Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kattog a winchesterem!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43) paff válasza WRCLACA (#42) üzenetére


paff
tag

Nekem is egy ugyanilyen vinyóm van. Kb 2 éves, eddig nem volt semmi baj. Néha volt hogy sérült adat, meg hogy nem lehetett kitörölni bizonyos file-okat, de ha jól sejtem ez kifejezetten a file-rendszer/op.-rendszer miatt van/volt.

Ellenben eddig win98 és win2000 működöt rajta minden gond nélkül. Most egy XP-t raktam fel, és azóta a bootoláskor (amikor az XP logó alatt mászkálnak a kukacok) néha kétszer, de leginkább egyszer olyasmi hangot ad, mint amikor kikapcsol, csak kicsit tompább. De lehet, hogy azért tűnik csak tompábbnak, mert megy mellette e többi ventilátor, meg zaj, meg minden....

Amúgy két 20GB-ot particióm van rajta. Nemrég formáztam Low Formattal (biztos ami biztos, derüljenek ki a turpisságok :) )

A lényeg, hogy FAT32-re raktam először a rendszert, és néhány nap múlva fogta magát, és nem indult el, a ''Verifying DMI Pool data...'' üzenetnél ujraindult a gép. Átraktam másikba, ott azt mondta, hogy nincs formázva. Most NTFS-re formáztam (2 napja), ezen van a rendszer. Eddig jól megy. Nem tudom minek volt köszönhető ez az önformázás, de a kattogással együtt kicsit aggaszt. Főleg, hogy mastanában egyre többet hallom, hogy kattognak a Maxtorok főleg Xp alatt, meg hogy mennek tönkre.

Amúgy a házba beszerelve van, sose volt külön hűtve, tapintásra is csak langyos. A táb egy 300W-os Codegen.

Amúgy a csatlakozókat megnéztem, feszítettem rajtuk picit, azokkal szvsz nincs gond (főleg, hogy kipróbáltam egy 400W-os táppal is :) ). Az áramellátás pedig nem nagyon lehet kevés a feltüntetett adatokat nézve. A tápon rajta van, hogy 5/12 volton mennyit bír, az összes alkatrészt megnéztem mennyit fogyaszt, kb a felét sem teszi ki... Meg ha ugy gondolod ez a gond, akkor szedj le róla minden olyat ami nem feltétlen kell (második cd-rom, hangkártya, hálókártya, ne húzd túl a rendszert, meg ha olyan BIOS-od van, ki is írja a feszültségeket...)

Csőtoll

paff

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kattog a winchesterem!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.