Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proradeon


proradeon
őstag

csa!

Van egy coolink katód fénycsövem és annak az invertere. Szeretnék venni revoltec vagy valamilyen uv-fencsovet..Az a kérdésem hogy jo e az uv-hez a katód invertere???

help me pls..:)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#2) sube válasza proradeon (#1) üzenetére


sube
aktív tag

Mindegy milyen invertered van. joaz osszevissza.
Amugy Revoltechez is adnak invertert. Igaz nekem mar 2db Revolteces inverter halt meg.

(#3) LineLord válasza proradeon (#1) üzenetére


LineLord
tag

mint hogy sub elmondta az invertelle jo mind1ik neoncső, csak a tápod bírja a 2 neont

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#4) proradeon


proradeon
őstag

thx!

A katod fenycsot amugy ki fogom venni...

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5) harry válasza sube (#2) üzenetére


harry
veterán

Revoltec inverter már nálam is halt meg :((( Csak arra 2db 10cmes cső volt kötve, ami lehet kevesebbet eszik, mint a 30asok, szóval nem tudom, h azzal menne-e. Mondjuk a Rev. inverterre rá vannak írva a fesz értékek, majd lehet lemérem a másikon is, ha egyeznek akkor megy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6) LineLord


LineLord
tag

1ik havernak is meghalt revoltec inverter, viszont masiknak mar viszont jo vagy 2 hónapja

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#7) Kocska


Kocska
csendes tag

Hi, nekem is elszállt egy inverterem, nem lehet külön venni vhol???
Először csak az egyik kondi aztán a másik is aztán meg mikor pótoltam őket az egész elszállt... :|
Szal dobhatom az egészet a szemétbe??

(#8) csigi válasza Kocska (#7) üzenetére


csigi
addikt

Nem Revoltec volt az invi véletlenül?
Külön nem láttam még boltban -> bolhapiac talán...

Amúgy ugyanazon márka kétféle csövéről van szó? Akkor jónak kellett volna lennie.

nofene

(#9) stol


stol
addikt

Az UV-fénycső teljesen más, mint amit pl. diszkóban, vagy design célokra használunk
Hangsúlyozom, az igazi UV-cső használata, súlyos egészségkárosodást okozhat, pl. vakságot :Y

Ami nektek kell, az az un. feketefény-cső, látható színtartonányon kívül esik (de, 1-2%-ot világít, ultraibolyában is), és az UV-aktiv anyagok világítanak benne!


Ezt nagyon fontosnak éreztem elmondani!

(#10) Kocska válasza csigi (#8) üzenetére


Kocska
csendes tag

De, revoltec, de jó is volt a fénycső csak az inverter halt meg teljesen...
Elég gáz hogy most emmiatt vághatom talonba ..

(#11) csigi válasza Kocska (#10) üzenetére


csigi
addikt

Ezt jól eltrafáltam, pedig csak tippeltem...
Kezdek megijedni, nekem is van két Revoltec invim. :Y

nofene

(#12) Kocska


Kocska
csendes tag

Tehát változott a kérdés!
A következő:
Minap vettem egy Thermaltake 30 centis fénycsövet meg hozzá invertert amire 2 csövet lehet pakolni.
A kérdés a következő: Ha összefabrikálom a 2db 10 centis uv csövemet egy csatlakozóba akkor az jó lenne e neki, a gondoloatmenetem a következő: Mivel 2db 30 centiset is elbír az inverter ezért 1 db 30 cm-s és 20cm (2*10) uv már nem kottyan meg neki, erre ha mondanátok vmit
Köszi!

(#13) stol válasza Kocska (#12) üzenetére


stol
addikt

:O

A darbaszám, és inverter terhelhetősége, nem függ az alkalmazott cső hosszától.

Különben is, nem UV-csöved van, bas*sza már meg a ...

(#14) nemtommi válasza stol (#13) üzenetére


nemtommi
senior tag

Bocs, hogy beleszólok, de neked most miért fáj, hogy UV csőnek hívják ezt a szerencsétlen fénycsövet, hiszen azért veszik, mert UV tartományban is műxik?
(Láttam már ''igazi'' UV-t, de sose zavart, hogy ezt is annak hívják)

(#15) stol


stol
addikt

Azért, mert dolgoztam elektronikai boltban, és ha mindenkinek adtam volna, szoláriumban használatos UV-csövet, már rég börtönben űlnék, mert megvakúltak volna.

Idézek, ha nem lett volna egyértelmű:Ami nektek kell, az az un. feketefény-cső, látható színtartonányon kívül esik (de, 1-2%-ot világít, ultraibolyában is), és az UV-aktiv anyagok világítanak benne!

Tehát, NEM UV-tartományban, amit ott világít, csak kellemetlen mellékterméke a gyártásnak. :((

Nekem, nem fáj, de ha láttad a fúkusz ominózus adását pl., megérted, hogy miért féltelek benneteket.
A tudatlanság nagyon veszélyes olykor...



[Szerkesztve]

(#16) nemtommi válasza stol (#15) üzenetére


nemtommi
senior tag

Értem a problémádat, de dolgoztam klubbokban, emellett meg Vízépítő-mérnöknek tanulok, és vettem is már pár UV-t (UV-ra szilárduló festékek és műanyagokhoz kellett) és Fekete fénycsövet is. Az eladók ezek esetében mindig megkérdezik, mire is akarod használni. (Szerencsére) :R

(#17) nemtommi válasza nemtommi (#16) üzenetére


nemtommi
senior tag

Persze ész nélkül nem szabad bármibe belevágni.
Én sem komálom az olyan barkácsokat, mint pl. akinek nem mondjuk ki a nevét pH-n.
:))

(#18) stol válasza nemtommi (#16) üzenetére


stol
addikt

Én megkérdeztem, te tőled is megkérdezték, DE van ahol nem kérdik meg a vásárlótól, és odaadják neki, és abból akár egészségkárosodás is lehet!
Bizonyára, volt aki ívhegesztett már ''pajzs'' nélkül, és 2 napig nem tudott aludni + majd befosott a fájdalomtól, úgy begyulladt a szaruhártyája.


Hozzá nem értő személy kezében, ezek az eszközök, veszélyesek!

Tehát:

A szórakoztatóiparba alkalmazott fénycsövek FEKETEFÉNY-csövek, és NEM UV-csövek.

(#19) tgabi válasza stol (#18) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
Akkor most nyugodtan lehet használni a boltok által is UV-csőnek nevezett világítástechnikai eszközt, vagy most akkor mi van? Azért kérdezem mert ahol én láttam ott mindehol UV csőnek hívták ezeket.
Üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#20) stol válasza tgabi (#19) üzenetére


stol
addikt

Hi!

A tudatlanok hívják annak....
Ha, a cső fala fekete, akkor 90%, hogy feketefény-csőről van szó, és azt lehet használni.
Ha, áttetsző, vagy világos kék/lila a cső fala, akkor részletes tájékoztatót KELL kérni a csőről!!!

(#21) Czibu válasza sube (#2) üzenetére


Czibu
tag

Revoltec már nekem is meghalt. Most Thermaltake-l megy a két UVs kütyü.

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#22) And válasza stol (#20) üzenetére


And
veterán

Hi! Szerintem nem érdemes ezt a feketefény-dolgot ennyire cifrázni. Amennyire tudom, igazad van a ''diszkófény'' csöveket illetően, azok jóval kevésbé károsak (de hosszútávon mégis azok lehetnek), mint a bevonat nélküli, germicid hatású UV-csövek. Utóbbiak nem csak a szemre, de nagy dózisban a bőrre is igen káros hatású, ''kemény'' UV-C sugárzást is termelnek. Ezt pl. még a szobanövények sem szeretik. Csakhogy a ''blacklight'' kifejezés a nyugati terminológiában az UV-A tartományra (a látható fényhez igen közeli 380..315 nm hullámhosszú sugárzásokra) utal, az pedig mindenképp ibolyántúli, azaz UV-fény. Ezért szvsz. nem mond orbitális baromságot az, aki UV-ként kéri a sötét bevonatos ''feketefény''-csövet (vagy akár izzót, mert ilyen is létezik), legfeljebb nem pontosan fogalmaz. Az UV-A, ''feketefény'' tartomány mindenképp az UV-spektrum része, ráadásul a germicid csövek - bár a spektrális maximumot az UV-C-ben adják - több látható fényt adnak, mint a láthatóhoz jóval közelebbi alaphullámhosszú, de sávszűrt fényű UV-A ''feketefényű'' csövek.

(#23) stol válasza And (#22) üzenetére


stol
addikt

Osztom a véleményed, de nem szerettem volna efféle szkkifejezéseket használni, legyen elég az egyszerű júzernek, hogy a feketefénycső kell neki... :))

(#24) Szitya


Szitya
tag

Hali!

Csak megerősíteni tudom a Stol által mondottakat.
Történt egyszer, hogy a boncteremben nem kapcsoltuk le a germicid hatású uv csöveket, és úgy dolgoztam.
Hát a hatás frenetikus volt. Azt a kötőhártya gyulladást senkinek nem kívánom!!! :O :O

''Én vagyok a vak, aki látja mi van!''

(#25) Shodan


Shodan
addikt

UP!
Gépbe 400W táp mellé hány invertert köthetek? Most van egy 2*10 UV Revoltechez, egy sima 30cm uvhez és külön egy kék katódhoz, tehát 3db, nem lehet ebből baj?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#26) stol válasza Shodan (#25) üzenetére


stol
addikt

Hi!

1. nem UV, hanem feketefény.
2. Milyen márkájú az a 400-as táp?
3. Jó márka esetén, 10-15db inverter.
4. Szar márka esetén, 1-5.

(#27) didyman


didyman
őstag

tekintve az inverterek marha nagy, 5-6W-os össz fogyasztását, annyira nem kell félni a sok csőtől. Ha csövenként fél A-t számolsz, jó közelítéssel dolgozol.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#28) didyman


didyman
őstag

...Annyi kiegészítéssel, hogy a terhelés erősen impulzív (még jó, hogy valaki eszembe juttatta), így túlzásoktól érdemes tartózkodni, sok cső esetén LC-szűrés, megfelelő puffereléssel életet ment.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29) stol válasza didyman (#28) üzenetére


stol
addikt

még jó, hogy valaki eszembe juttatta
:DDD

(#30) Shodan válasza stol (#26) üzenetére


Shodan
addikt

Igaz feketefény. A táp huntkey nevezetű, annyira szerintem nem jó adatai:+5V 30A, +12V 13A, -5V 0,5A , -12V 0,8A , +3,3V 14A. 20tűs csatlakozó + még a kiegészítő 12Vs.
Remélem akkor nem gond a 3 inverter :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#31) Shodan


Shodan
addikt

sok cső esetén LC-szűrés, megfelelő puffereléssel életet ment.
Ez meg kb fogalmam sincs hogy mi akar lenni ? :)

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#32) didyman


didyman
őstag

26-ig nem írok ide :DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#33) didyman válasza Shodan (#31) üzenetére


didyman
őstag

3 inverter nem olyan vészes, de a Huntkey minősége elég hullámzó, vannak jók és gagyik is. Az LC szűrés azt jelenti, hogy egy tekercs sorba van kötve az inverterekkel és a tekercs mögött egy párezer uF-nyi kondenzátor van párhuzamosan kötve velük.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#34) Shodan válasza didyman (#33) üzenetére


Shodan
addikt

aha és ez mire jó ?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#35) didyman


didyman
őstag

Zajcsökkentés, szűrés és megfelelő puffereléssel csillapítani az impulzusszerű lökéseket.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.