Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Karrier - mit tanuljak 2018 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nemtudomhogy


nemtudomhogy
újonc

Üdv Mindenkinek!

30 éves vagyok, jelenleg Budapesten élek. Van egy fél mérnök informatikus végzettségem, azaz 8 éve abbahagytam és nem fejeztem be a sulit (utolsó évet már nem végeztem el. kb 8 tantárgy hiányzik). Ezt már nem is fogom befejezni.
Jelenleg egy nagy irodaháznak vagyok az ingatlankezelője, de szeretnék váltani.
Szerintetek mit érdemes manapság tanulni? Olyan megoldást keresnék, amit alapszinten viszonylag gyorsan (mondjuk 1 éven belül) el lehet sajátítani és el is lehet vele helyezkedni később akár vidéken is. Nem csak IT terület játszik.
Tudom ez a kérdés fura, de nem tudom mihez kezdjek...

(#2) customer114 válasza nemtudomhogy (#1) üzenetére


customer114
senior tag

Ha életben marad a topik, akkor a “Nem csak IT terület játszik” kategórián picit szűkíthetnél még. :)

(#3) Cicero válasza nemtudomhogy (#1) üzenetére


Cicero
őstag

Asztalos, lakatos, vízszerelő, gázszerelő, kőműves, festő stb. Mind hiányszakma és nehéz nem trógert találni.

Vagy elmehetsz programozónak: fél-egy év alatt kiképez a cég, az oktatás alatt is kapsz fizut, majd felvesznek teljes állásba, havi 400-500k nettóval.

(#4) bakgab válasza nemtudomhogy (#1) üzenetére


bakgab
csendes tag

Elég sok a lehetőség, de azt érdemes lenne tudni, mivel foglalkoznál szívesen és/vagy mihez vonzódsz hobbi szinten. Ha barkácsolós vagy tényleg lehetsz vizes gázos villanyos. Ha főzőcskézel otthon és tetszik lehetsz szakács esetleg pincér. Ha íróasztal mellett ülnél könyvelés tb. ügyintézés stb. egy év alatt egy szakma kitanulható alapszinten.

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Karrier - mit tanuljak 2018 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.