Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nasa


Nasa
csendes tag

Hi all!

Ha valakinek van valami ötlete, hogy hogyna lehet normálissá tenni az Epox alaplapomon a RAId chipet azt örömmel fogadnam.
Előtta volt egy Promise RAID-es Gigabyte alaplapom, annak a RIAD-jére bármit bárhogy köthettem, ment.
A Highpointra viszont egyrészt CD/DVD-t nem köthetek, mert a BIOS detektáló sem veszi észre, ráadásul a sima vinyókat is szarul kezeli.

Ha van valakinek jó ötlete/tapasztalata, az kérem ne tűrtőztetsse magát ;-)))

Nasa(R)

(#2) MaUser válasza Nasa (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Új bios?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) CsendPenge válasza Nasa (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Új alaplap? ;]
Az integrált promise vezérlőkről sem hallottam ódákat, de a hp vez.-ről még rosszabbat. Amúgy RAID-ként akarod használni, vagy csak plussz ide csatiként?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) Nasa


Nasa
csendes tag

Új BIOS nincs. Az alaplap ezt leszámítva atomjó, ezért kár lenne lecserélni.
Plusz IDE csatiként használom, mert van 7 eszköz amit be kell kötni, és ez másképp nem megy.
Néztem már Silicon Image-s RAID kártyát is, de az sem kezelte a CD-imet.

Lehet, hogy írni kellene az Epoxnak, hogy adjon ki újabb BIOS-t? ;-)
Sajna az integráltság miatt külön a Highpoint BIOS-át nem tudom felülírni (legalábbis eddig még nem sikerült...)

Nasa(R)

(#5) mozso válasza Nasa (#1) üzenetére


mozso
senior tag

Highpont chipre epulo raidnel nem is fogsz tudni merevlemezeken kivul rakotni semmit. A doksiban benne kellene lennie, hogy CD/CD-R/DVD/ stb kezelesere nem alkalmas. Ez van. Egyebkent raid nem is a CD-k meghajtasara keszult, szerencsed volt, hogy a Promise vitte.

Mit jelent, hogy a sima vinyokat is szarul kezeli? Nekem eddig meg nem volt vele gondom, szep gyors es keves CPU idot hasznal. Milyenek azok a merevlemezek?

Egyebkent hany darab eszkozod van, hogy a raidra szeretned kotni a CD-ket is?

Raidre: 2 HDD kulon csatornan, alaplapra 2 egyeb kulon csatornan. Ekkor meg mindig maradt 2 szabad hely az alaplapon (2 slave), ahova kothetsz valamit, de ekkor mar meg kell gondolni, melyik eszkoz melyikkel kozoskodik.

(#6) mozso válasza mozso (#5) üzenetére


mozso
senior tag

RAID biosok: [L]http://www.biosmods.com/[/L]

Ha a raid bios embedded (marpedig az, hiszen alaplapra van integralva), akkor az epox biosaban csak a raid biost kell frissiteni, ezen az oldalon ebben is tudnak segiteni.

(#7) Panther válasza Nasa (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát, a KT7A-RAID-nél tuti úgy van, hogy az újabb BIOS frissíti néha a RAID-vezérlő BIOS-át is (néha: ha az adott frissítésben van új neki is). Szal egyszerre csinálja.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#8) Nasa válasza mozso (#6) üzenetére


Nasa
csendes tag

A sima vinyó a következő: van egy 80 GB-os Seagate Barracuda iV-em amit rákötök. A szitu a következő. Kigyullad az olvasóled, és gfolyamatosan világít, aztán ha windowsba megnézed nincs is vinyó!, Egészen a power offig nem is lesz!
A RAID BIOS-a felismeri a vinyót, csak menet közben száll el. Bárhol bármilyen rackbe teszem működik... :-(((

A linket köszi, holnap megnézem!

Nasa(R)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.