Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Csá
Sajna 10 perce volt egy olyanom hogy dvd nézés közben a rendszervinyómból kattogó hangok jöttek,majd csontrafagyott az egész.a táon lévő kapcsolóval kikapcsoltam,majd be.és lám,nem látta a rendszervinyót(2 éves 40 gigás ibm deskstar).még egyszer ki és be,és megy.most mi lett vele?kapott néhány bad sectort,vagy készüljek fel a halálára?:(mert most kurvára nem lenne pénzem és kedvem még egy vinyót venni..:(

(#2) Zsiba válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

rettegj és ments adatot! az ilyen kattogások rossz előjelek. Ha most még megy is, nincs rá garancia, hogy holnap is megy. Ments adatot, aztán vizsgáld át a vinyót.

''One Ring to rule them all...''

(#3) _Volkovy_ válasza Zsiba (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

És mit vizsgáljak át rajta?
Van rajta 37 giga mp3,és ez a system vinyóm....:(

(#4) _Volkovy_ válasza Zsiba (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Esetleg van rá valami progi?

(#5) ch.peter válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Szia,

barátnőmnek egy ilyen kattogós vinyó üzemel (csak az egy quanum lct 20) **második vinyóként** már majdnem 5 hónapja (kopp kopp kopp) úgy, hogy 1x már elhagyta a bios is. Néha kattog, lassabb mint volt, de még műxik.

Létfontosságú cuccokat már nem tart rajta.
Szerintem Te se tedd.
Lehet, hogy még megy egy ideig, lehet, hogy holnap leáll :(
sorry a rossz hírekért.

(#6) Alvin_ti4200 válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Fossál, mint az állat. Ezek nagyon rossz előjelek. Vaészeg fejhibával egy pár héten belül el fog pustulni, szóval adatmentés ezerrel. Nekem tök ugyanígy döglött be a 30-as WD-m.

(#7) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

És bocsánat a csúnya kifejezésért, csak fontos, amit írtam:U

(#8) Zsiba válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


Zsiba
senior tag

Hát pl, hogy van-e badsector...
chkdsk erre való. Parancssorba beírod: chkdsk c:

''One Ring to rule them all...''

(#9) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hát ez csúcs..
Ja még valami,ami talán fontos lehet:140 FSB-vel ment a gép,és 1/4-es PCI osztóval a vinyók.Nem lehet hogy azért:FVisszavettem persze azonnal 133-ra,csak reménykedem hogy azzal jó lesz.

(#10) janati válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


janati
őstag

Pedig ennek vége lesz...Tapasztalat...:(

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#11) Skylark válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Skylark
tag

Megboldogult Maxtorom ezt tette, majd másnap mentés közben ''csendesen'' eltávozott....

(#12) Alvin_ti4200 válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem véletlenül ragadt erre a sorozatra a DEATHSTAR név :U

(#13) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Bááázz...Most átmentem a cuccaim.Akkor szerintetek mi van,ha berakok a helyére egy 20-ast és simán átmásolom rá a 2 gigás C partíciót az Ibm-ről?

(#14) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Berakom a 20 gigást az Ibm helyére,átmásolom rá a rendszerpartíciót,és elindítom vele a gépet.Menni fog vajon?

(#15) Zsiba válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


Zsiba
senior tag

Szerintem ne a rendszerrel törödj, azt lehet újra installálni! inkább a fontos adataidat mentsd le, amik pótolhatatlanok!

''One Ring to rule them all...''

(#16) _Volkovy_ válasza Zsiba (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az menni fog.Engem a rendszer is érdekel.Menni fog ez a másolás dolog?

(#17) Zsiba válasza _Volkovy_ (#16) üzenetére


Zsiba
senior tag

Elvileg igen, gyakorlatilag nem tudom :)

''One Ring to rule them all...''

(#18) _Volkovy_ válasza Zsiba (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hmm.
És tegyük fel,hogyha a Smart mindenre okét ír,és nincs bad sector,akkor mi van?

(#19) Zsiba válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Zsiba
senior tag

Én akkor is paráznék egy kattogó vinyó miatt. Ott valami van a fejjel...

''One Ring to rule them all...''

(#20) _Volkovy_ válasza Zsiba (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Most kattogott először.Az nem lehet hogy túl magas volt a PCI órajel?A 13 gigás WD-m egyszerűen megsült 39 pci mellett.

(#21) I_Am


I_Am
veterán

Nekem tavaly 1 IBM-em úgy távozott az aktiv alaktrészeim közül, hogy kivettem mobilrack-el együtt (helyére braktam haverét), letettem magam mellé az ágyra. Majd 20 pereccel később, mikor visszaraktam apró pici halk ciripeléssel tudtomra adta, ''meghaltam''. 60 Giga bukta, agyrém és egyébb szitkozódások melett megofgadtam, többé nem lesz IBM vincsim.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#22) _Volkovy_ válasza I_Am (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nekem is ez az első IBM vinyóm.Csak tudod ha az ember minden ilyennél megfogadja,már nem tud a végén mit választani :D WD nálam akkor kilőve,Maxtor is,most már IBM is?:D

(#23) Alvin_ti4200 válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A mostani WD-m viszont állat!!!!!! WD800JB

(#24) I_Am válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


I_Am
veterán

Na azért nem egészen így van. Elég sok gépet rakok össze és volt régebben amelyikben IBM volt (deathstar is). Na akkor fogadtam meg, hogy nem veszek többet amikor már az enyém is elszállt. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) Apika válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Szia!

A cégünknél pont ugyanez a gond a vinyóval. Reggel, indításkor kattogva indul, akkor nem is ismeri fel a gép. Nyomni kell egy resetet, és akkor már elindul. Ma vettem egy vinyót, holnap mentem az összes cuccot...

(#26) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Amikor most visszamentem megnézni,hogy áll a másolás,kékhalál fogadott.Nem tetszik ez nekem,nagyon nem.
Valami progit nem tudtok ami tud nagyjából ilyen előrejelzést csinálni,hogy mikor dögölhet be?Pl.Smart még mindig rendben van,a chkdsk c: se talál semmit.
Apropó ennek a chkdsk c:-nek nincs valami paramétere,amivel a bad sectorok is megtalálja?Vagy ennek meg kéne találni azt is?Mert akkor bad sector sincs..

(#27) _Volkovy_ válasza Alvin_ti4200 (#23) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Még.;]

(#28) c*


c*
aktív tag

nekem is tortent ilyen csak regi seagate el . . . kattogott vagy 1 hetig aztan csa. . . :C

(#29) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Na azóta annyi van hogy abbahagyta a kattogást,és megy szépen.Bad sector nincs rajta,smart szerint is minden ok.7 órája megy a gép és megy szépen.Talán megúszta?Sandra diskmark is annyit ír mint a kattanás előtt,nem lett lassabb se..

(#30) faster válasza _Volkovy_ (#29) üzenetére


faster
nagyúr

Azért ne fogadj rá nagyobb összegben, hogy megúsztad ! :)

(#31) _Volkovy_ válasza faster (#30) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Bízva bízzál :)

(#32) pip


pip
aktív tag

jobb felni mint megijedni... nekem ketszer is volt kattogos vinyom, egyik meg tobb mint ket honapot ment, de aztan annak is gari lett a vege :)

(#33) _Volkovy_ válasza pip (#32) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

oké,de én nem fogok most minden pillanatban félni hogy mikor lesz valami vele..ha egy hét nyúzás utén se kattog meg nincs vele gáz,akkor megúsztam,kész :)

(#34) pip válasza _Volkovy_ (#33) üzenetére


pip
aktív tag

pont ezt tanacsoltam :) hasznald boldogan...
azt, hogy ''felni'' csak azert irtam, mert jobb most kimenteni minden fontosat, mint utolso percben kapkodni mint en is csinaltam:U

(#35) _Volkovy_ válasza pip (#34) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ja oké :)
Én továbbra is úgy látom hogy hál'istennek semmi baja.azóta se kattant,meg semmi rendelleneset nem csinált.

(#36) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hello, nemtudom, szerintem behalt, nekem is volt egy 15Gbos Ibm wincsim, de 2 év múlva sorozatos badsector, napról napra töb...

(#37) _Volkovy_ válasza qpakcovboy (#36) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Te mivel nézted a badsectorokat rajta?

(#38) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

A widóz kereste, és talált is elég sokat...
De el tudtam adni a kereskedőnek amiből 3 hét múlva Vettem a mostani 30Gb maxtor vinyómat, és meg vagyok vele elégedve, csak nagyon melegszik, remélem abból nem adódhat semmi probléma

(#39) Loretto válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Loretto
veterán

nekem is van egy érdekes történetem.bnömnek 40 g maxtor xp-vel.ment egy darabig aztán eccercs ak kaukk.halta a szektorok mint a dög.csere is léett a vége azota nálam a rackben pihen.már kb 10 honapja.rendeszer nincs rajt de tárolni tökéletes és nincs vele semmi prob.hacsak annyi nwm hogy ha copyzok rá akkor 10mp-ként gondolkodik 1-et. :DD

Soirée...

(#40) _Volkovy_ válasza Loretto (#39) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

érdekes :)

(#41) _Volkovy_ válasza qpakcovboy (#38) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

nálam nem talált bad sectort a win..hál'istennek.

(#42) Sav


Sav
tag

Maxtor Diamondmax 9:
--------------------------
Reggel belövöm a gépet, betölt az XP, majd miután beléptem a rendszerbe egy óriási klakkanás...
Ha nem töltöm be egyből a Windows-t, hanem egy 2-3 percet mászkálgatok a BIOS-ban, és utána töltetem be vele az oprendszert, akkor elmarad a klakkanás...
Na, erre varrjatok gombot ! ! !

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

(#43) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Érdekes..

(#44) MLaca


MLaca
őstag

No, mióta meghalt egyszer egy vinyóm és magával vitt 1 GB-nyi munkámat, azóta következő a stratégiám: egy vinyó nem vinyó! Kettő azonos van a gépemben és minden munkám meg van mindkét vinyón. Hetente mentés, kéthetente rendszer gósztolás, majd azok mentése DVD-re. A vinyók hűtve vannak, azaz egy jól szellőző szerverházban laknak. És még így is néha kiver a víz, ha valami furcsa hang jön a gépből...

http://mlzphoto.hu/

(#45) _Volkovy_ válasza MLaca (#44) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az pedig nem egészséges ha egy hóembert kiver a víz.:DD

Egyébként a fontos dolgokat én is 4 vinyón tartom,de 37 giga mp3-at:F

(#46) szepi79 válasza _Volkovy_ (#45) üzenetére


szepi79
őstag

37 giga mp3-at tárolj dvd-n. (Esetleg cd-n, ha nagy a szobád. :DDD)

Az a vinyó nemsokára meghal... sajna a barátnőmé is... kb 3-4 óra működés után fogja magát, és ''áramtalanítja magát'', ilyenkor a win rebootol, a bios keresi a vinyót, megtalálja, utána 4-5 mp múlva megint felpörög. Néha kattog, és ilyenkor fagyi. Már minden át van mentve róla, csak ne lenne olyan kevés pénzem másikat venni... :(

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#47) hahaha


hahaha
tag

Furcsa, de a haverok kozul is mindenki megyszivta mar min 1x.
En a multkor szedtem szet a tonkrement quantum-omat, es sokkal egyszerubb szerkezet volt, mint vartam. En addig azt hittem, h legures terben forog a lemez, es h tobb lemez van.
De nem. :))

''Dehát kezetfogtunk!!!''

(#48) Terminátor 4. válasza Sav (#42) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Na, nálam ugyanez van. Van egy hiperhangos, nagyon fasza régebbi Maxtor D740XL-es 20 gigás winchesterem, pont ezt csinálja. Már egy éve kattog, de nem másol lassan, semmi más gond nincs, csak kattog. Azt hittem meg fog halni, de 1 éve bírja. Igaz, nem mindig kattog. 50%, hogy bekapcsolás után kattogni fog. Szóval elképzelhető, hogy sosem lesz baja, de a többi maxtorral való tapasztalatom alapján ezt nem merném biztosan állítani.

"Még visszatérek!"

(#49) nature


nature
csendes tag

NÁlam kattogott a vinyo aztán semmi. Tönkement az idekábe.

(#50) Sav válasza nature (#49) üzenetére


Sav
tag

Igen? És erre hogy jöttél rá?

ASUS-P5KC; Q-6600; INNO3D 8600GT; 2GB Kingmax 800Mhz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.