nem használt(új)olcsón) eladni nekem?
Ha igen dobjon már 1 e-mail-t nekem a ''gabi133@freemail.hu''-ra!
Előre is kössz!:R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Kék fényű egér - házilag? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.