Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Szellem. válasza TFSi (#400) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Gondolom, vagy összevonják a mintákat, vagy kiszedik a téveseket, bár az utóbbi nem valószínű, főleg ennyinél.

(#402) TFSi válasza Szellem. (#401) üzenetére


TFSi
őstag

Mondjuk ahhoz nem értek, hogyan lehet összevonni, de kb. fél millió az hatalmas szám... Bár jól működik a KIS, nincsen jelenleg egy rossz szavam sem.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#403) Fire/SOUL/CD válasza TFSi (#402) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Minden évben végez ilyen karbantartást a Kaspersky, szóval nem kell aggóni, nem bug-ról/hibás működésről van szó (legalábbis nem találtam semmi erre utaló infót a neten, a Kaspersky fórumban sem...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#404) Narxis


Narxis
nagyúr

Használja valaki az androidos alkalmazásukat? Én kipróbáltam amikor megjelent és kipróbáltam most mert azóta átesett sok bugfixen, de az az érzésem, hogy képtelenek optimalizálni. Érezhetően leterheli a telefont, napi használat mellett(telefonálás, zenehallgatás, netezés) még nem annyira észrevehető, de ha telepítek egy appot akkor szinte majdhogynem lefagy a telefon, még figyelmeztet is az android, hogy a csomagkezelő nem válaszol és, hogy zárja-e be vagy várakozok, én a várakozásra böktem mert az volt az érzésem, hogy csak lelassult a folyamat, nem pedig lefagyott és lám-lám 10 másodperc múlva sikerült telepíteni az appot. Amúgy nagyon funkció gazdag és kipróbáltam pár androidos vírussal, mindet detektálta. Az a baj amúgy, hogy itt a leterhelés=akkufogyasztás is ami szintén gáz okostelefonnál. Ha valaki össze akarja vetni, hogy mennyivel jobban leterheli a telefont akkor próbálja ki utána az ESET vagy a Zoner Antivirust. Előbbi még RC, utóbbi viszont ingyenes és mindkettő rendelkezik ugyanazokkal a funkciókkal mint a Kaspersky(lopásvédelem, simvédelem, call/sms block stb.).

Alapvetően azt érzem mint a nagytestvérénél, a PC verziónál. Adott egy remek védelem, funkciógazdag program, de iszonyúan optimalizálatlan és sokszor hemzseg a hibáktól.

Thanos was right.

(#405) TFSi válasza Narxis (#404) üzenetére


TFSi
őstag

A jelenlegi KIS 2012 szerintem egész elfogadható jelen állapotában, sőt közeleg a "f" patch. :K Az androidról sajnos nincsen tapasztalatom.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#406) Narxis válasza TFSi (#405) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát nem tom, én is így éreztem amíg nem uninstalláltam, vagy nem tettem fel egy Nortont/ESET-et, pedig nagyobb biztonságban érzem magam KIS-el. Főleg az FF és Chrome alá írt addonok gázosak, meg-megakasztják a böngészést. A patchek meg annyira keveset és kis bugokat javítanak, hogy az ábécé végére érünk mire összejön egy komolyabb javítási mennyiség. :D Inkább a CF1 hoz majd talán teljesítmény javulást.

Thanos was right.

(#407) TFSi válasza Narxis (#406) üzenetére


TFSi
őstag

Nem vitatom, hogy igazad van.. :K Nekem is ott a gond, hogy melyik védelemre bíznám a vasat, és a KIS-en kívül nem sok alternatívát látok, talán még Comodo fal + TP AV. Először KAV-ot szerettem volna Agnitum FW Pro-val, vagy Comodo-val, de nem férnek meg egymás mellett, bármit is csináltam velük... :(((

Egyelőre jó ez a KIS 2012, ha meg jön a CF1, akkor ez a kevés és nem fajsúlyos gondom sem lesz vele, ami most van... :)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#408) TFSi válasza TFSi (#407) üzenetére


TFSi
őstag

Van-e valakinek információja arról, hogy mikor jön az "F" patch? Az FX7-tel egyelőre nem kompatibilisek a KIS beépülői, jó múltkorában gyorsabban pecseltek, még a 6-os FX előtt kint volt az "E"...

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#409) HZoli87 válasza TFSi (#408) üzenetére


HZoli87
veterán

Még a béta teszt sem kezdődött el. Lehet meglepetésnek szánják.

(#410) csaba1203


csaba1203
addikt

Hasznos videó ha jól szeretnénk beállítani a KIS 2012-t.
[link]

Én is így használom.A 3. videó-t is érdemes végignézni a clt-n így 340 pont azaz a max érhető el.

(#411) Fire/SOUL/CD válasza csaba1203 (#410) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a koma, ez aztán alkotott, jobban járt volna, ha felsorolja szépen a beállításokat...
~80 perces video a beállításhoz? Egy életre elmegy a kedve valakinek a Kaspersky-től, ha ezt végignézi... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#412) po1son válasza Fire/SOUL/CD (#411) üzenetére


po1son
addikt

Arról nem is beszélve, hogy oroszul beszél :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#413) Fire/SOUL/CD válasza po1son (#412) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk lusta voltam felvenni a fülest, avagy bekapcsolni az erőködőt, úgy hogy a "szinkronról" meg is feledkeztem...
De most így belehallgatva, olyan mintha lenne a komában némi löket (vodka), érdekesen beszél... :DDD
(Bár jó szaki lehet, ha kómásan is így be tudja lőni a Kaspersky-t, plusz így már értelmet nyer, miért tartott ennyi ideig) :))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#414) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Semmi megoldás nincs még az FF7 estében a beépülő modulok működésére?

(#415) HZoli87 válasza Szellem. (#414) üzenetére


HZoli87
veterán

Próbáltad már, hogy letiltod a Firefoxban a kiegészítők kompatibilitásának az ellenőrzését?

Segítség hozzá

-----

Egyébként október első felében várható a következő patch a programhoz.

[ Szerkesztve ]

(#416) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#415) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nálam az FF7 szétcseszte a Java-t, több oldalon gondom van, ami Java alapú, pl nem tudok csatolni fájlt... :W (Megy vissza a 6-os)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#417) Szellem. válasza HZoli87 (#415) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Sajnos nem oldódik meg. Megjelennek a beépülö modulok, de nem működnek!
Sajnos, nem véletlenül tíltja le!

(#418) HZoli87 válasza Szellem. (#417) üzenetére


HZoli87
veterán

Példát vehetnének a Symantectől.

Kár hogy csak patch segítségével tudják kompatibilissé tenni vele és az nem várható el tőlük, hogy minden 6.hétben kiadjanak egy foltozást. De legalább egyenes választ adnak, hogy mikorra várható változás az ügyben. Egyébként ESET is szégyellheti magát, hogy csak Thunderbird 5.0-ás verzióig kompatibilis és tőlük még infót sem kapni, hogy mikor várható frissítés a programhoz. :(((

(#419) Szellem. válasza HZoli87 (#418) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ebben igazad van. Azt nem hiszem el, hogy nem tudnak egy olyan beépülő modult csinálni, ami működik az FF új kiadásaival. Akkora változások nincsenek az FF-ben amelyek alapvetően rendítik meg a böngésző elöző kiadásait.

Kezd elegem lenni ezekből a dolgokból.
Aszem, lehet Avira nem csinál egetverő újításokat és oltári marketinget, de még mindig a legkorrektebb cég aki egyenletes teljesítményt nyújt! Neki is vannak hibái.
A symantec meg szintén ide tartozik.

(#420) TFSi


TFSi
őstag

Felteszek valszeg két hülye kérdést, amiért előre is bocsánat a fórumtagoknak:

1. Létezik-e a KIS-ben a NIS-hez hasonló Idenity Safe megoldás?

2. Az Anti-Banner mennyire konfigurálható akkor, ha egy honlapon nem tűnt el az összes villódzós reklámprogi (lásd. ABP)?

Nagyjából sejtem a választ, csak zavar, hogy nélkülöznöm kell ezeket a szolgáltatásokat... :(((

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#421) HZoli87 válasza TFSi (#420) üzenetére


HZoli87
veterán

1., Igen, Kaspersky Pure vagy Kaspersky Password Manager kell hozzá.
2., Erre nem tudom a választ, én ABP-t használok

(#422) PapauZ válasza HZoli87 (#418) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Igazából az FF kompatibilitás nem a vírusirtó-gyártóknak a hibája... Mozillának kéne egyszer átírnia úgy a pluginkezelőjét, hogy ne kelljen minden egyes verziónál a fejlesztőknek mindent átírni. Bár ez eddig a kb. 1-2 évente megjelent új verziókkal nem volt (akkora) probléma, csak most ezzel a 6 hetes őrülettel jött elő...
Amúgy érdekes a dolog, mert pl IE-ben meg a legtöbb verzióváltásnál elő se jön ilyen probléma. IE8 és 9 bétái is mind működtek nagyrészt a régi pluginokkal, végleges verzióknál dettó. Ezen a téren legalább valamit jól csinál a MS :P.

[ Szerkesztve ]

(#423) Szellem. válasza PapauZ (#422) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez nem teljesen van így! Hiába variálsz az FF bövítménykezelőjén, sajnis a KIS bövítményei megjelennek, de nem működnek! Ez meg abszolút nem az FF hibája.
Van olyan FF bővítmény, ami az 5-ős, 6-os és a 7es kiadás alatt is hiba nélkül megy!

(#424) Fire/SOUL/CD válasza TFSi (#420) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Sticky Password Free (korlátozást olvasd el)
2. [link]. A KIS súgója nagyon jó, használd. Annál többet mi sem tudunk mondani.
3. Nem tudom milyen böngészőt használsz, de pl FF esetén Adblock Plus és problem solved...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#425) TFSi válasza Fire/SOUL/CD (#424) üzenetére


TFSi
őstag

Köszi mindenkinek! Az ABP-t már régóta használom, sőt mellé a NoScript-et is FF alatt. Ahogyan jeleztem is, sejtettem, h buta kérdések lesznek, de soha nem lehet tudni... :K

Köszi még egyszer!!! :R

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#426) HZoli87


HZoli87
veterán

Az új "F" patch, még nem indult el a béta teszt:

Planned for fix:
1. Long paths is not fit in alert of restore from quarantine
2. After delete gadget from Windows Sidebar and reboot system it still present on Windows Sidebar
3. Programm popular is disappear from Application Activity window (in some causes)
4. For category "social networks" heuristics was disabled in Parental Control
5. WTB (Web Toolbar) baloon was not closed if user open link from it
6. Markers of WTB are absent in some browsers
7. Firefox 7 support (WTB and VK)

(#427) Szellem. válasza HZoli87 (#426) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezek sem egetverően nagy javítások. Na, mindegy. Annyira nem bugos a program, mint korábban. Viszont az FF kérdés a beépülő modulokkal zavaró. Remélem, hamarosan orvosolva lesz.

(#428) TFSi


TFSi
őstag

Megjött az "f" patch! :D Az FX7 kiegészítőkezelőjében a verziószám: 12.0.0.441... Érdekesek ezek a rejtett verziószám változások. Egyébként a két előző patch-ben nem volt számemelkedés, mindkettő 415-re végződött.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#429) TFSi


TFSi
őstag

Régóta bosszant már egy hiba a KIS 2012-nél. Olykor-olykor 2010-es MS Word vagy Powerpoint fájlok megnyitásánál szétfagy a rendszer, és csak a power gombbal orvosolható a hiba... Valaki tapasztalt, vagy olvasott ilyen fajta gondokról? Mellékelek egy képet okulásként:

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#430) HZoli87 válasza TFSi (#428) üzenetére


HZoli87
veterán

Rövid volt a publikus teszt. :D

(#431) Fire/SOUL/CD válasza TFSi (#429) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez valami skin-be bujtatott XP amúgy? Van ott egy file, amit utoljára még XP-nél láttam és azzal is gondja van, mint ahogy a QuickTime pluginnel is...
TrustConnect Kaspersky mellé?

Őszintén? Ha ilyen lenne a gépen, egyből formáznám.... :DDD

Amúgy meg nem, nem találkoztam ilyen jelenséggel/problémával még... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#432) TFSi válasza Fire/SOUL/CD (#431) üzenetére


TFSi
őstag

Én is már a formázáson gondolkodom, mert már jó szemetes a gép, de egyelőre erre semmi időm, visszaállítási pontom, vagy Time Machine alkalmazásom nincsen, de nem is szeretnék... :DD Nem szeretem, ha nem tudok töredezettségmentesíteni.

Windows 7 van fent, és igen pl. a MapInfo Professional 7.0 már baromi régi motoros progi, de újra még nincs meg a tőke... :DDD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#433) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Tegnap láttam, hogy frissített az "f"-patch-re.

(#434) TFSi


TFSi
őstag

Ilyenkor mi a teendő???

Egyébként a K-lite codec pack-ben az mplayer classic fájlcsoporton belül jelzett, már rég leszedtem az egész packet (Revo), de még mindig jelez...

Az MBAM nem talál semmit, de a KIS is azt írja a naplóban, hogy inactive (PDM Keylogger), de akkor ezek szerint mégsem... A helyét nem találom...

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#435) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A hétvégén újratelepítettem a WIN7-et. A Windows Update-n keresztül frissítettem a rendszert.Az Office 2010 SP1-et csak akkor települt fel, ha a KIS2012-őt kikapcsoltam.Hasonlóképpen kikellett kapcsolnom a KIS-t, amikor a Microsoft VX-1000-es webkamera szoftverét telepítettem fel.

(#436) Fire/SOUL/CD válasza GEPESZ66 (#435) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kézi szabályra van állítva és figyelmetlenségből/véletlenül blokkoltál valamit, vagy részben limitált lehetőség lett kiválasztva az SP1 telepítésekor.
Ez nem fordulhatott elő esetleg?
(Nem nézlek balféknek, csak mindenkinél becsúszhat ilyen baki. Amúgy Én is Office 2010-et használok(x64), Nálam alapbeállításon (automatikus szabályra) van állítva a KIS és még csak nem is szólt telepítéskor, simán felment az SP1, igaz Én nem WU-ról frissítettem, hanem az önálló SP1-et letöltöttem és úgy telepítettem)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#437) GEPESZ66 válasza Fire/SOUL/CD (#436) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A KIS feltelepítése után minden alapon maradt.Más program telepítésénél nem szólt.Korábban a KIS2011-már telepítve volt, amikor kijött az Office 2010 SP1, de akkor a KIS nem problémázott.

(#438) HZoli87


HZoli87
veterán

"G" patch, egyelőre tesztelés alatt.

Planned fix:
1. Firefox 8 support (WTB и VK)
2. After patch E some users has problem with active threats in main window that can't be processed
3. Slowly onening Main Window
4. Some other fix

(#439) TFSi válasza HZoli87 (#438) üzenetére


TFSi
őstag

Valószínűleg a "g" patch kész is lesz napokon belül... :D

Más: egy fórumon böngészve felajánlotta az adott oldal, h telepítsek egy mediaget.exe nevű alkalmazást... Persze, h nem telepítettem, és kb. egy hete a KIS KSN Reputation is azt írta, hogy kevesebb, mint 10 user használja, és aznap lett felderítve... Átscanneltem ma is a fájlt így egy hét után, de ugyanaz az eredmény... :((( File became known today... No comment...

Elküldtem a laborba a cuccot... :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#440) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nálatok megjelennek-e az IE9-ben a KIS URL-ellenőrzésének kis ikonjai?

(#441) Fire/SOUL/CD válasza GEPESZ66 (#440) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#442) GEPESZ66 válasza Fire/SOUL/CD (#441) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A másik kettő bővitmény nekem nem aktív.Nem-e ezért nem jelenik meg nálam ?
Hétvégén telepítettem újra a WIN7-et, ill. KIS-t.

(#443) Fire/SOUL/CD válasza GEPESZ66 (#442) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem is tudod engedélyezni őket? (Azoknak menniük kell)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#444) GEPESZ66 válasza Fire/SOUL/CD (#443) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!Engedélyeztem, így már jó.Nem tudom, hogy miért volt letiltva.Én nem tiltottam le.

(#445) HZoli87 válasza HZoli87 (#438) üzenetére


HZoli87
veterán

"G" patch frissítve, egyelőre tesztelés alatt.

Planned fix:
5. Mail clients (Outlook) freeze on receiving mails with big attachment (>10Mb)

(#446) tyan


tyan
senior tag

Az miért van, hogy nálam csak e-ig patch-elt a KIS2012 az f patch nincs rajta? Minden nap frissíti magát a KIS és újra is van indítva a gép.

(#447) StevenKing


StevenKing
csendes tag

Szisztok!
Jelenleg KIS 2011-et használok nagy megelégedéssel.
Az volna a kérdésem, hogy érdemes-e lecserélnem a 2012-esre? Miben jobb a 2012-es? Jobban fogja a gépet? Mert a 2011-est szinte nem lehet észre venni, hogy fent van a gépen annyira keveset eszik. Talán frissítéskor egy picit, de máskülönben nincs vele gond.
Win 7 ultimate 64 bites rendszerről van szó.
A válaszokat előre is köszönöm!

Ha a feleséged és az ügyvéded fuldokolna, és döntened kéne, étterembe mennél vagy moziba?

(#448) po1son válasza StevenKing (#447) üzenetére


po1son
addikt

Szia! Szerintem mindenképpen megéri váltani, mert sok mindent fejlesztettek a 11-hez képest. Pl:Adathalász és spam elleni védelem vagy a url tanácsadó, ami megmutatja, hogy biztonságos-e az oldal, de az új felhasználó felület is megérdemel pár szót, mert kényelmesebb és átláthatóbb lett.
A rendszerigénye meg nem változott. Nálam a régi gépen és az új i3on is észrevétlenül fut. :)

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#449) TFSi válasza po1son (#448) üzenetére


TFSi
őstag

Én még azt is hozzátenném, hogy sebességben is jobb, valamint tartalmazza a KSN Cloud alapú technológiát! :K

Mindenképpen ütősebb védelem, és nemsokára jön rá a "g" patch... :D

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#450) po1son válasza TFSi (#449) üzenetére


po1son
addikt

Arról nem is beszélve, hogy a hivatalos oldalon már csak a 2012-őt reklámozzák. :K

STEAMID/WOT nick: po1son_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.