Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kattog a winchesterem!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) user59


user59
csendes tag

Sziasztok!
A következő jelenségre lettem figyelmes: a winchesterem olyan hangot ad ki,mint amikor tölt,akkor is,amikor nem..szoval kattog.Néha abbahagyja,néha elkezdi megint.Ezen kívül semmi probléma nincs a géppel,csak picit zavaró. A kérdésem a következö: tekintsem ezt egy égi jelnek,hogy nézzek egy uj vinyo után mielött megadja magát, vagy birja még kb 1 évig?

Ja,a lényeg. A fenti winchester egy 1 éves Quantum Fireball.

Köszönöm elöre is!

(#2) Flashy válasza user59 (#1) üzenetére


Flashy
veterán

bármi lehet, kivéve azt hogy a winchester teljesen egészséges. lehet hogy holnap meghal, lehet hogy évekig bírja. ami pótolhatatlan dolog azt mentsd le, biztos ami biztos. kb ennyit lehet mondani a témáról. meg hogy már van egy csomó ilyen topik :)

(#3) user59


user59
csendes tag

kösz!
és ha esetleg még mielött megadná magát és veszek egy uj vinyot:

nincs vmi olyan program,ami megkimél a windows installálás kínos óráitól? :D

(#4) gLes válasza user59 (#1) üzenetére


gLes
őstag

Hogy lehet 1 éves, mikor már több, mint egy éve felzabálta a Maxtor a Quantumot? :DDD

(#5) naga válasza gLes (#4) üzenetére


naga
senior tag

kb. 2-3 éve nem létezik már Quantum HDD.

(#6) Gatya válasza user59 (#3) üzenetére


Gatya
aktív tag

De van Norton Goost. Csinálsz egy goost CD-t és kb 15 perc és újra fent van a Win.

(#7) Flashy válasza user59 (#3) üzenetére


Flashy
veterán

Ghost-os topikokat olvasd át, megveszed az új vinyót, átghostolsz rá aztán megcseréled őket hogy az új legyen az elsődleges

(#8) naga


naga
senior tag

És mielőbb gondoskodj utánpótlásról!
Ghost jó HDD egy az-egyben történő átmásolására, de vannak más HDD Clone programok is.

(#9) user59


user59
csendes tag

nah,a mentések megvannak...
utánaolvastam a ghostnak..nem lesz ez olyan egyszerü.Most van a gépbe 1 másik vinyo is,arra gondoltam áttenni.csakhogy a rendszer-vinyo (ami el fog romlani) NTFS, a célvinyo pedig FAT32. Ez ugye kicsit bekavar??

(#10) Hellas


Hellas
senior tag

Nekem is kattogok egy Maxtorom.Aztán elkezdtem hűteni és azóta abbahagyta.

(#11) gLes válasza Hellas (#10) üzenetére


gLes
őstag

Illetve ritkábban csinálja ;);]

(#12) gLes válasza user59 (#9) üzenetére


gLes
őstag

Konvertáld NTFS-sé, nem kerül semmibe ;)

[Szerkesztve]

(#13) corlagon


corlagon
senior tag

Maxtornál a kattogás oka a hőkalibrálás is lehet, ha a vinyó túl meleg v. hideg (pl. bootnál).

(#14) gLes válasza corlagon (#13) üzenetére


gLes
őstag

Ez most jól jött a lelkemnek :))

(#15) oregcsóka válasza user59 (#3) üzenetére


oregcsóka
őstag

A windows XP telepítése, SP2-vel együtt, nálam 23 perec... ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#16) corlagon válasza gLes (#14) üzenetére


corlagon
senior tag

Ööö... hát örülök, de hangsúlyozom, hogy ez csak egyik oka a kattogásnak (lehet rendellenes működés is mögötte).
Nekem 22-24 C alatt csinálta a 80-as Maxtor, nagyobb terhelésnél, tipikusan boot közben ezt a ''floppibehúzás''-szerű jellegzetes hangot (hőkalibrálás), egyébként tökéletesen ment. Most már nem rendszervinyó, meg új táp van (a gyenge táp is lehet a kattogás oka!), nincs kattogás.

(#17) bpz


bpz
csendes tag

A Bootolásnál kattog az nem gond.A maxtor általában kattan ekkor.Ha ez után,akkor lehet még tápcsatlakozó hiba is,bár ekkor le kéne fagyni a rendszernek.Így jártam már cd romnál is,a táp menetközben megszünt.:):)

(#18) rdi válasza Hellas (#10) üzenetére


rdi
veterán

ez így van, nekem is kattogott a maxtorom az irodán aztán elkezdett adatot veszteni, aztán szerintem megsült .... mert meghótt.
szóval vigyázz azzal a vinyóval

Fej! Tor! Potroh!

(#19) corlagon válasza oregcsóka (#15) üzenetére


corlagon
senior tag

Azért annyi, mert fehérvári vagy, és ezért szeret a windows :)
Nekem is annyi egyébként, de ghostolni meg 5 perc, van, akinek számít.

(#20) user59


user59
csendes tag

na,jo,nem akarlak fárasztani titeket,de nekem 1 egyszerü konvertálás is magas,ugyhogy hol tudok ennek utánanézni? pl mivel kell,hogyan,meg aztán egyszerü embereknek hol találom meg leirva a ghost használatát??

Egyébként én is ugy vettem észre h amig átmelegszik,nem kattog,csak hosszabb használat után.

(#21) xcbiker


xcbiker
addikt

bombázhattok rossz winyókkal, ha nektek nem kell! :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#22) DarkFater válasza user59 (#20) üzenetére


DarkFater
tag

Ezt a ''kattogás'' dolgot definiáljuk pontosabban...

Erőteljes folyamatos traktor jellegű hangokat hallasz vagy diszkréten úgy csinál mintha adatot akarna keresni vagy betölteni és azt nem folyamatosan csinálja hanem csak rendszeres időközönként cca fél percig?

Mert ha az az utóbbi zaj van akkor semmi baj, mert az csak hőkalibrálás és semmi baja a vinyónak. Én direkte rákérdeztem a gyárnál, mert zavart és azt mondták ''ez a hőterhelés egyenletes szétoszlatása miatt szükséges'' :D
...és a vinyó megy lassan két éve gond nélkül.

Ha traktorhangod van akkor az viszont tényleg meghalás:O

GHOST kérdésedre:
Nem tudom melyik ghostod van. Nekem egy régi DOS alól töltődő verzióm van, ami egy win98 bootfloppyra van ráültetve. Érdekes módon a ghostfájlt csak FAT32-n tárolja, de az NTFS vinyót is lementi. Nekem a C: az NTFS, a D: meg FAT32

A GHOST egyébként ha angolul beszélsz akkor nem vészes mert rém egyszerű.

-elindítod és azt mondod ''create image from partition''
-kiválasztod, hogy melyik partíció legyen azaz a c:
megadod, neki hogy hova és odamenti
Amikor elindul feldobja a kérdést, hogy hogy csinálja gyorsan vagy jól nyomja össze ott azt kell neki mondani, hogy ''high compression''

visszafele ugyanez fordítva ''create partition from image''
megmondod honnan és megcsinálja

nekem a 6 gigás c:-t 2-2,5 gigán tárolja

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#23) user59


user59
csendes tag

kattogás: az utobbi,mintha csak keresgetne..de eddig nem csinált ilyet

ghost: köszönöm,most már menni fog :DD

(#24) gLes válasza DarkFater (#22) üzenetére


gLes
őstag

Rendszertelen időközöntként, de azé elég ritkán (van hogy havonta kétszer, van hogy egyszer sem), tetszőleges tevékenység közepette egyszer csak kattan egyet mintha újra indulna :DDD De semmi, Windoze nem akad be, csak kattan oszt megy tovább én meg szentségelek :(((

Tudniillik az előző 30 gigás Quantumom is így kezdte haláltusáját :O

Kopp-kopp...

(#25) Flashy


Flashy
veterán

nekem csak bekapcsoláskor kattan párat, mielőtt felpörög. néha a bios a detektáláskor várja hogy felpörögjön, aztán megy csak tovább. menet közben soha, csak bekapcsoláskor, változó hogy mennyit, néha semennyit, néha 3-t is.

(#26) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Már nem azér, de egy SpeedFan-al nem kéne megnézni a SMART-ot. Nem erre való:F?

Hátha van benne valami gyanús.

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#27) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Nekem is ugyanez a problémám mint Neked User 59! Pont most akartam egy topikot nyitni erről :DD

Szerintem iszonyat idegesítő!!! :(((

Először a tűzfalra gyanakodtam, mert mielőtt még felraktam volna fellépett a netre, beszedett valami vírust LOL. Aztán írtás, de egy file-t usbhardware32c.exe nem talált vírusosnak, az meg folyamatosan a netre akart menni

Újraformázás, már úgyis ráfért

Telepítés után, felhőtlen boldogság, egyszercsak semmi netforgalom, usbhardware32c.exe-nek nyoma sincs, azt' megint kerreg a szerencsétlen

File indexelő szolgáltatás kikapcsolása, tovább kerreg...

Földhöz nem vághatom, de nagyon idegesítő

IBM/Hitachi 120GB 7200rpm, alatta, felette van hely bőven, de semmi hűtés.
Azt mondjátok próbáljam meg hűteni?

A kérdés lehet hülye lesz, de nem lopakodhat bele könnyebben az a finom por a vinyó belsejébe. Tudom zárt stb, de egyik ismerősöm cégénél pont így ment tönkre egy vinyó, hogy valami véletlen folytán belekerült egy kevés nagyon finom vaspor, ezért parázom én is, hogy a venti csak a HDD-re fújja a levegőt, nem?

- - - - - -

(#28) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Remélem érthetően fogalmaztam, már fogytán van az energiám!

- - - - - -

(#29) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

SMART mit mutat?:((

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#30) Lockstock válasza Nedudgi (#29) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Nem tudom mi az a SMART!?

- - - - - -

(#31) IQ L1ght válasza user59 (#1) üzenetére


IQ L1ght
tag

Nem sok ideje van már hátra :( Nekem is igy kezdte és egyszer csak 12mb bad sectorral lettem gazdagabb.De mistralék kicserélték mert még garis volt.:C

Abit IS7-E2 , Celeron D 2.4 bika herc @ 3000, Sapphire Radeon 9600XT 256ddr vivo ,512 Kingston + 512 Kingmax Superram 400MHZ (Dual Channel), BMW ház

(#32) Nedudgi válasza Lockstock (#30) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Ha nincs fell aida32 vagy everest Bővebben: link letölthető az everest

Ha már fenn van elindít->háttértár kinyit és ott a SMART ami a winyó saját diagnosztikáját mutatja. Itt nézelődj.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#33) Lockstock válasza Nedudgi (#32) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Ezeket írja: Rendben: az érték normális; minden rendben

De tényleg csak néha töltöget, annyira bosszantó! Nem szeretnék én is bad sectorokkal gazdagodni, meg azért ez a IBM vinyó sem egy rosszfajta, dehát kitudja... :(

- - - - - -

(#34) Nedudgi válasza Lockstock (#33) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

SpeedFan-t próbáld ki az kiír egy összesítést is. Ha nagyon durva gond lenne szvsz írná. De azért a fenti progit prószáld ki

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#35) DarkFater válasza Nedudgi (#34) üzenetére


DarkFater
tag

Összevont válaszaim:
1. hőkalibrálás....
A hőkalibrálást azt olyan 5 percenként csinálja cca 20-30 másodpercig.
Annak olyan szolid hangja van mint amikor a háttérben ''darálja'' kicsit a swap fájlt.
Persze egy halk gépnél, mint nálam már ez is zavaró.

Ha viszont erőteljes kattogó hangokat ad és csak néha, meg bekapcsoláskor, stb. az nem természetes :O

2. ...a vinyóba bemegy a por...
A vinyóban belül ugyan ritka a levegő és tiszta, ám tényleg van egy levegőztető nyílása a nyomáskiegyelítés céljából. (tudod!..a meleg levegő felmelegszik, kitágul, és fordítva....)
Azonban az a szűrő nagyon durva és tényleg megszűr mindent.
A KÜRT honlapján láttam egy vinyót ami egy irodai gépben volt, amit csőtörés miatt elöntött a trutyi (Volt egy kép az irodáról :D :D :D )
Utána egy másik fotó a vinyó belsejéről. A vinyó tele volt vizzel, DE TISZTA VÍZZEL. Na ilyen szűrő van ezekbe a vinyókba!

SZÓVAL CSAK AZT AKARTAM MONDANI, HOGY NEM MEG BELE A POR!!

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#36) Lockstock válasza Nedudgi (#34) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Helló! A Speedfan-t sem tudom micsoda, viszont a SMART-ot megnéztem!

Készítettem egy képet róla, de nem tudom, hogy lehet beilleszteni a hozzászólásomhoz :( ez az [IMG]-s téma, csak a netre feltöltött képeket viszi ?

Nem ír ki semmilyen hibát, viszont emlékeim szerint a vinyó régebben nem írt ki semmilyen hibát.

A kérdésem még mindig fennál: ezek szerint adjak a vinyónak egy hűtőventit? :F

- - - - - -

(#37) Lockstock válasza Lockstock (#36) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Nem ír ki semmilyen hibát, viszont emlékeim szerint a vinyó régebben nem írt ki semmilyen hibát.


Na ezt a hülyeséget, az rendben, hogy nem ír ki semmilyen hibát, viszont régebben nem adott ki semmi ilyen hangot ... inkább. :U

- - - - - -

(#38) Lockstock válasza Nedudgi (#34) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Helló! Ezt megnéznéd nekem?



Nem tudom normálisan fog-e megjelenni, ha nem talán a kép mentése másnéven lehetőséggel, ... bár, ki tudja !?

- - - - - -

(#39) Sanya válasza Lockstock (#38) üzenetére


Sanya
nagyúr

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40) Lockstock válasza Sanya (#39) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Köszönöm ismét Sanya! :))

Itt még a Temperature érték szokott csökkenni, kezdéskor mondjuk 166, jelenleg pedig 122. :F

- - - - - -

(#41) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Bővebben: link

Ezt próbáld ki. Ez figyeli a winyóda paramétereit és elvileg visít h baj van. Asszem 30 napos verzió. Próbáld ki szvsz. A kattogásból gondoltam, hogy nem tud felpörögni. De amit az előbb linkeltél ott ''Spin up retry count'' is rendben va...
Nincs ötletem :F

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#42) WRCLACA


WRCLACA
csendes tag

Sziasztok.

Tegnap elég érdekes dolgokat művelt a Maxtor 40GB-osom.
Kattogott (olyan hang volt mikor bekapcsolom a gépet, vagyis egy-kettő tompa hangot adott ki magából), lefagyott minden. Újraindítás után nem ismeri föl a gép, csak sokszori indítás után (van egy másik vinyóm is benne, ha azt kiveszem akkor felismeri).
Utána még Scandisc közben is csinálta egyszer ezt a dolgot, de végül elindult.
3 éves a cucc, nem akarom kidobni.
Mi lehet a gond?
Van már olyan infóm (információs kolegám adta), hogy a tápegységem nem bírja a ''fogyasztókat'' (2 darab HDD, cd-író, dvd olvasó, alaplap...).

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv
Laca

(#43) paff válasza WRCLACA (#42) üzenetére


paff
tag

Nekem is egy ugyanilyen vinyóm van. Kb 2 éves, eddig nem volt semmi baj. Néha volt hogy sérült adat, meg hogy nem lehetett kitörölni bizonyos file-okat, de ha jól sejtem ez kifejezetten a file-rendszer/op.-rendszer miatt van/volt.

Ellenben eddig win98 és win2000 működöt rajta minden gond nélkül. Most egy XP-t raktam fel, és azóta a bootoláskor (amikor az XP logó alatt mászkálnak a kukacok) néha kétszer, de leginkább egyszer olyasmi hangot ad, mint amikor kikapcsol, csak kicsit tompább. De lehet, hogy azért tűnik csak tompábbnak, mert megy mellette e többi ventilátor, meg zaj, meg minden....

Amúgy két 20GB-ot particióm van rajta. Nemrég formáztam Low Formattal (biztos ami biztos, derüljenek ki a turpisságok :) )

A lényeg, hogy FAT32-re raktam először a rendszert, és néhány nap múlva fogta magát, és nem indult el, a ''Verifying DMI Pool data...'' üzenetnél ujraindult a gép. Átraktam másikba, ott azt mondta, hogy nincs formázva. Most NTFS-re formáztam (2 napja), ezen van a rendszer. Eddig jól megy. Nem tudom minek volt köszönhető ez az önformázás, de a kattogással együtt kicsit aggaszt. Főleg, hogy mastanában egyre többet hallom, hogy kattognak a Maxtorok főleg Xp alatt, meg hogy mennek tönkre.

Amúgy a házba beszerelve van, sose volt külön hűtve, tapintásra is csak langyos. A táb egy 300W-os Codegen.

Amúgy a csatlakozókat megnéztem, feszítettem rajtuk picit, azokkal szvsz nincs gond (főleg, hogy kipróbáltam egy 400W-os táppal is :) ). Az áramellátás pedig nem nagyon lehet kevés a feltüntetett adatokat nézve. A tápon rajta van, hogy 5/12 volton mennyit bír, az összes alkatrészt megnéztem mennyit fogyaszt, kb a felét sem teszi ki... Meg ha ugy gondolod ez a gond, akkor szedj le róla minden olyat ami nem feltétlen kell (második cd-rom, hangkártya, hálókártya, ne húzd túl a rendszert, meg ha olyan BIOS-od van, ki is írja a feszültségeket...)

Csőtoll

paff

(#44) paff


paff
tag

Meghallgattam a boot-olást. Szóval a boot logonál olyan a hangja a Maxtornak, mint amikor bekapcsolom a gépet, és elindul a vinyó. Szóval kétszer indul??

paff

(#45) corlagon válasza paff (#44) üzenetére


corlagon
senior tag

Kontakthiba a molex csatinál, gyenge táp, Maxtor hőkalibrálás, haldokló vinyó... Pár lehetőség.

(#46) paff válasza corlagon (#45) üzenetére


paff
tag

Kontakt hibát én kizárom. Eddig win2000-rel nem csinálta, csak most az XP bootolásakor... gondolom az XP nem szereti a Maxtort vagy a Maxtor nem szereti az XP-t.... Nem tom.

paff

(#47) I_Am válasza paff (#46) üzenetére


I_Am
veterán

Vagy csak nem jó a hőérzékelő a vinyoban és állandóan lelövi. Vagy szimplán döglődik.

Én futtatnék rajta egy diagnosztikát, pl Everest.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#48) paff válasza I_Am (#47) üzenetére


paff
tag

Menet közben semmi gond nincsen. Amúgy amit a Sandra ír winchester hőmérsékletnek (44 fok ) az a meghajtó saját hőmérője? Mert akkor asszem ez normális.
mondjuk attól még lehet h döglődik... :(

paff

(#49) WRCLACA válasza paff (#43) üzenetére


WRCLACA
csendes tag

Helló paff!

Mióta írtam a problémámat egy-két dolgot változtattam a gépen.
Mikor először hallottam, hogy problémázik a vinyó egyből kivettem a nagyobb vinyómat nehony tönkremennyen az is. Na utána már nem jelentkezett a probléma, vagyis a tompa hang. Működött minden. Na jó először nem akarta fölismerni a cuccost, de autána megint megbarátkozott vele.
A teljesítménynövelést nem alaklmaztam eddig. Egy nem értek hozzá, kettő a 1Gigás proci meg nem egy gyors, de nekem elég.
Adatok nem vesztek el rajta, törölni tudtam mindent (vagyis amit akartam)
XP-m már úgy 2 éve van, eddig nem volt vele semmi gond.
Megnéztem a tápomat, hát az volt rá írva hogy 230W.
Léptem is egy jónagyot egy pc üzletbe és kicseréltem egy 300W-osra.
Bekötöttem, rádugtam mindent, sőt még egy vinyóhűtőt is beszereztem, amit a vincseszterre rá is szereltem.
Ez volt csütörtökön.
Na azóta már ment egy pár órát a berendezés, de nem jelentkezett megint a probléma.
Remélem nem kiabáltam el a dolgot.

Ez lehetett a megoldás?

Üdv
Laca

(#50) hTic


hTic
csendes tag

Hali!
Nekem is 80GBos Maxtorom van, de nekem is a második!
Az első fél év után behalt! Mindegyiknél előfordult kb havonta úgy 4-5ször hogy egy ''tikk'' szerű fémes kattanást hallatott, aztán elkezdett szépen megtelni bedszektorral, azt vissza gariba! (Ez még win98 alatt volt!) Kaptam egy másik ugyanolyan maxtort de az is ugyanúgy kattant néha egyet! Azóta van egy másik gépem egy erősebb táppal, szintén kattan ugyanúgy XP alatt mint 98 alatt! Az sem segített rajt ha tettem rá hűtöt! Lassan másfél éve műkszik pöpecül bedszektormentesen! heti 1 kattanással!
Van ilyen!!!
Na Csá!

(#51) Bici


Bici
félisten

Hali!

Én jelenleg egy majdnem új 250GB-os PATA Hitachi winyót nyúzok. Amikor új volt, sokszor kattogott, meg olyan hangja volt, mint ami tölt, de nem töltött. ez már elmúlt, mert jobban szellőző házba került. (nem biztos hogy attól) Most viszont nagyobb a rezgése, mint újonnan, és néha csinál olyat, hogy elkezd eszetlenül tölteni, ilyenkor belassul a gép, de elmúlik. Ez persze lehet a winfos is. Ami viszont zavaró, hogy indításkor olyan, mintha 2szer pörögne fel... eddig seemi baja, sőt új kora óta csinálja, de gondoltam rákérdezek...
Kinek mi a tapasztalat ezzel a típussal kapcsolatban? Köszi! :R

Üdv.: Bici

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#52) t1 válasza Bici (#51) üzenetére


t1
addikt

nekem az összes maxtrom kattogott... megis halt szinte az össze ez nem jójel

(#53) Henker2


Henker2
addikt

Segitsetek please! Van egy 250gigás Maxtor winyóm. '' ventis rack-ben használtam. Volt egy párszor, hogy kattogott. Sőt. Volt olyan, hogy bootoláskor látta a gép, de a WIN nem. Ha kivettem a rack-ből és az adat ill. tápkábelt is lehúztam a rack-ről és csak simán a kábelekre kötöttem, bejött a WIN-ban. Most megint kb ez a probléma csak rosszabb. Felismeri boot-nál is, felismeri a WIN is, de ha rá akarok menni azt irja, hogy formázatlan vinya. SEGITSETEK, mert rengeteg adatom van rajta. Valami úton-módon lementhető még az adat?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#54) mr_ricsi válasza Henker2 (#53) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Itt kérdezz:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#55) Henker2 válasza mr_ricsi (#54) üzenetére


Henker2
addikt

Thx az útbaigazitást!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#56) FireKeeper válasza Henker2 (#55) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem egy szektorhibás kattogós 4 gigás noti vinyóm van. wdclear egy rakás hibát talált rajta, gyorsformázás működik, sima formázás kb egyharmadnál meghal. valahogy javítható ez a szektorhibásdi??

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57) mr_ricsi válasza FireKeeper (#56) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Persze! Elviszed Liksoftnak, aki szétszedi, kiszórja belőle a hibás alkatrészeket, tesz bele helyettük jókat, összerakja, aztán lesz egy használt de jó vinyód, az új vinyó áranak 5x-öséért.

Vazzeg, egy lyukas autókereket lehet szoftverrel javítani??? :W

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#58) Jarod1


Jarod1
addikt

Találtam 1 olyan céget ami a bevizsgálásért nem számít fel díjat..

(#59) liksoft válasza Jarod1 (#58) üzenetére


liksoft
nagyúr

Inkább ide kéne irányítani priviben. Ez már egy elfeledett téma, üzenetkérés sem lehet rá sok. Vagyis inkább zárni kéne a másik megléte miatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#60) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A témát zártam. Itt lehet folytatni:

Hdd probléma, segítsetek! (nem adatmentés)

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kattog a winchesterem!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.