Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#159) julius666 válasza rednifegnar (#152) üzenetére


julius666
addikt

Vagy én értem nagyon félre a kapcsolt vállalkozásos kitételt, vagy te. Az én értelmezésem szerint ez az olyan trükközések ellen van, hogy a saját cégedből KATA-s számlázással tudd kiszedni a pénzt. De gyors keresés is ezt támasztotta alá.
https://www.vallalkozas-okosan.hu/kata_vagy_nem_kata

Az új törvényben én semmi olyanról nem tudok, hogy ha több céged van, ne adhatnál többől is számlát ugyanannak az EV-nek. Baromság is lenne, ha van mondjuk egy éttermed meg bérelhető irodád külön cég alatt, miért ne bízhatnád meg ugyan azt a kisvállalkozót mindkettő takarításával? Erre is vannak simán legit példák.

Egyébként ha lenne ilyen korlátozás se lenne nehéz megkerülni. Munkavégzés fele közvetlenül számlázva, másik fele tulajtól független közvetítő cégen keresztül, pár % sápért. Közvetítő cég közvetíthet több projektre, ha nagyon akarják számláztathat a vállalkozóval másik, tök független (de szakmába vágó) projektre helyette, keresztbe. NAV meg bottal ütheti az egész nyomát (amíg értelmes kereteken belül marad a közvetítő), hiába fiktív számlázás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.