Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kaszparov: - vége!

Hozzászólások

(#1) LOTR


LOTR
addikt

ma első órán(nem is mentem többre :DDD) a gyak.vez. késve jött be, de persze elmesélte, hogy miért:

mielőtt indult volna még olvasgatott, és észrevette Kaszparov bejelentését, miszerint abbahagyja a versenyzést

na persze elfelejtettük megkérdezni, hogy hol olvasta, de gugliban sem találtam semmit

Ti mit hallottatok erről?
mert én ezen kívül semit

One Ring to rule them all

(#2) corlagon válasza LOTR (#1) üzenetére


corlagon
senior tag

Kamukéró Kft.

Semmi nincs róla a neten. Tegnap a linaresi tornán vesztett egy meccset Topalov ellen, ennyi.

(#3) LOTR válasza corlagon (#2) üzenetére


LOTR
addikt

nekünk is azt mondta gyak vez, hogy a linaresi torna az utsó neki

One Ring to rule them all

(#4) corlagon válasza LOTR (#3) üzenetére


corlagon
senior tag

Áhh, tényleg:

Bővebben: link

Szerintem ha belengetnek neki pár milliót, úgyis folytatja.

(#5) LOTR válasza corlagon (#4) üzenetére


LOTR
addikt

azért mondom, ekkora h*ly*séget csak nem mondana alaptalanul

One Ring to rule them all

(#6) concret_hp válasza LOTR (#5) üzenetére


concret_hp
addikt

20 éve vezette a világranglistát, ''öreg'' már, persze ezt ugy értem h aránylag. 40-45 körül van, a top10 ben talán 30-32 lehet az átlag. vitathatatlanul a világ legjobbja. szerintem megunta, illetve érzi hogy nem sok lenne vissza a dicsőséges évekből és talán a csúcson szeretné abbahogyni.... más sport, de lásd a Tigris esetét (a sakkban pl.: Karpov). illetve kezdenek néhányan nagyon feljönni: Anand lassan eléri a 2800-at, ott van még Lékó, Topalov, Kramnyik (eddig is ott voltak, de lassa reális esélye lenne hogy 1 párosmérkőzésen legyőzzék Kaszparovot). fárasztó lehet 20 éven át vezetni a világranglistát.... a világbajnoki címvédése évek óta nem tud megvalósulni, mert nem tudnak neki annyi pénzt összeszedni amennyiért hajlandó leülni... a FIDE-vel még a világbajnoki cím megszerzése előtt megromlott a viszonya és azóta nem szereti a FIDE-t és fordítva (az a bizonyos 5-3 nál berekesztett Karpov-Kaszparov meccs óta, asszem 1983 ősz).
röviden összefoglalva: lassacskán várható volt, hogy vagy visszavonul, vagy eltűnik a süllyesztőben....
és 1 rövidke részlet a cikkről amit linkeltél:

What can we say? Thank you Garry Kasparov for thirty years of great chess! :C

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7) erdeya


erdeya
senior tag

Íme a corpus delicti: Bővebben: link

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#8) Gabcsika


Gabcsika
tag

Igen, valószínűleg egyrészt belefáradt az örökös huzavonákba, ill. ígérgetésekbe másrészt érzi, látja a trónkövetelőkön, hogy egyre csak erősödnek.
A csúcson kell abbahagyni, hát ő ott hagyta abba!

Minden idők legnagyobb sakkozója (értékszám, idő, talán Lasker volt hosszabb ideig világbajnok, de akkor még nagyon kevesen sakkoztak magas szinten).
Visszavonulásával egy stílus ment el. A harcos, kreatív titán stílusa.

Nagyon-nagyon sajnáljuk! Itt, a sakkberkekben pedig főleg!

Remélem még találkozunk vele azért! Jó lenne.

Freedom, Nature, Love & Music

(#9) concret_hp


concret_hp
addikt

amugy:
1, van már 1 sakktopic.
2, fogunk még hallani Kaszparovról pl.: sztem a PCA vezetőjeként sokat tehet a sakkvilágért :U de 1ben eléggé biztos vok: nem fog csak úgy eltűnni a süllyesztőben...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10) Tapsi válasza concret_hp (#9) üzenetére


Tapsi
addikt

....Kaszparov ekkor alulmaradt a bolgár Topalovval szemben, talán épp ezért is valószínűtlen, hogy ne gondolja meg magát, és ne térjen vissza, hiszen példátlanul sikeres pályafutása méltatlanul, vereséggel érne véget.....

Csak reménykedhetünk, hiszen mindenképpen egy meghatározó alak a sakkvilágban!

(#11) neduddgi


neduddgi
aktív tag

Sakozásban ez az életkor még nem számít öregnek. Még akár 10 éve is lehet, és ha nem is lenne világbajnok, szvsz az egyéb pénzdíjas versenyek is elég jó jövedelmet jelenthetnek. :)

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#12) concret_hp válasza neduddgi (#11) üzenetére


concret_hp
addikt

valóban nem számít öregnek a sakkban. de ahhoz hogy a világ közvetlen élvonálában maradjon még sokáig ahhoz igen. A top 100 ban simán benne lehet még vagy 10 évig, 1 erős nagymester lehet élete végéig. De sztem ez nem fér bele a saját értékrendjébe: 20 éven át vezette a világranglistát, annak ellenére hogy éveken át nem volt világbajnok, mindenki őt ismerte el a legjobbnak. Az volt az igazán nagy dolog ha akárcsak egyetlen partiban is, valaki legyőzte. A fiatal nagymesterek közt 1 állomás lett az első játszma Garryval. Több volt ő 1 nagy játékosnál. Fogalom lett.
Vajon méltó lenne-e ezek után szép lassan elkezdeni visszacsúszni? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13) unatkozó


unatkozó
csendes tag

(téves)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kaszparov: - vége!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.