Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) @nt


@nt
csendes tag

Sziasztok!

Arról lenne szó, hogy a téma címében már említett konfig van, de a proci alapjáraton csak 1800-on ketyeg. Az FSB 100MHz. Laikus lévén kapásból felhusztam maxig (233MHz), és máris nem indult el. Pöcsölés, majd vissza alapra, azóta megint megy. Esetleg tudnátok segíteni, hogy miket milyen arányban állítgassak a BIOS-ban, hogy a proci gyorsabb legyen, vagy akár 2600-on is menjen! Előre is köszi.

(#2) Furymaxx


Furymaxx
tag

hali
333 fsb az alapórajele ezért 166-ra állítsd elsőre

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#3) @nt


@nt
csendes tag

Köszönöm, ezt így kiprobálom, de lehetne egy kicsit bővebben, vagy ennyi elég is?!

(#4) Furymaxx válasza @nt (#3) üzenetére


Furymaxx
tag

lockos a procid?
a memjeid milyenek?

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#5) @nt


@nt
csendes tag

Sajnos nem tudom mit jelent az hogy lockos a proci, de a memória az 2db 512 MB-os DDR400, ha ennyi elég (de azt hiszem az se megy 400-on, de szerintem az az alaplap miatt van)

(#6) Furymaxx válasza @nt (#5) üzenetére


Furymaxx
tag

a lockos azt jelenti hogy a szorzóját nem lehet állítani.
pl a 2500+-nak ( az enyém ilyen) alapszorzó a 11x166
próbáld a szorzót csökkenteni és az fsb-t emelni kis lépésekkel
esetleg feszültséget adni a procinak ha netán nem indulna el de csak csinnyán a voltokkal az alaplapod pedig támogatja a 400-as fsb-t tehát a rammoknak
''by spd''-n menni kellene 400-on
ha a szorzóállítás nem megy, marad az fsb emelés de így alap x 200 fölé nehéz lesz menni

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#7) fene_vad válasza Furymaxx (#6) üzenetére


fene_vad
senior tag

szerintem meg csak tegye siman az fsb-t 166ra, tobb dologhoz ne nyuljon addig, amig szet nem nez itt alaposan a pn!-n, es akkor majd tudni is fogja, h mit csinal...
mar azzal is makja van, h 233-al elindult, es nem doglott meg a bios vegleg... kepzeld mi lenne, ha felrakna 2 voltra a procit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.