Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Kárt okozó notebook-bolt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Athanáz99


Athanáz99
csendes tag

Floppy-meghajtó hiba miatt bevittem egy boltba javíttatni a notebook-omat. 15 napig csend, majd amikor érdeklődtem, kiderült, megvan (lehet, h. több napja megvolt, nem szóltak.) Érte menve kiderült, hogy törölték a teljes winchesteremet, és egy másik XP-t telepitettek rá. TErmészetesen minden adatom és progrmaom megsemmisült. 95 %-uk le volt mentve, de pl. a levelezés nem.
Hogy esetleg letötölhetik, erről előtte sem írásban, sem szóban nem értesítettek. A boltvezető előbb azt mondta, a törlés természetes, másnap már azt, hogy ő a felels érte, elnézést kér. Mondtam, kérem vissza adataimat, stb. Mondta, az megsemmisült. Mondtam, az elnézést kérés nekem nem elég. Kérdezte, akkor mit akarok? Mondtam: gondolkpzom, és beszélek hozzáértőkkel. Ti vagytok ezek a hozzáértők... Ja, a bolt címe: IX. RÁday u. 49.

Zseni, vagy idióta? Mindegy: kérdezek mindent, mindenáron!

(#2) #25954560 válasza Athanáz99 (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

amig csak letoroltek, esetleg leformaztak, vissza lehetett volna hozni. de ujratelepites utan mar nem igen tudok olyan modszerrol az idoutazason kivul :(

(#3) Club


Club
őstag

Nemtudom hogy te milyen levelezést folytatsz, de én a helyedben (mire megszerzed akzoknak a mélcímét), és felhajtod azoknak az adatait akikkel kapcsolatban állsz, ennek a teljes költségét rájuk hárítanám, ja és magamnak(mivel ugye te csinálod meg az egészet), felszámolnék egy kokoly óradíjat.
Aki ennyire surmó, az fizessen.

:(((

(#4) Szalma válasza Athanáz99 (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Jogilag meglehetősen esélytelen a dolog. Számítógépszervíz nem adatmentéssel foglalkozik. Tessék szemfülesebbnek lenni legközelebb... (És nem POP-on levelezni...) A következő szervízelés előtt cseréltesd ki a HDD-t. Marad a bosszúság. Sajnálom.)

Szeretettel:
Szalma

(#5) mocsyzozi válasza Athanáz99 (#1) üzenetére


mocsyzozi
tag

Ha elnézést kért és elimerte a hibáját akkor legyél uri-ember és nyeld be!

Mocsyzozi

(#6) Athanáz99 válasza Szalma (#4) üzenetére


Athanáz99
csendes tag

Igazad lehet. Egy ügyvéddel már beszéltem. Itt az a tény, hogy előzőleg nem figyelmeztettek erre a lehetőségre, alalpul szolgálhatna próbaperre - mondta - ezt meg is lehetne nyerni - de nem ajánlja, az egész nem érné meg, a próbaper amugyis mindig precedens-teremtő volta miatt zajlik.

Zseni, vagy idióta? Mindegy: kérdezek mindent, mindenáron!

(#7) Athanáz99 válasza mocsyzozi (#5) üzenetére


Athanáz99
csendes tag

Először ködösített és hazudott (az ACER központi szervizre akarta fogni), csak másnap ismerte be és kért elnézést. Egyébként neked is igazad van, ''uriemberként'' benyalom, bár - mintaz Index=Forumok WinXp topikban többen mondták - jogositványát be kéne vonni, szakmai értékéről szegénységi bozonyítványt, póriasabban: hülyeségéről aláírást állított ki. - Uriemberként megismételhetem a bolt címét? IX. RÁday u. 49.

Zseni, vagy idióta? Mindegy: kérdezek mindent, mindenáron!

(#8) X-COM


X-COM
nagyúr

igaz értesíthettek volna előtte,
de szervízben nem igazán szoktak garanciát vállalni az adathordozón tárolt adatokra, kivéve, ha megkéred őket erre

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#9) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ne légy túl kapzsi, de kérj valami természetbeli jóvátételt.
Itt most nem valamilyen szexuális cselekedetre gondolok, hanem mondjuk dobjanak meg egy kis extra ram-mal a notiba vagy ilyesmi.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Szalma válasza Athanáz99 (#6) üzenetére


Szalma
őstag

(Ez jól hangzik, csakhogy Magyarországon a jogrendszer miatt semmi értelme nincs a precedenseknek... :( A +RAM kérés jó ötlet lett volna anyázás nélkül...)

Szeretettel:
Szalma

(#11) Den válasza Athanáz99 (#1) üzenetére


Den
veterán

Na ezért kértem el a vinyót mikor a notit beadtam a szervízbe.

www.simson4t.hu

(#12) lesaux válasza Athanáz99 (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Azért nagy művészek dolgozhattak a boltban. Egy flopicsere miatt legyalulták az egész vinyót. :D
Szerintem jó ötlet, hogy kérsz bele RAM-ot vagy egy kis ez-azt. Ha nem adnak, akkor írjál be a panaszkönyvbe. Persze a RAM-os dolgot itt már nem kell megemlíteni, csak hogy flopihiba miatt ugrott a vinyó tartalma.

(#13) Club válasza Szalma (#10) üzenetére


Club
őstag

Ahogy észreveszem, eléggé békés természetben gondolkodtok.
Ezt meg is értem.
De ezt azért kicsit komolyabb dolognak tartom mint hogy esetlegsen valaki csúnyán néz rád..
Mivel gondolom a tulajnak is jobb ha nem lesz egy kedves hangvételű bejegyzés a panaszkönyvben, gondolom egyszerűbb ha aztmondod amit itt ajánlottak pl memória vagy akármi.
Nem kell ellenségesnek lenni, de azért az ilyet szó nékül sem kell tűrni, mert különben a számtekbolt(ok, már amelyik sajnos ilyen) felelőtlenül azt tesz amit akar.

(#14) Club válasza lesaux (#12) üzenetére


Club
őstag

Igen!
Respect!
Az ok hogy nem adatmentéssel foglalkoznak, de legyenek akámilyen technikai''géniuszok'', akkorsem tudják megmagarázni, hogy miért kellett egy flopi cseréhez lenyalni a vinyót.

(#15) L3zl13 válasza Club (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És ha mégis?
Mi van ha bemondják, hogy vírusos volt a gép, majd vírusírtás után nem működött a rendszer. Bizonyítsd be az ellenkezőjét! És még rendesek is voltak, hogy újra felrakták neked.

Jobb a béke. De azért ha lehet próbálj elvinni vígaszdíjként egy kis memót, vagy hasonlót.

Én is jártam már hasonlóan. A saját szervízünkben is az első, hogy lezúzzák a gépet. Kivéve, ha külön szólsz, hogy fontosak az adatok.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Athanáz99 válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Athanáz99
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást. Nem mondtam még a saját tippemet. Csak ötlet. Azért törölte le, mert olasz nyelvű XP volt, olasz klaviaturás gépre olasz telepített XP. Ez zavarta. Ha figyelmeztettek volna előtte, vagy telefonon bármikor, hogy le kell törölni, egy szó panaszom sem lehetne. De nem tették. 15 napig nem volt gépem (a rátett XP-ról) a Total Commander kimutatta, hogy már a gépem leadásnak napján telepitették (!) Utána még 15 napig náluk volt. Ilyen nehéz a floppy-javítás? Mindegy: három napja telepítem vissza, amim megvan lemezen, egy csomó programot meg a net-ről töltöttem le, most azokatis vissza, meg természetesen a magam-lementette összes anyagomat... - van munkám - a munkám helyett... - Nem kérek tőlük semmit, egy vágyam van, hogy soha többé ne kelljen látnom vagy hallanom őket (őt: Ráday u. 49.)
Most már felejteni akarom. Most már más, az Opera 7.20 érdekel. Nagy cikk van a PCWordben az Operáról.

Zseni, vagy idióta? Mindegy: kérdezek mindent, mindenáron!

(#17) rog válasza X-COM (#8) üzenetére


rog
addikt

:) ennek enyhébb változata az amikor teli tankkal viszed be a kocsit és mikor vinnéd haza még a benzinkútig se jutsz el..

hogy van másmilyen is:
győrben ahol én nyomtam egy darabig, alapszabály volt, hogy ha a javitandó gépen olyan beavatkozást kell végezni amitől az adatok sérülhetnek, az egész vinyót ghostolni kellett egy másikra.

(#18) biker


biker
nagyúr

saját véleményem:
a bolt szegénységi bizonyítványa ez.

egy floppy csere/javításhoz win reinstall... áááááá..

van ahol ez szükséges, pl több hardver egyidejű cseréje, vírus, de ez is 90% elkerülhető

az nem szervíz, ahol azzal kezdik, hogy windows reinstall és uj detonátor/catalyst...
ez a javítás utolsó fázisa.

és igen, le kellene menteni az adatokat előtte, vagy ghostolni, vagy egyéb.

és igen, felelősséget kell vállalni az adatokért is.
hiszen avval együtt vittem be a gépet, nem külön-külön.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ez tényleg elég gáz!

Ha mást nem, legalább a Windows mappa kivételévem Mindent átmásoltak wolna egy másik winyóra! Aztán meg wissza. Nem értem.
Látom, most már te sem wagy jóban a szerwizesekkel. Én mikor wisszawittem az optikai egerem, azt mondták, hogy előbb takarítsam ki a golyóját, próbáljam ki, hogy úgy működik-e, aztán hozzam wissza. Aztán kiwágtam a dilit, és kicserélték egy újra.
Azt nem mondom, hogy wágd ki te is a dilit, de legalább walami kárpótlást kérjél! Ha nem is memóriát, de walami kis izéség is jót tesz az ember lelkiismeretének (pölö egy doboz cd).

w: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#20) LukE válasza Athanáz99 (#16) üzenetére


LukE
veterán

az utolsó bekezdésedre: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=opera&show=OR&ssep=%20&sid=[/L]:)

7.23 a legújabb, meg kicsi, meg gyors, meg tetszik. Ami negatívum, az az, hogy néha viccesen kezeli a bejövő leveleket (pölö 60-ból 1-et alapból olvasottra állít. Én meg általában csak az olvasottlanakat nézem).

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#21) Goodman


Goodman
tag

Nem lehet, hogy a floppy cserejekor veletlenul tonkretettek a winchestert ami eredetileg a gepben volt de ezt nem akartak az orrodra kotni, es ezert kerult bele egy uj? :U

Mindenesetre furcsa, en ilyenrol eletemben nem hallottam hogy l'art pour l'art elkezdenek windowst installalni adatmentes nelkul... Pedig dolgoztam hw-szervizben, igaz notebookokkal nem sok dolgunk volt, de ha windowst kellett hasznalt winchesterre tenni, mindig gondosan felirattuk az ugyfellel, h mire van szuksege, es le is mentettunk minden adatot.

(#22) HiperG válasza Bazsesz (#19) üzenetére


HiperG
addikt

Neked nincs sima v-d? :D

(#23) Athanáz99 válasza Goodman (#21) üzenetére


Athanáz99
csendes tag

Természetesen az, hogy a winch-t is kicserélték (esetleg jóról használtra) bennem is felmerült, de mivel nem tudtam az ereeti winch. számát, ezt nem lehet kideríteni. Az Index-Forumokban (XP-topik) sokan segítettek, pl. Aida 32 programot kuldtek, amely átnézi a winch-t, kiirja a számát, stb. Azt állapitotta meg, hogy a winch jó állapotban van, semmi hoba rajta, és megadja percre pontosan, mennyit volthasználva - Ez kb. megegyezik az én használati időmmel.
--- Más: most az Index=Forumok ''Törzsasztal'' rovatában megszólalt egy MÁSIK ntebook szerviz (nem a vétkes), és enyhén, udvariasan védelmébe vette a vétkes szervizt.

Zseni, vagy idióta? Mindegy: kérdezek mindent, mindenáron!

(#24) Athanáz99 válasza Goodman (#21) üzenetére


Athanáz99
csendes tag

Ha dolgoztál ilyen korrekt szervizben, talán tudod, hogy mi a felettes hatósága egy ilyen notebook-boltnak (mely egyéként nem szerviz! szervizbe szokta kuldeni javításra a gépet, de most nem kuldte! Ott javította maga a főnök! Ezt pl. be lehet bizonyítani, mert semelyik szervizük nem fogja helyette elvinni a balhét!)

Zseni, vagy idióta? Mindegy: kérdezek mindent, mindenáron!

(#25) Som@ válasza L3zl13 (#15) üzenetére


Som@
őstag

''A saját szervízünkben is az első, hogy lezúzzák a gépet. Kivéve, ha külön szólsz, hogy fontosak az adatok.''

Igen? És milyen alapon? Tényleg nem értem... :F
És erről tájékoztatva vannak az ügyfelek? Szerintem jó magyar szokás szerint nem. (Ne legyen igazam)

Az már más kérdés, hogyha én kiadnám a kezeim közül a gépet (mondjuk egy szervíznek) akkor előtte minden, számomra fontos adatot leszednék róla. Nem csak az adatvesztés miatt, hanem egyéb megfontolásokból is.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#26) Athanáz99 válasza Som@ (#25) üzenetére


Athanáz99
csendes tag

Kedves Mikulás-társam. Mélyen igazad van. Épp ezért én a leadás előtt egész éjjel titkosítottam mindenemet. Mivel nem vagyok profi, hanem bölcsész (voltam), ez lassan ment, hajnalig. Előbb NTFS-re kellett átaállnom. Utána egy HOST belépőhelyet kreálni. És a saját belépésemet másnak jelszóval letiltani. Ezt könyvből csináltam, szép lassan. - Utána letörölve kaptam vissza, nem lacafacáztak holmi titkossággal. ''Ez jó mulatság, férfimunka volt.'' :DD

Zseni, vagy idióta? Mindegy: kérdezek mindent, mindenáron!

(#27) Zoltán válasza Athanáz99 (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Egy számtesh bolt ennél kevés undorítobb dolgot tud csinálni. Köszi a figyelmeztetést, messze elkerülöm a Ráday 49-et.

Ui.: Még Mikulás-ajándékot se viszek nekik! :((

(#28) Athanáz99 válasza Zoltán (#27) üzenetére


Athanáz99
csendes tag

A héten dolgom lesz a Ráday utcában. De a 49-es számot látni sem akarom. Ők a kártevők.
:C

Zseni, vagy idióta? Mindegy: kérdezek mindent, mindenáron!

(#29) Athanáz99 válasza Athanáz99 (#28) üzenetére


Athanáz99
csendes tag

Az Origo-n is vita támadt erről (Közélet-rovat).

Zseni, vagy idióta? Mindegy: kérdezek mindent, mindenáron!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Kárt okozó notebook-bolt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.