Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  K7S5A + Duron tuning? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Lecseréltem az Acorp kt133 alaplapomat a K7S5A-ra! Tetszik! Stabilabb (nem fagy pl a hangkártya sem), a HDD is fürgébbnek tűnik (ata100), de sajnos a 700-as duronom max 110 fsb bír el, így a memóriakezelés lasabb, mint a kt133 esetében!!! Ez érződik a játékokban is!! Nembaj, remélem a hamarosan megérkező ati 7500 (gforce 2MX helyett) majd kompenzálja ezt...
Mennyire nagy mutatvány csökkenteni a szorzót borotvapengével és grafittal? Úgy tűnik, 7x110=770 ami stabil még (112 már fagy), tehát az 5,5x133=731 tuti kéne hogy menjen, csak nem tudom, a borotvapenge elég finom szerszám-e errel a célra. Valaki tudna hozzászólni?

prohardver vendég

(#2) guest


guest
veterán

Feszemelést nem akarsz próbálni elöbb? Ahhoz legalább nem kell penge és ha mázlid van, akkor azzal mehet 124*7-en, ami már majdnem 133-as FSB. Az én Durcsim megy 1.85V-on, 1000 helyett 1240-en. Mondjuk nekem vízhütés van, de kisebb órajelhez a léghütésnek is elégnek kell lenni. Ha meg nem sikerül, akkor vagdoshatsz (jó a penge szerintem). Ja és asszem attól is függ a túlhajtás, hogy milyen drivered van. Én utólag feltelepítettem valami AGPkütyürüt, amit 1x kellett lefuttatni. Ugyanis addig 1240-en DOS alatt tökéletes volt, de winbetöltödés közben mindig fagyott.

gadka

prohardver vendég

(#3) guest


guest
veterán

Nemreg csereltem alplapot, szinten K7S5A-ra,mivel az elozo Chaintech 7SID allando kifagyasokat okozott es rendkivul instabil volt, kulonosen a multimedia alkalmazasoknal.Szemely szerint nagyon meg vagyok vele elegedve hiszen kurva stabil,noha kisse lustabb mint az elobb emlitett ugyancsak SIS735 chipset-es tarsa,viszont becsuletere legyen mondva nagyon szepen produkal meg XP Professional alatt is.Ja elfelejtettem megjegyezni,hogy 1.33 Ghz Athlon Thunderbird procival muzsikal,minden problema nelkul, noha az elozo forumokban sok inkompatibilitasi problemat olvastam egy bizonyos ellenallas helytelen erteke miatt.A BIOS 2001 december 15-i verzio.Talan ez megmagyarazza,hogy eddig semmifele problemat nem tapasztaltam vele kapcsolatban.Esetleg valakinek volt effele problemaja.Kerem irja meg az rhdy1974@yahoo.com cimre.Elore is koszi.

prohardver vendég

(#4) guest


guest
veterán

Közben rájöttem, hogy a 700-as duron megy 124 fsb-n, csak a gány memóriáim (2x128 sd) nem bírták a fürgébb beállításokat. Egy símán betöltődik a windows és lehet Wolfozni is, de komolyabb töltögetés közben sokszor hibázik. Ez is talán a memórák hibája lehet? Arra rájöttem viszont, hogy kevesebb az artefaktum a játékokban (pl nincsenek villódzó háromszögek), mint a VIA alaplapon.

prohardver vendég

(#5) guest


guest
veterán

Ja, meg arra is rájöttem, hogy nem is lasabbak a játékok, ha 100-on hajtom a memóriát, csak meg akartam spórolni a windows telepítést. Miután ezt megtettem, legalább olyan teljesítményt nyújtott a játékokban 100-on, mint a kt133 133-on. Igaz, tényleg kisebb a memóriasávszélessége a Sandra szerint (elég sokkal), de ezek szerint ez nem zavarja annyira a játékokat. Ha viszont megy 124/124-en akkor már símán gyorsabb lenne (az enyém csak nem bírja, fagyogat).

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  K7S5A + Duron tuning? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.