Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) TéKrys válasza ipgirl (#99) üzenetére


TéKrys
senior tag

Az igazat megvallva én ilyen gazdasági fogásnak tartom még: a névnapot, illetve sajnos a halottak napját is. :((

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#102) mityku válasza aesir (#100) üzenetére


mityku
aktív tag

lehet beesnek páran majd!
Egyébként nekem is kezd tele lenni a tököm!!
Megint mehet az ember ajándékot venni, azt se tudom mi legyen, szerintem utolsó előtti napokban lesz valami, biztos sokasn vannak így , nem csak én!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#103) faster válasza TéKrys (#101) üzenetére


faster
nagyúr

Nekem az összes munkanap gazdasági fogás. :))

(#104) aesir


aesir
veterán

Csak-csak elvagyok a Karácsonnyal is. Párommal megajándékozzuk egymást és ennyi.
Viszont hányingerem van a mindenhonnan folyó nyáltengertől. Jingle Bells, meg Silent Night mindenhonnan.

Én meg szép hangosan az Auróra - Nincs Karácsonyt szoktam hallgatni.

Van saját életem...

(#105) mityku válasza aesir (#104) üzenetére


mityku
aktív tag

Fanatikus!!!!!! :D
Auróra!!! :C

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#106) QuarK válasza ipgirl (#97) üzenetére


QuarK
senior tag

csak az anyagiak és a fényűzés a fontos... én meg ezzel értek teljesen egyet.

Amúgy igen, az ilyen kis közösségeknél fordul még elő a szeretet. Ezért is szerettem régebben mindig a mamimnál tölteni a karácsonyt. :) Bár már lassan 6 éve nincs közöttünk, mai napig kristálytisztán emlékszem minden szentestére, amit nála töltöttem. :)

Egyébként meg, mi az, amiből ma nem lehet ''üzletet'' csinálni?! Az ünnepeken túl csak gondoljunk a katasztrófa-turizmusra... :(

(#107) ipgirl


ipgirl
tag

Én meg csinálok pár dolgot a családnak, barátoknak. Már tervbe vettem pár dolgot :) És mindez kb 500 Ft-ból ki fog jönni :) Persze lesz akinek veszek vmit, de sztem sokkal jobb saját készítésű ajándékot adni, és kapni....mivel a meglepetés is hozzátartozik a karácsonyhoz.

És akkor megemlíteném, hogy amit nagyon várok már az nem egészen karácsonykor lesz, hanem ahhoz kapcsolódik: egy gyűjtést szerveztünk egy intézmény számára /akik még semmit sem sejtenek :)/, siket és enyhén értelmi fogyatékos, állami gondozott gyerekeknek. Kb december 14 én szeretnénk elvinni az ajándékokat. Már van sok szép mesekönyv, és játék, valamint némi pénz is, amiből gyümölcsöt és édességet szeretnénk venni nekik. És már nagyon nagyon várom, hogy átadhassuk.

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#108) Integra


Integra
titán

én két héttel előtte elintézek mindent és egy lábam sem teszem be a városban, ki nem állhatom azt a dzsihádot ami ilyenkor van... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#109) faster válasza Integra (#108) üzenetére


faster
nagyúr

Én dec elején veszek néhány ajándékot, és ezzel le is van rendezve az ügy. Egyéb problémáim nincsenek a karácsonnyal, legfeljebb a sok Jingle Bells zavar néha.

(#110) Integra válasza faster (#109) üzenetére


Integra
titán

hogy aesir-t idézzem, a nyáltengertől vagyok én is rosszul...
amúgy számomra nincsen különösebb jelentősége a karácsonynak, ateista vagyok.
3 órát állok a konyhában mire kész lesz a kínai vacsora, meg egy este mindenki otthon van.
kb ennyi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#111) Perjel válasza aesir (#100) üzenetére


Perjel
tag

Miért, te talán ott szoktál lenni olyankor?:)
Elcsépelt közhely, ''a fogyasztás ünnepe''. Hát az lett belőle...

(#112) tildy


tildy
nagyúr

Ha valaki olcsón de szép ajándékot akar adni, és van egy ksi kézügyessége annak ajánlom térjen be az Őrsön lévő svéd lakberendezési boltba és vegyen kis üveg mécsestartót 99 FTért.
Ha vesz tubusos arany üvegfestéket, szép mintákat lehet rá festeni.
Egyébként is ajánlom az ilyen kreatív hobbis cuccokat:ja és szerintem csak kizárólag a nők tudnak elájulni ilyesmitől....A férfiak sokkal racionálisabbak annál, hogy ilyesmi elvarázsolja őket. (Tapasztalat azt mutatja, nem igazán értékelik az ilyen haszontalan csecsebecséket...)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#113) QuarK válasza tildy (#112) üzenetére


QuarK
senior tag

Tévedés... Van itt-ott elvétve egy-két degenerált krapek... :DDD

Kifejezetten jobban örülnék egy home-made cuccnak, mint egy hangfalnak, egy egérnek, borotvaszettnek, stb. stb. De most full komolyan. Ne költsön rám, ne ilyen kütüyket vegyen. Egy délutánt szánjon rá arra, hogy boldoggá tegyen.

:)

[Szerkesztve]

(#114) SlayR válasza QuarK (#113) üzenetére


SlayR
senior tag


Ha hangfalt kapsz szólj megadom a címem ahova küldheted :DD :DD

(#115) QuarK válasza SlayR (#114) üzenetére


QuarK
senior tag

:P

Adok én neked... :DDD ...csak nem hangfalat :Y

(elismerem, ez jó beszólás volt, grat :C)

(#116) Kuwabara14


Kuwabara14
csendes tag

Helló!
Hát nálunk se telnek el mindíg úgy a karácsonyok, hogy ne hallanék 1 b***d meg-ot vagy 1 k***a anyádat, mert mindíg úgy van, hogy szólok az ősöknek időben hogy kezdjünk készülni, de ők csakazért se, mondván ,,ááá, ráérünk még'', aztán meg ide-oda rohan mindenki, megy a káromkodás és csak este van vége a rémálomnak. :(( :(

(#117) _az


_az
senior tag

huhúúúúú valaki upolt egyet :DD

na akkor izé...
má megint 1 hónap van karácsonyig és semmi kedvem rohangáli tetü ajándékokér, mer megin tanulni köll... és még mindíg kiröhögöm ezt a sok ''anyunak kozmetikum, apunak pia és rénszarvasospulcsi, stbstb'' haditervet... de ha meg nem ajándékozol, akkormeg tahó vagy.úgyhogy marad ez...

na elő a vésztervekkel, meg ötletekkel :DD

az

(#118) Integra válasza _az (#117) üzenetére


Integra
titán

metro-ban fasza kis ajándékkosarak vannak, én is itt vettem párat, oszt csókoltam.
ráadásul jó dolgok is vannak bennük. ennyi:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#119) aXXon válasza Integra (#118) üzenetére


aXXon
senior tag

ez jo 5let, milyen arban vannak?

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#120) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Igen, megint itt van az ünnepi szezon. :D Ma van Advent első vasárnapja.
Idén jó gyors voltam, így már anyám, bátyám, legkisebb húgom ajándéka már megvan, most a két idősebb húgom ajándékát szerzem be. Az idősebbnek hobbi boltból vett alapanyagokból valami csili-vili dolgot csinálok, a középső huginak meg vásárolok egy adatkábelt az új SE telefonjához. :DDD
20 ropi már elszállt az ajándékokra. Általában 30.000-ből megúszom az egész ünnepi hajszát. Profi vagyok. :)
Szerintem, szép ünnep a Karácsony, a blogomból idézve:

''A Karácsony a gyertyafénnyel, a modernebb színes égőfüzérekkel, az örökzöld fenyőkkel, a sok étellel, a családtagok összejöttével; a sok külsösége ellenére a legősibb ünnepek közé tartozik és értékéből semmit sem vesz el a sok csiri-csáré giccses bóvli. És ami igaz, a kopasz és hideg télben, oly jól esik az embernek a ragyogó tarkaság. Aki szerint a Karácsony egy hipergiccses ostobaság, az nagyon boldogtalan és üres ember, nem látja a felszín mögött a mélységet, az örökre szóló, minden embert egyformán megérintő üzenetét: a telet csak együtt vészelhetjük át.''

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#121) Manitou válasza _az (#117) üzenetére


Manitou
addikt

Te már törzsvendég vagy ebben a topicban ahogy látom. :DDD :D
Szerintem én is ucsó pillanatban rohanok el venni valamit. Kisebb koromban csináltam handmade cuccosokat is ajándék gyanánt, de manapság már nincs idegzetem hozzá. :DDD Úgyhogy marad valami''gagyi'' bótiajándék. :U :D

(#122) Bikerman


Bikerman
aktív tag

Úristen tegnap láttátok a Tényeket a TV2-n? Az emberek egymást taposták hogy megszerezzék a műszaki cuccokat. Amiket a legjobban keresnek:
1. Plazma TV
2. Mobiltelefon
3. MP3 lejátszó
Két fekete csávó összeverekedett egy MP3 lejátszóért mert az voltaz utolsó! :Y A biztonsági őrök nem bírták őket szétválasztani! :DDD

ragazzi della curva...

(#123) _az válasza Bikerman (#122) üzenetére


_az
senior tag

szétröhögtem magam :DD

az

(#124) mayerlaci válasza Bikerman (#122) üzenetére


mayerlaci
senior tag

najo nem errol szol a topic.
vagy igen?

(#125) aXXon válasza mayerlaci (#124) üzenetére


aXXon
senior tag

de igen azt hiszem errol szol, azaz a karacsonyi oruletrol. sajnos szo szerint orulet

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#126) Superman


Superman
nagyúr

Nem is tudom, hogy 3 plazmatévét vegyek, vagy minden mobilból egyet, ami megjelent az utóbbi időben a kínálatban? De ha minden mobilt megveszek, akkor mi marad a következő hónapokra? Nem tudom cserélgetni és mutogatni őket...súlyos dilemma.....;]

(#127) thaler2


thaler2
senior tag

Topicot végig olvassa, totálisan az jött le, hogy szinte mindenkinek eltűnt a karácsony öröme :( Ezt sajnálattal olvasom. Aztán sokan említették, hogy nagy a nyüzsgés a plázákban satöbbi. Én könnyen megoldom az ilyen problémát, hétfő délelőtt kell menni vásárolni, kutya nem lesz..
Aztán az ilyen utcai csili-vilik, nem tudom mi a probléma sz.tem tök hangulatos, szép, dekoratív, emeli a hangulatot. Hóesésben ''csili-vilik'' között sz.tem nagyon jó sétálni az asszonnyal, közben forralt bort inni.
Sajnálom, hogy ennyi depressziós ember van, aki nem leli örömét abban, hogy ad a másiknak. Mert ha ez nehézség, hogy huu elmenni ajándékot venni, meg ez meg az, akkor erről van szó. Előre is Boldog Karácsonyt mindenkinek. ;)

(#128) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ez is pénzről szól, mint minden ünnep. Nem erről kellene, hogy szóljon, de mégis így kell lennie, mert a multik ebből (is) élnek, nekik ez jelent hasznot.

Szinte ingyen odaadják a házimozit, stb..aztán lehet fizetni 1 éven keresztül a részleteket.. A barom meg meg is veszi, pedig lehet, hogy nincs mit felvennie. De a házimozi az kell...

Hülye egy ország ez, de ezt már többször is bizonyítottuk..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#129) thaler2 válasza Motion_Blur (#128) üzenetére


thaler2
senior tag

De könyörgöm kit érdekel kinek miről szól??Nálunk még megmaradt a karácsony értelme...rokonok látogatása + esti mise satöbbi. Engem rohadtul nem érdekel, hogy kinek miről szól...Én szeretem látni szülőkön meg tesón, mikor örül, hogy milyen jó kis ajándékot vettem/csináltam neki. Esküszöm sajnállak benneteket, hogy nem élvezitek a karácsonyt.

(#130) Motion_Blur válasza thaler2 (#129) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én szeretném élvezni, de a világ az ellenkező irányba megy.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#131) thaler2 válasza Motion_Blur (#130) üzenetére


thaler2
senior tag

Ne törődj a világgal...az ilyen mp3-lejátszóért verekdő fekákról meg aztán végképp nem tudok mit mondani. Mer ha cigányok jólvan. de hogy fekák :F

(#132) zsiga667


zsiga667
addikt

Legyetek igazi kockák, írjatok egy programot ajándéknak. :D

(#133) sharpapa válasza zsiga667 (#132) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Pascal:

Aggyá meg egy számot!
-1
Ügyes vagy!



Kb ennyi tudásom van programírás területén:D.Emléxem tavaj kaptam a mobilomat (nokia 3300), a gépem mellett a legféltettebb kincsem, tekintve hogy mp3-is, és a legfőbb hogy nem kamerás (ha lenne kivágtam volna belőle).Na azért a mobilért is taposták egymást.....

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#134) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nektek tényleg ezek a legfontosabb dolgok az életben:F

Mobil, gép, mp3player, házimozi....szép.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#135) aXXon válasza Motion_Blur (#134) üzenetére


aXXon
senior tag

nem. nem.... en speciel du*ni is nagyon szeretek :DD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#136) bibimad válasza thaler2 (#131) üzenetére


bibimad
aktív tag

Nem jöttél a telefonért? :(

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#144) McCracken


McCracken
tag

Hát bevallom kicsit visszataszítónak tartom én is, hogy a legtöbb bevásárlóközpontban már október közepe óta karácsonyi vásár van. Ez is csak a pénzről szól semmi másról.
Én pl. nagyon szeretem, hogy ilyenkor összejön a család és van egy pár nap amég hanyagolhatom az állandó őrült rohanást.
De az ajándékmizériától a hátamon feláll a szőr. Idén mi el is határoztuk, hogy nem lesz nagy bevásárlás, csak v.mi jelképes. Majd inkább borozgatunk és nagyokat beszélgetünk.

;)

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#145) Boxer001 válasza McCracken (#144) üzenetére


Boxer001
veterán

Nekem is kivan már a hócipőm a vásárolgatásokból... :(

(#146) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Sajnálattal közlöm lányokfiúk, hogy én szeretem a karácsonyt. 20 év alatt semmit sem változott számomra a varázsa. Nincs még egy olyan pontja az évnek, aminek ekkora lenne a hangulata. Mostanában én szoktam feldíszíteni a fát, és nagyon élvezem. Fogom nagyfatert, öcsémet, adok nekik egy rakat drótot meg 5kg szaloncukort, hogy akkor most bökdössétek át őket, én majd elrendezem. ;] Közben szól a vmi zene. Nem, soha, soha nem szól karácsonyi zene. Mindig ami éppen akad. Tavaly pl Rahzel ment. :D Hiába, zenére jobban megy a meló.
Ajándékozás. Na igen sokaktól hallom vissza, hogy drága az ajándék, ígyúgyamúgy. Hát istenem, ahol nincsen fantázia, ott drága a Jézuska. El kell találni a dolgokat, és akkor mindenki olcsón ''megússza''. Mellesleg én nem sajnálok ilyenkor semmit, zsugorinak lenni nem jó.

Már látom a lángnyelveket. ;]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#147) Boxer001 válasza Agostino (#146) üzenetére


Boxer001
veterán

Ha van pénz, akkor én se vagyok zsugori.

(#149) td válasza tildy (#112) üzenetére


td
senior tag

Tévedés! :)

1. Örs (rövid ''Ö''-vel)
2. ugyan én pl. valóban nem szeretem az olyan dolgokat, amiknek nincs sok ''értelmük'' és csak a helyet foglalják, mégis, a belefektetett munka azért sokat jelent, azt értékelném. És látom, nem én vagyok az egyetlen ezzel.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#150) td válasza Bikerman (#122) üzenetére


td
senior tag

Na ne már! :DD De kár, hogy nem láttam! Majd szétnézek a neten.

Mondtam is mindig, ezek a fekák nem tudnak viselkedni! :))

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.