Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Kártyahiba? vagy mi a fene? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Memóriakari


Memóriakari
csendes tag

Segítsetek!
Van egy digitális fényképezőgépem, és egy már használt memóriakártya van benne. Kb. két évig nagyszerűen működött, amikor is néhány hónappal ezelőtt kivettem, és amikor visszatettem, azt írta ki, hogy ''disk full''- pedig a kártya is, meg a gép memóriája is üres volt.
És a baj nem a kártyával van, vagy nem csak azzal, mert azóta a gép beépített memóriájára is 8 kép fér. (Azelőtt több, mint 40)
Mi lehet a probléma? Hogyan lehet orvosolni? Valaki, aki járt már hasonló cipőben, segítsen. Előre is köszönöm.

Egyik szemem sír, a másik meg koporsó.

(#2) --=Gefi=-- válasza Memóriakari (#1) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Másik digitális fényképezőben, vagy kártyaolvasóban mit produkál a kártya? Esetleg ha kártyaolvasón keresztül próbálsz rá másolni valamit.

''Your life, your choice...''

(#3) Memóriakari válasza --=Gefi=-- (#2) üzenetére


Memóriakari
csendes tag

Még nem próbáltam.

Egyik szemem sír, a másik meg koporsó.

(#4) Memóriakari válasza Memóriakari (#3) üzenetére


Memóriakari
csendes tag

De én nem is USB-n akarok rá feltölteni anyagot, hanem azt, hogy ha túrázok valahol, akkor a memória ne adja fel a szolgálatot 8 kép után.

Egyik szemem sír, a másik meg koporsó.

(#5) --=Gefi=-- válasza Memóriakari (#4) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Csak arra vonatkozott a kérdés, hogy a gép adta-e meg magát, vagy a kártya. És ezzel ezt meg lehetne nézni, mert addig elég nehézkes lenne hasraütésre mondani valamit is.

''Your life, your choice...''

(#6) Memóriakari válasza --=Gefi=-- (#5) üzenetére


Memóriakari
csendes tag

Kipróbáltam. Először töltöttem fel anyagot úgy, hogy nem volt benn a kártya. Utána úgy, hogy benn volt. Ezek után megnéztem, de akkor csak azt az anyagot jelenítette meg, amit a kártáyra töltöttem. Utána kivettem a kártyát, na akkor meg tudtam nézni azt, amit a gépre töltöttem. Én nem vagyok nagy szakértője ennek a témának, de feltételezem, hogy amikor benn volt a kártya, akkor meg kellett volna tudnom nézni a gépre töltött anyagot is. :(

Egyik szemem sír, a másik meg koporsó.

(#7) mikado válasza Memóriakari (#1) üzenetére


mikado
tag

Szerinem nézd meg a képminőség beállításait is, lehet, hogy a legjobbra van állítva azért fér csak 8 kép...

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#8) Memóriakari válasza mikado (#7) üzenetére


Memóriakari
csendes tag

Legjobbra van állítva, de arra volt a ''balesetig'' is.

Egyik szemem sír, a másik meg koporsó.

(#9) kboty válasza Memóriakari (#8) üzenetére


kboty
tag

Szia...fennebb irtad hogy kivetted a karit és láttad az anyagot, s vissza akkor a karin....namostmár, a gép azt a prioritást veszi amelyik utobb van.vagyis ha beteszed a karit akkor a gépen lévő memoriában nemtudsz dolgozni, és nézelődni se....elméletileg a kártyák azok csak .....memory chip....s ha kiég akkor vagy megy vagy nemmegy....szerintem...de lehet hogy tévedek

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Kártyahiba? vagy mi a fene? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.